Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Daredevil_666

Снимки , коментари , въпроси и модинг по кутиите ни.

Препоръчан отговор

С новото дънце всичко вече е перфектно.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой знае ли какви са тея бои:

I used black auto primer and then Krylon satin black.

? От тази тема са:

http://www.overclock.net/water-cooling/434196-work-log-haf-wc-build.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой знае ли какви са тея бои: ? От тази тема са:

http://www.overclock.net/water-cooling/434196-work-log-haf-wc-build.html

Авто боя за автомобили,продават ги в спреьове.Лесно е само взимаш 1 ролка тиксо и облепваш важните компоненти останалото което се вижда го пръскаш.Моят Хаф 922 съм го боядисал черно само там дето се вижда отзад зад дънната платка не е боядисвано. :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Ясно, а втората боя каква е, че не можах да разбера? На тези спрейове им нямам доверие, лющтят се, не се хващат добре за метала. Искам да стане перфектно, ако ще правя такова нещо. Някой ако има опит с боядисване, да даде някой друг съвет :) Благодаря предварително!

Редактирано от Hibernate (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно, а втората боя каква е, че не можах да разбера? На тези спрейове им нямам доверие, лющтят се, не се хващат добре за метала. Искам да стане перфектно, ако ще правя такова нещо. Някой ако има опит с боядисване, да даде някой друг съвет ;) Благодаря предварително!

п.п Ако основата е добре измита няма причина боята да се люспи или напуква.Обикновенно след боя се слага и лак за по голяма здравина.Боята е Черен Мат и е една в твоя случай няма смисал от лак ти компютъра няма да го караш по улиците. ;)

За съваршенно измиване на метала може да ползваш (кореселин дъга) Внимавай да не пипнеш пластмаса разлага се.Имам опит в боядисването ако знаеш какво правиш не би трябвало да има проблем.

Редактирано от Williams (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси! Значи да търся спрей черен мат, а преди това да използвам кореселин. Няма как да добра до пластмасата, тъй като на кутията може да се премахнат всички пластмасови части. Благодаря отново, ще пробвам и ще кача снимки за резултат :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последната забележка това е черен мат. Има няколко вида черно но специално това е черен мат. :wors: п.п Като свършиш работата и тръгваш да си миеш ръцете измии ги с студена вода , ако е с топла кореселина щи пари,така ще е 2-3 часа успех. :)

post-100672-0-50818400-1299181269_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последно да питам, акрилатна или нитроцелулозна трябва да е боята?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Акрилната ще ти излезе по евтино от нистроцеуозната, всичко е до вкус която и да избереш ще ти свърши работа.Аз бих предпочел нистроцеуозната. :wow:

п.п Посъветвай се и с продавача.Има много тънкости при бойте аз рядко работя с прейьове.Ако имаш професионален пистолет за боядисване и си купиш боя от кутия трябва и да я разсреждаш.

Последно да питам, акрилатна или нитроцелулозна трябва да е боята?

Акрилна.

Edit: Ще ти свърши работа. :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз си взех току-що от Praktiker Dupli-Color Car's на синтетична смолна основа (черен мат). Предполагам няма да имам проблеми с нея?

ПС: Боядисах вече страничният капак и капака за горния отвор на захранването. Стана хубав цвета, боята стои чудесно, но адски лесно пада при допир на нещо по остро(било то отвертка или нещо друго,даже с нокът мога да я премахна). Личи при всичко, че ще трябва да се сложи някой лак отгоре, иначе не виждам как ще стане. Някой да предложи какъв лак да използвам за покритие http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз си взех току-що от Praktiker Dupli-Color Car's на синтетична смолна основа (черен мат). Предполагам няма да имам проблеми с нея?

ПС: Боядисах вече страничният капак и капака за горния отвор на захранването. Стана хубав цвета, боята стои чудесно, но адски лесно пада при допир на нещо по остро(било то отвертка или нещо друго,даже с нокът мога да я премахна). Личи при всичко, че ще трябва да се сложи някой лак отгоре, иначе не виждам как ще стане. Някой да предложи какъв лак да използвам за покритие http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Оставили я да исъхне хубаво?!

п.п нормално е при остри предмети да падне без лак, но не виждам смъсил да слагаш освен ако нарочно не почнеш да драскаш вътре :cool:

Другия вариант е да си вземеш малко мече тънак косъм-четка и лак и да го нанесеш когато боята исъхне 100%

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, минаха няколко часа сигурно. Предпочитам да е здрав слоя, нанесен отгоре, защото се случва да жулнеш с някой компонент боята и става кофти. Би ли ми препоръчал някой хубав лак? Като съм почнал едно нещо, поне да го свърша като хората ... :cool: Мерси предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, минаха няколко часа сигурно. Предпочитам да е здрав слоя, нанесен отгоре, защото се случва да жулнеш с някой компонент боята и става кофти. Би ли ми препоръчал някой хубав лак? Като съм почнал едно нещо, поне да го свърша като хората ... :cool: Мерси предварително.

За съжаление не мога да те насоча трябва да пораспиташ в магазина. http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В магазина хал-хабер си нямат от такива неща, само търсят начин как да ти го набутат, че да спечелят някой лев...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето как стана:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Лошото е само, че боята се лющи много лесно при леки жулвания...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре е станало , еми пич ще я пазиш от остри предмети. :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ас викам да сложиш грундирунг преди да бочдиса6 ама карай. Ся внимавай да не я йулкаш много таз боя щот така хубу може да раждяса таз тенекия както на мене отзаде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето направо албумНай-си харесвам бюрото, толкова време се канех да си го направя и най-накрая е факт :ph34r:

120 отпред, един отзад и един 80мм отстрани. Кабелите подредих,окачих хардовете (не се чуват,че работят) ...остана да ми доставят TX3-то тези дни :angry:

Редактирано от kichuka (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вчера реших да пребоядисвам,кутията и чукнах на камак.Реших да сваля пластмасата на ХД-тата и копчетата на Записвачката. Не мога да свала копчетата какво ли не направих дърпах на ляво/дясно напред назад и нищо.Чичо гугъл нищо не намира.Моля ако някой има идея как се свалят да сподели че хванах мазоли от опити. :P п.п Снимката е само за ориентир не е моя. :cool:

post-100672-0-51434000-1301917451_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вчера реших да пребоядисвам,кутията и чукнах на камак.Реших да сваля пластмасата на ХД-тата и копчетата на Записвачката.

Не мога да свала копчетата какво ли не направих дърпах на ляво/дясно напред назад и нищо.Чичо гугъл нищо не намира.Моля ако някой има идея как се свалят да сподели че хванах мазоли от опити. :)

п.п Снимката е само за ориентир не е моя. :cool:

Повече сила трябва да приложиш.

http://www.overclock.net/computer-cases/487064-haf-932-owners-how-do-you.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вчера реших да пребоядисвам,кутията и чукнах на камак.Реших да сваля пластмасата на ХД-тата и копчетата на Записвачката.

Не мога да свала копчетата какво ли не направих дърпах на ляво/дясно напред назад и нищо.Чичо гугъл нищо не намира.Моля ако някой има идея как се свалят да сподели че хванах мазоли от опити. :)

п.п Снимката е само за ориентир не е моя. :)

Надясно със сила теглиш, но преди това гледай щипката да е отпусната(ненатисната).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Надясно със сила теглиш, но преди това гледай щипката да е отпусната(ненатисната).

Мерси....бая зор видях не мога да разбера защо просто не ги закрепиха с 2 болта....Тайланска му работа. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето и при мен как се получи със спрея.Благодарности към Hibernate ,който ми помогна за избора на боята ,а и после при снимките.

Моят сайт

Моят сайт

Моят сайт

Моят сайт

Моят сайт

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето направо албумНай-си харесвам бюрото, толкова време се канех да си го направя и най-накрая е факт :P

120 отпред, един отзад и един 80мм отстрани. Кабелите подредих,окачих хардовете (не се чуват,че работят) ...остана да ми доставят TX3-то тези дни :whist:

Интериорът е много добър, браво ;)

@mitesi, поздравления, супер е станало :baby:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Hibernate Интериорът е много добър, браво :biggrin: Мерси, това ми е работата. А и не е довършен още, първо на хората къщите да оправим пък за моята ако остане време :)

Редактирано от kichuka (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...