Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Предстоящи и нови заглавия на книжния пазар

Препоръчан отговор

Въх това изглежда супер интересно, ще се чете, дали е вече на пазара?

Сега ще ми се смеете , но не разбрах книгата съвременна ли е или не::;)))))

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 991
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

ИМА ЛИ ПОСЛЕДНА ВОЛЯ... Когато преди десет години младата Дилейни Шоу напуска дома си, оставя зад себе си неспирни клюки и скандал, които унищожават репутацията й. Но сега Дилейни се завръща в Трули

КРИСТИНА ДОД, автор на бестселъри със запазено място във върха на класациите на Ню Йорк Таймс, поднася една гореща история за мъж, който не е това, което изглежда, и жена, която е самото бедствие… К

Оххх Слава Богу, че се върнаха към старите корици, много, много съм доволна. Нова авторка, сууупер и забележете книгата е първа от поредица...може и да си преразгледам отношението към Ирис, че в после

Публикувани изображения

Сега ще ми се смеете , но не разбрах книгата съвременна ли е или не:: :cheers:))))

Съвременна е, втора от трилогия, първата излезе преди няколко месеца на български - "Бедствие на високи токчета".

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съвременна е, втора от трилогия, първата излезе преди няколко месеца на български - "Бедствие на високи токчета".

Ех Пете събуди звяра в мен. Казаха ми, че "Бедствие на високи токчета" не била кой знае какво, ама щом е поредица, просто ще умра ако не си я купя. Кофти мания ама какво да се прави :)

А навпрочем запитах Ибис какво става с книга две от поредицата "Среднощен Ловец" на Джанин Фрост. Казаха ми, да я очакваме в средата на септември. Макар да има фен превод, на мен ми се чете на хартия и смятам да си я почакам. :cheers:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ех Пете събуди звяра в мен. Казаха ми, че "Бедствие на високи токчета" не била кой знае какво, ама щом е поредица, просто ще умра ако не си я купя. Кофти мания ама какво да се прави :)

А навпрочем запитах Ибис какво става с книга две от поредицата "Среднощен Ловец" на Джанин Фрост. Казаха ми, да я очакваме в средата на септември. Макар да има фен превод, на мен ми се чете на хартия и смятам да си я почакам. :cheers:

За "Бедствието", две приятелки я четоха, но от това което ми разказаха мисля че книгата не е чак толкова лоша, просто не е уаууу, ама пък то не може всички да са толкоз хубави, трябва да има и по нещо слабо за плюене.

А що се отнася до "Среднощен ловец" - не че нещо, ама аз вече за нищо не вярвам на Ибис, а и не само на тях, когато си купя книгата - тогава съм спокойна. Ине и аз съм като тебе, не припарвам до фен преводи, все си стоя с надеждата че рано или късно ще мога да се израдвам на романа на хартия. Но дано я пуснат следващия месец, а аз междувременно все още тая някакви надежди за "Мрачните ловци" за края не месеца, но взех да се отчайвам :ass:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз напоследък станах доста предирчива към това което чета, явно като има в повече (говоря за книгите на Ибис) ставам леко подозрителна. И не че не оценявам труда на тези които правят фен превод, все пак и аз превеждам, ама като ще го има на хартия, защо да се мъча на компа. Аз съм от тези, които хич не обичат да четат ел вариант. Не можеш ли да си стиснеш книжката в ръцете или да ханеш да й помиришеш новите странички, нещо очарованието ми се губи. А иначе за това, че не спазват сроковете, те Ибис са се качили на 10 стола, толкова много поредици са подхванали и повечето са много еднотипни, карат на конвеир и скоро пазара ще се пренасити. Че те поредиците огромни и горе доло все за едно и също става на въпрос. Аз честно казано, не мога да понасям книги в които във всяка следваща става дума за един и същ персонаж, както са повечето вампирски. Освен "В смъртта' на Нора, всички тея разтегнатите просто не ми допадат. Нека да е голяма поредица, от 10-20 дори 30 книги, но във всяка да си има ралзични главни персонажи. Ако не се лъжа, "Среднощен ловец" е от тея, дето не ги тача толкова, ама все пак не съм чела кой знае какво, само първа книга и ми допадна. Надявам се да не се разводни много в останалите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колибри ще пускат нова поредица - Darkest powers от Кели Армстронг. Дано да е нещо интересно. Все още няма дата на излизане и корица.

Кели Армстонг - "Призоваването"

Кели Армстронг е канадска писателка, родена 1968 г. в гр. Съдбъри, (Канада). Завършила е психология и компютърно програмиране, а от 2002 година насам се е отдала единствено на писане. До момента има 20 романа, три от които предстои да бъдат публикувани през тази и следващата година.

Любимка на тийнейджърите по света, Кели Армстронг се нарежда сред най-успешните автори на криминални, фентъзи и хорър романи като Шарлейн Харис, Лоръл К. Хамилтън и Ким Харисън.

Днес Армстронг споделя, че твори истории за духове, върколаци и демони, затворена в тъмното мазе на дома си. Тя живее в югозападната част на Онтарио, заедно със съпруга си, трите си деца и много домашни любимци.

"Призоваването" е първа книга от трилогията "Най-тъмните сили", превърнала се в любима на юноши от над двайсет страни през последните две години.

Петнайсетгодишната Клоуи не е като останалите си връстници – тя има способността да общува с мъртвите, а и те има какво да й разкажат. Момичето копнее за нормален живот като останалите деца, но това не е възможно сред призраците, които никога не я оставят на мира. Ако беше героиня на телевизионен сериал, всички щяха да повярват на твърденията й, че общува с мъртвите, но в реалния живот я изпращат в лечебница за психически болни деца с диагноза "шизофрения". Там се сприятелява с някои от връстниците си, разбира, че и те имат своите зловещи тайни и открива не един скелет в гардероба на психиатричното заведение.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мяркала съм книгите на Армстронг по чуждите сайтове, но не съм чела нищо нейно досега. Ще видим дали е толкова добра писателка, колкото Хамилтън и Ким Харисън. :wink12: Дано да не е просто реклама, а истина.

Редактирано от djenitoo (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От Издателство Ибис: Очаквайте през август - първа книга от поредицата"Dark Hunter" на Шерилин Кениън. :rolleyes: А корицата - след 10тина дни....

Редактирано от mim4ity (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъкмо тези дни и се чудех на Армстронг.Ще я видим явно на бг. А тези от Ибис колко точно дини се опитват да носят не ми е ясно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Поредица “Колекция COSMOPOLITAN”

Александра Потър

Знаеш ли какво те очаква зад следващия завой? Какво би се случило, ако трябва да избираш между почти непознат мъж и любовта на живота си…

Животът на Франки се разпада. За седмица тя изгубва всичко – страхотна работа, прекрасен апартамент, гаджето си Хю, с когото си е мечтала да остарее…

Съкрушена, тя взима решение. Ако Хю иска пространство, ще го получи (цели 6 хиляди мили). Тя заминава за Ел Ей при своята стара приятелка Рита, за да забрави Хю и да подреди живота си. И определено не желае да се поддава на чара на привлекателния фотограф Райли – най-арогантният и егоистичен мъж, когото е срещала. Също и най-сексапилния. Какво би се случило, ако трябва да избираш между почти непознат мъж и любовта на живота си…

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ох,умирам за един свободен ден за пазаруване на книжки.С тази на Космо стават 5 набелязани.Тъпото ,е че да купя 5 наведнъж ще ми е съвестно и ще трябва да избирам. ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На 12, 19, 26 август и 2 септември със списание Story и на 17, 24, 31 август и 7 септември със списание Блясък излизат 4 книжки:

"Прах в прахта" - Тами Хоуг

Публикувано изображение

"Дим в огледалата" - Джейн Ан Кренц

Публикувано изображение

"Списък с убийства" - Джули Гарууд

Публикувано изображение

"В опасност" - Патриша Корнуел

Публикувано изображение

Списание Story, заедно с книгата струва 4,69, а списание Блясък, заедно с книгата е 3,99

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Списък с убийства" също е издадена от Хермес, но вече трудно се намират книгите им, които са издадени по-рано. Аз още не мога да си намеря "От милост" и "Убийствен чар" :clown:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До колкото ми е известно и 4-те книги са вече издавани, за Гарууд и Кренц - ясни са, някой може ли да каже някоя дума за другите две книги дали си заслужават, вярно че направо са си без пари, но все пак ако не стават за четене е излишно само да трупат място в библиотеките. П.С. Тази на Патриша Корнуел даже е и филмирана...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Аз е на това съм метнала око, още повече, че за мен е нов автор това - два показателя, които възбуждат любопитството ми.

Вихрена история за отмъщение, похот и власт на фона на най-луксозните хотели в света.

ПАРИ:

Емили Кент е дъщеря на една от най-могъщите жени на света. Целият свят е в краката на родителите й... но Емили е решена сама да изкове съдбата си.

СТРАСТ:

Клаудия Кент е заварена сестра на Емили. Единственото, за което копнее, е любов. Изпълнена с отчаяно желание да избяга от нещастното си минало, тя среща мъжа на мечтите си. Или поне така си мисли...

ОТМЪЩЕНИЕ:

Нейтън Кент е ничий син. Осиновен, а после захвърлен от семейство, което би могло да го обича, той има само една цел в живота: отмъщение.

АЛЧНОСТ:

Опозореният магнат Джак Кент и съпругата му Иносънс воюват за контрола над огромната си империя, обръщайки гръб на семейните връзки... и не допускат никой да попречи на пътя на страстта им към парите, секса и властта.

Редактирано от Plqsak (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вчера разбрах за нова книга на бг автор в стил "Здрач" и "Дневниците на вампира":

Публикувано изображение

22.08.2011 г.

След тежка автомобилна катастрофа животът на Дара се обръща с главата надолу. От тогава, в продължение на години, я преследват чудовищни кошмари, в които вижда смъртта на десетки непознати хора. Но Дара разбира, че това не са просто сънища, а поглед в бъдещето. Тя е измъчвана от непосилно чувство за вина, че не е могла да помогне на тези хора, а е знаела какво ще им се случи. Един ден Дара разкрива дълго пазената си тайна пред най-добрите си приятели, за да спаси живота им.

Кошмарите се оказват заплаха и за самата нея. След среща със загадъчен млад мъж, който помни само и единствено името си, Дара потъва все по-дълбоко в света на необяснимото, но ще разбере истинската причина за неконтролируемата си дарба.

Може би има неща, които са отвъд всичко, което можем да възприемем – към това провокира романът „Кръв” (издание на „Персей”)

Той е част от по-обемен творчески замисъл – трилогията „Sanguis, Anima, Luna Plena” („Кръв, душа, пълнолуние”), наречена така по древно магическо заклинание. Вторият роман – „Душа”, ще се появи до края на годината.

Към литературния проект има вече интерес от страна на чуждестранни издатели.

Книгата „Кръв” е изцяло български продукт. За оформлението на корицата бе направена професионална фотосесия от Георги Казаков (SergeevStudio), а моделът е Елица Костас, която се превъплъщава в мистериозната червенокоса героиня на книгата. Снимките на авторката са дело на същия фотограф.

– Не можеш да унищожиш същността си, Дара. Можеш само да я отричаш.

– Не – шептеше тя, докато отстъпваше назад.

– Ако приемеш себе си, можеш да се контролираш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно резюме наистина. :) Не бях чувала за тази книга.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направо невероятно.Издават бг автори!

Чакам отзиви.На моята фанта душица дракони и рептилоиди ѝ звучи като шоколадови трюфели.Мхмм.

За почитателите на Сандра Браун:

Публикувано изображение

Сандра Браун

Корична цена: 14.00 лв

Заради гаф, журналистката с първокласен талант Бари Травис е на заточение във второразредна телевизионна станция, която едва оцелява. Тъкмо тогава тя получава покана за неофициален разговор не от кого да е, а… от Първата дама на САЩ, Ванеса Мерит. Изричната уговорка е – никакви записи, никаква гласност. Репортерските инстинкти на Бари настръхват. Тя е озадачена, но притеснението й преминава в истински шок по време на потайната и емоционално натоварена среща. Бари вижда, че красивата президентска съпруга е смазана от скръб след внезапната смърт на бебето си. Изглежда така, сякаш мотивът на Ванеса да покани Бари на срещата е да сподели болката си с друга жена. Това, което Бари пропуска, развълнувана от изповедта на Първата дама, е въпроса, който би трябвало най-напред да си зададе: защо Ванеса Мерит звъни точно на нея? Защо президентската съпруга ще намеква пред една неизвестна журналистка, че детето є може би е убито? Непреодолимо изкушена, заслепена за всичко друго пред възможността да направи професионалния удар на живота си, Бари решава да разследва тайните около президентската двойка. Би ли могла да се добере до информация, способна да разклати властта във Вашингтон? Тя се изправя пред този проблем, докато издирва Грей Бондюрънт, бивш президентски съветник и герой от войната в Залива, който се е оттеглил в усамотено ранчо в Уайоминг. А когато двамата тръгват по следата от лъжи и интриги, отвеждаща чак до вратите на Белия дом, те ще се натъкнат на нещо, което поставя на огневата линия живота най-малко на трима души: този на Грей, на Първата дама и на самата Бари – стига талантливата журналистка да живее достатъчно дълго, за да може да разкрие истината в едно сензационно интервю.

Публикувано изображение

Сандра Браун

Корична цена: 10.00 лв

Докато кара отпуснато по щатската магистрала 208 през Ню Мексико, унесена в мисли как да направи по-поносима насила взетата отпуска, Тили Маккойл още няма ни най-малка представа в какво ще се забърка. Но щом чува по радиото новината за отвличането на Сабра Денди, Тили подскача като бодната върху седалката – и веднага всичко се втурва лудо: колата, пулсът и мислите й...

Едно случайно престъпление, което никой не е замислял, превръща малкото градче Рохо Флетс в същинско буре с барут...

А Тили връхлита презглава в авантюра, пълна с изненади, които завинаги ще променят съдбата й.

.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Мерилин Кей

ДАРБА: Днес го имаш, утре го губиш (книга трета)

Очаквайте на 24 август

ДЕВЕТ ТИЙНЕЙДЖЪРИ. ДЕВЕТ ТАЙНИ.

ДЕВЕТ СИЛИ, КОИТО МОГАТ ДА ПРОМЕНЯТ СВЕТА

Всеки би предположил, че да можеш да виждаш в бъдещето е страхотна способност, но виденията на Емили й носят само неприятности. До момента, в който по необясними причини съучениците й от специалния клас започват да изчезват един по един, а дарбата на Емили се оказва единствената им надежда за спасение...

Емили има тайна. Тя има дарба.

И не е единствена...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дами в момента съм в сайта на издателство Хермес и за моя изненада какво да видя? :wink12: Вече има реална дата на излизане на ето тази книга:

Публикувано изображение

19.08.2011г

Редактирано от plop (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване