Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

pit

Windows 7 - впечатления, проблеми, решения - Част 3

Препоръчан отговор

Ми гледах ги...всичко е на никога.Не се чува и като влезеш да развърта хард.Значи не заспива...Все едно си дал log off.

Какво точно трябва да се получи,че неразбирам въпроса ? Може да го направиш да заспива след 10 минути (примерно) след което при натискане на произволен клавиш се стартира екрана с акаунтите.Ако това е целта разбира се.

Редактирано от ferio (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подскажете сега ,коя е настойката ,която след малко бездействие на компютъра изкарва Welcome екрана и избор на акаунт.На настройки на захранването монитора е на 15мин,заспиването-никога.

Може би имаш предвид това?

passzt.th.jpg

Или това - "При възобновяване покажи екрана за влизане.":

pass2.th.jpg

Редактирано от Progres (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би имаш предвид това?

passzt.th.jpg

Или това - "При възобновяване покажи екрана за влизане.":

pass2.th.jpg

Благодаря!

Значи включих и изключих При възобновяване покажи екрана за влизане и се оправи,явно днес като слагах една тема нещо се е ошашавил уиндоуса.

За сега е добре,ако има нещо ще пиша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

има ли смисъл от инсталиране на деинсталиращ софтуер,или Уиндоуския - Add or remove programs е напълно достатъчен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и да, и не

всичко опира до конкретната ситуация

единствения що-годе безопасен вариант - CCleaner - тъкмо ще ви помогне да се отвъртете от ненужните файлчета

но винаги когато може, деинсталирането на инсталирана програма през Контролния панел е за предпочитане

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един приятел си купи лаптоп и му сложи уиндоус 7.Той има и компютър с рутер от който се е кънектвал през windows XP на един по-стар лаптоп.Днес като сложи 7 на новия си лаптоп и не може да разбере как се кънектва wireless-a.Може ли някой подробно да обясни.(П.С уина му е на български) Много моля някой да помогне!

Иначе и аз си го сложих.Много проста инсталация.Нищо нередно не съм открил.Windows-a е як.

П.С Извинявайте ,че не прочетох всички 92 страници и може би вече има отговор на проблема ми ,но ето го.

Редактирано от samkata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да ви попитам как да спра тези архивирвания които ми заемат по 50 GB веднъж изписа долу че трябва да архивира някакви файлове очаквах да е около 1-2 GB и избрах D: а те станах 50 изтрих всичко и след 1 седмица (т.е днес) пак тръгна да си архивирва файлове и работи не мога всеки път да натискам прекъсни и по късно продължи архивите искам нацяло да спра архивирването

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да ви попитам как да спра тези архивирвания които ми заемат по 50 GB веднъж изписа долу че трябва да архивира някакви файлове очаквах да е около 1-2 GB и избрах D: а те станах 50 изтрих всичко и след 1 седмица (т.е днес) пак тръгна да си архивирва файлове и работи не мога всеки път да натискам прекъсни и по късно продължи архивите искам нацяло да спра архивирването

Control Panel -> System and Maintenance -> Backup and Restore Center--> Backup Status and Configuration-->Change backup settings-->Turn off

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Получи се много странен проблем при мен, който никога преди това не ми се е случвал. Значи не ми работят следните клавишни комбинации - CTRL+ALT+DEL и CTRL+F. Какво ли не опитах, не мога да разбера проблема. Примерно, отивам на desktop-а и натискам CTRL+ALT+DEL, за да мога да влезна в Task Manager-а, но никаква реакция, освен едно бипкане от дъното на компа. Ходих в контрол панела, там човърках разни простотии и стигнах до там, че при рестарт, преди въвеждането на паролата на екрана ти се изписва че трябва да се натисне CTRL+ALT+DEL. Пак не ще, натискам ги, нищо. Наложи се да използвам виртуалната клавиатура, за да мога да ги натисна, та да ми се появи юзер акаунта, за да си въведа паролата и да мога да стартирам windowsa. Другото е CTRL+F търсачката. По никакъв начин не работи и тази клавишна комбинация. Нито в Mozilla-та като пробвам, нито в Windows explorer-а, нито като слушам музика с foobar2000. А аз я използвах много CTRL+F, за да си търся бързо песните. Тъй че, ако някой има идея как да преодолея този проблем - ХЕЛП МИ :rolleyes: Не става с restore, да върна няколко дни назад, защото съм я изключил тази функция. Така че нещо друго предложете :yanim:))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

run>gpedit.msc>Windows Settings>Security Settings>Local Policies>Security options>двоен клик Interactive Logon: Do not require CTRL+ALT+DEL за да стане Enabled,и кликни OK

П.П источник линка по горе

Редактирано от b0928 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

какъв по точно беше звука

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

какъв по точно беше звука

От говорителите излиза, не е от дъното, както написах по-рано...Бипкане..Бип..Бип...кратко и отсечено, след като натисна комбинацията

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здр.Отказах се да пускам нова тема за това питам тук.Дали ще имам проблеми с Windows 7 32bit , ако съм с :

Ram-1gb

Processor-Amd Athlon 1.9ghz

Mb-Asrock k7s41 ( старичка :eek: )

HDD-500 + 80gb

КОлебая се дали ще харчи много рам или ако харчи да я оптимизирам ако помогне ;) .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здр.Отказах се да пускам нова тема за това питам тук.Дали ще имам проблеми с Windows 7 32bit , ако съм с :

Ram-1gb

Processor-Amd Athlon 1.9ghz

Mb-Asrock k7s41 ( старичка :) )

HDD-500 + 80gb

КОлебая се дали ще харчи много рам или ако харчи да я оптимизирам ако помогне ;) .

Слагай. Ще ти върви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слагай. Ще ти върви.

Сигурен ли си ? Все още имам съмнения.А и компа ми не е от новите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си ? Все още имам съмнения.А и компа ми не е от новите.

Братле, в къщи ми върви на по-слаба машина. Спокойно слагай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложих я :).Добре върви.Оценката е 3.0 което мисля ,че е добре за моя комп.Имам проблем само с звука , ако може някои да погледне темата ми в раздел проблеми с драйвъри ще съм му благодарен

:):wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Случайно попаднах на една информация, която може да е полезна за притежателите на GeForce4 MX 440 - http://www.aeroxp.org/board/lofiversion/index.php?t39.html .

Показано е коя версия на драйверите да се инсталира, за да може да се използва DWM (Desktop Window Manager) в Windows 7 (или Vista).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте вчера се опитах да инсталирам линдолс 7.Всичко беше ok.Компа се ресна няколко пъти повреме на инсалацията и когато завърши почна да исписва лелкъм, шът далн, логинг офф и компа се ресна.Слет като се ресна показа страницата кадето е за да влезеш в биоса и слет това слет като покаже да боотна диска ништо не натискам маха се натписа и стрелката застава горе вдясня ъгал на черния екран и ништо нестава чаках го 5-10 минути и ништо.Така става и с диск в ДВД устроиството и без диск.Въпроса ми е как да го накарам да продължи да си зареди линдолса и да мога да работя по него.

П.п станото е че кагато боотна диска от мога да разглеждам какво има в компа.Виждам какво има в май компютър докоментс... Д,Ц....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробва ли да буутнеш инсталацията и repair?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробва ли да буутнеш инсталацията и repair?

няколко пъти но пак същото sad.gif

п.п то всъщност е фих

Редактирано от b0928 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А форматира ли диска при и от инсталацията?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А форматира ли диска при и от инсталацията?

т.е когато разделях дяловете давах формат

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...