Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Е то за да го клокнеш трябва да имаш тази опция в БИОС,Тези машини са правени с акъл ,на времето са били страшно скъпи ,радиатора на моята кошница е правен от цяло парче алуминий и бая тежи.А видео картата е с 256 мб /128 бита шина за времето си е била супер машина.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 2,4k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Да се включа тогава  и аз.Първия ми компютър е на 9 години с Athlon XP 2000+ на сокет А.И Нвидиа 5900ХТ (това беше по онова време като сега i3 с 970 ;) ).

Клокнат на 2000 реални мгхц със невероятен Revoltec охладител и картата и тя "къстъм" медно охлаждане,на което му спира вентилатора от време на време.Това цялото с 1280 рам....,но на едно от най-скъпите тогава дъна.

Ползват го наште за племенничките ми  за интернет,че за скайп вече не поддържа,видеото няма ssa2.Като се прибера април ще им нося APU с дъно и рам,захранването oще миналата година го смених с be Quite pure power 430.Голяма машина е,ще му направя снимки.

И най-вече най-голямата екстра,кутията е с дръжка.....

Ееех носталгия.Но всеки все от някъде е тргнал а първия компютър е като първата жена,кола и всичко останало.С грешки проби но и много емоция :D

ПП.Жена ми ме поправи на 11-12 години е машината.

Редактирано от Tommygun (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

8 годишната машина:
AMD Athlon II X2 3800+ Dual Core 2.0Ghz
Gigabyte GA-MA74GM-S2H v4 (AMD 740G, AMD Hammer)
2x1GB DDR2 800Mhz Dual Channel
Palit GeForce 9600GT 512MB GDDR3 
WD Caviar Green 1TB (SATA-2)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като сме почнали с old-school машините, и аз да се "похваля" :

Intel Xeon X3320 @ 2.50 Ghz

2x2GB DDR2 @ 400 Mhz

ASUS P5N-E SLI

Galaxy nVidia GeForce 9500GT 1024MB

Hitachi HDP725050GLA 500GB

На около 8 години е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Малка промяна в железарията

http://www.evga.com/Products/Product.aspx?pn=100-W1-0500-KR

Абе Роска, защо не боднеш и една по-хубава карта на твоята конфигурацийка? Имаш си всичко останало, за да играеш новите заглавия съвсем спокойно. Знам, че и сегашната ти карта вади някой друг кадър, ама не е си работа с такъв хубав процесор да не "боднеш" и някоя по-хубава карта. Знам, че не играеш много игри и не искам да те засегна, нито да съм груб, просто ми е любопитно. :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имаше такъв план но с друга цел. Исках малко да миньорствам. Бях взел една XFX HD 5870 колкото нали за експеримент но се оказа неработеща, а продавача некоректен, тъй като не си изпълни неговата част да ми върне парите при проблем.

Та сега още дерзая дали да си купя сега чисто нова карта или да изчакам малко.

А относно захранването не съм много сигурен нямам му вяра ама нали е чисто ново имам гаранция 3 години.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Купен на части от Ни*ем. вече е на месец и половина.. (Струва 381лв без доставката... Със днешни цени 410лв :ohmy: ) Количка
Mainboard - Asus H81M-E
Processor - Intel Celeron G1840 Dual Core 2.8 Ghz (Socket 1150 Haswell)
Ram - 4GB DDR3 Kingston (Single Chanel)
Video- Integrated (Intel HD Graphics)
HDD - 1TB SEAGATE 6G/7200/64M SATA3
OS - Windows 7 Ultimate x64
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имаше такъв план но с друга цел. Исках малко да миньорствам. Бях взел една XFX HD 5870 колкото нали за експеримент но се оказа неработеща, а продавача некоректен, тъй като не си изпълни неговата част да ми върне парите при проблем.

А относно захранването не съм много сигурен нямам му вяра ама нали е чисто ново имам гаранция 3 години.

Тази 5870 си се минал случайно и ревеш в другия форум,защото много разбираш от хардуер?За пореден път доказа,че егото ти не ти помага.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тази 5870 си се минал случайно и ревеш в другия форум,защото много разбираш от хардуер?За пореден път доказа,че егото ти не ти помага.

Кой реве? Просто говорехме относно картите XFX. И много се извинявам ама втората употреба е на късмет и това не определя знанията на един човек.

И не е ли време вече да излезеш с истинския си ник ?! Докога ще се криеш зад разни никове?

Изобщо не ти влиза в работата в кой форум какво пиша. И също не ти е работа да коментираш тук какво съм писал там.

Имах съмнения а ти сам се издаде. всъщност monicho и dl777 са един и същи човек. Но познайте кой без да ви подсказвам.

Джонка айде кажи на другите защо се криеш зад камара никове ами не се покажеш с целия си блясък ?!

Страх те е да не те линчуват ли ? Никога не се промени ей. Винаги гледаш как да въртиш интриги в интернет.

То не беше следене по форуми не беше лични нападки в публични теми, кажи в колко форума заради теб получих бан ?

И колко пъти също. Изведнъж ми се появява от нищото и почва да ми пише съобщения как щял да ми помага за видеокарта а аз да съм му благодарял публично пред целия форум... Колко нелепо звучи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ше ме изкъртиш,падам нв мога,да ти дам всичките чатове с Джонката,твоите чатове с него (изпрати ми ги) също никога не съм сменял ник : monicho,monicho2,monichoBG,pi4svaz това са всичките ми никове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо поне веднъж не се спреш ? И тази тема ще заключат заради теб. Капитана го няма ама като се появи и види какво става и на нея ще изпраска ключа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Появи се и не му харесват постоянните взаимни обиди. Темата се заключва докато се уталожат страстите!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Искрено се надявам че духовете са се успокоили и дискусията ще продължи в духа на взаимно уважение и добрия тон

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Айде да почнем на чисто! ;) Няколко снимки от днешното почистване. Машината от подписа:

7893664Z.jpg

7893665p.jpg

7893666l.jpg

7893694B.jpg

За жалост в mallbg.com се беше изчерпала R9 290 за 500 лв., иначе щях да се подсиля с нея. Ама и 7850-ката не се дава още, така че ще изчакам още малко. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Айде да почнем на чисто! ;) Няколко снимки от днешното почистване. Машината от подписа:

......

Да те попитам , защо немога да кача толкова снимки като теб? Редактирано от Trichocephalus
излишно дълъг цитат ! (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз да се похваля , след днешното чистене :D

http://prikachi.com/gallery_view.php?user=36364&gal=18675

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо не качвате снимките в темата със снимките?

Мен ако някой ме светне как се прави това с галерията ще ви кача доста. Да оплакнете окото малко ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо не качвате снимките в темата със снимките?

Мен ако някой ме светне как се прави това с галерията ще ви кача доста. Да оплакнете окото малко ;)

Пробвайте тук https://www.kaldata.com/forums/index.php?app=gallery&module=post&section=image

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пък и аз да се ''изфукам'' с ''high-end''(е за годините си) машинката ми:

Дъно:Biostar A740G M2+

Процесор:AMD Phenom X3 8650 2.3Ghz 2MB

RAM:5.25GB [email protected] :D

Видео:ATi Radeon HD3650 512MB DDR2 128bit(това е най-трагичното в компа)

PSU:Китайско с лепенка 500W(380W реални) :D

HDD:Hitachi 500GB 7200rpm SATAII 16MB или 32MB(не знам)

Това е големия звяр! :D Какво мисля като ъпгрейд за лятото:Ново дъно:Asrock N68C-GS FX,Нова видео карта:AMD Radeon R7 240 GDRR5(затова ми трябва ново дъно, защото си мисля, че с това ще имам проблеми),Ново PSU:Corsair 430W и май е това...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето я и моята (от общежитието ми) събрана за около 45лв, като съм имал и някой стари части. Върши ми идеална работа (писане на протоколи и прочие, CS,1.6, ДОТА, LoL понякога и гледане на филми разбира се)
Ето я и нея :D
Operating System Microsoft Windows 7 Ultimate
CPU Type AMD Athlon 64, 2740 MHz (11 x 249) (3700+ San Diego)
Motherboard Name ASRock 939Dual-SATA2

System Memory 2048 MB (PC3200 DDR SDRAM)

Video Adapter Radeon X1650 Series (256 MB)

Disk Drive ST3160815AS ATA Device (160 GB, 7200 RPM, SATA-II)

И най-важното "китайската бомбичка" :D :

Inter-Tech Booster 520W
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване