Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Какво четете в момента

Препоръчан отговор

Впечатлен съм от победителя в "Ръкописът" Георги Бърдаров и неговата книга "Аз още броя дните". http://kazanlak.live/the-self/az-oshte-broya-dnite-na-georgi-byrdarov.341 : ) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 4 седмици по-късно...
  • 2 седмици по-късно...

на 7/13/2016 в 6:33, Nemeria написа:

Светът без елфи и вълшебства е скучен :)

Шанара си е класика в жанра :D Една от книгите които ме запалиха по фентъзито - боже колко отдавна беше това...

Името на вятъра - Патрик Ротфус

6507553_b.jpg

Редактирано от flare (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"Малазанската книга на мъртвите : Книга първа"

Преполовил съм я , чета я на работа когато имам време , доста трудна е за четене , поне в началото може би , но е и много увлекателно написана с много подробности и детайли за това което се случва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Azhen написа:

"Малазанската книга на мъртвите : Книга първа"

Преполовил съм я , чета я на работа когато имам време , доста трудна е за четене , поне в началото може би , но е и много увлекателно написана с много подробности и детайли за това което се случва.

Стигнах до 4та част преди да реша, че не си заслужава времето и оставих останалите ( че си ги взех до 7а с отстъпка) за време на голяма суша. (Каквато не настъпи, предвид че почнах да чета и неиздадени в БГ книги).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, flare написа:

Стигнах до 4та част преди да реша, че не си заслужава времето и оставих останалите ( че си ги взех до 7а с отстъпка) за време на голяма суша. (Каквато не настъпи, като почнах да чета и неиздадени в БГ книги).

4-та част на първа книга или 4-та книга?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Azhen написа:

4-та част на първа книга или 4-та книга?

4та книга.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво точно те отказа след като си ги прочел почти всичките ? Как се развиват те след първата книга ,думите ти ме отчайват защото се наех сериозно да я изчета тази поредица !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:) Аз също започнах Малазанската преди седмица. Идвайки от Робин Хоб и Джо Абъркромби преди това, съм...:10::19: 

Толкова много персонажи още в началото, а доколкото разбрах - бройката ще нарастне. А и не съм свикнал с толкова магия, но се надявам да се настроя по-бързичко. Двама приятели много настояваха да я почна и ме уверяват, че след първата книга всичко си идвало на мястото. 

Дано!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 47 минути, Azhen написа:

Какво точно те отказа след като си ги прочел почти всичките ? Как се развиват те след първата книга ,думите ти ме отчайват защото се наех сериозно да я изчета тази поредица !

Стига де. Вкус другар няма. На мнозина им харесва. Мен баш многото герои + много "разпиляното" действие лично не ми харесват - точно както и модерната днес Песен за огън и лед, за която никой не фентъзи фен, не беше чувал преди сериала.

преди 21 минути, firestarter написа:

. А и не съм свикнал с толкова магия,

Толкова магия??? въй. персонално я слагам в долната част на графата действие/брой страници сред любимите ми фентъзита. Пък "действие" включва и магия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разбрах , да прав си и да мен точно това ме грабна не линейната история а епизодичната такава и многото уникални и разнообразни персонажи ! За магия наистина има няколко листа но чак пък да е много не бих казал изобщо.Абе ще си я чета така или иначе сам ще си преценя кога да спра ако спра изобщо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Azhen написа:

Абе ще си я чета така или иначе сам ще си преценя кога да спра ако спра изобщо.

А така. Харесването на изкуството си е персонално нещо.

Между другото за феновете на криминални/профайлър романи - Поредицата за Тони Хил/Карол Джордан на Вал МакДермид е много яка, тъкмо тия дни я свърших и искам още. Таз женица може да си демонстрира много явно нетрадиционната ориентация, ама това хич не ѝ пречи да пише много добре. (но пък другите и поредици някак не ме грабнаха)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За мен и толкова магия, е много магия:) Малко съм "новак" във фентъзито и в това, което съм чел до тук, магия почти няма(освен самата книга). Започнах с Мъглороден и се запалих много. Аломантията, някакси не я възприемам като магия. Както и "умението/осезанието" на Робин Хоб. Пол Хофман въобще не го вълнува магията, а Абъркромби....той я извади за малко и показа, че вярваш или не, трябва да се съобразяваш с магьосниците:12:Още няколко единични книги, но и те са към "героично фентъзи".

Както каза Azhen, най-добре чевек сам да си прецени...което значи, че ще се чете.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 4 седмици по-късно...

В кръга на шегата:

Да знаете колко богове има в "Малазанска книга на мъртвите":14: и всичките - злонравни побойници! Хич не ти трябва да ги срещаш:07:

Сериозно...свърших  първата книга от поредицата. Не е каквото очаквах и ме изненада - приятно! Има някои дразнещи моменти, но ме увериха, че било от превода и ще пробвам другите на английски. Липсва ми дълбичина в описанията на геройте, но като се има в предвид броя им, май е по-добре така. Същото е с пейзажите - ама се сещам за Толкин и......така са си добре:02:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...
  • 1 месец по-късно...

ritualyt.jpg

Уникално добра книга. Стил Дан Браун с българска история за траки, Кабири и всевъзможни мистериозни ритуали.

Препоръчвам.

Сега чета това:

publication_1574.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

метро 2035

трябва да си поприпомня 2033, но 2034 и 2035 (но в по-малка степен) са лееееееееееко, ама лекинко блудкави - малко напомнят на руските сериали по btv comedy...........

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Успешно се освободих от робството на Том Кланси и току-що приключих "На брега" на Невил Шут. Помня новия филм, но нещо стария не си спомням... Не бих могъл да дам определението "хубава" на тази книга. Супер депресиращо четиво. Но този пише много добре. Чете се на един дъх. Иначе определено я нареждам в класацията си с книги/филми, които няма пак да прочета/гледам, заедно с Polytechnique и The Sweet Hereafter... Ако си падате по апокалиптики и разни такива, препоръчвам я.

9371b.jpg

Редактирано от Методи Дамянов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След като приключих набързо с 6-те книги от поредицата за Орките на Стан Никълс, подкарах първата от поредицата Колелото на Времето. Засега е уникално зарибяваща :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...