Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

pit

Windows 7 - впечатления, проблеми, решения - Част 3

Препоръчан отговор

Пробвайте със Систем ресторе

Извинявам се не прочетох последното изречение

Написал съм най-отдолу, че системата съм я изключил - тази възможност отпада!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows 7 Manager има функция за "repair" на иконите.Ако го имаш инсталиран-Repair Center->Repair Icon.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows 7 Manager има функция за "repair" на иконите.Ако го имаш инсталиран-Repair Center->Repair Icon.

И така опитах - безрезултатно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложи пак TuneUp :huh:

Писах в първия си пост, че не ми позволява да се разопакова MSI файла на TuneUp (просто няма как да стане инсталацията на практика).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отново за Win 7 Manager-Gustomization->Gustomize System->Remowe the Shortcut arrow.Пробвай евентуално да възстанови иконите без стрелката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сериозно ли мислиш да го купуваш, защото и да искаш XP няма да намериш, освен ако не си решил да поръчваш он-лайн.

Ей човек аз вече съм намерил от къде и ги има и 2та Уиндоуса така че кажи кой от 2 та и отговори на въпроса ми от миналия коментар!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей човек аз вече съм намерил от къде и ги има и 2та Уиндоуса така че кажи кой от 2 та и отговори на въпроса ми от миналия коментар!

windows 7 е бъдещето... за какво ти е ХП скоро ще му спрат поддръжката

все пак зависи за какво ще го ползваш и на какви машини ще го слагаш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@agentpat Опитай да си ресетнеш icon cache. Виж съвета на nologo тук или написаното тук. Би трябвало да работи и в Seven.

@War34EVER съветвам те да прочетеш това ревю на Windows 7 и сам да решиш дали да го купуваш. Мисля, че то ще ти помогне да прецениш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отново за Win 7 Manager-Gustomization->Gustomize System->Remowe the Shortcut arrow.Пробвай евентуално да възстанови иконите без стрелката.

Благодаря много - така се получи! Всичко най-хубаво ти желая на теб и всички съфорумци през новата година! clap.gif

П.П. Само искам да попитам някой знае ли как мога да деблокирам това: post-765-1262551447,94_thumb.jpg че TuneUp Utilities ми вършеше много добра работа.

Редактирано от agentpat (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, не съм сигурен дали моят проблем е за в тази тема, но бих искал да споделя една досадна глупост. Имам Уин 7 на лаптоп Асус М51Вр от около 2 месеца и си работи без проблем, върви си абсолютно всичко, но вчера качих няколко игрички, които не мога да подкарам. Например Фараон, много е лека и елементарна за лаптопа- интел коре дуо 3200, 2 гиги рам, външно видео АТИ 3470 с 256 рам, просто не разбирам защо не тръгва? Инсталирам я и тя тръгва, но веднага се минимизира в таск-бара, показваш я с курсора показва се на цял екран за момент и пак се минимизира... Някакви идеи къде е проблема? Имам качен Херос 5 и си работи без проблем.Проблемите са при някакви малки игрички например и Defend and Defeat: Kingdoms не ще да тръгне поради описаните причини.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows 7 има по - големи изисквания от Windows XP, но е по - лек от Windows Vista. Моето мнение е да си купиш Windows 7. И без това XP вече не се продава, а до 2014 поддружката му ще спре.

Хммммм... абе Уин. 7 ще върви ли на следните параметри :) :

Процесор : Intel® Celeron® CPU 2.40GHz

Рам : 504 MB

Видео карта : Intel® 82865 G Graphics Controller 96 MB

Ако ви трябват други параметри кажете кои ( и от къде да ги видя ;) )

МЕРСИ !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,на 25.10.2009 купих си ъпгрейд за Windows 7,същият ден го инсталирах без никакви проблеми.След това поради някакви причини преинсталирвах 2-3 пъти лаптопа нямах проблеми с активацията.Проблема го имам от 27.12.2009,след поредната проверка от Microsoft ми изписа следното съобщение:(въведеният от вас продуктов ключ не може да се използва за активиране на Windows този компютър,понеже същият ключ се използва на друг компютър).Днес отидох в магазина откъдето съм купил ъпгрейда(SATURN-BREMEN)oбясних им проблема накратко,отговорът им беше: ние сме само продавачи обадете се по тел.на Microsoft.Обаждам се на 0800 1 5555 няма никой,обаждам се на следващия тел.00359 2 965 7100 след кратко позваняване се включва тел.секретар и след около 2 минутно чакане сигналът се губи.Та въпросът ми е следният,дали мога от Германия да си активирам Windiws 7

като се обадя на тия 2 та тел. номера или трябва да се обадя на немския представител на Microsoft.

най-доре на немския представител на Microsoft.

Знаш че немците са точни ;)

Хммммм... абе Уин. 7 ще върви ли на следните параметри :cool: :

Ако ви трябват други параметри кажете кои ( и от къде да ги видя :) )

МЕРСИ !!!

по-добре карай с XP

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хммммм... абе Уин. 7 ще върви ли на следните параметри ;) :

Ако ви трябват други параметри кажете кои ( и от къде да ги видя :sobbing: )

МЕРСИ !!!

Някой друг не може ли да ми каже?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Как мога да си променя подредбата на клавиатурата при писане на Phonetic в Windows 7.

Както знаете там са разместени три или четири клавиша, но мого дразнят. Знам че има начин, просто не се сещам къде съм го виждал.

Как се инсталира мрежови сървър между компютри с различни ос -и. (3 Vista, 1 -на седмица и XP). Като цяло , как се инсталира такъв принтер?

Пограмите за търсене на драйвери работят ли за седмицата? Кои да използвам?

Като цяло как стоят драйверите за седмицата?

Мисля че за сега това е всичко.

Благодаря Ви предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър вечер - пак съм аз! :ph34r:

И такова нещо не ми се беше случвало - и това ми се случи! С една дума, бутона за създаване на "нова папка" не работи и също липсва тази опция с десния бутон в контекстното меню?!? Ако може помогнете, че така не е работа? Не, че пак не мога да си изкарам папка де, но манипулациите за това ще са доста повече.

П.П. 7-те чудеса на Win7 :P

Редактирано от agentpat (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Току-що инсталирах 7-цата обаче има един проблем и той е следния:не ми отваря диска G:

1269873t.jpg

А иначе като пусна старото XP си ми го отваря без дерт. :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А бе ти нормален ли си ве ?

Каква е тая глупост 5 HDD със смешно малко GB ? Би ли обяснил ?

Скоро където си инсталирал 7(която е голяма м/у 8-9GB) няма да ти достига място!

Виж как е при мене диска Z не го броим той е виртуален.

На C и E имам инсталирани OS Win 7, така съм решил да го направя заради брат ми, зада не се караме кой какво пипал.

И така всеки си има отделна OS, което за мен си е един голям + освен това той не вижда моя диск C, когато си стартира Win ама аз виждам неговия :P:blink:

1269922x.jpg

Редактирано от Burkoff (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А бе ти нормален ли си ве ?

Каква е тая глупост 5 HDD със смешно малко GB ? Би ли обяснил ?

Скоро където си инсталирал 7(която е голяма м/у 8-9GB) няма да ти достига място!

По-спокойно го давай де :P Инсталирал съм го в F: където има свободно място.И къде видя 8-9гб като са 3-4? Ако смяташ да ме критикуваш изобщо не ми отговаряй :blink:

Имам въпрос ако някой може да помогне да пише :cool:

п.с. на "ве" не друг ще пишеш не на мен :cool:

Редактирано от Vladimirov92 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Vladimirov92, за целта са ти необходими права за работа с този дял. Погледни как става придобиването на права -> How to Take Ownership of a Item in Vista (няма проблем, че става дума за Vista). Изложени са два метода, като първият е автоматичен (automatic way), a вторият е ръчен (manual way). Пробвай с първия през контекстното меню:

9kav5g.jpg

За целта се изтегля един REG файл: Add_Take_Ownership.reg

Ако не стане - виж втория метод.

Редактирано от nologo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И къде видя 8-9гб като са 3-4?

При мен и двата Ultimate са толкова на чиста инсталация !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Vladimirov92, за целта са ти необходими права за работа с този дял. Погледни как става придобиването на права -> How to Take Ownership of a Item in Vista (няма проблем, че става дума за Vista). Изложени са два метода, като първият е автоматичен (automatic way), a вторият е ръчен (manual way). Пробвай с първия през контекстното меню:

9kav5g.jpg

За целта се изтегля един REG файл: Add_Take_Ownership.reg

Ако не стане - виж втория метод.

Нещо не можах да се справя.. :S

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нацепил си го тоя диск както баба ми си цепеше подпалки за печката... Радвай се че не се отваря само G: . Във TOP SECRET да не би да имаш другa ОС? Да не си криптирал някой дял?

Редактирано от rbobev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нацепил си го тоя диск както баба ми си цепеше подпалки за печката...

:down: Аз какво му говоря това е пълна глупост, което е направил въобще ако той го е направил.

HDD колко ти е в GB обявен от производителя?

Предполагам 40GB. Разцепи го най - много на две.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...