Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

BitDefender - въпроси, проблеми, дискусия (обединена)

Препоръчан отговор

Няма такъв филм с BitDefender стига да си го настроил правилно.Всичко прибира! Отделно ако направите едно пълно сканиране в началото още ще си спестите доста главоболия!

За мене е малко смущаващ този факт ако е истина естествено. В поста по-горе ми има двата архива на които е тествал човека. Изключил е автомата и само на някои файлове е забелязъл това поведение. Ама като и гледам постовете му за Нортон...все си мисля,че човешкият фактор е причината. Върви вярвай после на такива тестове и тестери...

@Бай Михо, ти сам писа , че е програмата е бъгава и т.н. ето,че и други го потвърждават. Потвърждават,че се държи различно и има известни проблеми. При по слаби конфигурации всяка по-сериозна програма ще работи некоректно,както е в случая с тебе .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 735
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Bitdefender 2014   x86 Bitdefender 2014 Antivirus Plus   Bitdefender 2014 Internet Security   Bitdefender 2014 Total Security   x64 Bitdefender 2014 Antivirus Plus   Bitdefender 2014 Inter

Мисля , че тази настройка . Поне при мен след като я направих праща откритите зарази в карантината. Между другото може да прегледаш тези : http-~~-//www.youtube.com/watch?v=W4IbPS4F7zo http

проблема е решен!Всъщност се оказа че не е в настройките на програмата,а самата програма има такъв бъг.Не предполагах че проблема може да е в програмата като такава..затова се подведох.Обещават да ра

Публикувани изображения

@Бай Михо, ти сам писа , че е програмата е бъгава и т.н. ето,че и други го потвърждават. Потвърждават,че се държи различно и има известни проблеми. При по слаби конфигурации всяка по-сериозна програма ще работи некоректно,както е в случая с тебе .

Не съм казвал, че не е бъгава и, че не прави проблеми и, че не е тежка! Напротив- тежка е, и това е основната причина да не ползвам на реална машина. Не мога да се съглася обаче, че програмата е калпава (както излиза от казаното от русначето), при положение, че във всички общопризнати и авторитетни тестови организации, винаги заема едно от първите 3 места!
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като свикне със системата не качва повече от 25k Ram

При покой с включен торент клиент и отворен Хром ето го резултата:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Нямам проблеми с игри, програми, сийд и браузване! А Хром при мен е с 8 разширения!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи,откакто съм с дефендера МБАМ никога нищо не открива.Вче два месеца.Припокриват ли се нещо?И МБАМ да не са румънци също?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи,откакто съм с дефендера МБАМ никога нищо не открива.Вче два месеца.Припокриват ли се нещо?И МБАМ да не са румънци също?

Дефендера е сериозна и здрава програма, със много опростени настройки в новата версия. Недостатък е това, че е тежка (особено за по-слаби машини) и в известен степен бъгава. Трябва да я олекотят и ще стане хит...тежестта и обаче е спирачка за много да я ползват!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е много тежка.Първоначално фул скан да се запознае със системата.Малко рам дърпа,както каза и Уриел.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето един въпрос:

Здравей,имам нужда от малко помощ.Вече няколко пъти правя опити да "подкарам" VLC с БитДефендер-а и все не успявам.В смисъл не мога да гледам онлайн телевизия от този http://iptv.bg/watch сайт.Дори с WMP-а не успявам да получа картина.По подразбиране VLC е разрешен в БитДефендера,няма ограничения,но винаги ми изписва едио и също съобщение-че не може да отвори този адрес,независимо на кой линк кликвам.Този проблем е само с БитДефендера.Ще се радвам на помоща ти и благодаря предварително.

Хайде експертите да отговорят,защото аз не съм!

Помогнете на човека!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

проблема е решен!Всъщност се оказа че не е в настройките на програмата,а самата програма има такъв бъг.Не предполагах че проблема може да е в програмата като такава..затова се подведох.Обещават да разрешат този проблем,който не е само с VLC...за да се гледа online телевизия и да се слуша радио трябва да се рестартира комютъра в безопасен режим и в исталационната папка на БитДефендера да се промени следния файл "bdtl.dll" на "bdtl.dl_" .След рестарта в отметките за обновяване се избира режим "питане" какво да се обнови,и се обновява само базата данни,без самата програма,иначе проблема се връща отново....Това е решението на съпорта им ...засега.Поне обещават че ще отстрани проблема...който явно не е само при мен...Поздрави!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Hello,

A new product update has been released with the following details:

Date: 03.01.2012

Affected software:

- BitDefender Total Security 2012

- BitDefender Internet Security 2012

- BitDefender Antivirus Plus 2012

Languages: US, DE

Version: 15.0.37.1560

Platform: X86,X64

Fixes + features:

- On access settings don't return to previous settings after a rootkit scan;

- On access - no action is selected during an on demand scan task;

- Settings are not saved / are not available under On Access scanning Settings - > Modify;

- Antivirus scanner has encountered a problem - caused by AVC;

- The following boot-start or system-start driver failed to load: trufos;

- Spam rate is not refreshed after spam is detected;

- Change "Submit suspicious quarantined files for further analysis" text to mention that only suspicious files are sent;

- At every system restart I receive a "desktop.ini" open file;

- Radio streams are blocked in some players;

- Search Adviser should work for Ask and AOL;

- Stockhouse's stockstream is blocked;

- TDAmeritrade Streamer is blocked;

- "Anytime & Anywhere" or other IP camera is blocked;

- Some internal bug fixes;

Size: ~22 MB

http://www.kaldata.com/comments.php?catid=1&id=48571
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...
  • 1 месец по-късно...

BitDefender Total Security 2012 Build 15.0.38.1605

Key-Features:

• Blocks viruses, spyware & spam

• Halts ID theft attempts

• Filters the links you receive from your Facebook and Twitter friends

• Keeps kids safe with cutting-edge parental controls

• Online backup

• Tunes up your PC for optimal speed & performance

FEATURES:

Unparalleled Security. Bitdefender capitalizes on live and virtualized behavior-based detection, in addition to cloud-based services, to stop emerging e-threats that other products miss.

• Active Virus Control – Monitors processes behavior while they are running to detect new & unknown viruses

• Rescue mode – Reboots your computer in a trusted environment, which is used for cleanup and restoration

• Virtualized Browser – Isolates the browser from the operating system in a Bitdefender-provided environment to block web-based threats

• Vulnerability Scanner – Checks for missing or outdated security software as well as potentially unsafe system settings

• Antispam – Stops unwanted e-mail from reaching your Inbox

• Two-way Firewall – Monitors your Internet connections and keeps strangers from accessing your Wi-Fi connection

• Parental Control – Blocks inappropriate content, restricts Web access between certain hours, and helps parents remotely monitor their children’s online activity

Absolute Silence. Bitdefender’s Autopilot makes all the security-related decisions for you!

• Autopilot – Provides a hassle-free experience by making optimal security-related decisions without input from you

Worry-free Socializing. Protect yourself, and your friends, from e-threats that attempt to exploit the trust you’ve built with them.

• Search Advisor – Gives advance warning of risky websites right in your Google and Bing search results

Full Speed. Bitdefender 2012 takes “scheduled scanning” to a whole new level, as the scanning only takes place when your system is idle.

• Scan Dispatcher – Triggers system scans when resource usage falls below a certain threshold to avoid any impact on your system’s performance

• Tune-Up – Removes unnecessary files and registry entries, for optimized performance

Total Privacy. Bitdefender protects your privacy and personal data with a range of specialized modules and functions.

• Personal Data Filter – Prevents critical data, such as your social security number, from ever leaving your computer

• Antiphising – Blocks websites supporting various scams or credit card phishing attempts

• Chat Encryption – Keeps your conversations private on Yahoo! and MSN Messenger

• File Encryption – Locks up confidential files in an encrypted vault

Secure Backup. Bitdefender Total Security comes with 2 GB of free, secure online space to backup your critical files.

• Safebox – Automatically backs up files and folders to a secure remote server and allows file sync between your computers

home page : http://www.bitdefender.com/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Hello,

A new product update has been released with the following details:

Affected software:

- BitDefender Total Security 2012

- BitDefender Internet Security 2012

- BitDefender Antivirus Plus 2012

Languages: US, UK, RO, DE, FR, IT, ES, zh-TW(Traditional Chinese), PT, BR, TR, RU;

Version: 15.0.38.1605

Platform: X86,X64

Fixes + features:

Integrate Active Virus Control 3.9.xxx;

Integrate TrafficLight SDK 1.5.0.128;

Antispam toolbar not compatible with Thunderbird 10.x/11.x;

The buttons from the Antispam toolbar are inactive in Thunderbird 10.x/11.x;

Update Antispam engines and better fit cloud detection / reporting;

Implement generic setting for enabling cloud services in the Antispam engines;

Restrict installation to supported operating systems with supported SPs(only Windows XP SP3 32 bit, Windows Vista SP2 32/64 bit, Windows 7 Service Pack 1 32/64 bit);

Bitdefender 2012 cannot be installed on Windows XP Media Center SP3;

Added /silent parameter for DVD kits too;

Hide the license information in the product interface;

Display registration information in the product interface;

Support for multilanguage kits;

Added detection for more competitive products before the installation;

Issues between Bitdefender Active Virus Control and the game Lineage II;

Issues between Bitdefender Active Virus Control and the game Rappelz because of Gameguard;

Issues between Bitdefender Active Virus Control and the game Metin2 because of Hackshield;

After stopping scanning and choosing to take the proper action, the scanning doesn't start anymore;

Under certain conditions, the events for signatures installed is not shown in seccenter;

Used space information not available for the Safebox module under certain conditions;

AutoSync button is switched to ON if AutoPilot is switched to ON;

AutoPilot should enable "Scan all files" option not just Scan Applications;

AppWaveStore is blocked by Bitdefender 2012;

VLC Media Player 2.x can not be updated - rescheduled for .39 build;

VLC Media Player 2.x streaming is blocked - rescheduled for .39 build;

MediathekView - movie download is blocked;

Automatic install issue in Mozilla Firefox under certain conditions;

Slowdown with Firefox and the addon Chaika;

Manual updates from http://www.update.microsoft.com are blocked under certain conditions;

Size: ~30 MB

Update method: Automatically by Live Update module

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Bitdefender Total Security 2013 beta:

http://beta2013.bitdefender.com/

Абе добре си се развиват румънците....в правилната посока вървят! Олекотяване им трябва най-вече!
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе добре си се развиват румънците....в правилната посока вървят! Олекотяване им трябва най-вече!

След малко повече от час употреба се държи доста добре, лека е и рейтингът на страниците при търсене и блокирането при уеб заплахи вече е независимо от браузъра - не ми инсталира туулбар и приставки в Интенрет Експлоръра и Файърфокс. И за мен много важно - пингът е супер засега, почти както е и без антивирусна. Почти не усещам забавяне при браузване с включен HTTP скенер.

P.S. Прибързано се изказах - като поразрових в настройките - има такива за Show Bitdefender Toolbar и Search Advisor, но по дефолт са на "off" и въпреки това имам рейтинг на страниците в търсачката. А няма инсталирани добавки във Firefox. Интересно.

Пример за блокиране на зловредна страница чрез облака:

http://prikachi.com/images/978/4739978l.jpg

Редактирано от zerotox (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

добре кове бетата!

Публикувано изображение

Като, че ли има и известно олекотяване...но все пак е трудно да се прецени на виртуална машина.

Редактирано от Хонорис кауза (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момчета някакво сносно мнение за новата Бета?

Виждам са я доста олекотили и от към детекция си я бива.ето това гледах аз.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Снощи поразцъках новата бета на виртуалката.

Плюсове

• подобрен е интерфейса, добавен е гаджет за десктопа, показващ и графично кой от модулите в момента извършва операции-антивирус или стена
  • още повече са опростени и минимизирани настройките, сведени бусвално до- Вкл./Изкл.
  • струва ми се, че е подобрена и детекцията на IDS при стартиране
  • и най-важното- програмата категорично мога да кажа (до колкото това може да се прецени на виртуалка), че е олекотена, което се усеща както в по-бързото зареждане на системата (в сравнение с 2012), така и в зареждането на страниците.

Минуси

• Силно опростените настройки са от една страна плюс, но пък от друга страна това не е съвсем добре, защото програмата става прекалено "спъната" без особена възможност да я настроиш по свой вкус
  • може би е някакъв бъг, но колкото пъти се опитвах да вдигна на макс плъзгача на "активния вирусен контрол", уж се вдига, но след известно време като погледна-пак е на средно положение
Като цяло- впечатлението ми от новата бета 2013 е повече от положително, програмата е доста подобрена в сравнение с предната 2012 версия. Все още обаче и нямам доверие относно евентуални бъгове, които винаги са се проявявали в предишните версии и дали след ползване 2-3 дни няма да затежни компютъра, както се е случвали до сега!
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Снощи поразцъках новата бета на виртуалката.

Плюсове

• струва ми се, че е подобрена и детекцията на IDS при стартиране

Може ли да уточниш какво точно имаш впредвид и как стигна до този извод! Intrusion detection system

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли да уточниш какво точно имаш впредвид и как стигна до този извод!

Как според теб се стига до такъв извод?
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как според теб се стига до такъв извод?

Питам понеже не схващам каква е връзката със стартирането!

струва ми се, че е подобрена и детекцията на IDS при стартиране

След като си го установил би ли споделил как точно как си стигнал до това заключение. Очаквам отговор НЕ въпрос!

Не ми е ясно каква връзка има Intrusion detection system със стартирането на програмата. Обясни ако е възможно.

Редактирано от nikssi (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

При стартиране ги хваща и определено е по добре. И се надявам да ми се спестят въпроси от рода на какво е IDS при тази програма.Понеже то си пише...

С човека си имаме стара закачка... Предния ден му казах, че новият касперски е "стара чанта с нови лачени дръжки", и той сега си връща, като търси закачка...Не му връзвай!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре се държи като цяло BD 2013 beta на 8 CP... Снощи обаче забелязах след пълно сканиране повишаване на общата консумация на памет на машината. explorer. exe - 178 MB. svchost. exe (единия от всичките) - 90 MB. scype - 152 MB... и други процеси имаше с увеличена консумация, като самите процеси на мишока си бяха добре. След рестарт на машината всичко се нормализира... И още нещо - забелязвам много бавно инициализиране на GUI, интерфейса се отваря след 20 секунди..., сигурно ще го оправят...

Редактирано от viperdick (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване