Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Ralna

Шотландците в любовните романи

Препоръчан отговор

Публикувано изображение

Един от най-разработените и обичани сюжети в любовните романи e този с прекрасните завладяващи Шотландски воини. Те са големи, силни, красиви и в повечето случаи с чаровно варварски нрав. Адски упорити, гледащи лошо и ръмжащи когато са недоволни, под нежната любяща ръка на своите любими те винаго омекват и стават покорни и любвеобилни. А в повечето случаи, съдбата им изпраща за съпруга, някоя опърничава, но сладка Англичанка, която да покори твърдите им съца. Романтика. Силни страсти. Страшни битки. Стари замъци. И истинска любов. Истинско удоволствие е да се чете за "Шотландците в любовните романи".

Сега момичета, вие можете да предложите книга за коментар или направо да коментирате някоя. Предоставям избора на първото заглавие на вас (и не забравяйте да давате оценка за всяко заглавие) :cool:

"Алисия" - Джуд Деверо (Втора книга от поредицата "Аскот")

Публикувано изображение

Красивата Алисия Макарън е глава на влиятелен и могъщ шотландски клан. Но крал Хенри VII издава заповед да я хванат и да я оженят за англичанина Стивън Аскот. Така кралят смята да разшири влиянието си върху шотландците, поставяйки начело на най-силния им клан свой човек. Алисия обаче мрази всички англичани. И не иска нито да предаде властта си, нито пък да се подчини на натрапен мъж. Но се влюбва в него...

Оценка: 9,1 (5 гласа)

"Бунтът" - Нора Робъртс (Първа книга от поредицата "Макгрегър")

Публикувано изображение

1745 година. На английския престол седи омразният германски курфюрст. Принц Чарлс Едуард подготвя бунт за завръщането на трона на династията на Стюартите. Един млад английски благородник заминава за Шотландия да търси подкрепа за бунта сред планинските кланове. Но там Брибъм намира много повече, отколкото е очаквал. Серина Макгрегър има лице на ангел, ала характерът и е като на дива котка. И е израснала с омразата към Англия и всички англичани. Но когато дойде любовта, сърцето говори по-сило от разума. И нищо не може да я спре, дори войната с победите и пораженията си, с надеждите и смъртта, войната, която променя съдбите на хиляди хора и не оставя място за романтика.

Оценка: 10 (2 гласа)

"Венчило с дявола" - Джули Гарууд

Публикувано изображение

Кралските указания са неотменими. Алек Кинкейд, най-могъщият сред шотландските земевладелци, трябва да вземе англичанка за съпруга. Изборът му пада върху Джейми, най-малката дъщеря на барон Джеймисън. Още от първия поглед, който му хвърлят нейните тъмновиолетови очи, Алек пламва от желание към непокорната красавица. Това е жена, достойна за един безстрашен и горд воин. Той копнее да я докосне, да я подчини, да я притежава... завинаги.

Оценка: 10 (15 гласа)

"Дамата на лорда" - Чарлин Крос

Публикувано изображение

Когато лично кралят изпраща Алекзандър Хоук в Северна Шотландия, разглезеният от ласките на красиви дами граф не знае, че пътуването към това забравено от Бога място е пътуваме към най-пламенната жена в живота му. До срещата им лейди Лохли се е чувствала защитена в замъка, пазен от верните й поданици, но стените му не са достатъчно високи, за да спрат полета на жарките чувства...

Оценка: 10 (3 гласа)

"Девицата и звярът" - Вероника Хол

Публикувано изображение

Мариса Фитцджеалд се омъжва против волята си за непознат благородник. Но пред олтара младоженката се ужасява от вида на бъдещия си съпруг, обезобразен от коварна изкусителка. Едва избягнал смъртта, обезверен, Камерон се впуска в безмислени авантюри с леки жени, завинаги затворил раненото си сърце за любовта. Но Мариса не е мекушава красавица и не иска да се примири със съдбата си. Решила е да укроти грубия Камерон и да прероди звяра в любящ съпруг.

Оценка: 9,8 (8 гласа)

"Лудетината" - Вирджиния Хенли

Публикувано изображение

Всички мъже мечтаят за красивата Лудетина, известна още като Огнената Тина, заради горещата кръв, която тече във вените на лейди Валентина Кенеди. Принудена да се омъжи за страховит воин и вожд на враждебен клан, Тина се заклева да използва красотата си, за да покори и подчини Черния Рам Дъглас...

Жарка и влудяваща страст ще помете всички задръжки и ще изгори на кладата си двамата влюбени...

Оценка: 10 (5 гласа)

"Любов извън закона" - Сюзън Джонсън

Публикувано изображение

Джони отвлича Елизабет, която отскоро е вдовица, за да я размени за по-малкия си брат, който пък е хванат от баща й. Докато тя е в къщата му, вземат, че се харесват и прекарват една нощ заедно. След размяната той не може да си я избие от главата и нарочно отива на светско събитие, като знае, че и тя ще е там. След като тя милата тръгва да бяга от него, за да не се поддаде на изкушението (знае го какъв е женкар), той си я подгонват и в резултат прекарват още време заедно, но на него му се налага да замине, а тя разбира, че е бременна и приема предложението за брак на съседа си, който е влюбен в нея. Джони като разбира за сватбата, отива да я спира и я взима със себе си, леко я изнудва да се ожени за него и всичко щеше да е песен и рози, ако баща й не искаше да се докопа до парите на бившия й съпруг и не хвърли обвинения срещу главния. Налага им се да бягат, но ги хващат все пак, а след това Елизабет с телохранителя й, брат му и една негова приятелка почват спасителна мисия.

Оценка: 10 (4 гласа)

"Нишките на сътбата" - Арнет Лем

Публикувано изображение

Сюзън отива в Лондон, готова ако е нужно да рискува свободата и честта си, но да си възвърне откраднатото от красивия и неустоим Мейлс Кънингам. Тя очаква студено безразличие, но среща страстен и гладен поглед. Всеки път, когато Мейлс я целува пламенно, една сребърна копринена нишка, изтъкана от желание, свързва съдбата й с този мъж - неин враг и любим...

Оценка: 10 (6 гласа)

"Продадената принцеса" - Арнет Лем

Публикувано изображение

Кралските указания са неотменими. Алек Кинкейд, най-могъщият сред шотландските земевладелци, трябва да Меридийн е принцеса на Инвърнес. Нейно право по рождение е да предаде властта над Хайлендс в ръцете на съпруга си. Но Едуард I, крал на Англия, коварно я венчава за сина на месар...

Ривъс Макдъф е мъж с просто потекло, но с благородно сърце. Той приема съдбата си. Но разгневеният му тъст е готов по-скоро да убие младата му невеста, отколкото да приеме подобен брак...

Бягство в манастир спасява живота на младата принцеса, а момчето остава само с клетвата си един ден да я върне обратно...

Оценка: 9,4 (6 гласа)

"Разбойникът и Зеленооката" - Джоана Линдзи (В поредица с "Мъжът на моите мечти")

Публикувано изображение

Младата богата наследничка лейди Кимбърли скърби за смъртта на майка си. Изоставена е и от своя годеник. Бащата на Кимбърли е твърдо решен да я омъжи по-скоро, за да угоди на ревнивата си приятелка, за която той самият иска да се ожени. Така започва малко особено сватосване. Женихът се оказва дързък, но наскоро обеднял главатар на клана Макгрегър. На Кимбърли обаче не са й по вкуса преследвачите на богати наследнички, както и цялата нагласена работа по женитбата й.

Оценка: 8,9 (10 гласа)

"Сърце в изгнание" - Сюзън Танер

Публикувано изображение

Яйън Гилъкрист, отгледан като син на английски рицар, е ужасен от новината, че истинският му баща е един от шотландските варвари, които ненавижда. Омразата му обаче не трае дълго и той ще претендира за рожденото си право, и ще се опита да го запази като се ожени за момиче от своята нова родна земя…

Дива като бурния вятър на Високите планини, Сесли Лодъринг поставя на изпитание търпението на своите родители, които искат да я предпазят от зла съдба…

Разделена от всичко, към което се е отнасяла с любов, Сесил е изправена пред мрачно бъдеще и безрадостна женитба, докато не спечелва любовта на Яйън...

Оценка: 9,7 (5 гласа)

"Шотландска красавица" - Патриша Грасо

Публикувано изображение

Хубавата Бриджит Деврьо не е точно това, което лорз Йън Макартър си е представял като идеалната любяща съпруга. Едва приключила сватбата им, тя побягва през тъма и мъгла... право в ръцете на един див шотландец, който успява да разпали горещата й кръв. После обаче с изненада научава кой всъщност е тайнственият непознат - нейният нежелан годеник Йън, пред когото стои трудната задача да опитоми своята опърничава невеста...

Оценка: 9,5 (6 гласа)

"Шотландска кръв" - Арнет Лем

Публикувано изображение

След 7 години затвор в лондонския Тауър шотландският предводител Дръмонд Маккуин излиза на свобода. Дръмонд изгаря от свещен гняв към хората, които са го предали на враговете му. А и съпругата му Джоана е сякаш непознат човек – дръзка и необяснимо променена. Какво се е случило?

Оценка: 9,9 (10 гласа)

Редактирано от Xesi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ехееее момичета новите две теми са супер, много им се радвам. Ето и моето предложение за първата книга с главен герой шотландец - Шотланска кръв - 10 по 10 и давам за сюжета. Невероятен роман - измама ,интрига ,драма, нежност, и едно дете . Момента в който главният разбра истината ме трогна почти до сълзи - беше прекрасен. Много ми хареса и момента, в който тя се изгори за да прикрие белега с камата, за да не го загуби, него и сина си. Стоооо процентова десятка е тази книга.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

О,да право в десятката.Това е една от най-емоционалните книги,които съм чела.И на мен много ми харесва,когато тя си признава и той разбира.Имаше и много други емоционални моменти в които се разтапяш,а и много забавни.Твърдо десет за тази книга:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като се каже любовен роман за шотландци, първия който веднага изпъква в съзнанието ми е... разбира се "Венчило с дявола" :Публикувано изображение Това е истински шедьовър, абсолютен диамант в короната от разкошни любовни романи на тази тематика. Т.к. той присъства почти във всяка класация и сме го възхвалявали многократно, ще дам само оценката си за него- пълна 1000!!! Романът е невероятно съчетание от една силна и необятна любов, зареден с мноого романтика и в същото време всичко е поднесено по един страхотно забавен начин, така че да ти се иска да го четеш и пак, и пак, и...Публикувано изображение

"Шотландска кръв", е разкошен роман за себеотрицанието на главната героиня, за саможертвата и всеотдайна любов на една майка с огромно сърце. Срещата на една истински раздаваща се жена,силна и благородна с един мрачен,разочарован от живота мъж поражда една разтърсваща и неописуемо силна любов. Абсолютно 10!!!Публикувано изображение

Редактирано от bobych (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еее как, "Венчило с дявола" е класика направо! Ине, знаеш ми оценката! Този роман е абсолютно зареждащ с добро настроение, едва ли бих могла да забравя моментите, когато Алек видя, че част от стената на къщата му я няма, защото съвсем необмислено беше позволил на Джейми да "пренареди" кухнята... хаха, а когато тя крещеше на сърдития шотландец, чието бебе излекува... брой нямат забавните сцени! :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Брей, брей голяма хвалба за "Шотландската кръв" падна, директно я мятам в списъка за четене!

За "Венчило с дявола" - направо коментара е излишен, абсолютно 10 от мен. Десет за сюжета, 10 за романтиката, 10 за хумора - колко десетки станаха?!

Адски любим момент ми е - дупката в стената за преустройство на кухнята, Джейми се изяви като невероятен самоук строителен инженер! Иде ми всеки път когато ми върнат някоя курсова по строителна статика в университета и да обясня на асистента, как всъщност се правят такива ремонти - като Джейми :)

И на още едно местенце се смях много - когато Джейми заяви на Алек, че ще спи с него само когато се облече в неговите цветове (демек правеше си сметката след година-две), а само час след това си легна до него, той я гушна с наметката(или там както се казваше шотландското наметало в негови цветове) и й вика: Джейми сега си облечена в моите цветове! :rolleyes: Много находчив шотландец! :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Шотландска кръв" - наистина беше страхотна книга!Главния герой се завръща след дълги години в затвора и заварва в дома си жена напълно различна от този, която помни....но се влюбват!Тя наистина беше прекрасна и раздаваща се,когато се изгори беше много трогателно!Хареса ми реакцията му когато разбра...чудесна книга - абсолютно 10!

"Венчило с дявола" - тази книга винаги ми повдига настроението! Тази Джейми е просто уникална, то не бяха войни не беше чудо.....и трябва да й го признаем успя да размекне един много твърд мъж! А той от къде го копаеше това търпение.....много бяха сладки като се сдобряваха!!!

Няма как - 10!!!

Редактирано от Yoringel (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, за съжаление, не съм чела "Шотландска кръв" и не мога да дам оценка / все още/, но за "Венчило с дявола" не мога да не дам максимална оценка - 10, защото е един от любимите ми романи!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да се включа и аз. Това е един от най-любимите ми сюжети защото обожавам всичко свързано с Шотландия и Ирландия. Значи за „Венчило с дявола” на Джули Гарууд.- абсолютно 10. Даже няма да я коментирам, едва ли има някой, който да не я е чел при всичките суперлативи изписани за нея. „Шотландска кръв” не съм я чела, но с удоволствие бих я прочела ако някой ми посочи и автора. Според мен, посочвайки името на книгата, ще е хубаво да се посочва и автора. За улеснение на начинаещите и тепърва навлизащите в жанра. Поне в първия пост. ===>> Бих искала да добавя и аз една книга. Една от най любимите ми – „Разбойникът и зеленооката” на Джоана Линдзи. Обожавам историята, героите, хумора и изобщо абсолютно всичко. Това е история за един див и твърдоглав шотландец въведен в лондонското общество да си търси богата жена тъй-като кланът му тъне в бедност защото мащехата му е избягала с всичките пари. Първо се пробва като разбойник, но не му се отдаваше и за това предпочете да си потърси наследница. Естествено, тя през цялото време е под носа му но той си е въобразил, че е безумно влюбен в домакинята (Мегън от „Мъжът на моите мечти”). Двамата с Кимбърли са толкова забавни докато се опознават и постепенно се влюбват, че няма как да не ги харесаш. Имам много незабравими моменти – този когато си правеха на пук и вдигаха шум през нощта, после когато тя си строши чадъра в главата му или когато обвиниха Лаклан, че е откраднал конете на Девлин и тя се грижеше за него. Беше много интересно и когато заминаха за Шотландия след като се справиха с опърничавият баща на Кимбърли и крадливата мащеха на Лаклан. Също незабравими моменти – този когато Неса строши всичките и мебели спомен от майка и, или когато Кимбърли доведе дъщеря му. И естествено края със страховитият и истински баща и многобройните и братя. – оценката ми е предвидима : 10+ ===> Горещо я препоръчам на всички, които са я пропуснали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мили, боже. Какво да кажа. Изброили сте едни от най-яките книги.

Като за начало "Венчило с дявола", всеки знае, че сърцето ме тегли към тази книги. Невероятна. неописуема. Пълна с романтика, красиви моменти, хумор. Най-прекрасната книга която съм чела някога. Една прелестна любовна история за това как с любов и нежност, една крехка красива жена, може да щурмува сърцето на един закоравял войн и да го превземе. Пълно 10 от мен. Ако можеще щеше да е 10 000, но оценките са до 10.

"Шотландска кръв" наистина си заслужава 10. Беше невероятно интересно как главната заема мястото на мъртвата си сестра. Отглежда детето й, което приема за свое, и спечелва сърцето на главния герой. Наистина една много силна любовна история.

"Разбойникът и Зеленооката" пък беше наистина забавна книга. Лаклан беше толкова чаровен герой, че просто няма на къде повече. Постоянно преследваше Кимбърли, а тя се дърпаше, защото мислеше, че е още влюбен в Меган. А той милия, веднага щом я видя в цялата й прелест, че нали първия път като се срещнаха беше болна, с червено носле и т.н., та после той се влюби в нея, нямаше очи за друга. Псоле след като се ожениха и заминаха за Шотландия, беше наистина много гадно това с Неса, която й унищожи всички мебели от майка й. Но Лаклан направи добре, че реши да я омъжи за съседа им, на който тя се беше отдала, и който я обичаше. Тотално 10 и за нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да се включа и аз."Венчило с дявола"......100-ца...... "Шотландска кръв"......100-ца... А също и "Продадена принцеса",супер е особено легендата.И аз много обичам да чета за Шотландия и Ирландия,не само романите,а и историята и митологията са супер интересни. Темата е страхотна момичета! ;):wors:;):):clap::clap::clap::clap::clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честно казано имах по-големи очаквания за Разбойникът и зеленооката. Всъщност книжката е много забавна, но аз се радвах повече на сцените, в които участваха Девлин и Мегън, отколкото на самата любовна история. Всеки път като се сетя за реакцията на Девлин, когато разбра, че Ланклан е в дома му или пък култовия момент, когато наблюдаваше заедно с жена си как шотландеца удря един от гостите, заслепен от ревност по Кимбърли, ми става смешно. ;) И все пак нещо ми липсваше, не ми хареса първата им любовна нощ, малко недодялана ми дойде. Може и да съм предубедена, но й давам 8-ца.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте пишете по една 10 и от мен за "Венчило с дявола" и "Шотландска кръв"... ;) страхотни са... писали сте достатъчно за тях така че няма да ги възхвалявам и аз...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А какво ще кажете за "Нишките на съдбата" отново на Арнет Лем?Интригуваща е за забраната на шотландските карета,определено 10-ка. Сетих се за още една"Девицата и Звяра" на Вероника Хол.1662г. кралят оженва Камерън и Мариса.Преди години Камерън е обезобразен от Феит Белами една луда кучка,при разпит.Обече Мариса се влюбва в него и му доказва любовта си.Действието не се развива в Шотландия обаче нали той е шотландец от клана Бюканън.Много я харесвам оценка 9-ка.

Редактирано от weiiii (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да се включа и аз :по една 10 за "Венчило с дявола" и "Разбойникът и Зеленооката".Не съм чела "Шотландска кръв", но смятам да го направя и да дам оценката си за нея.Противоборството между англичаните и шотландците винаги ме е забавлявала.Толкова горди и непреклонни винаги.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми даде малко повече подробности за "Девицата и звяра" на Вероника Хол. Струва ми се, че съм я чела но не мога да си спомня за какво се разказваше.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбойникът и зеленооката е доста интересна като замисъл,но на места ми ставаше скучно от прекалено много обяснения и описания,пък и главните доста късно им дойде акъла в главата та да се съберат,иначе книжката беше свежа,но определено отстъпваше на предишната в поредицата,именно затова Оценката ми е 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми даде малко повече подробности за "Девицата и звяра" на Вероника Хол. Струва ми се, че съм я чела но не мога да си спомня за какво се разказваше.

1662г.Крал Чарлс Стюърд се връща на власт,заедно с него се връщат от изгнание и някои от благородниците.

Камерън Бюканън е трети син на шотландски граф и няма право на наследство,по време на изгнанието на краля му е останал верен и е работил за неговото завръщане на трона.По това време попада клопка поставенаа му от негова бивша любовница Феит Белами,която като не можи да изкопчи сведения от него му обезобразява половината лице и тяло с нажежено желязо.Но кралят се връща на трона и решава да награди верния Камерън като го ожени за Мариса Деран,прави го граф Деран и господар на голямо богатство.Камерън се влюбва в жена си,но не може да повярваче и тя го обича,защото е обезобразен ама тя се заема да му покаже.Накрая пак се появява онази лудата Феит,като заплашва да убие дъщерята на Камерън,но Мариса я блъсва през прозареца и тя умира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мхм, "Девицата и звяра" е много хубава. Показва, че за силата на женското сърце прегради няма. Доколкото помня, милия беше доста ранен. Нямаше му го едното око, едната ръка и единия крак му са осъкатени и белязани. когато се сдобива със съпруга, той е дистанциран, защото смята, че белезите му ще я накарат да го презира или още по-лошо да го съжалява, но със своята безгранична любов, главната го убеждава, че онази, може да е белязала тялото му, но той е все същият благороден човек който е бил и преди това и заслужава да бъде щастлив. Връща радостта и светлината в живота му. Наистина е една прелестна любовна история, за едно наранено и затворено в себе си, мъжко сърце и жената която го обича въпреки всичко и всички и съомява да го направи щастлив. Ох, просълзих се, наистина хубава книга. 10 от мен, ако можех бих й дала повече.

Редактирано от Ralna (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един от най-любимите ми романи за шотландци е "Сърце в изгнание" на Сюзън Танер - разкошен, вълнуващ, интригуващ Публикувано изображениеПрочетох го преди няколко месеца, но толкова дълбоко ме развълнува, че все още усещам дълбоките чувства между главните.

Накратко: главния е отгледан от английски благородник,а в един прекрасен момент се оказва законен наследник на могъщ шотландски лорд. Животът и ценностите му се преобръщат на 180 градуса. За да узакони претенциите си към шотландските имения, е принуден въпреки желанието си да се ожени за шотланска благородничка. Тя пък решава да се омъжи за ръмжащия мечок, за да го спаси от самия него си и мрачните му настроения И каквато е дебелоглава си прави, каквото си е наумила без никой да може да я усмири - нито баща й, нито по- големите й братя, нито дори вечно намусения й съпруг.Твърда и безрезервна 10!!! Публикувано изображение

Абсолютно подкрепям мненията на момичетата за "Девицата и звяра" на Вероника Хол- безапелационна 10!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Девицата и звяра - малко тъжна ,но много добра книга - 10-ка от мен

2. Разбойникът и зеленооката - 9-ка не че не е супер книгата, просто след Девилин и Меган нещо малко не и достига.

3. Сърце в изгнание - тия двамцата бяха големи идиоти в началото - особенно главния, но книжкото си струва определено - 10-ка

4. Венчило с дявола - 10-ка и без коментар - Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

5. Продадена принцеса - 9-ка , заради ината на главната, чак да и се чудиш как един мъж е направил всичко за нея, а тя само фасони, иначе е хубава книга.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И от мене 10 за "Сърце в изгнание" ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За Шотландска кръв гласувам с 10. Чела съм я няколко пъти и много ми харесва. Увлекателно е написана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо започвам със "Венчило с дявола",всички са на мнение,че е феномелна книга и заслужава само десятка.Един от любимите ми моменти е този :)

Когато Андрю бе само на няколко метра, Алек отново вдигна ръка. Баронът разбра мълчаливата му заповед и веднага спря.

— Ние режем краката на този, който се осмели да нахлуе в земите ни.

Заплахата явно ужаси англичанина. Той побърза да отстъпи няколко крачки. Когато отново погледна към Джейми, на лицето му бяха изписани едновременно и страх, и презрение.

— Ти няма да му позволиш да го направи, нали, Джейми?

Лицето и остана напълно спокойно. Тя се втренчи за миг в Андрю, сетне се обърна към съпруга си:

— С твое разрешение, бих искала да му отговоря.

— Имаш го.

— Андрю! — Гласът й бе студен и ясен като мразовита зимна утрин. — Моят съпруг постъпва така, както намери за добре. Понякога ми позволява да му помогна. Ако е решил да ти отреже краката, аз, разбира се, ще му предложа помощта си.

Джейми чу как Маркъс изръмжава одобрително, но продължи да гледа към Андрю. Баронът изглеждаше бесен.

— Ти си станала варварка! — извика тон, забравил безизходното си положение. Посочи към Алек и добави — Той те е превърнал в… шотландка.

Джейми знаеше, че с тези думи иска да я обиди. Но вече не можеше да се сдържа и звънкият й смях се разнесе над хълмовете.

— Андрю, струва ми се, че този комплимент току-що спаси краката ти.

— Защо си дошъл — изрева Алек. Искаше час по скоро да свърши с тази работа, за да може да вземе Джейми в прегръдките си. Копнееше да й каже още веднъж колко много я обича, колко я обожава… и колко е горд, че е негова.

Андрю побърза да обясни. Младата жена се почувства унизена до дъното на душата си, когато чу каква зестра е дал на баща й за нея.

Щом свърши, Алек извади меча си от ножницата.

— Нима ще го убиеш, съпруже мой? — прошепна Джейми.

Алек се усмихна.

— Дяволски добре знаеш, че няма да го убия. Това няма да ти хареса, а аз искам винаги да си щастлива, скъпа. Смятам да му дам меча. Той струва…

— Няма да позволя да дадеш на такъв като него великолепния си меч, Кинкейд! — гневно заяви Джейми и вирна глава. — Ще забравя достойнството си и ще ти устроя такава сцена, че никога вече няма да посмееш да гледаш хората си в очите. Обещавам ти, че дълго ще има да говорят за това.

Чу въздишката му и разбра, че е спечелила.

— Да, сигурен съм, че ще го направиш, жено. Подай ми кинжала си.

Джейми се подчини. Алек го използва, за да откъртя едни голям рубин, който украсяваше дръжката на меча. После й го върна. Хвърли камъка. Рубинът тупна в краката на Андрю.

— Отплата, бароне, от лейди Кинкейд.

Още едни камък се удари в рамото на Андрю. Джейми се обърна в посоката, откъдето долетя камъкът и види леърд Макферсън да прибира меча си.

— Отплата, от лейди Кинкейд. — Възрастният мъж се поклони, преди да се обърне и да я погледне.

Трети камък цапна лицето на Андрю.

— Отплата — обяви Даниел Фъргюсън.

— Отплата — разнесе се отново. Джейми не позна леърда, които хвърли скъпоценния камък.

— Алек? Защо те…

— Макферсън ти се отплаща, защото спаси живота на сина му. Даниел — защото застана пред съпругата му и я защити със собственото си тяло. Харолд хвърли изумруда. Ти понесе обидите на сина му, а след това се моли за живота му.

Пети камък удари челото на Андрю.

— Отплата — изрева друг мъж.

— Кой е той?

— Бащата на Линдзи — отвърна Алек. — Мислеше, че не знам за глигана, нали?

Тя бе толкова смаяна, че не можа да му отговори. Още един камък падна в краката на Андрю. Хвърли го никакъв млад воин.

— Отплата — извика той.

Алек обясни, преди тя да го попита:

— Лорд Дънкан. Съпругата му би искала да и помогнеш при раждането. Той плаща в аванс.

— Нямам думи — прошепна Джейми. — Трябва ли да им благодаря, Алек?

— Те ти благодарят, Джейми. Всеки един от тях би дал живота си за теб. Ти направи невъзможното, любима. Ти наистина съюзи нашите кланове!

Тя затвори очи, за да сдържи напиращите сълзи. Когато заговори, гласът й трепереше от вълнение:

— Ти направи Андрю много богат мъж.

— Не, Джейми. Аз съм много по-богат. Аз имам теб.

Гласът му бе мек, пълен с любов. Една сълза се търколи по бузата й. Алек я видя. Веднага се обърна към Андрю.

— Върни се у дома си, бароне. Следващия път, когато стъпиш на шотландска земя, ще изпиташ силата на нашите мечове.

Одобрителни възгласи се извисиха над кръга от воини. Андрю бе коленичил и събираше съкровището си. Алек взе Джейми в обятията си, а тя мигновено обви ръце около кръста му. Затвори очи и го прегърна. Все още не разбираше повечето от странните навици на шотландците. Сигурно ще са й необходими поне двадесет или тридесет години, докато напълно ги проумее.

Ала в това имаше толкова радост… и любов. Може би, тайно се усмихна тя, когато двамата с Алек остареят, тогава най-сетне ще е свикнала и разбрала.

Следващата ми любима книга е "Девицта и зваря".Толкова пъти съм чела тази книга,че знам наизуст.Една от най-прочуствените и изпълнине със любов книги.Главните герои са горди ,но също така изпълнени с себеорицание,но и с любов преминава през всякакви прегради.Абслютна десетка :)

Друг любим роман е"Сърце в изгнание".Много забавна и чуствена книга,много ми хареса

главната бе страхотна,не слушеше никой и по нищо не отсъпваше на своя любим :wors:Пълна десятка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...