Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Тъй си е.

Четейки новинарските сайтове напоследък ми се струва, че сме се върнали в средата на 90-тте години - всеки ден или трупове, или грабежи, или побоища в дискотеки, мутри и т.н.

Аз ли нещо съм се сбъркал, или вместо напред се връщаме назад ?

В средата на 90-те години икономическото и политическо положение в страната беше подобно на сегашното.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 696
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Какво се чудиш че е рецидивист !!! Няма бивши алкохолици и наркомани. Секса е до време пиенето е до гроб. С алкохол в кръвта и зад волана, отнемане на свидетелството за винаги и конфискация на МПС има

Защото идиотщината няма почивен ден

Дете падна от 14-ия етаж в жк "Люлин" Малко дете падна от 14-ия етаж на жилищен блок в столичния жк "Люлин 1" и е починало на място. Инцидентът е станал около 10.40 часа. Изглежда 5-годишното

Тъй си е.

Четейки новинарските сайтове напоследък ми се струва, че сме се върнали в средата на 90-тте години - всеки ден или трупове, или грабежи, или побоища в дискотеки, мутри и т.н.

Грешиш и то основно! Не `90-те на 20 век, а `60-те на 19, в дивия запад на USA, даже и индианци си имаме. Обаче тук, не ние ги лобутим, а те нас...А, Б.Б. гледа с дълбока плиткоумна усмивка и не може да удържи професионалният си тик на дясната ръка - все едно стиска дръжките на ножица, за прерязването на последната лента - траурната лента - за кончината на България.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъй си е.

Хич не си се сбъркал.Това което казваш си е истината и тя е прозрачна,но на много хора са им замъглени очите и не виждат поради какво се получава това..

Та то нас ни управляват мутри,какво да се очаква...

Ако наказанията бяха по-сурови и се изпълняваха нямаше да има чак толкова убийства.Нестига че България е най-бедната държава в Европа, пък и е най-корумпираната.С ужасно много престъпления,сигурно в сравнение с другите страни в Европа /съотношение между население и престъпления/ пак ще сме номер 1 и в това.Всичко това е в резултат на управлението на държавата ни ,а то е като лека жена ....

Абе вървим си с г*за напред и това е. : )

Редактирано от Ласков (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако наказанията бяха по-сурови и се изпълняваха нямаше да има чак толкова убийства.Нестига че България е най-бедната държава в Европа, пък и е най-корумпираната.С ужасно много престъпления,сигурно в сравнение с другите страни в Европа /съотношение между население и престъпления/ пак ще сме номер 1 и в това.Всичко това е в резултат на управлението на държавата ни ,а то е като лека жена ....

Абе вървим си с г*за напред и това е. : )

Убийства е имало винаги, просто пишеха само за най-жестоките, а сега пишат за всички.

Откакто съществува организирана престъпност е нормално броят на убийствата да се увеличи.

Нараснал е и броят на психично болните, а както знаем, те не се лекуват в стационарите, поради закриването на много от тях.

Голяма част от убийствата са дело на хора с психични отклонения.

Разкриваемостта на убийствата също не е на ниво поради липса на добре обучени кадри, което дава възможност на убийците да продължат да убиват, докато ги заловят (ако това въобще стане!).

В другите страни в Европа е същото, дори по-страшно.

Серийни убийци има в големите държави, не в малките.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.vbox7.com/play:555156af21 Няма как да ви кажа ''Приятно гледане'' ,защото няма как да е такова. Това си е истината,вие преценете дали сме по-зле от другите страни в Европа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Икономическата ситуация е такава, че много хора просто изперкват в един момент. Повечето не правят нищо лошо, освен да викат, трошат това онова и изливат гнева си във форум като тоя, без опасност за физическото здраве на околните. Само, че по тоя начин понякога нарушават психичното им равновесие. Аз се учудвам напоследък в тоя форум, колко хора просто от нищото ( не ги познавам, не съм чувал за тях, не съм ги чел, не съм ги виждал) се нахвърлят върху някой мой пост. И това не е единично явление за да кажа, че на някой просто не се харесвам, а повсеместно, тотално отричане на казаното не само от мен, а и от други съфорумци. За мое още по-голямо учудване, тия хора се оказва, че вероятно не разполагат с никакви или почти никакви пари. Та моята теза е, че точно липсата на парички или по-точно тяхното изчезване или намаляване напоследък, водят до разклащане на психичното ни равновесие. Сега...може би това не е свързано пряко с някое убийство, но капка по капка вир става. Днес нямам парички за кюфте, утре нямам пак парички за кюфте, вдругиден хептен, а след месец ям само хляб и понякога кюфте. И така 2-3 години. Човек да е от камък, да потече вода от него. Ама не е. Без да забелязваме ставаме злобни към околните. Не казвам, че бедния човек е жив дявол, макар да има капка истина в това. Искам да кажа, че ти може да си бил милионер, но в един момент когато от пържоли в ресторант минеш на филии с пастет, нещо в теб превърта. Без да забележиш, ставаш потенциален нарушител на обществения ред, а в тежките случаи и убиец. Нещата ще се оправят просто. Почнем ли всеки месец да прибавяме по 20 лева към сметката си, лицата ни ще засияят като на тотомилионери. Защото си го имаме сигурното. Тогава за какъв чеп да викаме срещу ББ, шефа или комшията/съквартиранта? Ами няма нужда. Когато комшията има пари, ще си смени дрънчащия целогодишно климатик над главата ми и аз няма да се дразня. Когато пък аз имам пари, ще направя други неща за комшията и няма да го дразня :) Просто е. Всичко опира до психиката ни, а тя много зависи и от финансирането ни. за мен това е глобалният проблем на цялото човешко общество - разпределението на парите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В другите страни в Европа е същото, дори по-страшно.

Серийни убийци има в големите държави, не в малките.

Серийния убиец Недялко Димитров '

http-~~-//www.vbox7.com/play:f72d26e2

Колко неща се крият в архивите на ......

Серийни грабежи се извършват бол......

Никаде не видях статия за размазаната жена от МПС движещо се с около 140 км на автобусна спирка в Карлово.Движението беше пренасочено и всички шофьори видяхме как пожарната миеше кръвта от асфалта....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Серийния убиец Недялко Димитров '

http-~~-//www.vbox7.com/play:f72d26e2

Колко неща се крият в архивите на ......

Серийни грабежи се извършват бол......

Никаде не видях статия за размазаната жена от МПС движещо се с около 140 км на автобусна спирка в Карлово.Движението беше пренасочено и всички шофьори видяхме как пожарната миеше кръвта от асфалта....

Всеки от нас е виждал подобни кървави гледки. Понякога дори минавам покрай мъртви хора и чак след това разбирам от познати, че е имало меле някъде край мен. Толкова сме улисани, че не забелязваме. Днес се опитвах да обяснявам на един колега за един висящ автомобил като паметник в един шоурум. Виси там поне от половин година, той минава почти всеки ден покрай него и не го е виждал досега! За последно бях свидетел на едно убийство на 12 годишно момиче, пресичащо вечерта на 24 декември на пешеходна пътека с кучето си. Всъщност, видях само заминаващата линейка, мъртвото куче и кръвта. След 2 дена чак разбрах какво е станало, а миналата седмица видях и родителите на това момиче по националните телевизии. Може би най-тежката гледка която видях, бе когато бях във 8 клас. Трабантът на даскала ни по рисуване, бе омацан целия с кръв. Косвеният му убиец бе учителят ни по физическо, тъй като го е теглил с въже при мъгла. Мда. Не можах да повярвам, че тоя човек го няма вече. Той дори не бе учител, а художник, заместващ временно друг наш учител. Обаче окървавеният Трабант и разказите за това, как главата му била хвръкнала на метри от колата бе доста шокиращо за едно 14 годишно дете. Определено в такива ситуации човек си прави някакви изводи. Може би тая случка е една от причините, която ме кара да съм много внимателен при мъгла и то подсъзнателно. Изтръпвам, като гледам колеги шофьори, как карат със 70-80 при 20 метра видимост, аз съм вътре и не мога да направя нищо. Само скачам с двата крака върху несъществуващи педали отдясно. Изобщо, мразя някой да ме вози. Имам чувството, че шофьорът ми постоянно прави грешки, не държи пътя правилно и не се движи с подходящата скорост. Сещам се и за една ужасяваща катастрофа. Аз бях първия автомобил, дето спряха ченгетата в Котленския проход, за да правят замервания. Имах и фотоапарат, та си запаметих какво става, когато ван се блъсне челно с цистерна. Не знам тая тема за какво е, ама ако тоя автомобил имаше ЕСП, човекът вероятно щеше да бъде още жив. дребните неща ни убягват на нас българите. Ние сме евтини на триците и скъпи на брашното. Предпочитаме да сложим газова за над 1000 лева, но не и да си поръчаме ESP за два пъти по-малко.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Написах това което видях с очите си поради причината,че доста трагедий не се разгласяват.... Доста убийства биват скрити и заравяни в някой архиви. Малък пример за това е как беше изненадано обществото относно служителите на ДС .....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, доста убийства не се разгласяват по една или друга причина. Всекидневно по пътищата ни загиват по двама или трима човека средно, но рядко това се отразява по националните медии. Ако всичко се отразяваше, новините ни просто трябваше да са една сводка на МВР.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въоръжени мъже обраха златарско ателие в Казанлък тази вечер.

Грабителите са счупили стъклото на входната врата на ателието и са опразнили всички витрини. В момента полицията отцепва района на престъплението.

Златарското ателие е собственост на Иван Методиев, по-известен с прякора Иван Златаря.

Според очевидци, извършителите на грабежа били трима мъже, въоръжени с пушка тип помпа. Очевидците са видели, че мъжете са изблъскали Иван Методиев навътре в помещението и започнали да изпразват витрините, но едва след като са ограбили всичко, собственикът на магазина успял да натисне паник бутона. Свидетелите на престъплението са записали номера на автомобила, с които са избягали крадците.

Не за първи път магазинът на Иван Златаря е обект на посегателство. През декември 2010 година бизнесменът беше жертва на маскирани, които нахлула в дома му в село Енина и го отвлякоха. Личният му автомобил беше подпален, а той беше държан във вила в село Изворово, община Казанлък. По-късно Иван Златаря успява сам да избяга от вилата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В памет на Петър. Днес по обяд на 58 години почина един мой добър колега и приятел, след трудова злополука в нашия завод. Надявахме се до последно да стане чудо и се молехме. Сигурно ще пишат много глупости в пресата, но аз бях на 20 метра. и сега четох разни неверни неща, написани от наши журналисти. Истината е следната. Вчера малко след 9 часа сутринта, двама мои колеги бяха накарани от прекия си началник да отворят голямата врата на цеха, през която влизат ТиР-ове за товарене на продукция. Вратата е от тип - повдигаща се с ел.мотор, като е закачена и противотежест от 320 килограма. От поне 2 години обаче, тоя мотор заяжда или не работи, та вратата се отваря ръчно от работници с тръби в ръце. Напоследък тая врата заяждаше и се отваряше доста трудно или изобщо не се отваряше, както стана миналата седмица. Вчера обаче, колегите са я отворили, застопорили и тръгнали да се връщат. В тоя момент по неизяснени причини се къса въжето на противотежестта и вратата се стоварва от 3-4 метра върху главата на колегата. Вероятно това са около 320 килограма, понеже толкова е и противотежестта, задържаща вратата в отворено положение. Единия колега е бил метър-два назад, та затова се е оттървал, макар и той да казва, че нещо го ударило по ръката. Линейката според мен се забави доста или поне на мен така ми се струваше - 20-30 минути. Колегата бе в бесъзнание, а никой не знаеше какво да прави. След като дойде линейката, с нея пристигна и полицейска кола. Незнайно защо според мен дойдоха по едно и също време. Докато тръгнат, минаха десетина минути, че и повече. Тогава още дишането му спря и лекарят му направи изкуствен масаж или както се казва. После в болницата на командно дишане, докато издъхне. Главата му бе ударена на две места - един път от вратата и втори път при падането му по гръб на земята. Оказало се е, че има и счупени ребра и гръбнак или поне такива неща чух от непроверен източник - журналисти. За мен те са си най-непроверения източник, който може да съществува. В едно изречение правят поне по две грешки. Винаги съм се чудел, как го постигат. Но мен друго ми направи впечатление. Никой не се сети да му сложи шини или каквото се прави при съмнение за счупване. Доктора даже и не го докосна, като го качваха на носилка. Шофьора седеше в линейката, а двама колеги го поставиха на носилката, без никога да са се занимавали с това. Доктора даваше само нареждания, та колегата се чудеше какво иска да му каже за носилката. Напълно непрофесионална работа според мен. Толкова за случката. По-интересна е предисторията. Тук някои от вас ме обвиняват, че все се оплаквам. Имало е защо, нали? Все пак, човешкият живот не може да бъде заплатен с пари, празни обещания и обвинения! Първо. В нашата фирма всеки работи нещо, но рядко това, за което е назначен. В длъжностната му характеристика обикновено са описани няколко дейности, които трябва да върши, но има и една вратичка, която казва, че трябва да изпълняваме всички нареждания и да работим работа, каквато има. Накратко, човек е назначен за дърводелец, но реално може да работи всичко, което го накарат началниците. Та Петър бе дърводелец, но това реално бе дейност, която вършеше между другото. В останалото време го дърпаха за всичко. Викаха го извънредно на работа, да разтоварва камиони, караха го да остава извън работно време и изобщо, бяха си намерили човек, дето им върви по гайдата. Естествено, за това никой не му плащаше или поне не черно на бяло ( разбирай написано на фиш). Сега някой да не си помисли, че плащат на ръка. Не, не плащат. Просто не плащат извънредни - нито на ръка, нито по банкова сметка. Това, да отваря вратата не му влизаше в работата. Няколко седмици преди това, преместиха общите работници на друга работа в други цехове на нашата фирма. Правиха някакви неразбираеми и за мен реформи, докато не се случи това вчера. пратиха доста хора да работят на опасна за тях работа или по-точно да вършат работа, която не са вършили и за която не са инструктирани и обучавани. Изобщо, пълна анархия - типична българска картинка. Но кое друго е интересно? Моя голям шеф се бе заканил на поддръжката ( механици, ел.техници), че ще ги изгони още преди 2-3 години. Така и направи с 90 % от тях. Сега остана един механик и един ел.техник, обслужващи няколко цеха. Абе...на практика ние си вършим работата, ако е по силите ни. Съоръженията, техниката, всичко запада и не се поддържа. Един друг мой шеф бе споменал следното на един външен техник, след като оня му искаше 600 лева за някаква профилактика и смяна на части - "В нашата фирма сменяме нещо чак като се повреди". Да, повреди се, но Петър го няма. Всъщност, въжето на вратата е сменяно през есента. преди месец и половина, един шеф - акционер в нашата фирма, питал началника ми, защо тая врата не се отваря с дистанционното. Началника ми му казал , че нещо заяжда и господинът с големия SUV обещал, че ще се заеме с нещата. Така се зае, че след месец и половина вече имаме смъртен случай. Нямам думи. Това е нашата действителност за жалост. Бях се отказал да се оплаквам, щото на доктора му се струва, че наистина се оплаквам без причина, но сега не се стърпях да напиша това. За мен виновни са най-напред нашите началници, искащи да гушнат парички, икономисвайки от поддръжка на машини и съоръжения, хора и неизплащане на заплати. Това е положението, колкото и да е тъжно. Не само, че ще мразя тия с големите джипове, S-класи, A8-ци и седмици, ами и ще им тегля майни постоянно. Не е нормално в нашата малка държава, да се дават стотици хиляди за нови автомобили, а в същото време да загиват хора по работните им места! Сега съм сигурен, че ще изкарат работниците виновни, задето нямали каски, не работели това, за което са назначени и какво ли не още, но коя пластмасова каска ще спре 320 килограмова врата, падаща от 3-4 метра височина? Съдията обаче не го интересува това. Има си закони, плащаме си на тоя и оня, в крайна сметка ще има виновен, но не и истинския. Днес шефа, след като му казах, че въжето е сменяно, ми вика - така ли? Значи е било некачествено! Опитах се да му обясня, че не въжето е причина, а нещо друго, поради което въжето се е протрито. Опита се да ми развива теории, че трябвало да се следи състоянието. Кой да следи това състояние, след като самият той лично уволни почти цялата поддръжка? Някои от вас защитаваха това, че работата тук можела да се върши от по-малко хора. Погледнете постовете ми отпреди година или две. Какво казвах? Казвах, че това не е вярно! Това твърдяха и твърдят все още управниците ни, вземащи грешни бонуси! Моля ви се. От горе е лесно да казваш "ти тук, ти там". Отдолу нещата са съвсем различни и реални! Бог да те прости, Петре, винаги ще те помним като най-добрия и съвестен колега!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бог да го прсоти, Биледер. бянан думи просто за това, кеото си написал.........

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бог да го прсоти, Биледер.

бянан думи просто за това, кеото си написал.........

За линейката може да съм се изказал малко остро, но си нямам представа какви са точно задълженията им, за колко време трябва да дойдат и как се процедира в подобни ситуации. Само пет минути преди да се случи, разговаряхме с колегата. Коментирахме падащия сняг, а той ми спомена, как през 1973 година, когато бил в казармата, е паднало голям сняг на 13 март. Все си мисля, че ако не бях разговарял или ако го бях забавил още, нямаше да се случи това. Но така или иначе тая врата бе обречена и най-лошото е, че никой не знаеше за това или по-точно си мислеше, че няма да се случи. Ако не бе той, можеше да бъде друг. И между другото, шефовете с разни делегации също минават понякога под тая врата. Не казвам "през", защото буквално се минава "под" вратата. И там май направиха някакви далавери с фирми на познати. Не знам кой е разрешил тия врати да се произвеждат, но все си мисля, че тук и контролиращият орган, който и да е той, е виновен. Отделно, че някой си взема парички от цялата работа. Щото в нашата фирма, подизпълнителите и фирми доставчици са все някои вързани фирми. Затова и ни снабдяват все с боклуци, нали са купени от "наши хора". Ще ми е интересно развитието на случая. Кого ще изкарат виновен, ще има ли осъдени или просто ще мине в графата "трудова злополука". Тя, че е трудова, трудова е, ама заради безхаберието на някой. И понеже това е кажи речи еднолична фирма, макар да има акционери, познай кой е виновен за всичко и как се оправдава тоя виновник. Естествено, прехвърля топката на подчинените си, а те се оправдават, че парите се дават отгоре и друг решава. Сигурен съм, че има много фирми като нашата, където шуробаджинащината е на почит и където всеки работи не каквото е учил, а където има местенце. Не знам. Ако погледна с очите на шефа, сигурно ще видя други работи. Разбира се, че той не може да контролира лично 500 или 1000 човека, разпръснати къде ли не, но все пак той коли и беси, в него са средствата, необходими за ремонти, заплати и така нататък. Това е все едно ББ да раздава правосъдие. Да, ББ си е прав за себе си, но едва ли някой от подчинените му може да направи нещо на своя глава. След това кой виновен? Единия вика подчинените ми, другия вика, че ръцете му вързани. Обикновено се намира някоя изкупителна жертва и работата се потулва. Сигурно така е по-добре за общия "бизнес", но не означава, че е справедливото решение на проблема.

По-нагоре коментирах каква е причината за тия черни хроники, как се озлобяваме един спрямо друг без изобщо да разбираме това и как в един момент някой изперква и стават какви ли не работи. Тоя случай за мен се вписва в цялата картинка, защото още не сме вземали заплати за тая година. Няма почти никакво настроение. Петър бе весел човек, но последните седмица или две забелязвах промяна. Стана по-мълчалив, не се бъзикаше толкова и все си мисля, че причините бяха финансови, тъй като ни тормозят с тия заплати вече три години. Макар това да е нещастен случай, не мога да го изкарам встрани от цялата скапана ситуация. Може би ако всичко бе наред, някой все щеше да забележи нередност, защото едно въже не може да се скъса от раз. Ние обаче напоследък мислим повече за това, колко заплати ще дръпнем назад, вместо за работа. Та така се получават нещата от моята гледна точка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бог да го прсоти, Биледер. бянан думи просто за това, кеото си написал.........

:offtopic_s: Трихо, да не си се наковал нещо??? Писал си все-едно си на 2 кубика фентанил....

Bilder, за съжаление си прав, жалко за колегата ти.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s: Трихо, да не си се наковал нещо??? Писал си все-едно си на 2 кубика фентанил....

Bilder, за съжаление си прав, жалко за колегата ти.

кофти ден.

не му обръщай внимание на магарето.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ето как е описан случая в медиите

в "24 часа " указват, че източникът им на инфорамция е "Бряг медиа груп", но на техния сайт не откривам и дума за случилото се :ohmy:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ето как е описан случая в медиите

в "24 часа " указват, че източникът им на инфорамция е "Бряг медиа груп", но на техния сайт не откривам и дума за случилото се :ohmy:

Врата уби работник в Русе

Метална врата уби работник в района на бившия комбинат за тежко машиностроене в Русе, съобщиха от областната инспекция по труда. Петър Тодоров от близкия град Мартен бил откаран веднага в местната болница с тежка черепно-мозъчна травма. Въпреки спешната операция, той починал.

Дърводелецът работел като мотокарист в цех за алуминиеви профили. Когато влязъл в помещението, входната врата изведнъж се стоварила върху него. Според първоначалия оглед причина за трудовата злополука е скъсано въже на повдигач. Случаят се изяснява. Работникът бил на трудов договор и сутринта минал инструктаж за безопасен труд.

trud.bg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Врата уби работник в Русе

Метална врата уби работник в района на бившия комбинат за тежко машиностроене в Русе, съобщиха от областната инспекция по труда. Петър Тодоров от близкия град Мартен бил откаран веднага в местната болница с тежка черепно-мозъчна травма. Въпреки спешната операция, той починал.

Дърводелецът работел като мотокарист в цех за алуминиеви профили. Когато влязъл в помещението, входната врата изведнъж се стоварила върху него. Според първоначалия оглед причина за трудовата злополука е скъсано въже на повдигач. Случаят се изяснява. Работникът бил на трудов договор и сутринта минал инструктаж за безопасен труд.

trud.bg

Ей за това става въпрос. Снимката малко неясна, но не ми се рови за други. Вероятно имам.

Публикувано изображение

Какво е мнението ви за подобни врати?

Що се отнася до статията, има някои неточности. Например голяма глупост е това, че е минал на инструктаж за безопасен труд. Как ще стане това? Не трябва ли да бъде черно на бяло? Да, инструктаж има, но той се прави на 3 месеца. За последно е в началото на Януари. Освен това, човекът не беше мотокарист, а дърводелец. Колегата му, да, но той се отърва. И няма как да е влязъл в помещението, защото вратата се е стоварила челно. Той е бил 1-2 метра навън. Има и камера със запис на случилото се. Пада, удря се назад в земята, изправя се малко и след това отново пада на земята. Затова и има два удара в главата, а доколкото разбрах и счупени ребра и засегнат гръбначен стълб. Всичко става за нула време. Вратата просто пада свободно от най-горната си точка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей за това става въпрос. Снимката малко неясна, но не ми се рови за други. Вероятно имам.

Какво е мнението ви за подобни врати?

Що се отнася до статията, има някои неточности. Например голяма глупост е това, че е минал на инструктаж за безопасен труд. Как ще стане това? Не трябва ли да бъде черно на бяло? Да, инструктаж има, но той се прави на 3 месеца. За последно е в началото на Януари. Освен това, човекът не беше мотокарист, а дърводелец. Колегата му, да, но той се отърва. И няма как да е влязъл в помещението, защото вратата се е стоварила челно. Той е бил 1-2 метра навън. Има и камера със запис на случилото се. Пада, удря се назад в земята, изправя се малко и след това отново пада на земята. Затова и има два удара в главата, а доколкото разбрах и счупени ребра и засегнат гръбначен стълб. Всичко става за нула време. Вратата просто пада свободно от най-горната си точка.

Подобни врати могат да бъдат много опасни, ако не се следи за изправността им.

Не се учудвам, че в статията има неточности.

Според мен някой се опитва да манипулира общественото мнение, и едва ли това е в. "Труд".

Тъй като това е трудова злополука, се предполага че някой носи отговорност за случилото се.

Кой ли?! :rolleyes:

По всяка вероятност именно виновникът изкривява истината с користна цел.

Така си обяснявам случая, но е възможно и да греша.

Редактирано от Мойра (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам, как получават информация журналистите, ама шефа много много не ги долюбва. Естествено пишат това, което чуят или някой им е казал. Друг е въпросът, че не са специалисти в дадена област, та да могат да обработят вярно информацията. А кой е виновен за случилото се, самият аз научавам все нови и нови информации. Понеже работата ми не е да клюкарствам, малко се интересувам какво става на работа, кой какво казал или какво се е случило. Аз отивам и работя. Сега обаче научавам разни неща. например това, че вратата в другия край, която е с подобна конструкция ( падаща, но не по тоя начин, а като гилотина), това лято също се е късало въжето и е закачила друг колега. Днес дойде и ми се оплака. Щяла е да му отреже главата, макар и от малка височина. Аз направо се чудя, как на никой не му пука за тия неща. Един път станало. Защо не са се взели мерки? Сега след дъжд качулка - ще сменят конструкцията на вратата когато е възможно. Тая ще я сменят, другата сигурно ще остане и пак проблеми. А кой е виновника...и ние се питаме кого ще натопят. Има няколко варианта според мен. Най-подлия ще бъде, да изкарат виновен работника, дето не си е на работното място и вероятно някой от поддръжката. Не съм сигурен кой точно се занимава с тия врати или дали изобщо се занимава, макар да съм сигурен, че на хартия го има. По-невероятно е да накажат по-висшестоящи началници, да не кажа, че ми се струва направо невероятно. Със сигурност има косвени виновници, но те едва ли ще бъдат наказани. Това е моето мнение, ще видим какво ще става другата седмица. Сега говоря главно наизуст. Странно за мен обаче е друго - вчера до 14 - 14.30 часа са крили смъртта на колегата. Не можахме да разберем защо - дали от незнание или нарочно. Друг един мой колега се изцепил, че в интернет вече имало информация и представете си, отговорът бил - че как така? Явно живеят още в осемдесетте години. Аз пък се обаждам на един друг колега, за да му съобщя за смъртта, а той въпреки, че не е на работа, е научил от жена си, която била в някакво съседно село...Направо останах изненадан, колко бързо се разнася мълвата, та чак по селата знаят преди нас.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Тийнейджър се обеси от страх

Трагедията в Шуменско тръгнала от детски бас

13-годишният Божидар сложи край на живота си от страх да не му се карат, защото подпалил поляната край шуменското село Дибич. Той се е обесил вчера към 17 часа на крайпътно дърво.

Тийнейджърът, по-малкият му брат и приятелчетата им си играели на една от поляните край селото. Вероятно заради бас са запалили сухата трева. Когато обаче огънят започнал да се разпространява и да достига до вилите, децата се уплашили и разбягали.

"Това е станало около 14 часа. В 17 часа ми се обади един човек от Овчарово, който минал покрай мястото", обясни пред БНТ кметицата на Дибич Дария Георгиева. Съседи разказаха, че Божидар не е имал проблеми вкъщи. "Запалил борчетата към Илия Блъсково и затуй се е обесил. Набедили го него", смята пък съселянинът Кольо Рашев.

Тази сутрин беше направен втори оглед на мястото и отново бяха разпитани родителите на починалото момче.

blitz.bg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такси уби две възрастни жени на пешеходна пътека в София

Таксиметров автомобил уби две възрастни жени на пешеходна пътека в София, съобщиха от МВР. Инцидентът станал на ул. "Крум Попов" в събота вечерта.

Таксиметров автомобил "Киа Мажентис", управляван от 25-годишен мъж, се движел по бул. "Евлоги и Христов Георгиеви" към бул. "Драган Цанков". Колата блъснала на пешеходна пътека две пресичащи жени, на 72 и на 81 години.

Едната пешеходка е починала на място, а другата - в линейката, на път за болницата.

Причината за пътнотранспортното произшествие е неспазване на предимство на пешеходната пътека и несъобразяване с пътния знак. Водачът е тестван за алкохол и пробата е отрицателна.

dariknews.bg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пубертет скочи от петия етаж след скандал с майка си

Лекарите не дават ясна прогноза за състоянието му

16-годишен тийнейджър от Русе скочил от петия етаж на блока си след семеен скандал с майка си. Ученикът се засилил и се хвърлил от прозореца.

В апартамента му в това време са били майка му и по-малката му сестричка. Сигналът за инцидента е подаден от съседи, които видели тялото му да пада върху плочките пред блока.

Екип на Спешна помощ е пристигнал веднага на мястото и е откарал момчето в болницата в Русе.

Първоначалният преглед на медиците констатирал, че двата му крака са счупени, а също така има множество вътрешни травми. Към момента лекарите се въздържат от по-точна прогноза за състоянието му и за риска за живота му.

blitz.bg

Този случай ми напомни нещо което обсъждахме съвсем наскоро... :(

Дано да се оправи момчето.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

28-годишен шофьор почина на пътя София-Варна

Публикувано изображение

Вчера (1 април) 28-годишен шофьор е починал при катастрофа на главен път София-Варна, съобщават от МВР-Ловеч.

Около 14 часа вчера лек автомобил Fiat Punto, управляван от 28-годишен мъж от София, при движение в посока Варна навлиза на прав участък от лек ляв завой. Там загубва управлението, навлиза в насрещната лента за движение и се удря в идващото откъм Варна Audi А4, управлявано от 22-годишна жена от София.

В резултат на удара е причинена смърта на водача и нанесени материални щети по двата автомобила.

По случая е образувано досъдебно производство.

източник : inews.bg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване