Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

• Отговори 2,4k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Гости Пак бегахте

Като говорите за разни хора и си мислите,че е зад гърба им не забравяйте,че може и да ви чуват.

Horhe97,монитора IPS ли е,гледам че е матов и добре изглежда.

Аз от Нова Година се каня да купя охладител, но все нещо изниква и нямам излишни пари. Но мисля до няколко дена да поръчам едно охладителче и да клокна проца.

Поръчай си някое от тези ако кутията го позволява.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това с пожарогасителя май само аз го разбирам?

Без значение кой е производителя овърклока си е игра с огъня.

Иначе за мнението то и твоето никой не го иска, то човек само като ти погледне конфигурацията и ако е умен ще избягва всякакви твои предложения.

Screenshot_25.png

Абе Хаспела си е печка :)

Много ми се иска да го тормозя ама глей го кви градуси.

1.12v - 4.4 Ghz core 4.4Ghz uncore

1.14v - 4.5 Ghz core 4.5 Ghz uncore

1.17v - 4.6 Ghz core 4.6 Ghz uncore 

като на uncore съм оставил на auto волтажа (после ще си играя да го смъквам)

1.19v - 4.7 Ghz core 4.4 uncore 

Абе проца е добър ама няма с какво да го охлаждам като хората 

пп

А да течен азот  :P

Редактирано от tux (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гости Пак бегахте

Screenshot_25.png

пп

Той с бууста нали е до 4.4? Друго освен някое охлаждане за 20-30 лева,за да не грее с него не виждам смисъл.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Screenshot_25.png

пп

Сега ли разбра че пекат?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ПС: какво е това уинлайно? Къде е Слакуер ? :D

Абе atk0110 не ми работи да го е**а и не можем да си видим волтаж.Странна работа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Или не знаеш кой е модула.

atk ми напомня за Гъзус.

Спамим :) 

пп

Ама чак пък Гъзус .... ? 

Винаги съм ползвал Асус.

Модула ми е ясен но аз искам да подкарам asus_atk0110 ,nct-то не ми върши работа

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди бая време имах Гъзус. и го бях подкарал но не помня кои модули.

CONFIG_SENSORS_ATK0110=m

Аа ето го. дори конфига на ядрото не съм променил особено през последните 4 години.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Horhe97,монитора IPS ли е,гледам че е матов и добре изглежда.

Поръчай си някое от тези ако кутията го позволява.

https://www.jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=561366

Ето го монитора!

А каква реално е конфигурацията ?

Тая година съм замислил геймърското дъно на АСУС Н97 и червени корсарки Vengeance.Червени вентилатори Термалтейк.Един i5.Да и червено Термалтейк захранване.И кутия Термалтейк Верса с прозорец.

Добре Роска.Creative Extreme gamer звуковата ми карта ми глътна 150лв. и си останах с i3 540 вместо i5 на дъно с 12 фази! :D ASUS P7P55D.

Иначе паметта е Corsair XMS 1600 2x2GB.EVGA GTS450.Seagate 250GB и Western Digital 500GB.Кутията Cooler Master Elite.Chieftec 550W.

Редактирано от horhe_97 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А беше ли ти нужна аудио карта за толкова пари :)

Според мен можеше дънна платка гигабайт. Техните аудио карти са изключително качествени.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А беше ли ти нужна аудио карта за толкова пари :)

Според мен можеше дънна платка гигабайт. Техните аудио карти са изключително качествени.

Га превключа в БИОС на риалтека се е едно ми цвили.Незнаеш какво е дълбок бас! ;) Няма как едно чипче за 10-15лв. да е добро!

Можеш да пробваш ама със слушалки от 100 кинта ако можеш да си го позволиш! ;)

Както има разлика между външно видео и вградено и тук е така при звуковите карти!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нека не спорим. Знам какво е звук знам какво е бас знам какво са средни честоти и изобщо честотен спектър. Имах друго в предвид. Гигабайтските вградени карти много често са на нивото на Креатив картите. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Роска ти нищо не каза!Това е защото не си опитал!Тя картата струва колкото едно цяло дъно.Спорил съм и с други по този въпрос.Никой не ме разбира докато не го поканя вкъщи да чуе с ушите си!

Аудиоманиаците защо си купуват външни звукови карти според тебе?

Не би дал 250 кинта за карта и слушалки защото искаш да усилиш процесора и видеото?И си викаш риалтека е достатъчен! ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Излагаш се. Навлизаш в спор с човек който знае много повече от теб. Опитвам се да си мълча, но ти искаш да спориш.

Аз само те попитах нещо а ти се форсираш. Колкото и да съм меломан никога няма да дам 100 лева за аудио карта.

В голяма заблуда си че като купиш карта за 200 лева и я вържеш на някой калпав усилвател и всичко е тип топ.

Аз правя озвучения. Мога да те убедя че само ако изградиш усилвателя и озвучителните тела с максимална прецизност, няма да забележиш никаква разлика в звука между карта от 15 и от 200 лева.

Но бъди жив и здрав, остави ни нас простосмъртните да се мъчим с вграден риалтек.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз говоря за карта и слушалки! От усилватели неразбирам!Ти нали спориш с всички тука!Кат гледам какво захранване си турил по-зле от Corsair CX430 или там некъде!Кутията ти не е ясна каква е? :P

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мислиш ли че ми дреме за мнението ти? Това което съм писал в 99% е вярно. 

Но тук не са хора които осмислят правилно думите ми, а само такива които търсят спорове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Kато сте хванали темата за звука.Кое решение би трябвало да звучи по-добре?

ADI® AD2000B 8 -Channel High Definition Audio CODEC

или

Realtek® ALC1150 8-Channel High Definition Audio CODEC featuring Crystal Sound 2

Защото аз на слушалки 5.1 за близо 200 лева разлика не чувам.......

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Kато сте хванали темата за звука.Кое решение би трябвало да звучи по-добре?

ADI® AD2000B 8 -Channel High Definition Audio CODEC

или

Realtek® ALC1150 8-Channel High Definition Audio CODEC featuring Crystal Sound 2

Защото аз на слушалки 5.1 за близо 200 лева разлика не чувам.......

Ако не забелязваш разлика въпроса е излишен. Което и да сложиш щом имаш качествени озвучителни тела аудиокартата ще ти даде страхотен звук колкото е калпава да е.

Редактирано от Росен Р. Александров (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И така, какво би накарало един потребител да се откаже от верния си, вграден на дъното HD Audio съвместим продукт и да инвестира в закупуването на допълнителна звукова карта?Няколко са основните изисквания, които аудиосистемата в компютъра следва да задоволява: качествен звук, минимално изкривяване и нисък фонов шум. Ако приемем, че става въпрос за вградено в дънната платка звуково решение, тогава всички тези характеристики са в пряка зависимост от това доколко сигналът се смущава от останалите компоненти. Чисто практически погледнато, колкото по-далече от всичко останало по дъното се намира звуковият чип (както и пистите му), толкова по-добре за качеството на звука. Ето защо е от значение реализирането на добро разположение на компонентите по дънната платка от страна на производителя. Някои от по-новите решения дори предлагат изнасяне на аудиокомпонентите на отделна платка, която се поставя в специфичен слот на дъното, и по този начин елиминира проблема с паразитните смущения в сигнала.

Роска виждал ли си скъпо дъно с ето това боднато но не в PCI слота като вградено?

Game%20Blaster.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То ако нямаше разлика, нямаше да си ги измислят ей така тези отделни платки за звук, не може ей така да им кефне и да измислят за всичко си има причини. Въпроса, е че всичко твое е най-добре, но то си е така при повечето... Ако дъното ти беше на asus или msi щеше да твърдиш друго, както и да е. Човека си иска добър звук и е преценил, и е отрязал от процесора, той си решава. Тебе никой не те пита дали ще си вземеш такава платка за 200 лева все пак. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване