Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

http://www.overclockersclub.com/vimages/cm_hyper212_evo/19.jpg- Нямам камера да снимам моя, за да ти покажа, но и тази снимка ще помогне. По-принцип така е най-добре, но ако не ти се занимава да го сваляш, да чистиш новата паста и да слагаш нова, обърни перката на обратно да смучи от радиатор.

То същност даже май няма смисъл от сваляне на целия радиатор, просто свали перката и я сложи, както на снимката. :) 

Редактирано от Стъпил на дъното (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 2,4k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

IMG_20141119_153724.jpg

Нова придобивка. Като се прибера в България ще я пробвам. Жалко че в местния магазин нямаха нито един свестен HDD (само боклуците WD)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

IMG_20141119_153724.jpg

Нова придобивка. Като се прибера в България ще я пробвам. Жалко че в местния магазин нямаха нито един свестен HDD (само боклуците WD)

И какво им е на WD? Това, че се скапал някакъв при теб, не значи, че е боклук. 

Ето го и с новото охлаждане.

808c7170e8a60509.jpg

Доста по-добре се охлажда при мах товар с prime95 ми е дигало 59-60 градуса. А със стария 93. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Toshiba DT01ACA050 -  :)

И аз да се похваля с новия и дано живее колкото старото Хитачи което изкара осем годинки.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

808c7170e8a60509.jpg

Доста по-добре се охлажда при мах товар с prime95 ми е дигало 59-60 градуса. А със стария 93. :)

Някакъв... Имам една чанта скапани дискове WD лаптоп десктоп...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някакъв... Имам една чанта скапани дискове WD лаптоп десктоп...

За да ги имаш, явно не си ги използвал като хората нормално, не казвам, че са най-добрата марка, но и не са зле,както ти казваш, че били "Боклуци" докажи го, че са боклуци и тогава говори, че са. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За да ги имаш, явно не си ги използвал като хората нормално, не казвам, че са най-добрата марка, но и не са зле,както ти казваш, че били "Боклуци" докажи го, че са боклуци и тогава говори, че са. 

1 чанта нима е малко ? От разни лаптопи и компютри които са идвали при мен...

И какво имаш в предвид с това не използвани като хората ?

Имам един стар Самсунг 160ГБ на 8 години който е минал през всякакви зверства и все още е перфектен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1 чанта нима е малко ? От разни лаптопи и компютри които са идвали при мен...

И какво имаш в предвид с това не използвани като хората ?

Имам един стар Самсунг 160ГБ на 8 години който е минал през всякакви зверства и все още е перфектен.

Казваш от хора.... А знаеш ли хората как са го ползвали ? Едва ли. То и аз карах 5 години с hitachi, докато не се ядосах и взех да удрям по масата и си отиде хард диска... Това имах предвид, че не знаеш какво са го правели хората... За парите си и моделите им са си много добри! Казах ти всеки може да каже, че в тях има много части и да каже, че Nvidia са боклуци пред AMD или обратното.... Докажи го с някакви тестове в интернет, че са боклуци и, че не си струват да ги взимаш и тогава кажи така.

Тогава, защо си с Seagate, a не с samsung?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Казваш от хора.... А знаеш ли хората как са го ползвали ? Едва ли. То и аз карах 5 години с hitachi, докато не се ядосах и взех да удрям по масата и си отиде хард диска... Това имах предвид, че не знаеш какво са го правели хората... За парите си и моделите им са си много добри! Казах ти всеки може да каже, че в тях има много части и да каже, че Nvidia са боклуци пред AMD или обратното.... Докажи го с някакви тестове в интернет, че са боклуци и, че не си струват да ги взимаш и тогава кажи така.

Тогава, защо си с Seagate, a не с samsung?

Скоро няма да има SG на моите машини поради споменатото за WD.

Вероятно ще минавам на Тошиба или Хитачи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Скоро няма да има SG на моите машини поради споменатото за WD.

Вероятно ще минавам на Тошиба или Хитачи.

Аз за 2 години успях да счупя 2 WD и 2 SG 2 WD на 2-та ми лаптопа един SG на десктопа ми (същия като в момента,но беше гаранционен) и сега чупя второто SG като го слушам как стърже явно няма да го бъде,но пък имам и WD My book 2TB,от който съм доста доволен :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз за 2 години успях да счупя 2 WD и 2 SG 2 WD на 2-та ми лаптопа един SG на десктопа ми (същия като в момента,но беше гаранционен) и сега чупя второто SG като го слушам как стърже явно няма да го бъде,но пък имам и WD My book 2TB,от който съм доста доволен :D

И двете марки са кенеф

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как така ги чупите не знам и аз. Моя WD кара 2 година и няма проблем засега.

Е и моите така по 2 годинки и GG :D общо взето ми е все тая стига да има нещо там,My book-а го ползва майка ми така,че не са мои файлове и да се прецака,другите дискове бяха пълни на 1/8-ма примерно...Некачествени са наистина.Сега се сетих,че моя Sg не кара 6 години,а 2.Другия преди него изкара 3-4 някъде преди да сдаде багажа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как така ги чупите не знам и аз. Моя WD кара 2 година и няма проблем засега.

2 години са малко за твърд диск. Ако изкараш 9 със Сийгейта като мен, тогава го хвали това дрънкало. Тестове в интернет много. Заключението - black  серията шумна. Blue бавна. Аз мелачка за орехи няма да си купя никога. Прав си като казваш, че не се знае как се е ползвал диска. Аз ще добавя - не се знае и как е бил транспортиран. Обикновено проблемите се задълбочават след лош транспорт и ако не веднага, то след някоя друга годинка диска си заминава. А с тия готовите конфигурации дето се поръчват от Никем и тем подобни, има доста счупени хард дискове, включително два тошиба в две отделни теми тук. Сега и Тошиба ли да обявяваме за боклуци както WD  и Seagate? В крайна сметка хората са измислили RAID, ама Ганьо повече от 80 лева не дава за дъно. ей затова и ще ревете заради счупени хард дискове, изгорели видеокарти и прецакани памети. 

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-накрая сглобих мечтата. Накратко: i7 4790k, R9 290, 8GB 2300MHz, SSD 840EVO. Подробности в подписа :) Кутията е Corsair Graphite 230T, остана само по-добър охладител, но всичко с времето си.

10633547_10203533789928990_1582649308404

10575278_10203441573583639_5970459689766

10372819_10203441573103627_8999527083973

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Честито! Остава само да му лепнеш някакво червено охлаждане и ще изглежда уникално.

От любопитство: Кой е производителятя на видеото?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря :) Видеото е Sapphire, охладителя е стандартния(reference)

Здравей, колега колко градуса вдига под товар.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

250 градуса... Нали е хасуел.

Това няква шега ли е, виж до колко съм клокнал "Хасуела" Това не е амд :Д

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Точно че не е амд и е абсолютен калорифер. Но винаги се намира някой да каже че хасуел не грее и че се клоква без грижи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

808c7170e8a60509.jpg

Малко закъснявам с отговора тъй като сега видях известието. Но твоето си е фенство "Ако не е Интел+Нвидиа+WD" не става.

ето една малка статия от хора които са пробвали много повече дискове от всички тук взети заедно.

http://www.extremetech.com/extreme/175089-who-makes-the-most-reliable-hard-drives

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Точно че не е амд и е абсолютен калорифер. Но винаги се намира някой да каже че хасуел не грее и че се клоква без грижи.

Ми клоква се, и от къде знаеш, че е като "Калорифер" разбирачи като тебе мн.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми клоква се, и от къде знаеш, че е като "Калорифер" разбирачи като тебе мн.

https://www.google.co.uk/?gws_rd=ssl#q=haswell+hotter+and+slower+than+expected

Погледни тук.

http://www.techpowerup.com/forums/threads/cpu-hits-96-degrees.187250/

Също тук.

http://www.overclock.net/t/1429257/solved-i7-4770k-not-ocd-at-100-degrees-celsius

Тук също....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване