Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблеми с Windows XP (обединена)

Препоръчан отговор

• 2 седмици по-късно...
  • Отговори 2,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Няма нужда да ми обясняваш на мен тези неща,тъй като съм експериментирал стотици пъти и с различни машини ефектите от изтриването на тези папки,и абсолютно никога изтриването не е довело до забавяне н

Да,трий няма проблем! Предполагам мястото е заето от System Restore,но за да си напълно сигурен,изтегли си тази програмка и с нея ще видиш къде се губи всичко.

А погледна ли във Диспечера на устройствата дали нямаш жълт въпросителен? Подозирам че ти липсва драивера.

Публикувани изображения

Така имам следния проблем. Наложи се да преинсталирам уиндоуса, но след като сложих диска и избрах да се форматира ми излезна син екран на, който пише: PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA. С още 2 диска пробвах, но пак не става. Некви идеи? ;)

Останалото е на снимката.

Линк към снимката

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дамм смених рам паметта с СДРАМ, но пак не става.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дамм смених рам паметта с СДРАМ, но пак не става.

Публикувано изображение Да нямаш в предвид, че си сменил един вид РАМ памет с друг? Публикувано изображение И си успял да я сложиш и е проработило дъното?!?!?! Какво ти е дъното?

Идеята ми беше, че таква грешка се получава от скапана РАМ, което се проверява с memtest.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение Да нямаш в предвид, че си сменил един вид РАМ памет с друг? Публикувано изображение И си успял да я сложиш и е проработило дъното?!?!?! Какво ти е дъното?

Идеята ми беше, че таква грешка се получава от скапана РАМ, което се проверява с memtest.

Оффф... и какво му е странното. Дъното работи с DDR и SDRAM. Дъното е ASRock K7VT2 Series; Chipset: VIA KT266A.

Memory: DDR: DIMM1 and DIMM2 (PC1600/PC2100), Max. 2GB;

SDR: DIMM3 and DIMM4 (PC100/PC133), Max. 2GB;

CPU: Socket A; AMD Duron 1.3GHz

Ето снимка:

Публикувано изображение

Редактирано от marto008 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оффф... и какво му е странното. Дъното работи с DDR и SDRAM.

Абе предположих, че е така, но ме съмняваше толкова старо дъно още да работи. А и като цяло не са особено разпространени дъната, които работят с два вида РАМ. Все тая де. Пробва ли с memtest-a дали дава грешки? Пробвай с паметта на всички слотове, по една пръчка наведнъж. Предполагам всичко в БИОС ти е по default. За всеку случай тествай и харда със софтуера на производителя.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ДНес си купих чисто нов лаптоп обаче има грешка при инсталацията казва ми да стартирам няква си програма чек дис к(син екран ми излиза) ... търсих из интернет и рзабрах че трябва да сменя боотващите дискове от сата на иде нещо такова беше - лаптопа ми е нов HP като влезна в биоса в боотващите устройства HDD и цъкам ентър както трябва да е и ми излиза конзолата на дос ... какво да правя как да го оправя?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ДНес си купих чисто нов лаптоп обаче има грешка при инсталацията казва ми да стартирам няква си програма чек дис к(син екран ми излиза) ... търсих из интернет и рзабрах че трябва да сменя боотващите дискове от сата на иде нещо такова беше - лаптопа ми е нов HP като влезна в биоса в боотващите устройства HDD и цъкам ентър както трябва да е и ми излиза конзолата на дос ... какво да правя как да го оправя?

Ако инсталираш ХР трябва да смениш САТА мода на IDE.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да направих всичко.Сега имам друг проблем инсталирах уиндолса обаче не се свързвам с интернет от пц-то го прекачих кабела (лан ползвам) на лаптпопа зададох му автоматично да иг намери ? кво да правя?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да направих всичко.Сега имам друг проблем инсталирах уиндолса обаче не се свързвам с интернет от пц-то го прекачих кабела (лан ползвам) на лаптпопа зададох му автоматично да иг намери ? кво да правя?

Мисля, че ти трябват драйвъри за ЛАНА.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е следния -като се появи това:Публикувано изображение на компа му изчезва звука и изгледа му става като на Win95 или 98.Получи се след опит да инсталирам Flex2Tipe\не съм сигурен дали така се пише\.Това нещо ми трови нервите поне от 6 месеца-оттогава съм преинсталирал Windows поне 3 пъти,но проблема си остава.Не знам дали има общо ,но антивирусната ми е Kaspersky 7.0.125 \РС -проверен за вируси\ .а звукови драйвери Realtek AC 97\оригиналните с компа\.Забравих да кажа ,че с този Windows РС -то работи от 2005г. и никога не е имало проблеми \диска е оригинален \.Започвам да си мисля ,че има механичен проблем.Моля помогнете.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът можа да е къде ли не, но като за начало май ще е по-удачно да направиш една хубава преинсталация, като този път забравиш да инсталираш FlexType и използваш вградения кирилизатор, който върши чудесна работа. А и Service Pack 3 не е мръсна дума.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е следния -.............

на компа му изчезва звука и изгледа му става като на Win95 или 98.Получи се след опит да инсталирам Flex2Tipe\не съм сигурен дали така се пише\

...........

Edit, заради коментара на hlevoust, който поддържам: Имай предвид, че изключително бъгавата българска програма FlexType на Datex се премахва доста трудно, има инструменти за това. Само потърси в Гугъл или тук във форума и ще намериш, но според мен няма смисъл.

Виж все пак тази статия: Кирилизация на Windows, Без допълнителни кирилизиращи програми.

Редактирано от nologo (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато купих компа през далечната 2005 беше с Flex2,но от първата преинсталация до преди 6 месеца не бях го качвал.Винаги съм ползвал Windows-кия кирилизатор.Защо пролема не се оправя с преинсталирането на Windows\в момента е на една седмица,а снимката от вчера-компа е почти празен\.А относно SP3 съм чувал само негативизми.Винаги правя FRESH инсталация.

Редактирано от CARO (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Започвам да си мисля ,че има механичен проблем

Ами кликни на онова бутонче от картинката и пусни кода на грешката в гугъл, то ще ти каже, вероятно. Така е безсмислено да се задава подобен въпрос ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами кликни на онова бутонче от картинката и пусни кода на грешката в гугъл, то ще ти каже, вероятно. Така е безсмислено да се задава подобен въпрос ?

Следващия път така ще направя ,но като го покаже.Понякога е 2-3 пъти на ден ,а друг път веднъж на седмица.Ако мога да го предизвикам да се показва умишлено със сигурност ще разбера къде е проблема.Благодоря. Редактирано от CARO (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...А относно SP3 съм чувал само негативизми...

Е, това звучи съвсем несериозно.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Edit, заради коментара на hlevoust, който поддържам: Имай предвид, че изключително бъгавата българска програма FlexType на Datex се премахва доста трудно, има инструменти за това. Само потърси в Гугъл или тук във форума и ще намериш, но според мен няма смисъл.

Виж все пак тази статия: Кирилизация на Windows, Без допълнителни кирилизиращи програми.

Бъгава ли ?Аз я ползвам от 1 година и още нямам проблем :P Незнам защо да е бъгава.Премахва се лесно и не ми е правила проблеми досега.Ъппдейтвам си е редовно. :P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бъгава ли ?Аз я ползвам от 1 година и още нямам проблем ;) Незнам защо да е бъгава.Премахва се лесно и не ми е правила проблеми досега.Ъппдейтвам си е редовно. :)

щото е такава - най големия боклук за който искат пари (ще видиш колко е бъгава като трябва да отвориш документ на кирилица писан на друг комп или сложиш име на кирилица на папка и преинсталираш windows), а си има безплатна ...

п.с има sp3 може да си го интегрираш в Хр и да не чакаш после ... колкото до грешката - виж си компа за вируси (причина номер 1 за такиви грешки...)

http://store2.data.bg/professor/BGPhonXP.msi ето ти фонетична кирилица

Редактирано от the professor (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Flextype е голям боклук. Беше необходима подобна програма в далечните вече за повечето от вас години, когато се използваше Windows 3.x, но после стана излишна и даже вредна. Установил съм този проблем от повече от 12-13 год. и не го ползвам. Някъде около 2002-3 видях и сайта на Генади "инжинера", както се пише, там е описано подробно защо и как вреди Flextype, има програми като "парния чук" и "варията" за неговото премахване от регистъра и възстановяване на оригиналните файлове, както и варианти за фонетична кирилица (ах колко нерви е отровил този проблем с "не"-стандартните кирилици-кирливици през годините и поне 15-та различни "стандарта" през годините). За който иска да почете - http://free.hit.bg/injinera - човекът е писал малко пристрастно, но все пак е писал, докато повечето от другите, осъзнали проблема ни е домързяло :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване