Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

pit

Windows 7 - впечатления, проблеми, решения - Част 3

Препоръчан отговор

Да ти кажа, аз ползвам един, който е 4GB и ми се струва, че този трябва да е правен, защото разликата е огромна. Всъщност, не знам реално колко трябва да е, но все пак всяко съкращение, означава орязване, а кой знае кога ще се усети това. Може да е в най-неподходящия момент...

Ами и аз гледах в Zamunda някви по 4GB , но те бяха Windows , който съдържа 64 и 32 битови версии , а това е само 32 битова версия. Незнам може и аз нещо да бъркам. Ти кой ще ми препоръчаш да изтегля , с кой си в момента ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Win 7 не се ли инсталира както всички други като boot-на диска и от там под "синия екран" да му задам на кой дял искам да е , защото като гледам тва , което си дал ти е малко по-различно. ;)

пак така си се инсталира, само че много вода изтече от DOS-овския син екран на ХР....и все за добро

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А има ли някаква тънкост с кирилизацията. Нямам предвид инсталиране на Flextype и т.н. , а просто ако пускам някоя програма , която е на български да ми го разчита езика нормално , а не като йероглифи. При инсталация на XP се прави там в началото още от настройките или от регионалните езици. А при Windows 7 има ли такова нещо , което трябва да го оправя по време на инсталацията ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

същото положение като при ХР

регионални и езикови настройки се нагласят на България/Български

фонетиката е вградена под името Phonetic Traditional

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре 1 последно нещо да питам и почвам преинсталацията. Този , който ми препоръча Win 7 ми каза , че той си има драйвъри за дъно и т.н. , та мисълта ми е сега като го инсталирам да си инсталирам ли драйвърите за дъното от диска или Win 7 ще си намери по-нови , защото тези от диска са старички.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за повечето от устройствата ще си намери сам

въпреки това е добре да инсталираш драйвъри за устройствата - предлаганите от уин са базови и не предлагат (например) контролен панел за видеокарта и подобни

кажи спецификациите на конфигурацията, за да потърсим драйъври преди да си инсталирал

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз пробвах с 2 различни версии...и за двете са писали че e тествана и тръгва...явно от мен е проблема но незнам от какво може да е пък не ми се занимава много да преинсталирам пак :doh:

Edit: сега видях че говорите за разни драйвери...тези от диска който ми дадоха с компютъра няма ли да станат?Става дума за дъното,лан картата,звукови драйвери и т.н.

Аз за видео картата и за звука няма да имам проблем,но разни други драйвери за дъно и за интернет нямам представа от каде да ги намеря

Редактирано от ToxicWaste (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за повечето от устройствата ще си намери сам

въпреки това е добре да инсталираш драйвъри за устройствата - предлаганите от уин са базови и не предлагат (например) контролен панел за видеокарта и подобни

кажи спецификациите на конфигурацията, за да потърсим драйъври преди да си инсталирал

Аз за видео картата и звуковата карта ще си изтегля сам от нета. Но неможах да намеря драйвъри за дъното харда и т.н. , на диск имам обаче както казах те са доста стари , из нета също неможах да намеря по-нови. За процесора имам , но и те май не са много нови. Ето ми конфигурацията пък ти ще кажеш кво ми трябва понеже сигурно повече разбираш. :doh:

Тип централен процесор:DualCore AMD Athlon 64 X2, 2000 MHz (10 x 200) 3800+

Дънна платка:Gigabyte GA-M61PME-S2P (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, LAN)

Чипсет на дънната платка:nVIDIA nForce 6100-430, AMD Hammer

Памет:2048MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)

Видео карта:NVIDIA GeForce 9500 GT (512 MB)

Звуков адаптер:Realtek ALC883 @ nVIDIA nForce 6100-400/405/420/430 (MCP61) - High Definition Audio Controller

Твърд диск:SAMSUNG HD320KJ (320 GB, 7200 RPM, SATA-II)

EDIT : Само да добавя нещо. След последната преинсталация на Windows , когато си сложих SP3 хард диска ми го разпознава като отделно устройство все едно е флашка. Примерно като сложиш флашка нали долу в дясно до часовника изкарва една иконка и сега ми пише за харда "Safely Remove Hardware"

Редактирано от sa6o (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.gigabyte.com.tw/Support/Motherboard/Driver_Model.aspx?ProductID=3009&ost=windows+7+32bit#anchor_os

тук ще намериш драйвъри за chpset-a (включва и драйвър за мрежовата карта), аудио, и вградената видео карта (която като гледам не ползваш...)

Забележка: за 32-бит

видео: http://www.nvidia.com/object/win7_winvista_32bit_191.07_whql.html - за 9500GT (отново за 32-битов Windows)

за харда (каквото и да разбираш тук) не ти трябват драйвъри

тва за процесора...ако имаш предвид dual core optimizer..не е нужен

това е в общи линии

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.gigabyte.com.tw/Support/Motherboard/Driver_Model.aspx?ProductID=3009&ost=windows+7+32bit#anchor_os

тук ще намериш драйвъри за chpset-a (включва и драйвър за мрежовата карта), аудио, и вградената видео карта (която като гледам не ползваш...)

Забележка: за 32-бит

видео: http://www.nvidia.com/object/win7_winvista_32bit_191.07_whql.html - за 9500GT (отново за 32-битов Windows)

за харда (каквото и да разбираш тук) не ти трябват драйвъри

тва за процесора...ако имаш предвид dual core optimizer..не е нужен

това е в общи линии

За процесора съм си теглил преди AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor Driver Version 1.3.2.0053 (September 2007) и AMD Dual-Core Optimizer Version 1.1.4 (2008).

За видео картата намерих тези драйвъри. Те същите ли са като твоите , за които дади линк , защото гледам версията е една и съща , но се разминават с около 25MB.

И за харда да те питам понеже сега както обясних ми го изкарва долу като "Safely Remove Hardware" , въпреки че нямам проблеми и си работи добре , но да питам все пак има ли някаква вероятност сега като инсталирам Win 7 нещо с харда да се омаже понеже очевидно нещо или дъното или нещо друго не ми разпознава харда както трябва. Или да пробвам да сложа тези драйвъри за chipset-а , които ти ми дади да видя дали тогава няма вече да го разпознава харда както трябва и тогава вече да преинсталирам ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

safely remove hardware по принцип го дава за USB устройства

ако говорим за външен хард диск е нормално

а, да драйвърите са същите, просто локализацията е друга (UK срещу En-US)

Редактирано от Aquaris (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не става дума за външен хард , нормален хард е. Както и да е инсталирах си Windows 7 сложих си драйвърите , които ми каза и за сега всичко е наред. До сега си играх да си оправям настройките за нета , антивирусната и т.н. Но немога да намеря къде да цъкна за да ми изкара скрити файлове. На XP е ясно , но на Windows 7 нещо немога да го намеря. Help. :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

explorer>горе лентата organize>folder options от там ще се справиш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

explorer>горе лентата organize>folder options от там ще се справиш

Хах аз уж разглеждах нея лента ама явно не съм го видял. Мерси. :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми пак не стана...махнах всякакви периферии,кабела за интернета махнах,теглих наново,записвах на друг диск...пак същата работа..обаче забелязах нещо.Пробвах 2 пъти да инсталирам и 2та даде син екран,обаче втория път стигна малко по напред и при синия екран ми излезе друга грешка различна от предишната...Незнам вече...май ще си седя с ХР-то сега,пък по натам като излезе някоя по нова версия нещо SP2 ала бала може тогава пак да пробвам...разбира се ако някой има идея от какво може да е ще съм благодарен да сподели :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

огромен актуализиран списък със съвместими (на различни нива) приложения със Microsoft® Windows® 7

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=en&FamilyID=890e522e-e39e-4278-aebc-186f81e29173

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой да е имал проблем с един от сървисите на 7-ка , svchost.exe пуснат от Local service , отговаря за три сървиса ( windows firewall , diagnostic policy service , base filtering engine ) . Та значи тоя сървис прогресивно заема рам от стартирането на 7-ка почва от 3-4мб и стига до макс съм го виждал 300мб след 2 седмици не изключване , не ми е проблем рам-та просто ме дразни защо заема рам , като windows firewall-a e спрян от всякъде ( само сървиса не съм спирал от services.msc ) , тествах ак ого спра и сървиса и пак същото , svchost.exe-to си дига рам , спирах по отделно всяка от трите услуги и пак нямаше промяна ... единственото решение е да kill-на този svchost.exe ( той се самозарежда след 2 мин сам , пак си пуска същите три сървиса , само че след тази интервенция вече рамта на този svchost.exe си стои фиксирана 3-4мб и няма проблем ) Разлика в работата с 7-ка няма нито като си пълни рам-а на тоя сървис , нито като го рестартирам сървиса... имам 7-ца на други два лаптоп-а и на тах няма такъв проблем , този сървис си почва на 3-4мб рам и си стой на толкова... конфигурациите от софтуерната страна са идентични ... спряни са windows firewall-ите и т.н. по еднакъв начин и на трите... и трите лап-а се връзват към рутър по wifi , но само този прави тоя проблем ...

Първо си помислих да не е заради драйвъра на wifi картата на проблемния , но по-нов не намерих( от 2.2009 за виста ) , на другите пак са такива за виста ... после тествах раликите който има при ползването... само на първия бачкат торенти постоянно ... на другите епизодично и се спира клиента след това... викам си това е ... торента прави некъв кеш и затова пълни рам ... е да ама не... спрях за един цял ден торента на първия да не бичи ... и имаше подобрение ... по-бавно се дигаше заетата памет.. но пак се дигаше ненужно... претърсих нет-а за подобни проблеми точно с тези сървиси ... но не намерих нищо... windows-а е оригинален ( небутано исо , проверено по мд5 със студентска активация ) , слагал съм и всички "неофициални" и официални ъпдейти ... build 20555

Изчерпах се от идеи , ако някой има някаква идея или му се е случвало подобен проблем.. да даде едно рамо...

п.с: Не че е проблем толкова много , просто дразни , лап-а почти не се спира ( ако се спре е хибернейт )но след 2-3 седмици процеса става голям мемори хог...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А кога ще са достъпни "неофициалните" ъпдейти,които променят билда от 16385 на 20555(20510 по-стар билд ли е или не е ултимейт)?

(има такава 32-бит версия,но е на унгарски)...на другите езици кога?

Нали беше "чак през ноември"...(пък неофициално ги има ъпдейтите от началото на септември).

Редактирано от манол (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

според плъзналата информация от преди нкк месеца ако въобще бъдат направени публични то това няма да е скоро

не е препоръчително да се използват тестови ъпдейти на машина за ежедневна работа

SnOOpeRa прав си - въобще не е проблем; компонентите са за това - за да се използват

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вчера след като си инсталирах Windows 7 по някое време вечерта ми изкара разни ъпдейти. Съответно аз дадах да се ъпдейтне , но като разгледах ъпдейтите преди да му дам да се ъпдейтне забелязах , че част от ъпдейта са сумати езикови пакети : арабски , френски , китайски български и т.н. Смятах да отбележа само българския пакет като си мислех , че това е нещо свързано със самата фонетика , но се зачудих да не би този пакет да е нещо подобно като "побългаряването" на XP-то , където всичко по Windows-а става на български и не отбелязах никой езиков пакет. Та някой може ли да ми отговори , този езиков пакет , който ми е изкарало свързано с писането (фонетиката) ли е или "побългаряването". И още нещо преди с XP-то като исках да си сменям езиците , на които да пиша "фонетика/латиница" трябваше просто да натисна "CTRL" и се сменяше , а сега на Windows 7 трябва винаги да си играя да го сменям ръчно с мишката. Та въпроса ми е има ли някакъв клавиш или клавишна комбинация , с която сменянето става по-бързо ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Alt+Shift за различните езици (BG->EN и т.н.)

Ctrl+Shift за различните клавиатурни подрредби (Phonetic Traditional->BDS и т.н.)

Фонетичната клавиатурна подредба е вградена под името Phonetic traditional (написах го по-горе и явно си го разбрал, но да повторя)

а езиковия пакет е точно това което предполагаш - "побългарява" менютата и всичко останало, не е задължителен

а с Ctrl под ХР смяната е става защото си използвал Flex Type - тук подобни програми не са нужни (а и тази конкретно не е за препоръчване)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aquaris вчера ми беше казал , че няма нужда от инсталация на драйвъри за процесора , но все пак да те питам , сигурен ли си ? Защото преди малко в таск мениджъра забелязах , че като пусна един прост скайп и процесора се товари на 70%. А като вляза в някоя игра е някво странно точно както преди , когато не бях сложил драйвърите за процесора. Преди малко се разрових из нета да видя дали ще мога да намеря по-нови драйвъри за процесора от тези , които имам , но намирам само за XP SP2 и SP3 за Windows 7 немога да намеря...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами ако си сложил драйвъри за чипсета не би трябвало да има нужда

кой процес ти товари най-много? (не забравяй да видиш процесите от всички потребители - show process from all user)

а иначе това е последния dual core optimizer за атлон 64: http://support.amd.com/us/Processor_TechDownloads/DCO_1.1.4.zip

Редактирано от Aquaris (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами ако си сложил драйвъри за чипсета не би трябвало да има нужда

кой процес ти товари най-много? (не забравяй да видиш процесите от всички потребители - show process from all user)

а иначе това е последния dual core optimizer за атлон 64: http://support.amd.com/us/Processor_TechDownloads/DCO_1.1.4.zip

Точно кой процес е било тогава не съм обърнал внимание. Както казах съвсем случайно бях цъкнал там и тогава гледах CPU Usage. А иначи благодаря за този optimizer , но аз си го имам него , въпреки че откакто сложих Windows 7 се чудя дали да го инсталирам или не. :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само искам да споделя с вас,тези които смятате да преминете на новия WIndows 7.Ако сте геймър и игрите са преди всичко,за сега можете да изчакате докато производителите на видеокарти напишат качествени драйвери.Аз съм с 64 битовата версия на Windows 7,преди това изпробвах 32 битовата.Мога спокойно да потвърдя,че Windows 7 x64 е по-добрият вариант за всеки който има процесор подържащ 64бит адресиране.Съвместимостта със 32 битовите приложения е отлична,единствено една стара игричка (Револт-а) ми създаде проблеми,но с малко повече желание и това се оправя.Добре е предварително да изтеглите драйвери за компонентите си,въпреки че самата ОС имаше за почти всичко - включително и за китайската ми Wireless карта.И не на последно място, Windows 7 x64 подържа реално адресиране на памет над 3GB.Спокойно можете да инсталирате и 8 стига да искате.При 32 битовата версия има трик с който 4ГБ да се разпознават,но не и да се ползват реално.

пп:ако добавяте нови модули памет и общия и капацитет е над 3ГБ трябва да активирате опцията в биоса Remapping memory (мисля че за всички биоси е еднаква).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...