Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

goldensmile

Произхода на човека

Препоръчан отговор

Браво ... страшен източник да го еВа ... това sex-love-bg.com е british library ... направо ... как съм го пропуснал ... ти освети пътя ми към знанието ... усещаш ли колко тъпо звучи източник ... форум с цветущото заглавие " Форум за секс(sex), любов и запознанства " !!!

На статията попаднах случайно, а мен не ме интересува какво пише на адреса, а какво пише вътре!!! А ти си предубеден каквото и да ти покажа ти винаги ще си пазиш твоята позиция, аз не те карам да вярваш, дори аз самия не съм казал, че вярвам просто съм склонен да мисля, че в част от тези разкази има истина! Досега ти не даде и един смислен отговор на мой въпрос!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

абе тоз Kaнибала и прашти от мозък момчето. води се по поговорката- абе незнам как е ама мне е така.

мноо тъпо Канибал.нещо умно кажи или си трай.

а да имам идея- що не дигнеш със лост 50 тонен каменен блок хах.

е то бива невежество ... не че съм толкова умен ... ама това е обща култура

Подемните машини на древността

vuzklicatelen19 в българският език буквите " шт " се пишат като една Щ !!! Поне това не научи ли в училище !!!

Досега ти не даде и един смислен отговор на мой въпрос!

На кой въпрос ... ами ... не съм срещал ангелоподобни хора , призракоподобни хора , лемурийци-ранни четириръки,късни-двуръки и т.п. индивиди / нищо че ти ги разкара от поста ти / че за да ти отговоря на въпроси те ти !!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съвлеменната наука, а! Ами я тогава ми обясни според съвременната "наука" как хората по онези далечни временна са успели да построят пирамидите след като са нямали машини и откъде са имали толкова добри математически и астрономически познания?

С много хора и труд, лесно е. Сталин го е доказал:P А древните египтяни са го карали на метода проба-грешка, имали са доста несполучливи опити преди да открият правилния начин за строеж. Около кайро има открито цяло плато с незавършени, срутени пирамиди.

А и много надценяваш древните познания по астрономия и математика, египтяните така и не осъзнават, че Земята е сферична.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

е то бива невежество ... не че съм толкова умен ... ама това е обща култура

Подемните машини на древността

vuzklicatelen19 в българският език буквите " шт " се пишат като една Щ !!! Поне това не научи ли в училище !!!

На кой въпрос ... ами ... не съм срещал ангелоподобни хора , призракоподобни хора , лемурийци-ранни четириръки,късни-двуръки и т.п. индивиди / нищо че ти ги разкара от поста ти / че за да ти отговоря на въпроси те ти !!

добре че ме пращаш на сайт за прости подемни механизми.

то ако ставаше така - никой нямаше да се чуди как са построени пирамидите.

то сега чак се разбра брей.

цялата инжинерна наука се трепе над тая загадка поне от 200-300 години.

евала канибал- ти реши проблема и то точно във форума на калдата.Бравос.

Редактирано от vuzklicatelen19 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто е! Първоначално започват да философстват в древна Гърция и култивират знанието in abstracto, а не както по-рано, когато понятията биват разкривани посредством образи in concreto. И както казва Кант: "И до днес има народи като китайците и някои от индийските, които макар да размишляват за неща взети направо от разума, да речем бог, безсмъртието на душата и др. под., все пак не изследват природата на тези предмети според понятията и правилата in abstracto", защото не правят разлика между конкретната и абстрактната употреба на разума. В персийската Зендавеста на Зараоастър няма философия, а прехвалената египетска мъдрост е детска игра в сравнение с гръцката философия. Арабите, които изучават Аристотел начеват със спекулативната употреба на разума. Гърците са пионери в мтематиката и философията, защото култивират разсъдъчното знание чрез спекулативен метод и доказват различни теореми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

vuzklicatelen19 ти си типично доказателство за теорията на Дарвин !

Бях чел преди време че големите блокове на пирамидите са от лят варовик .

Редактирано от izabel1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Хората използват това което е в главата им да мислят ... а не да се заяждат с другите ... надвий ме с доказателства ... и ще млъкна ... ама само не викай ангелоподобни хора и призракоподобни хора ... и комунистите не викай ... и да те предупредя vuzklicatelen19 това не е форума на dnes.bg и data.bg не се желателно използването на цинични думи !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

- Но има ли някъде съхранени скелети от тях?

- Например на о. Малта съществува огромен череп. Във Волжка България също е бил намерен такъв череп. В Еквадор пък са открити гигантски скелети. Древни ръкописи от Тибет свидетелстват, че цивилизацията преди нас е била тази на атлантите. Най-интересното е, че градовете, построени от тях, са се съхранили в най-голяма степен в Сирия и Ливан. Там има останки от над 70 селища на атланти. Невероятни са, сградите са направени така, както днес не бихме могли с помощта на съвременната техника.

Хубаво е да се иде в град Балбек, Ливан, да се видят тези мъртви градове на атлантите. Те са били отчасти подземни, нещо като връзка с подземния свят. Ако ги съпоставим със съвременните, става ясно, че тази цивилизация е била доста по-развита от нашата.

Това е цитат, ето пълната статия!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Глупости приказвате. Аз обаче знам истината. Знам и че хората съвсем скоро ще изчезнат като вид.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

абе знаеме че не уважаваш чуждото мнение.това си е по комунистически.

кви диказателства искаш-имаш интернет - образовай се.

ИНЖИНЕРНАТА наука още не може да установи как са построени пирамидите.ФАКТ!

дори в наше време НЯМА подемни машини способни да повдигнат блокове с такава тежест.

кво да ти доказвам повече.

Ни можът! Тъпите хАмерикански псевдоучени, които праят ШОУТО по египтоментия по разни жълти канали, за да "образоват" бръмбарите в тиквите на разни шматки, които после да ни разкаязват разни древноградски митове....

Сорри, че ти влизам в тона, ма 1 4овек ми 6епне на ух0то 0т древн0ста.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ханибал, ще ми дадеш ли твоето обяснение за големия интерес на нацистка Германия Тибет и изобщо към свръхестественото през втората световна, дори е бил създаден специален отдел за това SS Ahnenerbe! Това е от уикипедия:

Зададените от нацисткото ръководство цели са били разнообразни, но няколко от високопоставените лица в партията (сред които и Рудолф Хес) разпореждат задълбочено да бъдат изучени рунически и санскритски текстове. Открояват се обаче целите, поставени от Хайнрих Химлер:

• Набавяне на тибетски текстове и документи, свързани с Ваджраяна и знания за паранормални явления
  • Изследване на връзката между тибетците и арийците чрез измерване на черепите им
  • Намиране на начини за установяване на контакт с Шамбала
  • Установяване на контакти с последователи на предбудистки вярвания и религии
  • Установяване на контакт с тулпа или тулку - тибетски водачи, за които се смята, че имат способността съзнателно да се прераждат
  • Посвещаване на СС персонал в церемонията Калачакра тантра
Предполага се, че придобитите знания биха спомогнали за установяване на статут на Хитлер като духовен водач на Райха.

Резултати

Експедицията се завръща в Германия с пълен комплект от тибетските будистки текстове Кангюр (108 тома), няколко мандали, както и предполагаем документ, отнасящ се до арийската раса. Всички те са съхранени в архивните библиотеки на Аненербе, а някои от тях - лично от Хитлер и Химлер. След поражението на Нацистка Германия във Втората световна война тези данни са иззети от съветската армия, и изпратени в Ленинград и Москва. Някои от немските изследвания са останали в Тибет, където по-късно са иззети от Китай (по време на комунистическата инвазия) и американски войски. Всички резултати от експедицията са засекретени.

ЛИНК

Искам да обърнеш внимание на подчертаното изречение, защо според теб са били засекретени, ако не са били нещо важно! И да не забравяме, че след войната много от германските учени(вкл. Алберт Айнщайн ) са отишли да работят за Американското правителство и за 60г американците стават суперсила №1 на света! Доста от технологийте на САЩ са били открити и изобретени от германски учени, дали е взможно те да са имали информация за технологий, които другите народи са нямали до тогава, все пак Германия по онова време е била най-модернезираната страна и след войната са били открити много секретни разработки, които също са били съкратени! Кажи ми твоето мнение!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
nikeman , отказвам се да споря с теб ... зная идеята на всички пишещи в този раздел ... ще ми " донесеш от 10 кладенчета вода " и накрая никой няма да е прав ... нито ти ... защото всичките ти доказателства няма да издържаг на логиката ... а са пространствена история ... а аз защото нямам чак толкова голяма фантазия за да си представя че съм произлязъл от ангелоподобни хора и призракоподобни хора ! Спори с хората с по развинтена фантазия !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

nikeman , отказвам се да споря с теб ... зная идеята на всички пишещи в този раздел ... ще ми " донесеш от 10 кладенчета вода " и накрая никой няма да е прав ... нито ти ... защото всичките ти доказателства няма да издържаг на логиката ... а са пространствена история ... а аз защото нямам чак толкова голяма фантазия за да си представя че съм произлязъл от ангелоподобни хора и призракоподобни хора ! Спори с хората с по развинтена фантазия !

Изобщо не съм казал, че сме произлезли от тях, просто копирах пост от други места и форуми и сках да видя и другите какво мислят, ИЗОБЩО не се опитвам да докажа, че това е вярно просто те питам ти какво мислиш за нещата в горния ми пост, а тези документи наистина съществуват и са засекретени, както съм подчертал! Ти просто отклоняваш въпроса ми в друга насока!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ханибал, ще ми дадеш ли твоето обяснение за големия интерес на нацистка Германия Тибет и изобщо към свръхестественото през втората световна, дори е бил създаден специален отдел за това SS Ahnenerbe! Това е от уикипедия:

Зададените от нацисткото ръководство цели са били разнообразни, но няколко от високопоставените лица в партията (сред които и Рудолф Хес) разпореждат задълбочено да бъдат изучени рунически и санскритски текстове. Открояват се обаче целите, поставени от Хайнрих Химлер:

• Набавяне на тибетски текстове и документи, свързани с Ваджраяна и знания за паранормални явления
  • Изследване на връзката между тибетците и арийците чрез измерване на черепите им
  • Намиране на начини за установяване на контакт с Шамбала
  • Установяване на контакти с последователи на предбудистки вярвания и религии
  • Установяване на контакт с тулпа или тулку - тибетски водачи, за които се смята, че имат способността съзнателно да се прераждат
  • Посвещаване на СС персонал в церемонията Калачакра тантра
Предполага се, че придобитите знания биха спомогнали за установяване на статут на Хитлер като духовен водач на Райха.

Резултати

Експедицията се завръща в Германия с пълен комплект от тибетските будистки текстове Кангюр (108 тома), няколко мандали, както и предполагаем документ, отнасящ се до арийската раса. Всички те са съхранени в архивните библиотеки на Аненербе, а някои от тях - лично от Хитлер и Химлер. След поражението на Нацистка Германия във Втората световна война тези данни са иззети от съветската армия, и изпратени в Ленинград и Москва. Някои от немските изследвания са останали в Тибет, където по-късно са иззети от Китай (по време на комунистическата инвазия) и американски войски. Всички резултати от експедицията са засекретени.

ЛИНК

Искам да обърнеш внимание на подчертаното изречение, защо според теб са били засекретени, ако не са били нещо важно! И да не забравяме, че след войната много от германските учени(вкл. Алберт Айнщайн ) са отишли да работят за Американското правителство и за 60г американците стават суперсила №1 на света! Доста от технологийте на САЩ са били открити и изобретени от германски учени, дали е взможно те да са имали информация за технологий, които другите народи са нямали до тогава, все пак Германия по онова време е била най-модернезираната страна и след войната са били открити много секретни разработки, които също са били съкратени! Кажи ми твоето мнение!

Аз ще отговоря: Хитлер е бил луд, а и някои от останалите във висшия ешелон също, тези които са били нормални са били принудени да се подчиняват на фюрера иначе са щели да ядат олово, пък и господството на Германия е било и в техен интерес, така че са се примирявали с лудият, но за сметка на това харизматичен мустак. Гледам да не прехвърлям проблемите на фашисткият лидер върху вашите глави, ама виждам че в тях червеят яко е задълбал...

Стига ни даваш такива извратени примери!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има една хипотеза,че човекът е с извънземен произход.За това споменава и Ванга пред някои от ръководителите на разкопките в Царичина.Според нея,в "дупката" се намират останките на първия човек - двуполово същество. Дали някога ще разберем истината?...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ще отговоря: Хитлер е бил луд, а и някои от останалите във висшия ешелон също, тези които са били нормални са били принудени да се подчиняват на фюрера иначе са щели да ядат олово, пък и господството на Германия е било и в техен интерес, така че са се примирявали с лудият, но за сметка на това харизматичен мустак. Гледам да не прехвърлям проблемите на фашисткият лидер върху вашите глави, ама виждам че в тях червеят яко е задълбал...

Стига ни даваш такива извратени примери!

Напълно съм съгласен, че Хитлер и неговите помошници не са били наред все пак никой нормален човек няма да избие толкова народ само заради неговата раса! Аз отбелязвам факта, че документите и някои артефакти дса били засекретени от съюзниците! Питам просто защо са ги засекретили, нищо повече!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напълно съм съгласен, че Хитлер и неговите помошници не са били наред все пак никой нормален човек няма да избие толкова народ само заради неговата раса! Аз отбелязвам факта, че документите и някои артефакти дса били засекретени от съюзниците! Питам просто защо са ги засекретили, нищо повече!

Защото същите тупалки(акълиите в екипа) са си "мислили" просто да покрият тези тъпотии за известно време - от срам, че нямат нищо реално, освен огромните разходи похабени за тези глупости(както и престъпленията направени за придобиването им). А тъй наречените артефакти не отричам като древни произведения, но не са такива че да потвърждават ширещата се на времето, че и сега лудост. Това че тогава и сега има хора, които се опитват да им припишат извънредна древност, от порядъка на десетки хиляди години, или че в тях са запазени знания за такива отдалечени времена, са просто спекулации.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото същите тупалки(акълиите в екипа) са си "мислили" просто да покрият тези тъпотии за известно време - от срам, че нямат нищо реално, освен огромните разходи похабени за тези глупости(както и престъпленията направени за придобиването им). А тъй наречените артефакти не отричам като древни произведения, но не са такива че да потвърждават ширещата се на времето, че и сега лудост. Това че тогава и сега има хора, които се опитват да им припишат извънредна древност, от порядъка на десетки хиляди години, или че в тях са запазени знания за такива отдалечени времена, са просто спекулации.

OK , мерси за отговора ето това исках да разбера просто какво мислите вие!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

OK , мерси за отговора ето това исках да разбера просто какво мислите вие!

Е, има и други, които те четем, без да се намесваме :blink:

Моите уважения към Ернст Мулдашев, чел съм му повечето книги - който ги отхвърля с насмешка е прекалено кристализирал и скучен буквоед :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, има и други, които те четем, без да се намесваме :blink:

Моите уважения към Ернст Мулдашев, чел съм му повечето книги - който ги отхвърля с насмешка е прекалено кристализирал и скучен буквоед :ph34r:

Ти какво мислиш по въпроса?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това че тогава и сега има хора, които се опитват да им припишат извънредна древност, от порядъка на десетки хиляди години, или че в тях са запазени знания за такива отдалечени времена, са просто спекулации.

Милиони, милиони години...

Върху една от древните каменни стели в джунглата на Гватемала е издълбана дата, отдалечена от нас на 90 милиона години, а на съседна – друга, отдалечена на цели 300 милиона.

Много неразгадани знаци има по нашата планета, които не само, че не са спекулация, но си остават загадки за поколения учени от нашата цивилизация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Милиони, милиони години...

Върху една от древните каменни стели в джунглата на Гватемала е издълбана дата, отдалечена от нас на 90 милиона години, а на съседна – друга, отдалечена на цели 300 милиона.

Много неразгадани знаци има по нашата планета, които не само, че не са спекулация, но си остават загадки за поколения учени от нашата цивилизация.

Напълно съм съгласен с тебе!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти какво мислиш по въпроса?

Има много да се говори по темите, които професор Мулдашев засяга,защото са въпроси, свързани с големите загадки пред човечеството.

-------------

Тъй като вече имаме тема за Мулдашев ще си позволя да обединня двете теми :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има много да се говори по темите, които професор Мулдашев засяга,защото са въпроси, свързани с големите загадки пред човечеството.

-------------

Тъй като вече имаме тема за Мулдашев ще си позволя да обединня двете теми :ph34r:

Намерих нещо свързано с експедиций имащи за цел да намерят доказателства за същесвуването на атлантидите:

Няколко експедиции на водолази в различни точки на света от Бахамите до бреговете на Европа и Азия, откриват на дъното правоъгълни сгради, колони, павирани пътища, храмове и пирамиди, потънали преди хиляди години.

Ето и някои от по-големите открития:

• През 1970г. Др. Рей Браун открива на дъното на океана, близо до Бахамските острови, голяма пирамида. В тази експедиция Браун заедно с четирима водолази откриват още пътища, храмове, правоъгълни сгради, неидентифицирани метални инструменти, както и една статуя, държаща кристал, съдържащ миниатюрни пирамиди. Металните предмети и кристалът били изпратени за анализ във университет във Флорида. Изследванията показали, че кристалът усилва енергията, която преминава през него.
  • През 60-те години Др. Мансън Валентин, при своята експедиция на остров Бинини, фотографира и публикува снимки на пътища и сгради, открити от него недалеч от брега. Подобни руини били фотографирани близо до Бахамите, а също и до Мексиканския бряг на дълбочина 15 - 20 метра.
  • Огромна пирамида с единадесет помещения и голям кристален връх е открита в средата на Атлантическия океан на дълбочина 3300 метра от Тони Бенклок.
  • През 1977 е съобщено за голяма пирамида, намерена в Кей Сал на Бахамите. Тя е фотографирана от експедицията на Ари Маршъл на около 50 метра под морското равнище. Пирамидата била висока около 210 метра. Водата около пирамидата била осветена от блещукаща бяла вода, излизаща от отворите на пирамидата и била заградена от зелена вода, вместо от черна, както е навсякъде на тази дълбочина.
  • Съветска експедиция, ръководена от Борис Ащуря, открива потънал град на около 650 км. от бреговете на Португалия. Сградите били направени от изключително здрав бетон и пластмаси. Експедицията изважда и една статуя.
  • Открит е и мраморен акропол от колони на площ пет акра.
  • Хайнрих Шлиман, човекът, който откри и изследва Троя (за която се смяташе, че е само легенда), съобщава за ваза от метал, непознат на учените, които я изследвали. Вазата е намерена в съкровищницата на Приам. Във вазата има надписи, според които тя е била подарък от цар Кронос от Атлантида. Идентична ваза била намерена и в Тихуанако, Боливия.
  • Останки от праисторическа цивилизация са открити на девет километра от индийския бряг. Възрастта на останките е 7500 години пр. н. е. Те се намират близо до брега на Сурат, Запдна Индия, на 40 метра под повърхността на водата. Археолозите откриват парчета дърво, останки от домакински съдове, фосили и строителни материали. Освен това са намерени разрушени бани, стълбища и храм. Археологическото откритие е направено от два индийски института - Института по археология и Института по океанология.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

-------------

Тоя чичка е супер известен, цели четыре языков сообщается про его биографией, ну что то на булгарским и французким не бывает?!?Заметна он "Широкой публике также известен как автор ряда скандальных книг и газетных публикаций на мистические темы," ! Как то сочетаюсь с основная професия по нездоровье способом понимание.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...