Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 7 - впечатления, проблеми, решения - Част 3

Препоръчан отговор

Здравейте,

Опитвам се да си инсталирам Win 7 Ultimate. След като копира файловете и след рестарт, в началото на инсталацията ми дава следната грешка на син екран:

STOP:0x0000009C (0x00000004, 0x82575DA8, 0xB200000, 0x00070F0F)

Системата е със следните характеристики:

EPOX 9NPA+ ULTRA / BIOS 6.00 PG от 18.04.2006

AMD ATHLON 64 X2 4200+

ATI RADEON HD 6400, 1 GB

RAM 3 GB

Надявам се някой да може да ми помогне. Благодаря предварително!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,5k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Сложих 7-мицата, разгледах я и я изтрих Прекалено грозна и натруфена ми се стори и докато не спрат съпорта на XP, няма да го трия

Кодеци??? Какво беше това? .. ааа да, ония пакети дето счупват всичко и не са нужни под 7.

Не ти препоръчвам

Публикувани изображения

Здравейте,

Опитвам се да си инсталирам Win 7 Ultimate. След като копира файловете и след рестарт, в началото на инсталацията ми дава следната грешка на син екран:

STOP:0x0000009C (0x00000004, 0x82575DA8, 0xB200000, 0x00070F0F)

Системата е със следните характеристики:

EPOX 9NPA+ ULTRA / BIOS 6.00 PG от 18.04.2006

AMD ATHLON 64 X2 4200+

ATI RADEON HD 6400, 1 GB

RAM 3 GB

Надявам се някой да може да ми помогне. Благодаря предварително!

Майкрософт обясняват за винХП, но общо взето грешката е хардуерен проблем...

Изключения от този вид възникват вследствие на едно от следните условия:

Работите с процесор или дънна платка с характеристики извън границите на техните спецификации. Това може да се случи например при оверклокинг на процесора или шината. Препоръчително е да използвате хардуера в границите на установените от производителя скорости.

Възможните причини за дестабилизиране на компютъра включват използване на нестабилно захранване, претоварен разклонител, източници на захранване с по-високи характеристики от допустимите и повредени източници на захранване. Уверете се, че компютърът има стабилно и надеждно захранване.

Екстремни температурни условия, възникнали вследствие на повреда на охлаждащи устройства, като вентилатори, могат да увредят компютъра. Уверете се, че всички охлаждащи устройства функционират нормално.

Имате увредена памет или памет, която е от несъвместим с компютъра тип. Ако наскоро сте променили конфигурацията на паметта, възстановете предишната конфигурация, за да разберете причината на проблема. Уверете се, че използвате правилната памет за компютъра.

Забележка Вашият хардуер може да поддържа допълнителни функции за регистриране на грешки, фиксиращи MCE (machine check exception) грешки и предлагащи по-конкретни решения.

редакция: пак ме изпревариха....

Редактирано от gaffer (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Майкрософт обясняват за винХП, но общо взето грешката е хардуерен проблем...

редакция: пак ме изпревариха....

Ъм... не съм много по хардуера, но... каква друга информация мога да предоставя?

Захранването ми е ново, старото не беше достатъчно. Новото е 400W. В разклонителя, в който е включен компа са включени рутера и усилвателя ми (и принтера, ама той не е пуснат). Може да има обаче проблем със захранването, защото след ъпгрейда отпреди няколко дни (ново видео, процесор, захранване) компютъра не винали пали от раз. Понякога ако и след втория път не запали, изключвам захранването на разклонителя и пак го пускам, тогава винаги пали.

Процесорът е на сокет 939, clock speed 2750 Mhz, ExtClock 250 Mhz.

Опитът за инсталация е на чист дял, без да махам XP-то.

Пробвах Windows7UpgradeAdvisorSetup но не показа нищо важно като потенциален проблем.

Редактирано от dalai.lamia (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пак ще ътябва да гадаем, но то вече е нормално

инсталирахте ли споменаваната операционна система?

запазихте ли си инсталирана ОС с която сте бил преди?

и ако да, сетихте ли се да оставите за windows 7 чист дял, вместо да я наврете там където се намира всичката останала информация?

неможах да стигна до инсталация

старата система си стои

по принцип не съм оставял чист дял, но то така и така немога да стигна до инсталация поради гореспоменатата грешка още при буутването

Windows-а ти на 64-бит ли работи?, а диска с 32-бит?

и windows-a и диска работят на 32-бит

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Имам няколко въпроса...

1.Искам да си направя разделителната способност на 1680х1050 - как?

2.Скрих си иконката за промяна на езика - как да я върна? Няма я в Лента с инструменти...?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2.Скрих си иконката за промяна на езика - как да я върна? Няма я в Лента с инструменти...?

1.Дясно копче.2.после персонализиране.3.като влезеш от долу в ляво пише дисплеи цъкаш там.4.там и отгоре във ляво пак пише надстроиване на разделителната способност

2.Влизаш контрол панела после там пише час език и регион влизаш във език там и вече там каквото ти трябва

Дано съм помогнал :blink::cool:

Редактирано от MUSTI_1 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Много искаш.

2. Контролен панел\Часовник, език и регион\Регион и език\Клавиатури и езици\Смяна на клавиатурите\Езикова лента.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де, с едното се справих за езика, ама ти си т...п спамер, като не знаеш за 1-вото не се прай на важен поне :angry:

den4o1 ако видео картата ти не поддържа тази разделителна способност, " малко " трудно ще я направиш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както и да е, на ХП ми поддържаше тази разделителна способност, но при 7 не е така, бихте ли ми препоръчали разделителна способност според монитора който съм написал в подписа? Сега ми е на 1280х720 и ми е малко големичко..

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както и да е, на ХП ми поддържаше тази разделителна способност, но при 7 не е така, бихте ли ми препоръчали разделителна способност според монитора който съм написал в подписа? Сега ми е на 1280х720 и ми е малко големичко..

Еми пробвай със всички, които можеш. Така сам ще си определиш с коя ще ти е най - добре и ще си останеш с нея.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1276378f.png

1276380F.png

Малко ми е голямо, но ... Много съм разочарован, не можах да открия подходяща разделителна способност......

Пише ми: Not Optimum Mode

Recommended Mode:

1680x1050 60 Hz

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1276378f.png

1276380F.png

Малко ми е голямо, но ... Много съм разочарован, не можах да открия подходяща разделителна способност......

Пише ми: Not Optimum Mode

Recommended Mode:

1680x1050 60 Hz

Пробвай да смениш драйверите. Понякога по - новите правят проблеми.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1600/1024 грозно ли е? Интересно че при мен работи най добре на 1440/900, то всъщност ми е максимума на Hyundai-я, а при теб изобщо не ти ги предлага

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows 7 32bit - http://www.nvidia.com/object/win7_winvista_32bit_195.62_whql.html

Windows 7 64bit - За 64 бита най - интересното, че не ми се показват, но ще пробвам и ако стане ще EDIT мнението.

EDIT 64 bit - http://www.nvidia.com/object/win7_winvista_64bit_195.62_whql.html

Редактирано от s-mille (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля ви, нов съм със този уиндоус, вие сте по-запознати, може ли линк? sad.gif

http://driverscollection.com/?file_cid=411978607590cc3a22ae03351c0

Въвеждаш кода и кликваш download.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте тази тема може да се каже че е продължение на тази -> http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=146132&st=0&p=1597727&fromsearch=1&#entry1597727

Значи може би е проблем с пренасочването на папката десктоп но сега когато сложа файл на десктопа той се показва 2 пъти. В папката D:/Desktop си го има само 1 път.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Днес един приятел се опита да си инсталира Windows 7, на лап топ Toshiba Satellite A300D-18I, проблема е там че след първият рестарт се връща в първоначалните стъпки на инсталацията а не продължава напред. Лап топа е купен с легален Windows Vista. Ако някой може да помогне ще сме му много благодарни.

PS: Мислехме че е от диска затова записахме Windows на чисто нов диск промяна няма.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

надяваме се че след първия рестарт когато ви подкани да Press any key to boot from CD/DVD не натискате нищо нали?

като второ boot устройство след изпълнение на горното трябва да е зададен HDD

• Харесване 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване