Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Daredevil_666

Снимки , коментари , въпроси и модинг по кутиите ни.

Препоръчан отговор

Аз, ще го посъветвам точно обратното. Слагай отпред 120-ката отзад 80-ката. Не забравяй, че имаш захранване то също изкарва въздух.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добре да пробва няколко дни и след това да ги размени и да види дали има промяна в температурите.най-вероятно никаква, така ,че е все тая.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слагай отзад по-големия.

tenekia ще пусна още снимки от вътре, но все забравям 3

Иначе компонентите са i3 - 2105 на 3.1gz най-евтиното дъно 1155 H61чипсет ; 2х4гб 1333 ; Sapphire HD7770; захранването се вижда.Взех и 1 SSD 64gb и комп-а направо се промени.Всичко лети вече :D

Охладителя кой модел е ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сравнително евтин е.Но за не клокващ се процесор е перфектен. Процесора не може да мине 45 градуса и по 53-55 на ядрата при тест.

http://nikem-bg.net/...M-HYPER-TX3-EVO

Редактирано от slav40 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Днес почистих компютъра и направих една снимка. Мисля, че с тази кутия не може да се постигне по добро нареждане на кабелите (без да се използват клещи, флексове, електрожени и т.н.) :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Днес почистих компютъра и направих една снимка. Мисля, че с тази кутия не може да се постигне по добро нареждане на кабелите (без да се използват клещи, флексове, електрожени и т.н.) :)

Добре е. Какви са компонентите ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре е. Какви са компонентите ?

CM Elite 430, Asrock 970 extreme3, Athlon II x4 640, Palit gts450 512mb, Kingstone hiperx 1600- 2x4gb, Seagate baracuda 7200.12- 500gb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

CM Elite 430, Asrock 970 extreme3, Athlon II x4 640, Palit gts450 512mb, Kingstone hiperx 1600- 2x4gb, Seagate baracuda 7200.12- 500gb.

Ха, с доста близка конфигурация съм:

880 GXH/USB3

Athlon II 640

CM 430 black with 500 W PSU (гледам и ти си с него)

Пак 1 HDD и 1 записвачка.

Нямам външно видео и съм с боксовият охладител на процесора. Но моята кутия не изглежда така... :( Ето ми я темата Кейбъл Мениджмънт на Cooler Master 430 Black със снимки. Я дай някой и друг акъл :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"quickJO" Браво много добре си се справил. :D Аз след ъпгрейда не-можах да си ги подредя както 1вия път.Сега разбрах защо е хубаво,пълен размер дъно.И защо се спори,голямо или малко дъно в форума. П.п Много прах ти вкарват перките, филтрите не вършат ли работа?

Редактирано от tenekia (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

П.п Много прах ти вкарват перките, филтрите не вършат ли работа?

Вършат, но има на две от перките: тази от пред и тази на самото захранване (то нали смуче от вън)...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вършат, но има на две от перките: тази от пред и тази на самото захранване (то нали смуче от вън)...

Захранването изобщо не вкарва въздух вътре.Бъркаш се за него, то зима въздух извън кутията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването изобщо не вкарва въздух вътре.Бъркаш се за него, то зима въздух извън кутията.

За това казвам, че на него имам филтър. Който върши работа. За захранването...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За това казвам, че на него имам филтър. Който върши работа. За захранването...

Аз сам разбрал друго.Извинявам се. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е мойта щайга нямам по хубави снимки но утре като се пребера ще направя :)

post-162119-0-31886000-1355224176_thumb.

post-162119-0-88789300-1355224264_thumb.

post-162119-0-10421900-1355224316_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще освежа малко темата . От днес съм горд собственик на CoolerMaster Trooper

Кутията е доста функционална . Разполага с Fan-Controller с 6 степени . 2xUSB 3.0 , както и SSD dock station .

А за въздушния поток да не говоря , като завърти перките на максимална скорост , се чува повече от климатика ми .

На този етап съм поставил 4х120 мм вентилатора , един 140 мм и един 250 мм . 

Вече имам необходимата инфраструктура за бъдещ ъпгрейд . Но всичко е свързано с доста пари , понеже имам желание да направя сериозна машина .

На първо време ще сменя платформата с i7 3770, 8 GB DDR3 Corsair , ASUS или Gigabyte дънна платка с 1155 или 2011 сокет и поне Z77  чипсет . 

След това мисля да си взема захранване Seasonic 850W + втора Gigabyte GTX 660 Ti 2GB OC и да направя SLI

Най-накрая един нов HDD задължително на Western Digital , поне 1 ТБ + SSD + Fan Controller за останалите вентилатори + стабилно охлаждане за новия процесор , може би някоя Noctua.

И най  най накрая една готина клавиатура с подсветка на Thermaltake ttesports Challenger Pro . 

Ех мечти мечти ....

Понеже нямам подложка за тази огромна кутия , сложих кутиите от дъното и видеокартата

Публикувано изображение

Голяма борба падна с кабелите , но в крайна сметка мисля че се получи добре

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сложих и две тихи , ниско-оборотни перки на страничния панел 

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко снимки на новия комп.:

http://imageshack.us/photo/my-images/690/img1413p.jpg/]Публикувано изображение

http://imageshack.us/photo/my-images/803/img1414gi.jpg/]Публикувано изображение

http://imageshack.us/photo/my-images/12/img1415dg.jpg/]Публикувано изображение

http://imageshack.us/photo/my-images/69/img1416aa.jpg/]Публикувано изображение

http://imageshack.us/photo/my-images/850/img1417qh.jpg/]Публикувано изображение

след като предишният не можах да го довърша се надявам този да е повече време при мен :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честито да си го ползваш без проблемно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Интересно ми е,ще стане ли нещо на системата ако я пусна навън(-10гр.)?Любопитно ми е просто какви температури ще извади,но ме притеснява дали ще се образува конденз и да си прецакам ситемата :rolleyes:

аз го правих това на прозореца у дома , това се случи миналата зима когато спуках прозореца с басс касата и зеина дупка в ъгъла за и тогава реши да икарам. сложих кочината на перваза потпрях с кибритени котиики вързах му кабелите и го пуснах там икара 2 дни непрекъсната работа когато го погледна с евереста ми показа 3 градуса по целзий в покой в натоварено (имам предвид prototype 2 след 2 часова игра )състояние не мърдаше от 12 градуса до колкото помня темпертурата на вън беше -10-12 градуса и си раготеше бе никак в проблем нито конденз нито капка по котията  тогава му бях служил 4 вентилатора за охлаждане 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още една картинка от мен , разликата е че вече съм с нова клавиатура ( Thermaltake TTesports Challenger Pro ) и оптичния "тунинг " е завършен . Мислих много дали да си взема клавиатура на Razer понеже разликата в цената беше много малка, говоря по точно за тази, но подсветката е синя и нямаше да ми се връзва с мишката и кутията ( на която също вентилаторите светят в червено ) .А и чисто като функционалност дори Thermaltake-а я превъзхожда .

Публикувано изображение

Редактирано от ToYourAss (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

етуго и моя кашон не мислех да го качвам но се престраших 

Ето и аз се престраших (за втори път).
Не е точно модинг на кутия, ами направо нов кашон (тип ALL in One - направи си сам).
Публикувано изображение
Отгоре на екрана съм завинтил USB D-Link ,камерата и една дръжка (от Swiss Army) за по-лесно пренасяне от една стая в друга, безжичното за клавuaтурата и мишката. ,,Кутията'' е заxвaнaта за екрана.
Публикувано изображение

А ето и отзад ( на полу затворен капак)
Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поздравления за успешната работа!  ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поздравления за успешната работа! 

Благодаря.
Абе да ти кажа честно, доста се двоумих преди да го сложа тука. На фона на красивите кутии и снимки които колегите слагат, моя кашон изглежда като....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря.
Абе да ти кажа честно, доста се двоумих преди да го сложа тука. На фона на красивите кутии и снимки които колегите слагат, моя кашон изглежда като....

Важното е че на тебе ти харесва колега и си го правил ти! Като цяло замисъла е добър ,малко повече на изработката е трябвало да се наблегне. Поздрави със здраве да си го ползваш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...