Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 7 - впечатления, проблеми, решения - Част 5

pit

Препоръчан отговор

Здравейте !

Сега забелязах, че в Event Viewer-a, всеки ден при стартиране на компютъра ми се появяват 3 грешки. На какво може да се дължи това ?

Вероятно се дължи на програма за оптимизация, например Advanced System Care.

Отмени оптимизацията от програмата, и задай занапред да не се прави.

Провери в Control panel - System - Advanced system options - Startup and recovery дали има отметка на Write an event to the system log. Ако няма - сложи.

Провери и къде се създава dump файла. Трябва да е %SystemRoot%\MEMORY.DMP

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 2,3k
  • Създадено
  • Последен отговор

Вероятно се дължи на програма за оптимизация, например Advanced System Care.

Отмени оптимизацията от програмата, и задай занапред да не се прави.

Да, имам инсталирана Advanced SystemCare, но тя не се пуска със стартирането на Windows-а, за да оптимизира.

Провери в Control panel - System - Advanced system options - Startup and recovery дали има отметка на Write an event to the system log. Ако няма - сложи.

Нямаше отметка, но сложих :)

Провери и къде се създава dump файла. Трябва да е %SystemRoot%\MEMORY.DMP

Да, там се създава файла.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, имам инсталирана Advanced SystemCare, но тя не се пуска със стартирането на Windows-а, за да оптимизира.

Важното е дали си правил оптимизация, и ако си я отмени.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не използвам тази програма, затова потърсих информацията в интернет:

Щракваш бутонът Restore (горе вдясно)

Ще се появи списък с архиви (backups), от който избираш точка за възстановяване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не използвам тази програма, затова потърсих информацията в интернет:

Щракваш бутонът Restore (горе вдясно)

Ще се появи списък с архиви (backups), от който избираш точка за възстановяване.

Готово.

Значи, за напред да не оптимизирам с тая програма, така ли ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам лаптоп с уиндоус 7 и инсталирах онзи ден флекс тайп. И от тогава не може да зареди уиндоуса... Като пусна лаптопа и се изписва WINDOWS IS LOADING FILES... и зарежда една линия отдолу. След това излиза прозорец System recovery options, там трябва да избера език някакъв и да дам Next. После пише Startup Repair и така се рестартирва... Не може да зареди уиндоуса. После се опитах от Safe mode да го подкарам и от последната работеща конфигурация ама пак не става. Имам си уиндоус на флашка и на диск и ми дава грешка (знам как се преинсталирва просто не знам какво му пречи. Ето снимки P2110163.JPG: http://dox.bg/files/dw?a=f483ee9fe6 P2110164.JPG: http://dox.bg/files/dw?a=529af1f362

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами, да.

ПП: Тая грешка с Kernel-а, пак се появява.

Няма да питам, какъв точно ефект е имала оптимизацията. Щом така мислиш - ти си знаеш.

За грешката : отвори Reliability history (щракваш Start, пишеш reliavility и отваряш View reliability history) и виж какви грешки има регистрирани.

Имам лаптоп с уиндоус 7 и инсталирах онзи ден флекс тайп. И от тогава не може да зареди уиндоуса... Като пусна лаптопа и се изписва WINDOWS IS LOADING FILES... и зарежда една линия отдолу. След това излиза прозорец System recovery options, там трябва да избера език някакъв и да дам Next. После пише Startup Repair и така се рестартирва... Не може да зареди уиндоуса. После се опитах от Safe mode да го подкарам и от последната работеща конфигурация ама пак не става. Имам си уиндоус на флашка и на диск и ми дава грешка (знам как се преинсталирва просто не знам какво му пречи)

Не се ли досещаш какво му пречи ?

Онзи ден какво му инсталира ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма да питам, какъв точно ефект е имала оптимизацията. Щом така мислиш - ти си знаеш.

За грешката : отвори Reliability history (щракваш Start, пишеш reliavility и отваряш View reliability history) и виж какви грешки има регистрирани.

post-157251-0-24433800-1297528305_thumb.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имаш и проблеми с Internet Explorer ли ? Защо показваш точно тази грешка ? Първо имаше проблем с Crash dump initialization. После спомена за грешка с Kernel (не даде точно описание на този проблем). Сега показваш грешка за Internet Explorer. Ако не даваш пълна информация, трудно може да ти се помогне. Щракни двукратно на реда с грешката и ще се отвори детайлно описание за нея. Текстовете могат и да се копират, а не само да се прикачват картинки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имаш и проблеми с Internet Explorer ли ?

Защо показваш точно тази грешка ?

Първо имаше проблем с Crash dump initialization. После спомена за грешка с Kernel (не даде точно описание на този проблем).

Сега показваш грешка за Internet Explorer.

Ако не даваш пълна информация, трудно може да ти се помогне.

Щракни двукратно на реда с грешката и ще се отвори детайлно описание за нея.

Текстовете могат и да се копират, а не само да се прикачват картинки.

Показвам тази грешка, защото само тя ми излиза в Reliability Monitor-a.

Грешките с Crash dump вече ги няма.

Информация за Kernel:

Log Name: System

Source: Microsoft-Windows-Kernel-Processor-Power

Date: 12.2.2011 г. 17:47:47 ч.

Event ID: 6

Task Category: (6)

Level: Error

Keywords:

User: SYSTEM

Computer: JuventusFC-PC

Description:

Some processor performance power management features have been disabled due to a known firmware problem. Check with the computer manufacturer for updated firmware.

Event Xml:

<Event xmlns="http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/event">

<System>

<Provider Name="Microsoft-Windows-Kernel-Processor-Power" Guid="{0F67E49F-FE51-4E9F-B490-6F2948CC6027}" />

<EventID>6</EventID>

<Version>0</Version>

<Level>2</Level>

<Task>6</Task>

<Opcode>0</Opcode>

<Keywords>0x8000000000000000</Keywords>

<TimeCreated SystemTime="2011-02-12T15:47:47.218750000Z" />

<EventRecordID>10880</EventRecordID>

<Correlation />

<Execution ProcessID="4" ThreadID="64" />

<Channel>System</Channel>

<Computer>JuventusFC-PC</Computer>

<Security UserID="S-1-5-18" />

</System>

<EventData>

</EventData>

</Event>

Информация и за IE:

Description

The program iexplore.exe version 9.0.8080.16413 stopped interacting with Windows and was closed. To see if more information about the problem is available, check the problem history in the Action Center control panel.

Process ID: 928

Start Time: 01cbc9f970649e16

Termination Time: 62

Application Path: C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe

Report Id:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Показвам тази грешка, защото само тя ми излиза в Reliability Monitor-a.

Грешките с Crash dump вече ги няма.

Информация за Kernel:

Информация и за IE:

Каква е конфигурацията ?

Възможно е да се дължи на по-стар хардуер - процесор, дъно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Каква е конфигурацията ?

Възможно е да се дължи на по-стар хардуер - процесор, дъно.

Да, конфигурацията е доста стара:

Дъно: AsRock P4i65PE

Процесор: Pentium 4 2GHz

РАМ: 1GB DDR400

Видео: Ati 9600 128MB

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, конфигурацията е доста стара:

Дъно: AsRock P4i65PE

Процесор: Pentium 4 2GHz

РАМ: 1GB DDR400

Видео: Ati 9600 128MB

Ако това ще те успокои, на ASUS P4C800 с Pentium 4 2.4GHz го има същия запис в Event log-a, но проблеми с работата на машината няма.

Ако намеря някакво решение ще пиша.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако това ще те успокои, на ASUS P4C800 с Pentium 4 2.4GHz го има същия запис в Event log-a, но проблеми с работата на машината няма.

Ако намеря някакво решение ще пиша.

По принцип и аз нямам проблеми с работата на компютъра, но просто видях грешката и ми стана любопитно от какво е :baby:

Иначе, благодаря за помощта :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Възможно ли е при 7-цата да се направи само бакъп на ъпдейтите на уиндоуса? Ако е възможно, как да го направя? Благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

така както си го написал май няма

каво точно искаш да постигнеш?

В смисъл такъв, че нали Windows се актуализира, правят се промени, СП 1(2,3 и т.н.) искам тези сваляния да си ги запиша на външен носител, за да може да актуализирам

с-мата, когато нямам нет!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В смисъл такъв, че нали Windows се актуализира, правят се промени, СП 1(2,3 и т.н.) искам тези сваляния да си ги запиша на външен носител, за да може да актуализирам

с-мата, когато нямам нет!

Влизаш на сайта на майкрософт,теглиш ги ръчно-сейф където искаш и ти си човека
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=29819 следващия път подобен въпрос ще остане без отговор това все пак са неща от времето на 98
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На Windows 7 като кликна да инсталирам нещо, се появява едно притъмняване на екрана и след това пита дали искам да инсталирам. Как може да се махне това притъмняване? Благодаря предварително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...