Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

pit

Windows 7 - впечатления, проблеми, решения - Част 3

Препоръчан отговор

.....При 32 битовата версия има трик с който 4ГБ да се разпознават,но не и да се ползват реално.

пп:ако добавяте нови модули памет и общия и капацитет е над 3ГБ трябва да активирате опцията в биоса Remapping memory (мисля че за всички биоси е еднаква).

Това не е вярно, има софтуер, който може да ползва тази памет (над 3 гигабайта), например Oracle Database. Разбира се достъпа е на страници, но все пак е по-бърз от достъпа до диска

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

дори и под х86 ли capnemo? бреей

TOPCON

1. не всички BIOS имат memory remapping

2. "трикa" по принцип го дават за х86 че позволява адресирането, не разпознаването(тъй като разпознаването реално си е наред-уин вижда колко има) - но реално PAE не работи под WinOS

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А незнам някой досега дали е питал но може ли да ми кажете подробно как да оправя да се виждат скритите папки

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А незнам някой досега дали е питал но може ли да ми кажете подробно как да оправя да се виждат скритите папки

Ето ти :) :

explorer>горе лентата organize>folder options от там ще се справиш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти ;) :

мерси много ми помогна пич

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам следния въпрос: Има ли начин да намаля иконите на десктопа, че нещо са ми много големи и ме дразнят?....тези в таскбара са ОК като големина и тях не искам да ги пипам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам следния въпрос: Има ли начин да намаля иконите на десктопа, че нещо са ми много големи и ме дразнят?....тези в таскбара са ОК като големина и тях не искам да ги пипам.

Десен бутон с мишката върху десктопа - View - Small icons и си готов :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Десен бутон с мишката върху десктопа - View - Small icons и си готов :)

:) Доста съм тъп. Не знам защо но не се сетих за това доста елементарно решение на проблема :speak: Мерси за помощта все пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже има доста въпроси за Quick Launch и за класическо старт меню днес пуснах две безплатни програми за Windows 7, ето:

JumpLaunch 1.0 - за Quick Launch (безплатна)

Classic Windows Start Menu - за класическо старт меню.

P.S. За съжаление не съм пробвал как работят, пуснах ги само като новини.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

офф: какво аджеба върши втората?

офф 2; а, рабрах.....неразбираема носталгия по безвъзвратно остарялото минало.....

2-цитата отиват във важната тема (ако не забравя)

При опит за инсталирване на Windows ми дава това

http://a.imagehost.org/dl/9af78457c1c5a14e3498fb70f5716494/0332/PIC_1614.jpg

[...]

ако само на мен ми дава грешка в хоста ок, но за всеки случай сложи някой хубав хостинк на картинки!

Редактирано от Aquaris (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Престраших се да инсталирам Win 7 на лаптопа си ( Тoshiba Satellite L300, а версията на Windows e RTM 7600 ). Инсталацията мина без проблем и учудващо бързо. При инсталацията на драйверите нямах никакви проблеми, като ползвах официалните от сайта на Тошиба. ИНтерфейса е много приятен, с изключение на някои дребни забележки, няма спад в производителността и нав-важното - Win-a бачка доста по-бързо от Vista. Но дотук с хвалбите. Срещнах доста проблеми с някои програми, някои даваха грешки, други отказваха да се инсталират, освен това така и не накарах ОpenGL приложение да заработи правилно ( в последствие разбрах ве Microsoft спират поддръжката му с цел налагане на DirectX ). Като цяло наистина този път от Мicrosoft са се справили добре, но има какво да се желае още, а аз си минавам на любимото ми XP отново.

• Харесване 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора я дайте съвет тръгнах да си преинсталвам уина на ундолс 7, записвам диск нали рестартирам компа нагласявам си в биоса там да чете първо СД/ДВД и там където трябва да се натисне копче от клавиатурата натискам ама не иска да тръгне инсталацията ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а какво се случва?

ако клавиатурата е на usb, използвайте ps2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Случва се това че си се включва инсталирания ХП

Да на USB е клавиатурата ? И е на 2 - 3 седмици някаде какво да правя

Редактирано от Teodosi93 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Случва се това че си се включва инсталирания ХП

Да на USB е клавиатурата ? И е на 2 - 3 седмици някаде какво да правя

Може в комплеккта на дъното да имаш преходник usb to ps2. Пробвай с него..видях такъв в комлекта на дъно Asrock(модел от тази година).

Ама съм почти сигурен,че диска не си записал правилно/на споменатия комп веднага се появи press any key...)

Редактирано от манол (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирането е прекратено! Windows не може да инсталира необходимите файлове.Този файл може да е повреден или да липсва.Проверете дали всички файлове са налични и рестартирайте инсталирането.Код на грешката 0х80070017

Интересното е, че и друг път съм инсталирвал този windows от същия диск и съм нямал проблеми, но оня ден си разделях единия дял на 2 части дали е от това?От какво може да е! Пробвах и с друг диск с windows пак не става, докато преди съм нямал проблеми

Преди да разделя дял G там имаше winodws 7 но не го използвах и щях да го трия,разделих диска после форматирах двата нови дяла и след това не мога да инсатлирвам windows мисля, че е от това, но ми пише че липсват файлове затова не може да се инсталира, а преди съм го инсталирвал без проблем?!

Редактирано от gig93 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може в комплеккта на дъното да имаш преходник usb to ps2. Пробвай с него..видях такъв в комлекта на дъно Asrock(модел от тази година).

Ама съм почти сигурен,че диска не си записал правилно/на споменатия комп веднага се появи press any key...)

То и на мене ми се появява press any key... като натисна обаче не реагира

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирането е прекратено! Windows не може да инсталира необходимите файлове.Този файл може да е повреден или да липсва.Проверете дали всички файлове са налични и рестартирайте инсталирането.Код на грешката 0х80070017

Интересното е, че и друг път съм инсталирвал този windows от същия диск и съм нямал проблеми, но оня ден си разделях единия дял на 2 части дали е от това?От какво може да е! Пробвах и с друг диск с windows пак не става, докато преди съм нямал проблеми

Преди да разделя дял G там имаше winodws 7 но не го използвах и щях да го трия,разделих диска после форматирах двата нови дяла и след това не мога да инсатлирвам windows мисля, че е от това, но ми пише че липсват файлове затова не може да се инсталира, а преди съм го инсталирвал без проблем?!

пробвай като рестартираш БИОСА-най лесния начин е като извадиш батерията за няколко секунди

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора имам въпрос защо при условие,че си инсталирах х64 битов Windows7 немога да използвам всичките 4ГБ РАМ,който имам...ето и снимка>>>> Цък Извинявам се ако е имало отговор на въпроса ми някъде из темата...но е доста дълга и нямам толкова време за прочит. Благодаря :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

дори и под х86 ли capnemo? бреей

TOPCON

1. не всички BIOS имат memory remapping

2. "трикa" по принцип го дават за х86 че позволява адресирането, не разпознаването(тъй като разпознаването реално си е наред-уин вижда колко има) - но реално PAE не работи под WinOS

Да, работи и то именно с PAE

Хора имам въпрос защо при условие,че си инсталирах х64 битов Windows7 немога да използвам всичките 4ГБ РАМ,който имам...ето и снимка>>>> Цък Извинявам се ако е имало отговор на въпроса ми някъде из темата...но е доста дълга и нямам толкова време за прочит. Благодаря :)

Мързела никога не е водил към добро (само две страници назад)

http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=125739&view=findpost&p=1562167

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

виноват

:)

Но това е доста късичък списък с продукти и то основно сървърно ориентирани :) И при толкова памет всеки би инсталирал 64 битова ОС (като за сървър)

• Харесване 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Откакто си сложих Windows 7 тука последните дни компа ми почна всеки ден по 2-3 пъти да се рестартирва сам. Някой има ли представа от какво може да е ?

EDIT : Забравих да кажа , че и забива от време на време. Сега преди 1 мин. ми заби и трябваше да го рестартирам ...

Редактирано от sa6o (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

рестартира се със или без син екран?

ако има така любимия ни BSOD, какво пише на него?

как забива? може ли да се извършват действия с мишката в такива ситуации? екрана става ли млечно бял (полупрозрачен)?

клок правен ли е?

• Харесване 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора бе кажете какво да правя просто не засича клавиaтурата като ми излезе Press any key ... ? Какво да направя за да тръгне инсталацията

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...