Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Daredevil_666

Снимки , коментари , въпроси и модинг по кутиите ни.

Препоръчан отговор

Не знам,дано да ти даде тази разлика,аз не съм намирал ревю където да е повече от 3 градуса в най-добрия случай.Да не кажа че в повечето ситуации са равни или разлика от 1 градус,че на места Noctua-то е даже по-добре.Като вземем и цената и това че е много тих охладител(след като го имаш няма нужда да ти казвам колко точно тих) за разлика от псевдоводните,нещо имам много сериозни съмнения.

Ще бъде наистина много интересно малко практически опит,ако може обаче на еднакъв процесор,както и субективно мнение за шума на водното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам,дано да ти даде тази разлика,аз не съм намирал ревю където да е повече от 3 градуса в най-добрия случай.Да не кажа че в повечето ситуации са равни или разлика от 1 градус,че на места Noctua-то е даже по-добре.Като вземем и цената и това че е много тих охладител(след като го имаш няма нужда да ти казвам колко точно тих) за разлика от псевдоводните,нещо имам много сериозни съмнения.

Ще бъде наистина много интересно малко практически опит,ако може обаче на еднакъв процесор,както и субективно мнение за шума на водното.

Ами ще разбера след няколко дни като цяло все още си мисля,че ще се представя по-добре от Noctua-та с 4 перки 140мм (push and pull) a и като цяло съм се спрял на h110 защотото ми излезе вариант да го взема на доставна цена и ми идва горе/долу колкото ноктуата така,че не е болка за умиране :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Здравейте на снимките които се вижда има място за вентилатори колко мм могат да се сложат и от пред ако се махнат панелите може ли да се сложи вент за въздушен поток и изобщо ще се получили нещо ?http://prikachi.com/images/800/6071800j.jpg ето за тези места говоря . Благодаря предварително !

Редактирано от Radeon98 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добре ще е да смениш кутията !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добре ще е да смениш кутията !

Благодаря но в момента няма финанси !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте на снимките които се вижда има място за вентилатори колко мм могат да се сложат и от пред ако се махнат панелите може ли да се сложи вент за въздушен поток и изобщо ще се получили нещо ?http://prikachi.com/images/800/6071800j.jpg ето за тези места говоря . Благодаря предварително !

Може разбира се... отзад колкото виждам има място за 2х 80мм вентилатора. там можеш да сложиш 2х80мм да изкарват въздух , а отпред над двд ако можеш да захранеш 1 вентилатор 120мм с свински опашки да вкарва ще е добре... но да знаеш много прах ще влиза от там

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз почнах целия ъпгрейд именно от кутията , все едно да си купиш апартамент и после да почнеш да го обзавеждаш . Като събрах парички в моя случай си взех наистина скъпа кутия . Първоначално гледах за модели около 150 - 200 лв максимум , имаше хубави кутии за тези пари на Термалтейк и на Кулермастър , обаче когато попаднах на тази с която съм сега си казах това ще е кутията , въпреки че превишаваше доста бюджета . Идеята беше да има добър Cable Managment , добър въздушен поток , достатъчно слотове за вентилатори ( в моя случай са 6 места за 120-ки , 1х140-ка и отгоре не знам колко е но е поне 200 мм перката . Има място за водни охлаждания , за много хард дискове , на панела отпред имам и Фан контролер за 3 вентилатора с 6 степени . От всички страни кутията е с лесно почивстващи се филтри за прах . Подържа 4  двуслотови карти едновременно и т.н. Няма да ви я хваля повече , но наистина заслужава си парите , дори и сега след толкова месеци откакто я имам , като се загледам и продължавам да и се радвам все едно вчера съм си я взел . Не пестете от кутии това исках да кажа . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря но в момента няма финанси !

Събери някой лев за кутия и после мисли за вентилатори а докато няма какво да направиш спретни един cable management :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Събери някой лев за кутия и после мисли за вентилатори а докато няма какво да направиш спретни един cable management :)

Това и ще направя но наистина грее и затова я държа отворена и исках съвет какво да правя ! А за подреждането на кабелите къде ще е най добре да ги напъхам един  колега ме посъветва още над записвачката да ги бутна ? Благодаря отново !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това и ще направя но наистина грее и затова я държа отворена и исках съвет какво да правя ! А за подреждането на кабелите къде ще е най добре да ги напъхам един  колега ме посъветва още над записвачката да ги бутна ? Благодаря отново !

Там е най-удачно най-много кабели има горе следователно горе над записвачката тъпчиш така няма да пречат на въздушния поток ( не че има такъв ). Слагаш два вентилатора отзад като гледам са 80-ки. Махаш капака на флопито и слагаш вентилатор който да се пада точно над харда, ако е нужно сваляш харда надолу. Горе, ако успееш слагаш и там вентилатор прикрепяш кабелите по стените на кутията за да мине някакъв поток и от там. После следва често почистване. Другия вариант който си направил е да седи отворена така и така, ще чистиш. Това са вариантите във всички случай прахоляк, ще влиза много. Аз съм така даже имам вентилатори и съм с отворен капак. Но поне проблеми с температурите нямам. Даже не си личи, че е клокнат процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно кой капак че не разбрах самата записвачка или панелите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно кой капак че не разбрах самата записвачка или панелите?

Вкарай малко фантазия може да преместиш записвачката на предпоследния ред ( отдолу нагоре ), а най-горе да наблъскаш кабелите. Под записвачката да сложиш вентилатор. Махаш и капачето на флопито и там може да сложиш един вентилатор. Сега да ти правя снимка за тези неща не виждам смисъл представи си го.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте ако сложа отпред на кутията 120мм вент остава място ако се сложи по голям няма ли да е по добре че ще се събере или ако не с какво да запълня празното място ? Благодаря предаврително !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте ако сложа отпред на кутията 120мм вент остава място ако се сложи по голям няма ли да е по добре че ще се събере или ако не с какво да запълня празното място ? Благодаря предаврително !

Колко място остава? Каква е кутията? Има вентилатори с диаметър 140мм, може да пробваш да сложиш такъв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дал съм снимки на предния панел нали 120мм е 120мм на 120мм това е 12 см и остава място около 3 сантиметра !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дал съм снимки на предния панел нали 120мм е 120мм на 120мм това е 12 см и остава място около 3 сантиметра !

Лично аз съм запълнил празните места с дунапрен. Нито един не се опира директно в кутията. Има един плюс, че дунапрена обира вибрациите. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А не ти ли загрява много с тоя дунапрен ?!? 

Не си ме разбрал правилно. Дунапрена е вместо миши опашки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли да щракнеш снимки да видя  как точно си го направил ? Благодаря предварително !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз почнах целия ъпгрейд именно от кутията , все едно да си купиш апартамент и после да почнеш да го обзавеждаш . Като събрах парички в моя случай си взех наистина скъпа кутия . Първоначално гледах за модели около 150 - 200 лв максимум , имаше хубави кутии за тези пари на Термалтейк и на Кулермастър , обаче когато попаднах на тази с която съм сега си казах това ще е кутията , въпреки че превишаваше доста бюджета . Идеята беше да има добър Cable Managment , добър въздушен поток , достатъчно слотове за вентилатори ( в моя случай са 6 места за 120-ки , 1х140-ка и отгоре не знам колко е но е поне 200 мм перката . Има място за водни охлаждания , за много хард дискове , на панела отпред имам и Фан контролер за 3 вентилатора с 6 степени . От всички страни кутията е с лесно почивстващи се филтри за прах . Подържа 4  двуслотови карти едновременно и т.н. Няма да ви я хваля повече , но наистина заслужава си парите , дори и сега след толкова месеци откакто я имам , като се загледам и продължавам да и се радвам все едно вчера съм си я взел . Не пестете от кутии това исках да кажа . 

Ти пък няколко месеца,аз вече 4 ли 5 години(не помня дали 2008 или 2009 я взех) не мога да се нарадвам на моя сандък и не съжалявам нито за момент че изсипах пари за една бюджетна конфигурация само в кутия.И това е въпреки проблема (най-долната снимка),който получих с охладителя на процесора,ма те хората по принцип четат преди да купят.

Иначе по темата - на тази кутия бих правил нещо само с подръчни материали или с минимална инвестиция,просто не си заслужава повече.Примерно да уголемя дупките на задната страна и да бодна един вентилатор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес правих основно пролетно почистване . Реших да направя няколко снимки , въпреки че вече съм качвал , в това му състояние , все пак докато е чист малко снимков материал .

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето го и моя компютър.

Преди cable management-а - post-335097-0-58952700-1366890353_thumb.

След cable management и изчистване от прах - post-335097-0-91958200-1366890381_thumb.

Супер тъпото нещо,което видях като отворих страничния панел беше това,че захранването беше с вентилатора сочещ КЪМ кутията,въпреки че кутията си има дупки и филтър на дъното. Според вас правилно ли е,че го обърнах с вентилатора надолу ?

Редактирано от DeathSkull (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Според вас правилно ли е,че го обърнах с вентилатора надолу ?

Разбира се, това е правилното му положение, отдолу си смуче студен въздух. Справил си се чудесно с кабелите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря :) Кутията не беше чистена от две години и половина... радиатора на процесора както и на видеокартата бяха набъкани с кучешки косми и прах. А за кабелите - наврях всичко в пространството между дъното и другия страничен панел. Само онзи жълто-черен кабел,който е включен над процесора,го прекарах през една "ниша" ,която се образува между дъното и видеото - много къс са го сложили този кабел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...