Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Ralna

Шотландците в любовните романи

Препоръчан отговор

Ей,намери се човек дето да харесва почти всички книги на Сюзито,не мога да повярвам :) ,браво Йори Публикувано изображение:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей,намери се човек дето да харесва почти всички книги на Сюзито,не мога да повярвам :rolleyes: ,браво Йори Публикувано изображение:beer:

Е че защо, Сюзито има много хубави книги. Аз не харесвам само "Грехопадение" и "Заложник на греха", макар, че не харесвам е пресилено, части от миланото на героите които не харесах, но иначе като цяло, любовните истории бяха хубави. :speak:

Аз пък сега искам да предложа една страхотна книга на Шотландска тематика, а именно "Бунтът". Не стига, че е една от малкото исторически книги на Нора, ами е за клана Макгрегър, който познаваме и обичаме от съвременните романи. Главната е шотландка. Живурка си спокойно на село, докаот един ден брат й не се прибира от дълго пътуване и води със себе си, най-добрия си приятел, който е англичанин. В началото и вамата се двюжавкаха и си съскаха, но после се заобичаха. Но тогава избухна война и ги раздели. И двамата трябваше да се борят за живота и любовта си. Много хубава книга и тотална десятка. :huh:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък сега искам да предложа една страхотна книга на Шотландска тематика, а именно "Бунтът". Не стига, че е една от малкото исторически книги на Нора, ами е за клана Макгрегър, който познаваме и обичаме от съвременните романи. Главната е шотландка. Живурка си спокойно на село, докаот един ден брат й не се прибира от дълго пътуване и води със себе си, най-добрия си приятел, който е англичанин. В началото и вамата се двюжавкаха и си съскаха, но после се заобичаха. Но тогава избухна война и ги раздели. И двамата трябваше да се борят за живота и любовта си. Много хубава книга и тотална десятка. :rolleyes:

Подкрепям с две ръце - романът е за тотална десетка Почти нищо не съм чела от Нора Робъртс, но тази я прочетох на един дъх, за да видя стила й на писане дали ще ме грабне.Мога само да кажа - жалко,че авторката няма други исторически романи Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подкрепям с две ръце - романът е за тотална десетка Почти нищо не съм чела от Нора Робъртс, но тази я прочетох на един дъх, за да видя стила й на писане дали ще ме грабне.Мога само да кажа - жалко,че авторката няма други исторически романи Публикувано изображение

Мила, мога да те уверя, че останалите книги от поредицата макгрегър, които са за наследниците на тези от "Бунтът" си заслужават да се прочетата на 1000000%, тази поредица е една от най-готините на Нора :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бунтът наистина е невероятна книга,жалкото е само че няма други като него :( нооо ...от мен 10

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ине, срамота, преди няколко поста съм написала толкова подробно резюме на книгата, а ти да не ме отразиш... тцтц.

Михаела, не виждам защо си решила, че няма да четеш "Любов извън закона", след като "Блейз" и "Сребърния пламък" са ти харесали. Точно пък тя е с по-малко любовни сцени, отколкото да речем "Табу" и най-вече "Грехопадение" примерно.

Тихи, не че няма да я прочета някога и нейния ред ще дойде ,но на дневен ред са някой романчета със заслуги и много да-та от всички, а за Джонсън просто трябва да съм в настроение, за да вникна в същноста на книгата не да ми се набият описанията и за някой неща. Публикувано изображение Авторката изобщо не се скъпи в тези моменти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А какво мислите за "Шотландска красавица" на Патриша Грасо. Аз лично доста я харесвам и й давам определено 10. Много ми хареса, как главната нервирана, че я омъжиха за "варварин" а той дори не беше на сватбата, реши да избяга, и попадна точно на него, но не го знаеше, и той я замъкна в една схлупена къщурка да я приласти. Много сладка книга, според мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо се усещам много боса в тази тема, пък все си мислех че шотландците са ми големи любимци :) "Любов извън закона" - започнах я, стигнах до момента,в който се сзасякоха на една сватба и братовчед му на Кари се правеше на куче-пазач (сакън да не се награбят!) и до там, не можах да продължа и се отказах, чакам подходящ момент, в който да си я дочета и тогава живот и здраве ще си дам оценката.

Останалите книги, не съм ги чела, затова ето коментара ми за друга: "Шотландска красавица" на Патриша Грасо. Това ми беше сефтето с тази авторка и май, май така ще си и остане - толкоз да не ми хареса тази книга, да се уточня, не че е имало някакви извращения и адски драми, просто първоначално действието вървеше с главоломна скорост, липсваха ми важни подробности, а от средата натам - точно обратното, стана ми скучно за четене, едвам я довърших.

Сюжета малко ми бяга - но в общо линии главната я женят насила за главния, който обаче не идва на сватбата а праща брат си от негово име, така главната се оказва омъжена, ама не знае за кого. И с брата тръгва към Шотландия, като наближиха замъка на главния тя си плю на петите и естествено се затри в горите тилилейски. И тогава се появи главния, спаси я от зла участ, замъкна я някаква колиба и там живяха известно време, обаче той запази самоличността си в тайна и главната се влюби в него. После той се разкри, че и е мъж и т.н - голяма сръдня беше, голямо чудо ама се предобриха впоследствие. След това се появи "лошата", наприказва едни лъжи на главната и тя като най-глупаво магаре, хукна да си върви, събра си партакешите и газ за Лондон, където се хвана като келнерка в една кръчма (цялата тази част ми се видя много, много нереалистична), главния се появи и си я прибра в замъка. Тука вече ми се губи остатъка от действието, но финала го запомних като грандиозна тъпотия, лошите си играха на лов с главната - много грозно ми се видя. Всичко написано звучи направо грубо, ама не мога да смекча тона, за това ще пробвам така - книгата имаше и попадения, като брата на главния който беше адския сладур, като цяло самия факт че беше "брак по неволя" също си е голям плюс, имаше и забвани моменти. Като цяло мога да кажа, че съществен принос за отрицателното ми мнение даде и превода на книгата. Оценката ми е 5.(Надявам се скоро в другите теми да прочета коментари за други книги на авторката, не ми се иска заради лошото първо впечатление да изпусна хубави книжки - ако разбира се има такива :) )

Редактирано от hol_back_girl (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз искам да предложа "Нишките на съдбата" :P Това е една от най -интересните книги които съм чела и има голяма доза смях :)

П.П.Името на авторката е Арнет Лем ;)

Редактирано от margc (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Шотланската красавица - 9 ка от мен, много забавно четиво до средата, но незнам защо в един момент ми стана лекинко скучна, затова и отнемам една точка.

Нишките на съдбата е 10 отвсякъде, прекрасна книга, авторката няма лоша книга за мен или поне няма лоша книга на български, която аз да съм чела. Книгата е интересна, с много свежи моменти ,а и главните са си сладури, затова който иска хубава книга за шотланци -може да почне с тази.Публикувано изображение

Редактирано от Gael (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на мен също ми харесва много нишките на съдбата,давам и 10,страшно е интересна ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде и от мен за "Нишките на събата" едно 10. наистина много хубава книга. Аз бих предложила "Лудетината" на Вирджиния Хенли. Страшна книга. Главната героиня е от клана който е враг на клана на главния. Един ден братята й правят набег в земите на главния, като опожаряват нивите му. Главната хуква да спасява братята, но бива заловена от главния. И след сумати забавни ситуации, се реши, че трябва да се оженят. С пробен брак. Страхотна книжка. Огромно 10 от мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Т.к. робувам на максимата: "Що е шотландско, все е 'убаво" :) ,абсолютни десетки от мен за вече подробно коментираните книги:

"Девицата и звярът",Вероника Хол

"Шотландска красавица",Патриша Грасо. Цялата поредица на тази авторка е изключително силна и въздействаща и изниква у мен асоциация с друга великолепна поредица на друга хитова авторка - поредицата Браг на Бренда Джойс. :)

Арнет Лем е сред най-най-обичаните ми авторки - всяка нейна книга е истински пир и наслада за всяка романтична натура Публикувано изображение А особено романите й за шотландци са направо неустоими:

"Нишките на съдбата"

"Шотландска кръв"

"Продадена принцеса"

И разбира се неоспорима десетка за "Лудетина"-та на Вирджиния Хенли. Отдавна съм я чела, но спомените ми за романа-трогателен и вълнуващ, задължително го нареди в групата на книгите ми за препрочитане Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
"Лудетина" е страхотен роман, един от любимите ми. Има си и драма и хумор. И двамата герои са инати, че и от враждуващи кланове, но накрая има толкова затрогващи моменти (особено, когато Валентина настояваше, че Рам не е умрял в кървавата битка и отиде да го търси), че... и все пак ще ощетя книгата с половин единица (давам й 9,5), защото на фона на обемистата история, края ми се видя леко претупан, а и хич не обичам, когато в книгите главната загуби бебето си (продължавам да си протестирам срещу подобна тенденция).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лудетина е май ще се повторя и потретя но това е една от най хубавите книги на Хенли 10 от мен,но един недостатък много е голям обемът и това затруднява четенето,но пък сюжетът,героите и описанията са невероятни и в крак с времето и порядките, ПП наистина недостатък е това чеЛудетината загуби бебето си но нали има друго накрая,а за претупването съм напълно съгласна,въпреки това книгата ми е любима

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лудетина е май ще се повторя и потретя но това е една от най хубавите книги на Хенли 10 от мен,но един недостатък много е голям обемът и това затруднява четенето,но пък сюжетът,героите и описанията са невероятни и в крак с времето и порядките,

ПП наистина недостатък е това чеЛудетината загуби бебето си но нали има друго накрая,а за претупването съм напълно съгласна,въпреки това книгата ми е любима

Ти пък, голям й бил обема, аз напоследък се радвам като хвана някоя по-дебеличка книжка. :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Oбожавам "Лудетината" - незабравима, чела съм я много отдавна и и изгубих следите, когато я качихте в акаунтко съм скачала до небето - обичам червенокосите героини, пък и черния Рам е страхотен и двамта са огънннн! голямо 10 от мен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аха, десетка и от мен за лудетината. То голям страх от "зъболекаря",голямо чудо.А иначе нищо не може да й се опре. Големия обем е проблем,когато имаш най-много 2 свободни часа и знаеш ,че няма да можеш да я прочетеш.Така само се дразниш,още повече като не знаеш кога ще можеш да продължиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да дам вота си и аз :) За Венчило с дявола пълна 10-ка

За Шотландска красавица също 10-ка, чудесна книга е :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Великолепният негодник на Ирис Йохансен е страхотна. Давам и 10. Много силна книжка. Отдавна не бях чела такава. Главните са много готини, сюжетът е интересен, а развръзката за мен беше неочаквана. Редактирано от an8 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Девицата и звяра - 10-ка на моменти е разнежваща

2. Разбойникът и зеленооката - 10-ка ,големи сладури са Кимбър и Лаклан

3. Сърце в изгнание - понеже я четох повечко време 9,5

4. Венчило с дявола - нищо освен 10 тотална и безпрецедентна,

ех как искам още текива книги :computer2:

5,Любов извън закона -9,5 ,понеже не се сетих веднага коя е книгата

6,Нишките на съдбата -ооооооооооо 10

7,Великолепният негодник-от мен 10,крайното решение на главната и готовността на главния да я подкрепи -ей това е Любов

Лудетината още не съм я почнала,ама скоро ще се коригирам :angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За Шотландци, бих предложила новата на Кони Мейсън "Вкусът на греха". Тя е малко спорна, защото част от действието се развива в Лондон, а другата в Шотландия, но като цяло, смятам, че е Шотландска. Много е яка. Главната е шотландка, а главния англичанин. Когато тя е на 7, а той на 14, ги омъжват, против волята им, и после всеки си се връща в дома си. Минават 15 години. Главният Синджън, си живее както му е удобно в Лондон, без да вижда тази "грозна дивачка" съпругата му. Спечелил си е званието Лорд Грях, и е известен като най-разгулния дон жоан в Англия. Една вечер отивайки на еидн прием вижда най-невероятна жена на света. Тя е по-красива от всичките му любовници взети заедно и Синджън решава, че ще бъде следващото му завоевание. Когато се запознава с нея, разбира, че тя живв в Корнуол, с ужасно възрастният си съпруг, а след като я прави своя и я пита как като е омъжена е още девствена, тя му обяснява, че съпругат й е импотентен и тя е дошла в Лондон с негоавата благословия да си намери любовмник и да се върне с дете, което да представят за наследник на възрастния мъж. Синджън толкова много я желае, че не му пука за условията. Заедно са три месеца, след което дамата го зарязва и разбива сърцето му. След няколко седмици брат му му донася новината, че шотландската му съпруга, която не е виждал 15 години от деня на сватбата им е бременна и представя детето което носи че е на Синджън. Побеснял той заминава за Шотландия, където разбира страшната истина, че жената която разби сърцето му и съпругата му, всъщност са една и съща жена. Кристи е измислила хитър план, знаейки за скандалния му живот, заминава за Англия и се представя за друга жена, с целта да консумира брака си и да забременее, защото клановете не искат за господар англичанин и се опитват да разтрогнат брака й, и да я омъжат за леърда на съседен клан. Страхотна книжка е

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересен сюжет, но като видях, че е на Кони Мейсън и нещо не мога да се наканя да я почна. Моята оценка за - "Дамата на лорда" на Чарлин Крос е 9. По принцип ми хареса, но на моменти зациклях. Единственото което ме подразни, беше нейното отношение в началото. Направо го побърка тоя човек, да му имам търпението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересен сюжет, но като видях, че е на Кони Мейсън и нещо не мога да се наканя да я почна.

Моята оценка за - "Дамата на лорда" на Чарлин Крос е 9. По принцип ми хареса, но на моменти зациклях. Единственото което ме подразни, беше нейното отношение в началото. Направо го побърка тоя човек, да му имам търпението.

Е пък това защо? Кони има точно 2 гадни книги, и една малко дразнеща. Всичките другите й са трепач. Много е якяа книжката, давай смело

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...