Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблеми с Windows XP (обединена)

Препоръчан отговор

• Отговори 2,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Няма нужда да ми обясняваш на мен тези неща,тъй като съм експериментирал стотици пъти и с различни машини ефектите от изтриването на тези папки,и абсолютно никога изтриването не е довело до забавяне н

Да,трий няма проблем! Предполагам мястото е заето от System Restore,но за да си напълно сигурен,изтегли си тази програмка и с нея ще видиш къде се губи всичко.

А погледна ли във Диспечера на устройствата дали нямаш жълт въпросителен? Подозирам че ти липсва драивера.

Публикувани изображения

Днес я видях, но е много стара потребителя Tragedy е дал линк в рапидшар, но вече файла е изтрит! :( Като тръгна да буутвам ми изписва cannot boot или нещо от сорта. Помощ

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес я видях, но е много стара потребителя Tragedy е дал линк в рапидшар, но вече файла е изтрит! :( Като тръгна да буутвам ми изписва cannot boot или нещо от сорта. Помощ

Имаш ли как да го снимаш и да го покажеш.. или да го препишеш
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледам Ви и ви се чудя на разсъжденията .....Какво общо има boot.ini файла с инсталацията на Windows 7 ? Моля да ми отговорите, че няма да мога да спя тая вечер да го мисля :P Изтегли си някоя читава версия дето името и завършва на MSDN Успех !!!

Редактирано от palavata_tanq (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече е оправено! Благодаря на B-boy[styLe]

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Създавам темата защото този проблем продължава...моля за помоща ви..!

Привети!Наскоро си преинсталирах ОС...Windows XP SP3....след което при първоначално включване на компютъра или рестарт излиза това съобщение:

Публикувано изображение

Бързам да добавя,че това съобщение по никъкъв начин не ми пречи на връзката към Интернет,нямам забавяния при сърфирането из мрежата, тегля и качвам без проблеми.

Моля за съдействие ....!!! Публикувано изображение

Toва е проблема...!

Редактирано от icotonev (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен някоя програма за сигурност е вкарала под карантина wininet.dll, като една от най-вероятните причини е OnLineGames.aeou. Прегледай за това и се опитай да възстановиш файла.

Закачам към това съобщение един TXT файл. След изтегляне е необходимо да се преименува в REG, като след възстановяване на wininet.dll (намира се в C:\windows\ie7 или C:\windows\ie8 - скрита папка) се стартира.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен някоя програма за сигурност е вкарала под карантина wininet.dll, като една от най-вероятните причини е OnLineGames.aeou. Прегледай за това и се опитай да възстановиш файла.

Закачам към това съобщение един TXT файл. След изтегляне е необходимо да се преименува в REG, като след възстановяване на wininet.dll (намира се в C:\windows\ie7 или C:\windows\ie8 - скрита папка) се стартира.

Въпросния файл wininet.dll се намира в C:\WINDOWS\IE8......съобщението отново излиза..!

Честно казано не можах да разбера дали файла беше там или се възстанови след като изпълних съвета ти.....грешката е фактПубликувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросния файл wininet.dll се намира в C:\WINDOWS\IE8......съобщението отново излиза..!

О.К. Значи има друга причина. Предполагам става дума за домашна мрежа. Aко искаш, погледни -> Отстраняване на проблеми с безжични мрежови връзки в Windows XP. Обърни внимание на Wireless Zero Configuration.

Опитай се да забраниш Wireless Managamnet Utility през Wireless Zero Configuration (услугата може да се възстанови без проблем, ако причината е другаде).

После Start -> Run -> cmd и следното:

regsvr32 atl.dll и -> OK

regsvr32 wltrynt.dll и -> OK

ipconfig /flushdns и -> OK

ipconfig /renew и -> OK

netsh winsock reset и -> OK

Рестартирай машината и виж дали пак има проблем.

P.S. За каква машина става дума?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

О.К. Значи има друга причина. Предполагам става дума за домашна мрежа. Aко искаш, погледни -> Отстраняване на проблеми с безжични мрежови връзки в Windows XP. Обърни внимание на Wireless Zero Configuration.

Опитай се да забраниш Wireless Managamnet Utility през Wireless Zero Configuration (услугата може да се възстанови без проблем, ако причината е другаде).

После Start -> Run -> cmd и следното:

regsvr32 atl.dll и -> OK

regsvr32 wltrynt.dll и -> OK

ipconfig /flushdns и -> OK

ipconfig /renew и -> OK

netsh winsock reset и -> OK

Рестартирай машината и виж дали пак има проблем.

Лаптоп Lenovo 3000 C100......рутера е Linksys ...ОС Windows XP SP 3

P.S. За каква машина става дума?

Да съобщението отново излиза......май ще се откажа .....!Публикувано изображение

Аз пак да питам не знам дали останах неразбран и да не се повторя но аз имам перфектна връзка и нямам проблеми с това...!Съобщението излиза при стартиране на Уина или рестарт..!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптоп Lenovo 3000 C100......рутера е Linksys ...ОС Windows XP SP 3

Едно въпросче: пробва ли да инсталираш последната версия на ThinkVantage Access Connections for Windows XP - Notebooks? Текущата (последна) версия е 5.30. Изисква се .NET Framework 3.0 или по-нова, справка за .NET Framework 3.5 Service Pack 1. Както и други:

*ThinkPad Power Management Driver for Windows 98 SE/Me/2000/XP/Vista version 1.42 or higher.

*ThinkPad Hotkey Features for Windows 98/98 SE/Me/NT 4.0/2000/XP version 1.24.0603 or higher or

Hotkey Features for Windows Vista/XP/2000 version 2.08.2008 or higher.(Note: Refer to each Hotkey package for which version to use.)

*Update wireless LAN/WAN

Справка -> lenovo.com.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно въпросче: пробва ли да инсталираш последната версия на ThinkVantage Access Connections for Windows XP - Notebooks? Текущата (последна) версия е 5.30. Изисква се .NET Framework 3.0 или по-нова, справка за .NET Framework 3.5 Service Pack 1. Както и други:

*ThinkPad Power Management Driver for Windows 98 SE/Me/2000/XP/Vista version 1.42 or higher.

*ThinkPad Hotkey Features for Windows 98/98 SE/Me/NT 4.0/2000/XP version 1.24.0603 or higher or

Hotkey Features for Windows Vista/XP/2000 version 2.08.2008 or higher.(Note: Refer to each Hotkey package for which version to use.)

*Update wireless LAN/WAN

Справка -> lenovo.com.

Ееее сега ...естествено че да ...!Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте имам следния проблем на няколко места четох че можело да се боотбне и с дискета за Windows 98 значи слагам си дискетата слагам и диска права да ми боотва от дискетата и започва да зарежда и после ми минава под дос . там давам някакво smartdrv.exe да се изпълни след това пише е се отива в диска в папка I386 и там се дава winnt.exe и инсталацията започва. При мен обаче излиза съобщение че нямало достатъчно място на диска . Първо нито ми дава да избирам къде да го записва Второ трябва да си има място също така като дам да ми се форматира С-то ми пише че се форматира само 6 Мб или нешо такова тааа някакви идеи ? Благодаря предварително

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, От вчера при стартиране ми се появява следния досаден документ, (на снимката) който нищо не ми говори. Ако някой има идея какво е това и как да го премахна. Не знам дали има връзка, но започна да се появява след като деинсталирах и отново инсталирах framework 1. По същото време премахнах бутона за показване на десктопа от куик лаунча. Това пък съвсем не би трябвало да има нещо общо с проблема, но нищо друго не се сещам да дам като информация. Става дума за Уин ХР. Поздрави.

post-95201-1252939639,79_thumb.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах 2 ОС Windows 7 и windows хр-реших да форматирам дяла където е 7-цата-но имаше два файла(autoexec.bat и config) които ме беше страх да истрия за да не стане нещо и ги преместих в папката на windows xp(но май сгреших) защото сега като се зарежда компа тряя да изберам коя от двете ос да тръгне а всъщност 7-цата я няма като я избера нищо не става защото ея няма и тряя да изберам постоянн -това много ме дразни-видях boot.ini файла (ще дам пик-мога ли да го редактирам или да направя нещо за да зарежда направо хр-то) тези два файла(autoexec.bat и config) сега са в папката на windows и ме е страх да ги истрия-дали те може да са причината да ми се зарежда така компа-дали ще стане нещо ако ги истриа!Има и някои други файлове които не съм сигурен че са от папката на windows!(ще дам пик)

-ако има някви съмнителни файлове ми кажете кой са и могат ли да се махнат?на картинката съм оградил файловете който съм преместил от 7-цата в папката на хр-то и съм сложил въпрос на файловете който нз за кво са и тряя ли да са там?

windows

то и boot.ini файла

;

;Warning: Boot.ini is used on Windows XP and earlier operating systems.

;Warning: Use BCDEDIT.exe to modify Windows Vista boot options.

;

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /NOEXECUTE=OPTIN /FASTDETECT /TUTAG=FEL7TI

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

имам следният проблем от няколко дни ми излиза че Windowsа ми не е лицензиран как да сиго оправя преди време имаше пак нещо такова но го оправих а сега неиска

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора, кажете ми защо това ми се появява на екрана всеки път,когато си включвам компютъра.

post-234736-1253108316,36_thumb.jpg

Редактирано от ivan_baroveca (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

gig93, нали Таня вече ти е отговорила как се оправя зареждането на XP - цък. Някакъв друг отговор ли очакваш?

Същият отговор е даден и преди седмица - цък. По-нататък в онази тема има и малко обяснения защо се получава така, както и съвет за поправка с EasyBCD.

Ако случайно нямаш инсталационно CD на Windows XP, за да изпълниш fixboot, може да използваш DVD-то на Vista или на Win7. Командите са показвани и преди - тук за Vista, а тук за Win7.

Pit е дал съвет след това да се махнат Boot.BAK и Bootsect.BAK (ако ги имаш в основната директория на C:). Може да се "забърше" и bootloader-ът на Vista/Seven (файл bootmgr и директория boot), а евентуално и WinRE - Windows Recovery Environment (директория Recovery), но според мен e по-добре да останат.

Тези два файла (autoexec.bat и config.sys) нямат работа в C:\Windows. Щом си ги взел от Windows 7, може да ги махнеш (другите не ги пипай).

Твоят boot.ini файл е малко странен. Май имаш инсталиран Tune-Up, ако се съди по "/TUTAG=...". Ето един boot.ini на Windows с инсталиран Tune-Up:

[boot loader]

timeout=3

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Home Edition" /noexecute=optin /fastdetect /TUTag=4OTSMU /Kernel=TUKernel.exe

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Home Edition (TuneUp Backup)" /noexecute=optin /fastdetect /TUTag=4OTSMU-BAK

С опцията "/Kernel=" се замества стандартния kernel на XP (ntoskrnl.exe) с някакъв друг, non-windows (TUKernel.exe). Пише, че ако си със SP2 и се опиташ да инсталираш SP3 при такова положение, това ще доведе до грешка.

Дали е добре да имаш оцветените в червено опции (ако наистина ги имаш) или ще ги махнеш, ще трябва сам да решиш.

Редактирано от trosho (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте имам въпрос...значи имам 4ГБ рам памет...обаче XP-то ми чете 2,96...за да мога да си ползвам всичката рам задължително ли трябва да си сложа 64битово XP или има и начин да се направи на 32bitovo XP :rolleyes:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не, 32-bit Windows OS не адресира повече от (в най-добрия случай) 3,5GB 64-bit Windows XP не е най-уадчното решение - ако хардуера Ви позволява преминете на Windows Vista/7

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами... Intel Core 2 duo P8600 2.40 GHz 4GB Ram Nvidia GeForce 9600 GT - 512mb всъщност то вървеше с Windows Vista обаче нещо от време на време ми забиваше Adobe After Effect-а като изписваше \не отговаря\ затова предпочитам XP :S Значи 64bit XP не е сполучливо решение ? :s

Редактирано от bigger (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване