Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Daredevil_666

Снимки , коментари , въпроси и модинг по кутиите ни.

Препоръчан отговор

Мисля си за чисто бял "ХАВ". Дали ще е яко. :) "Williams" какво мислиш по въпроса. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Мисля си за чисто бял "ХАВ".

Дали ще е яко. :)

"Williams" какво мислиш по въпроса. :)

Само бяло изглежда , прекалено опростено. :baby:

И все пак ако решиш да го пребоядисаш намери 1 во свободно време и то доста. :cool:

Редактирано от Williams (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! От скоро мисля да осъществя една идея, а именно да помогна с охлаждането на захранването! За момента предприех това. Чудя се дали да не изрежа захранването от вътрешния край на кутията за да поставя вентилатора, който вмомента е отвън или няма значение за охлаждането. При натоварване доста силно въртеше перката на захранването имах чуството че ще гръмне всеки момент, а сега е доста по-спокойно, което ме кара да мисля, че допълнителния вентилатор е добра идея.Идват жеги а и охлаждането на процесора духа топлия въздух право в захранването и реших да се застраховам. Другата седмица ще ми докарат охлаждане за видеокартата и реших да попитам дали е добра идея да сменя вентилатора на захранването (Forton-400pnf),защото така и така ще го отварям. Преди направо стържеше и се оказа,че е обичайно. Смазах го (преди около 6 месеца) и стана почти безшумен. Сега пак е станал леко шумен, но като си лягам и оставям компютъра включен ме дразни. Та въпроса ми е дали пак да го отворя, да го почистя и да го смажа отново или да сменя вентилатора...не че ми се дават излишни пари, но ако се налага ще го направя :cool:

Редактирано от kichuka (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! От скоро мисля да осъществя една идея, а именно да помогна с охлаждането на захранването! За момента предприех това. Чудя се дали да не изрежа захранването от вътрешния край на кутията за да поставя вентилатора, който вмомента е отвън или няма значение за охлаждането. При натоварване доста силно въртеше перката на захранването имах чуството че ще гръмне всеки момент, а сега е доста по-спокойно, което ме кара да мисля, че допълнителния вентилатор е добра идея.Идват жеги а и охлаждането на процесора духа топлия въздух право в захранването и реших да се застраховам. Другата седмица ще ми докарат охлаждане за видеокартата и реших да попитам дали е добра идея да сменя вентилатора на захранването (Forton-400pnf),защото така и така ще го отварям. Преди направо стържеше и се оказа,че е обичайно. Смазах го (преди около 6 месеца) и стана почти безшумен. Сега пак е станал леко шумен, но като си лягам и оставям компютъра включен ме дразни. Та въпроса ми е дали пак да го отворя, да го почистя и да го смажа отново или да сменя вентилатора...не че ми се дават излишни пари, но ако се налага ще го направя :cool:

Перката, която е отвън предполагам, че изкарва въздуха ? Няма ли възможност да обърнеш охлаждането на процесора, така че да духа към перката под захранването, която изкарва топлия въздух ? Хардовете защо не ги свалиш отдолу, за да се отвори повече въздушния поток от горната перка ? Пак ще бъдат обдухвани, а въздухът от горната перка (поне на мен ми се струва, че има още един вентилатор отпред, под долния) ще духа към захранването и охладителя на процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да перките отзад изкарват, а отпред вкарват въздух. Хардовете ги бях сложил долу,където им е мястото, но направо ми вибрираше кутията от тях и се принудих да ги окача горе така. Сега не вибрират и не шумят,температурата им е ниска.Иначе бях ги сложил долу, но както казах шумяха много. Конкретно въпроса ми е дали да сменя вентилатора на захранването или да го смажа и дали има смисъл да режа отвор от вътрешния край на захранването да прибера допълнителния вентилатор в кутията или няма смисъл :?

П.П. За съжаление охлаждането на процесора може да се постави само по този начин. В сервиза в който ми го сложиха пробваха, но щипката за захващане не позволява да се завърти радиатора. Единствения вариант е да сложа още една перка на процесора с надежда, че ще помага на охлаждането на захранването, но не мисля,че ще има голяма разлика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Д

П.П. За съжаление охлаждането на процесора може да се постави само по този начин. В сервиза в който ми го сложиха пробваха, но щипката за захващане не позволява да се завърти радиатора. Единствения вариант е да сложа още една перка на процесора с надежда, че ще помага на охлаждането на захранването, но не мисля,че ще има голяма разлика.

Ако това, както ми се вижда е CoolerMaster Hyper TX3 http://www.dekada.com/catalog/cpu-cooler-hyper-tx3-lga7751156am3-p-686.html т.е. същия като моя кулер, цъкни на снимките от линка, който съм дал, втората снимка показва точно как може да се монтира кулера при теб- с пластината около средната тръба, просто защото самата пластина е от две закачащи се една за друга части! Пробвано и работи 100%!

Редактирано от хаха (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

еми незнам ония кво прави тогава вика не става... майната му ще зема една паста тия дни и ще го завъртя щом става... То в днешно време ако не си свършиш сам работата няма кой да ти е свърши... П.П. ХАХА благодаря ти, че се "обади", завъртях TX3-то както трябва! Температурата на процесора падна с 2-3 градуса, а захранването вече не бълва огън :ph34r: . Просто немога да си обясня,защо така го сложиха в сервиза (явно им е било по-лесно) , но вече всичко е точно :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Браво за подредбата!!! Ще ме накараш да си пренаредя и аз кабелите, че прилича на кошница отвътре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Ти специално за снимките си изчистил кутията :baby: Аз моята кутия я чистя и след около две седмици се едно нищо не съм направил. Ти имаш ли такъв проблем ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един месец не я бах пипал кутията и вижте на какво заприлича : :baby::hush:

Чистете ей, и филтрите отдолу, който има на захранването.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво за подредбата!!! Ще ме накараш да си пренаредя и аз кабелите, че прилича на кошница отвътре.

Харесва ми всичко да бъде точно и подредено!А и исках да постигна добър въздушен поток за лятото понеже нямам климатик в стаята и често температурата преминава 30 градуса :lol6:.

Ти специално за снимките си изчистил кутията :wors: Аз моята кутия я чистя и след около две седмици се едно нищо не съм направил. Ти имаш ли такъв проблем ?

Разбира се , че имам.С толкова много вентилатори особено и тези , които вкарват 2х200+1х120 става страшно.Отпред и отдолу има филтри , но на страничния няма.чистя кутията , когато ми е кеф , но като цяло е добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От доста време си мисля да направя нещо такова. Надписа COOLER MASTER и символа на NVIDIA също ще са от плексиглас, но мисля да е матиран. Според вас дали ще се получи добре? Приемам и други идеи :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само с логото на nvidia ми изглежда по-добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последната модификация, която направих. :grimace:

Ползвам такава лента със светодиоди и резистори,

включена към 12В. линия на захранването.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последната модификация, която направих. :)

Ползвам такава лента със светодиоди и резистори,

включена към 12В. линия на захранването.

Публикувано изображение

Много добре се е получило :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето и моята подредба.Неска ми остана време и се престраших :( да го разглобя и подредя кошницата от ватре. :cool:

преди:

Публикувано изображение

сега:

Публикувано изображение

Това ми е втория менинджмънт :P

Не е кой знае какво но е по добре от преди,поне за мен. :)

Ето снимки от процеса по подредбата >>> http://www.album.bg/xaxulive/albums/164340/

Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

Браво Daredevil_666 много яко си направил подредбата браво. :(

Много ми харесват светлините от перките и бялата светлина как осветяват частите.Само неразбрах от каде свети бялата? БРАВО :yanim:

Редактирано от tenekia (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако говориш за първата снимка, това е от светкавицата на фотоапарата. :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако говориш за първата снимка, това е от светкавицата на фотоапарата. :P

Xaxx забравил съм снимката да оточня.2-рата снимка имам предвид,погледни видеокартата бледосинкавата светлина как приятно я осветява върху черната платка яко е . :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Xaxx забравил съм снимката да оточня.2-рата снимка имам предвид,погледни видеокартата бледосинкавата светлина как приятно я осветява върху черната платка яко е . :yanim:

Вероятно е светещ вентилатор на чипсета... А може и да бъркам...

Редактирано от хаха (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Eдно малко допълнение към кутията, след подредбата на кабелите.Една перка за изваждане на топлия въздух,от видео картата.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето няколко снимки на моята система: Утре ще направя снимки, и на отворена кутия, но няма какво толкова да видите :speak: Новите ми компоненти са само:Захранване:Seasonic 560w 560km X, HDD: 1000gb Western Digital 32mb 7200rpm SATA III,CPU COOLER: HYPER 212 plus 120mm, Case: Cooler Master 690 II Lite Black.

Редактирано от KeepWalkinG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво за подредбата! Имаш като моята уредба :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето няколко снимки на моята система:Утре ще направя снимки, и на отворена кутия, но няма какво толкова да видите :PНовите ми компоненти са само:Захранване:Seasonic 560w 560km X, HDD: 1000gb Western Digital 32mb 7200rpm SATA III,CPU COOLER: HYPER 212 plus 120mm, Case: Cooler Master 690 II Lite Black.

Браво :P Много добре. :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...