Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Moira

Бой пред джамията в София, атакисти целят с камъни високоговорителите

Препоръчан отговор

Oт 2006-та година АТАКА е внесла искане за разглеждане и решение по проблема с говорителите и заемането на тротоарната площ пред джамията в София.

Сега сме 2011-та година и никой не е дал отговор. Познатото на всички нас като "Мълчалив отказ от решение!"

5 г. за един толкова прост въпрос, който в Германия е решен още след като е одобрен проект за построяване на джамия! Ама иначе сме европейци... нали... на думи...

Имаше един виц:

Студент по право се дипломирал с отличие, връща се вкъщи широкоусмихнат:

- Татко, дипломирах се с отличие. Реших онзи твой тежък съдебен процес в дипломната си работа!

Бащата онемял, станал и започнал да налага сина си здраво и го спукал от бой като му крещял:

- Абе келеш... знаеш ли, че този "тежък" случай ти плащаше студентството 5 години бе!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.vbox7.com/play:edab3a94 Вижте мнението на 1 Българин приел исляма 2:50 ... П.П. Клипа е поправен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, прав е пича, дето е мюсюлманин! ВСЕКИ иска да живее спокойно... без коли по тротоарите и с рампи за инвалидни колички на всеки тротоар... с европейски заплати и спазване на законите. Махнете говорителите и спрете да заемате тротоара, където аз имам право да се разхождам и да се снимам с приятели, защото тези говорители нарушават моето спокойствие по 5 пъти на ден. Нарушавате ми спокойната раздумка с приятели на тротоара! АМАН. Вижте в Германия как е! Има л митинги, няма... защото е имало и вече знаят как да предотвратят различия на верска основа. Две простички неща (без високоговорители и заемане на тротоара), па ако искат вътре курбани, оргии, вой и чалгия да си правят. :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Две простички неща (без високоговорители и заемане на тротоара)...

И аз така мисля. Едва ли е толкова трудно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Етнически мир... ебати тъпото клише (че и невярно в случая с исляма и методите на молитва в нашия случай... откога етноса е обвързан с религията, що за малоумие?!?). Първанов освен с клишета с друго не говори. Пълен льольо. Действия трябват в нашата страна.

Джамията в Duisburg:

Джамията в Дуисбург

Най-голямата в Германия. Килимчета по тротоарите не се позволяват, видяхте ли високоговорители?!?!?

Публикувано изображение

Превод:

Властите казват, че турците (мюсюлмани) образуват голямата издръжлива, работническа класа в Дуисбург, старо градче за обработване на метали и въглища, в противовес на по-заможните техни сънародници в Кьолн само на 55 км. от тях. В Дуисбург, предградие Марксло, където джамията е построена, мюсюлманите съставляват почти 1/3 от населението, което е общо около 18000 души.

Дизайнерите (архитектите на областта) на тази струваща 7.5 милиона евро джамия предварително са предотвратили критицизма на германците като са включили стъклени витрини вместо порзорци, за да стане вътрешността на джамията по-видима отвън. Също така не се позволява напев на мюезин за призоваване към молитва вън от сградата, чрез използване на високоговорители от високото 34 метра минаре, заради които иначе в други места се предизвикват анти-джамийски митинги.

Е, хрипачи!? Ето го самото сърце на Европа как го прави. Законово, без говорители, с големи витрини...

Смешни сте, всички до един. Какви Граждани за Европейско Развитие на България са тогава ГЕРБ?!? Що за име на партията?! 500 г. не са малко и са оформили примиренчество.

Какво по-различно искат "АТАКА" освен махане на говорителите и непозволяване заемането на тротоара с килимчета и вой?!

Защото няма държава... има произвол.

Поне на юдеите тва им е хубавото. Техните молитви са скришни, потайни... да не ги чуе някой кви ги замислят и кого наричат гоим (стадо, животни, неюдеи). :cool:

Браво!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той не само проблеми по джамиите създава, а и с християните. Вижте следното видео: http://vbox7.com/play:23af5466

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така трябва... блажиш ли блажиш дедо попе-е!

Какви християни бе, Yakuza?!?!? Ти истинския християнин знаеш ли какво е... това да се кръстиш и да влизаш в черква не означава, че си християнин... ама никак...

Митрополит Николай смени BMW с Audi А8

януари 7, 2011 Публикувано изображениеНовото Audi А8 на митрополит Николай

Пловдивският митрополит Николай смени любимото си до скоро BMW –петица с ново Audi А8. Висшият духовник се появи на Ивановден в Хасковос черната лимузина, придружаван от други свещеници от митрополията. Тепък бяха яхнали джипове, вероятно с оглед на метеорологичните условия.

Негово преосвещенство е известен със страстта си не само към луксозните автомобили, но и със скъпите си часовници. Преди време той се появи в Хасково с швейцарски часовник, който според разбирачи струва около 8000 евро. Тогава митрополитът обясни, че скъпата вещ му е подарък (от кого?).

Миряни пък коментираха, че ако следващият път Николай дойде в Хасково с хеликоптер, вече спокойно може да се провъзгласи и за митропилот.

източник: www.hsnovini.com

Как може да се празнува с мажоретки, танци, пиене и ядене, балони и чалга?! при честване на убити и клани българи... техни предци... батачани?!

Кметът на Батак, Петър Паунов от БСП, се опита безуспешно да спре митингана ПП Атака в памет на жертвите от Баташкото клане, като пусна музикапо време на митинга, за да заглуши словото на Волен Сидеров, а после отиде да яде и пие заедно с представителите на Светия синод в ресторант"Сезони". Заведението бешеотцепено и охранявано с полиция. Над 2000души симпатизанти и членове на Атака бяха възмутени от това, чегодишнината от Баташкото клане е превърната в панаир с кебапчета,мажоретки и чалга".

източник vesti.bg

Само напомням, че когато Ботев и четата му са слезли на брега край Козлодуй... всичка хора вътре са затваряли врати и не са искали да тръгват "срещу ятагана" и дори са считали четата за банда размирници.

Иначе и тогава са имали музика, ядене и пиене... ама нали сведена главица сабя я не сече... та ето...

:cool:

Също напомням, че за да се спасят от изколване, хиляди българи тогава са приели исляма, та сега да ги зоват "български турци"... като истинският термин е ислямизирани българи и за никакви турци не може да иде реч.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

....

Може, може. Индивиди като Hamza, например, създават напрежение, разните там неравенства и т.н, дребни на пръв поглед неща могат да се превърнат в много лоши саморазправи.

Например, имам информация, че в Кърджалийско в някои села, ако поискаш хляб на български език-няма да ти дадат. Само ако се обърнеш на турски, биха ти дали.

Ето как на пръв поглед дребни неща, някои мюсюлмани и християни, които се правят на голямата работа, врат се където не им е работата, правят се на интересни и т.н са и клечката кибрит и бензина.

Да ти кажа...И аз бих го избил на агресия, ако някой не иска да ми даде хляб, щото не говоря турски, например.

Ако всички се държим добре, не парадираме с различия и т.н, всичко ще е ок.

И още нещо-Някои хора все още не са преживели паметта на националното самосъзнание...Знаеш историята. Знаеш за Батак.

В малко държави/с малко народи са ставали подобни неща. Някои от тях все още неистово се мразят. Ние не сме от тях.

Обаче всеки трябва да си знае мястото, да не се позволява някой да има повече права от друг, защото в комплект с етнико-религиозните различия може да стане дори и война.

Лично аз нямам нищо против хората от която и да е религия, атеист съм. Обаче имам много против парадирането, натрапването и правенето на голяма работа. Имам много против това, че в някои области на България ако си от български произход би било изключително трудно да преуспееш, та дори и работа да намериш. Това НЕ трябва да е така.

Всички хора са равни, привилегии на етническо-малцинствено-религиозни и т.н показатели трябва да НЕ съществуват. Всички закони важат за ВСИЧКИ хора. Това е от мен, нямам нищо против изказаното от теб мнение.

Хаха, скрития герой атакист..... http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif

П.С Поми, уверявам те, може

П.П.С Че си гяур, си гяур.. радвам, се че си го осъзнал хахахахахах .. предполагам знаеш и какво значи :cool:

Гяур значи неверник, силно и крайно обидно обръщение. Теб не те харесвам. Дори много повече. И не за друго, а защото точно индивиди като теб събуждат религиозно-етнически конфликти с ТЪПИТЕ си деспотично-властни изказвания, все едно СА ПОВЕЧЕ от всички останали хора, които живеят в тая държава. Или се дръж като всички останали или си стягай куфарите и заминавай където биха ти траели абсурдните претенции, грубият език и гадно държание.

Не съм националист, но ти си на границата на търпението...Да напомня ли какво става, когато се скъса корабно въже?

pogrebnyak гяур означава неверник, но преди гяур да се използва - се е използвала думичката резак, която всъщност е обидна и за християните. ЗАЩОТО pogrebnyak Исус Христос Също е бил рязан - ако си истински християнин ще го признаеш.. даже мисля, че на 1-ви януари отбелязвахте някакъв ден относно казаното.

Все ми е тая за Исус Христос, както и за Мохамед, Гавраил и прочие и прочие. Обаче и двете думички са използвани като крайна обида. Нека и не се опитваме да налагаме едни религии над други и едни като подчинени на други.

....

Badr, теб те уважавам като човек, виж обаче с текущата тема и събития виждаш колко по-хубаво би било, ако всички хора бяха атеисти. Отречи, че конфликт има. Не можеш, иначе нямаше да се изпишат 6 страници закани, явни и скрити обиди и т.н и т.н. Лично аз предпочитам да съм неутрален в този случай.

Камбанният звън е доста по-монотонен и търпим звук монтиран високоговорител на покрива на някой мюсюлмански храм с мощност 600W, например излъчващ доста по-силен звук и от 10камбани.

Ако бях живял наблизо и наистина звукът беше силен, бих се подразнил, реално. И то не на каквато и да е религиозна основа, атеист съм, просто не съм длъжен да трая нечия какафония.

И ето как различията на религиозна основа, заради шепа идиоти и от двете страни на линията, които се правят на интересни избухнаха в конфликт и тема, която ще прерасне в национал-социалистическо-религиозен конфликт, дори тук във форума. Нямам думи!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може, може. Индивиди като Hamza, например, създават напрежение, разните там неравенства и т.н, дребни на пръв поглед неща могат да се превърнат в много лоши саморазправи.

Например, имам информация, че в Кърджалийско в някои села, ако поискаш хляб на български език-няма да ти дадат. Само ако се обърнеш на турски, биха ти дали.

Да - това е така. Аз също не знам турски... и ми се е случвало, но нека да не забравяме, че по време на Комунизма не са давали хляб ако не си била разголена (говоря за жените) , а какво остава да те видят със "фес" да не говорим... изобщо за религията. И аз знам, че за това не са виновни ХРИСТИЯНИТЕ, А КОМУНЯГИТЕ. Но заради неправилната политиката на Държавата, която ги е оставила в ръцете на ДПС - ЕТО ДО ТУКА СЕ СТИГА. И ако вие си дробите чорбатга - вие ще си я сърбате.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

....

Онези уроди далеч комунисти не са били. Тва им е била само "маската", паравана. Ако си направиш труда почетеш, ще направиш същите изводи. :)

Иначе, да, съгласен съм. Лично аз бих пратил на каторга тия от ДПС, но не само тях-бих пратил ВСИЧКИ политици, гадини и пиявици, които търсят само изгодата и печалбата на гърбовете на хората в някоя каторга. Ако не се изчисти мършата, номенклатурата останала отпреди 20-30години и нейните протежета, България няма да се оправи.

А аз чорба не дробя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Етнически мир... ебати тъпото клише (че и невярно в случая с исляма и методите на молитва в нашия случай... откога етноса е обвързан с религията, що за малоумие?!?). Първанов освен с клишета с друго не говори. Пълен льольо. Действия трябват в нашата страна.

Единственото тъпо клише е тук твоето.

Характерно за всеки човек е да има формира мнение.Отличителна черта на невежия е свойството да изявявя претенции за валидност. по отношение на непозната нему материя.

Типичен случай си ти.Никой не пита теб как да провеждат молитивите си мюслманите.

Джамията в Duisburg:

Най-голямата в Германия. Килимчета по тротоарите не се позволяват, видяхте ли високоговорители?!?!?

Е, хрипачи!? Ето го самото сърце на Европа как го прави. Законово, без говорители, с големи витрини...

Какво по-различно искат "АТАКА" освен махане на говорителите и непозволяване заемането на тротоара с килимчета и вой?!

Малко ни интерсува как е Дуисбург, тук в София има законно разрешение.Така закона позволява но ти си по-голям от закона.Ето че ти, дребният престъпник сам решаваш кое е закон, а даже ти сам решаваш да вземеш закона в свои ръце.Но както жалки са атакистите тъй жалки са и твоите деяния.Нашата гордост "трошачът на огледала".Това е твоят ред и закон.

Oт 2006-та година АТАКА е внесла искане за разглеждане и решение по проблема с говорителите и заемането на тротоарната площ пред джамията в София.

Сега сме 2011-та година и никой не е дал отговор. Познатото на всички нас като "Мълчалив отказ от решение!"

Първо, мълчалив отказ от решение го казваш първо ти, а нека не забравяме че и в предният си пост ти послъга, когато невинно питаше, кой бил започнал пръв, без да споменеш, че това събитията от клипа не стават на тротоара, а в двора на джамията.И разбира се без да упоменеш че от клипа не се вижда ясно кой е започнал свадата.Но докато това е собственост на мюсулманите, не може да се говори за собственик, намиращ се в собствеността си, че е нарушител ако пропъжда натрапник. Нормално е в такива случаи да се потърси друг източник, а не компрометиран като теб.

Второ мълчаливият отказ тоже е юридическо решение, ама ти може да искаш да паркираш и космически кораб в историческия музей.Това, че не са ти дали отговор, не дава такова разрешение, колкото и да ти е мъчно.

Каквото и да са искали атака, НИКОЙ не им е разрешил да организират пред джамията митинги.И там никой не им е разрешил да дигат врява да палят, да трошат.

Налице е закононарушение, но ти като крими контингент, разбира се осъждаш тези, които спазват закона и разполагат с необходимите разрешения да използват съответните места.

А престъпниците толерираш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Турция осъди сблъсъците пред джамията в София

Турция остро осъжда расисткото нападение срещу хората, молещи се в джамия в съседна България, в която живеят близо 700 000 етнически турци, пише вестник "Тудейс Заман".

Турската страна призова българските власти да предприемат необходимите мерки за наказване на нападателите.

Анкара очаква в най-скоро българските власти да заловят и накажат извършителите на нападението, потъпкващо едно от най-основните права на хората, се казва в позиция на турското Министерство на външните работи.

Турция смята, че е необходимо България да предприеме необходимите мерки, за да предотврати подобни инциденти в бъдеще. Южната ни съседка смята, че трябва да се отбележи фактът, че атаката се е случила в страна-членка на ЕС.

Припомняме, че в петък няколко души пострадаха при сблъсъците пред джамията „Баня Баши“ в София, провокирани от симпатизанти на „Атака“. Сред ранените са петима полицаи. Напрежението ескалира, след като около 150 привърженици на „Атака“ се събраха пред джамията „Баня Баши“ под претекст, че протестират срещу високоговорителите.

Докато течеше традиционната петъчна молитва, няколко хора на Сидеров започнаха да замерят мюсюлманите с яйца. Те скандираха „еничари“, „мекерета“ и „Атака“ и се опитаха да откачат една от тонколоните на джамията.

На митинга пред джамията лидерът на „Атака” Волен Сидеров поиска оставката на вътрешния министър Цветан Цветанов. Той заплаши, че партията му веднага минава в опозиция, ако не бъдат освободени арестуваните при сблъсъците симпатизанти на "Атака".

След инцидента ДПС поиска властите незабавно да потърсят отговорност от извършителите и поръчителите на нападението на джамията.

Абсолютно съм против каквото и да е било етническо нетолерантство, коменира премиерът Бойко Борисов. Той допълни, че ГЕРБ категорично се разграничава от подобни действия.

изт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...................

Всички закони важат за ВСИЧКИ хора. Това е от мен, нямам нищо против изказаното от теб мнение.

.............

........все едно СА ПОВЕЧЕ от всички останали хора, които живеят в тая държава. Или се дръж като всички останали или си стягай куфарите и заминавай където биха ти траели абсурдните претенции, грубият език и гадно държание.

Не съм националист, но ти си на границата на търпението...Да напомня ли какво става, когато се скъса корабно въже?

Интересно , индивида Хамза значи виновен за идиотизма на другите хора... Това досега не го знаех :)

Законите са еднакви за всички, но някои закони са само за определени хора, така че айде да не генерализираме по толкова елементарен начин... Не знам какво се опитваш да визираш под закони, но вземи първо ги научи, а после давай оценки ...

За повечето, да, така е, мога лично да докажа че СЪМ ПОВЕЧЕ от теб ( знам че имаш комплекси от това ) .. Но да генерализираш моето самочувствие придавайки му качествата на твоето, е тук вече не си познал....

И като цяло ,когато пишеш глупости, взаимствани от тези "сигурни източници" вземи си свери картинката, защото май дори клиповете за събитието интерпретираш по един единен с изказванията на Болен и неговата пасмина малоумници начин... Когато корабното въже се скъса, ще ти скъса лично твоята киферица, но когато се съберат малоумници в глутница , мога да пострадат повечко хора... А това вече не мога да приема .. надявам се си разбрал господин Тек мек

Иначе, да, съгласен съм. Лично аз бих пратил на каторга тия от ДПС, но не само тях-бих пратил ВСИЧКИ политици, гадини и пиявици, които търсят само изгодата и печалбата на гърбовете на хората в някоя каторга. Ако не се изчисти мършата, номенклатурата останала отпреди 20-30години и нейните протежета, България няма да се оправи.

А аз чорба не дробя.

http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif

А това е без коментар.. единствено се чудя, щом не ядеш и дробиш чорба, колко ли супа си издухал досега :beer::lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Badr, теб те уважавам като човек, виж обаче с текущата тема и събития виждаш колко по-хубаво би било, ако всички хора бяха атеисти.

Кое му е хубавото, че да не мислиш Волен Сидеров е нещо друго освен атеист.

Аз поназнайвам твърде добре и православната догматика.Не са много и православните богословите познаващи я по-добре от мен.

Как си я представяш ти, да се прекъсне служба, чин, на канонизация.Кой християнин ще си позволи подобен екшън.Като при това бие дете.Да бият момиченца.

И позволи ми още един коментар.Православната църква канонизира изкланите в Батак като паднали за вярата си, недопускайки нейната смяна.

И макар да не съм съгласен, че при описаните случаи са били принуждавани към такава смяна,

за това си има съответните доводи, но както виждаш на никой мюсулманин даже насън не му е хрумвало да провокира конфликти, да троши, да пали.Такива въпроси нас не ни занимават, а в нашата религия църквата е място, което също е под закрила на Исляма.В Шарията когато мюсулманите са принудени да отсъпят от даден град и не могат да успеят твърдо да гарантират свободата и неприкосновенноста и на църквите или други храмове, то те връщат платените данъци(джияза) от населението, защото тези данъци са запазването на тяхната собственост и верска свобода.

Тук има такава тема и в нея макар и по повод на Левски там съм заявил ясно.Въпрос на комптентност само на църквата е кого и защо ще го канонизира.

Какво има да се говори тук.Но виждаме Сидеров пак нещо беше против.Не някой мюсулманин да скача и провокира омраза, а Сидеров.

Отречи, че конфликт има. Не можеш, иначе нямаше да се изпишат 6 страници закани, явни и скрити обиди и т.н и т.н. Лично аз предпочитам да съм неутрален в този случай.

Какво да отрека? Как тъй ще отричам? Има си конфликт! Ако те нападна, това дали ще е конфликт?

Или може би ти не трябва да съществуваш, защото на мен така ми било хрумнало.

И какво като има конфликт.Важно е кой разпалва конфликтите.

Камбанният звън е доста по-монотонен и търпим звук монтиран високоговорител на покрива на някой мюсюлмански храм с мощност 600W, например излъчващ доста по-силен звук и от 10камбани.

Ако бях живял наблизо и наистина звукът беше силен, бих се подразнил, реално. И то не на каквато и да е религиозна основа, атеист съм, просто не съм длъжен да трая нечия какафония.

Браво.Ами то всеки звук има своите характеристики и норми в които се измерва.За звука май това бяха децибелите, ако не се лъжа, а ти знаеш колко лесно се лъжа.Поне доколкото знам звука на камбаните не са по ниски равнища.

Но какво значение има това.Какво ти харесва е друг въпрос На мен не ми пречат никакви камбани, а реално и истински трябва да те дразнят дискотеки, кръчми разни и прочее бордеи, които генерират доста по голяма какафония и са основно средища за продажаба на наркотици,свади, боища, убийства.

В София публична известност добиха убийствата на ученци,студенти след такива сборища.

Незнайно защо, никому не правят впечатление тия истории, никому не хрумва да търси да въвежда ред в нощният живот.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

badr,

покажи разрешението за високоговорителите и разрешението за постилане на килимчетата на тротоара. :hush:

Само тез две неща. Искано ли е разрешение, не е ли? Получено ли е, не е ли?

Или ти си над закона и смяташ, че можеш да се молиш и да се гъзиш като стане час за това и си в метро-станцията или пред Президенството или на улицата, тротоара? Ще го впишем в графа "културно-религиозни особености". По летищата доколкото знам има специални места за постилане на килимчета... ама иначе...

Давай... ако не ги покажеш, значи си дърдорко.

Каквото и да са искали атака, НИКОЙ не им е разрешил да организират пред джамията митинги.

Грешиш, защото такова разрешение има и то се дава вече няколко пъти от Столична Община. Но ти нали си дърдорко. :P

в. "Труд":

В джамията започва молитвата. На килимчетата отвън вече има 30-40 души.Атакистите монтират тонколони до самата джамия. Те имат разрешение замитинг срещу високите децибели на "Баня баши". Неколцина от мюсюлманитепрекъсват молитвата си и молят водещия на протеста Ивайло Минов дапремести колоните. Той обаче вика: "Турски мекерета. Свине. Долу ДПС,смърт за ДПС." Това отключи скандала.

От "Атака" обясняват, че причината да отидат пред джамията е, чеполучават оплаквания от хората в района срещу молитвите на имама.Според наредба №1 на Столичната община е забранено да се използватвисокоговорители на обществени места. Такива може да има само по времена разрешени от СО митинги и концерти.

Е? ЗАКОНЪТ умнико?!

в. Труд:

Хроника

"Атака" води война срещу шума от джамиите още от2006 г. Тогава хората на лидера Волен Сидеров събраха и внесоха подписки срещу призивите за молитва на мюезините по високоговорители от минаретата на джамията, както за тази в София, така и за тази в Шумен.

През юли 2006 г. партията събра няколкостотин души на протест срещу джамията в София. Тогава шествието имсъвпадна с годишнината от рождението на Васил Левски. През април тазигодина от "Атака" успяха да заглушат звука от джамията в столицата схристиянски песнопения, които пуснаха да звучат на говорители.

Презфевруари 2006 г. от "Атака" "отбелязаха" 133-тата годишнина отобесването на Васил Левски във Варна, като хвърлиха горящи картонени фесове в краката на тогавашния премиер Сергей Станишев.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

....

Не си никак по-важен от някого другиго, било то мюсюлманин, християнин, езичник, евреин и какъвто и да е било. Намираш са на територията на република БЪЛГАРИЯ и можеш да си свериш егото с Конституцията и да го понамалиш малко.

Именно заради такива индивиди като теб, които не наричам с по-груби имена от чисто благоприличие, възникват конфликтите, като този, който виждаме в темата. Ако не ти харесва положението, куфара и отивай там, където ти харесва.

Цяла България няма да играе по твоята свирка, ЯСНО? За мен си г-н НИКОЙ, та престани да се изцепваш и изказваш деспотично-тиранични претенции към всичко живо.

Аз съм атеист и ни най-малко не ме интересуват религиите и т.н, но виждам много ясно хората, които предизвикват конфликти. А с Болен Гидеров общо не искам да имам.

Това, че някой е от което и да е етническо, религиозно или каквото ще там малцинство, не значи че седи по-горе от всички останали хора, мнозинства и малцинства. Ползва се от еднакви права и има еднакви задължения, като всички останали.

Но да отида в село в Кърджали и да не ми дадат хляб, освен ако не го кажа на турски-е това вече няма да го изтрая. Няма в България да ми се създават автономни области, я!

И гледай ти да не духаш супата.

Отново-Нямам нищо против който и да е мюсюлманин, протестант, католик, будист и т.н. Всички са равни. Това е. Обаче хора, които предизвикват конфликти или се пишат на голямата работа и над другите НЕ ТЪРПЯ. Точка.

...

Волен Сидеров не го знам какъв е и не ме интересува какъв е. За мен той е болен мозък, нищо повече.

Да, силата на звука се мери в Децибели(dB, дБ), а интензитета във W/m2

Oтносно дискотеките и разните дупки, там не ходя. За радост няма наблизо такава, та поне това не ми е на главата.

А на никой не му хрумна да въвежда ред в нощният живот, понеже от това се печели..Просто е...Бутат се парички и всичко е 6 за собствениците на бордеи. Така е..в БГ...

И последно-Ти казваш, че хората в Батак не са били принудени да сменят вяра и да сведат глава пред изедника, така ли?

Нищо не може да оправдае невижданата злост и насилие тогава. В историята се пише, за бременни майки, с разпорени кореми, чиито деца са били захвърлени. Това за мен е нечовешко.

Все ми е тая за религията. Но не ми е все тая за бунта с желание за справедливост, завършил с клането.

Но истината е, че специално османците са правели и подобни неща дори с техните братя, с народи отново с такава религия. Изглежда те не са зачитали нищо, нищо свято....Май бяхме казали нещо за изкривяването и фанатизирането на религията?Е това е било налице при тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ADXOK А ти повтаряш само закона та закона.... законно ли е да посетиш религиозен храм 1-во и 2-ро да набиеш хората за дето не спазват еди кой си закон (ако изобщо знаят за него) :hush: Това ли е ЗАКОНЪТ за който говориш :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Непознаването на закона, не те прави оневинен по презумпция, ако си го нарушил. Убиваш човек и казваш... "А, извинявайте, аз не знаех, че имало такъв закон!". Мисли малко с тая глава дето ти е на раменете. :hush: Волен Сидеров е може би един от най-интелигентните и добри оратори на политическата сцена в момента у нас, пък и изобщо май в Европа. Зверски добро чувство за хумор има, макар и доста хаплив. Той е друг тип политик. Без замазвания на очи и изглежда неприемлив, защото повечето хора в Бг още нямат будно гражданско самосъзнание, за протести, когато нещо не им се стори редно и т.н.. Само идете във Франция или Белгия, Холандия... хората протестират дори за най-малки неуредици, а за дупки по улиците, липса на пътни знаци... просто дори и дума не може да стане! А протести срещу високоговорители в джамиите в Германия виждали ли сте. Няма... защото няма предварително каквото и да е разрешение от архитект и община за монтирането и наличието на такива изобщо, де факто такива високоговрители са забранени!!! Тук сме си още на принципа "преклонена главица".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И така да е - пак не е правилно, това което направиха :P . А ако не си съгласен с мен - тогава ти си плод на Расизма :hush:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

badr,

покажи разрешението за високоговорителите и разрешението за постилане на килимчетата на тротоара. :hush:

Да ти покажа резрешението ли? Ти вече звучиш съвсем интересно.Как го искаш с факс ли да ти го пратя.Или да го сканирано тука.А?

Сигурно в репортажа на BTV не успя да чуеш в като се цитират решенията.Ти чу само как още 2006 атака били отправили питане.

Или ти си над закона и смяташ, че можеш да се молиш и да се гъзиш като стане час за това и си в метро-станцията или пред Президенството?

Давай... ако не ги покажеш, значи си дърдорко.

На теб не ти ли е казал някой максимата.Невинен до доказване на противното.Когато ме видиш да нарушавам закона ела и тогава подскачай.Нямам намерение да ти доказвам че не съм над закона. Докато ти сам се хвалиш с дребно хулиганство.

А за дърдорко може да ме смяташ винаги.

Грешиш, защото такова разрешение има и то се дава вече няколко пъти от Столична Община. Но ти нали си дърдорко. :P

Даденото разрешение е за 13.00 не за 12,45.В момента на свадата кликата на Сидеров няма право законно да провежда митинг.Нито право да навлиза в двора на джамията, нито право да посяга на чужда собственост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е. Законът е закон. Единственото ми желание е да забранят АТАКА или да ги накажат. Така рейтингът им ще скочи до небесата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не може да оправдае невижданата злост и насилие тогава. В историята се пише, за бременни майки, с разпорени кореми, чиито деца са били захвърлени. Това за мен е нечовешко.

Все ми е тая за религията. Но не ми е все тая за бунта с желание за справедливост, завършил с клането.

Разбира се нищо не може да оправдае подобно посегателство над бременни жени.За такива деяния престъпниците трябва да се наказват с брадвата.

За Исляма и Шариата посегателство в/у дете или бременна се счита като престъпление с/у мюсулманин((тъй като всяко дето е безгрешно и е мюсулманин, който се нуждае от закрила и чийто живот е безпрекословно задължение да бъде пазен)) и като вероломно предателство според хадиса в който се казва.

"Не предавайте Аллах, като предавате, онези които вярват в Аллах"

По време на война мюсулманина, не може да убива деца ,жени, старци и намиращите се в храмовете на други религии((Защото те са отишли там за каквото са отишли))

Не е позволено дори отсичането на плодно дърво, защото от липсата им ще страдат пак същите жени,деца ,старци, нуждаещите се.

Невроятен абсурд е мюсулманин нападащ човек намиращ се в църква.Особено пък жена или дете.

В една свиня ще има повече Ислям от такъв човек.

И трябва да ти кажа, че именно това, според мен е накарало тия хора да търсят спасение в църквата.Такова търсене на убежища в църквите, мисля, е поведение изработено именно възползвайки се от тази норма, и че хората никак не са очаквали подобен развой на събитията, тъй като тази норма винаги е била основна за практика на исляма.Тук обаче не ми достигат историческите знания по този въпрос и не мога да го коментирам задълбочено.

Но истината е, че специално османците са правели и подобни неща дори с техните братя, с народи отново с такава религия. Изглежда те не са зачитали нищо, нищо свято....Май бяхме казали нещо за изкривяването и фанатизирането на религията?Е това е било налице при тях.

Подобни зулуми са ставали, не е като да не са ставали.Но няма как да ти е виновен Исляма след като забранява подобно поведение.И на теб физиката ти казва да не си пъхаш ръката в огъня, но ако ти постъпвайки обратно си навредиш, то физиката ли ще е виновна?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е то ДПС почна да се разцепва на Дал и Доган, на ОТОМАН и кви бяха там ония двамцата Юзурбашиеви ли де да ги знам. И говорителите ще се свалят и няма да се постилат килимчета дето им падне да се гъзурчат и да им гледаме миризливите чорапи и цепките на задниците. Леко-полеко ще се въведе ред в тази държава. Имам предложение и да изместим администрацията (столицата така да се каже) в друг град и да се освободи малко София. Търново е добро предложение, но може и някой южен град. :hush: Ще поживеем, ще видим... ако унищожат АТАКА, ще дойде нещо още по-силно, според мен в тази насока. ВМРО да си оправят вътрешните проблеми и да работят в македонска посока. Там им е мястото. ГЕРБ да направят магистралите, да почистят малко и ще си застанат нещата на мястото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

....

Знаеш ли, ако османците и тяхните изкривени норми не бяха толкова фанатично-изкривено бегло подобие на ислям, а бяха поне малко от това, което казваш, подобни неща нямаше да бъдат факт.

Въпросът не е в толкова в религията, колко възможността тя да се изкривява и поддръжниците на псевдорелигията, които далеч нямат за цел да са добри хора, а да прикриват лошотията си под нейният параван. Това са фактите. Понякога не е важно какво казва религията, а дали някой болен или кръвожаден мозък няма да пренебрегне дадени неща, други да изкриви и пречупи, само за да му служат на болните интереси, а скотовете които го слушат, да се радват на злодеянията и да са действащи лица в тях. Именно тези събития ме отвращават и изпълват с гняв дори. Че се изкривява религията и се превръщат хора в чудовища от други такива по-големи чудовища. А истинският смисъл и тълкование, чиято цел реално може да е-да бъдат хората по-добри, остава на заден план. Отношението им е било далеч от това, което ти цитираш. Тези събития от миналото обаче таят скрита омраза В МОМЕНТА всред част от хората.

И Badr, зависи защо ще си пъхна ръката в огъня. За някои неща това би си струвало, например да спасиш човек.

п.п Моите исторически познания не са на професорско ниво, но обичам историята.

п.п2 Извинявам се за оффтопика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички релгии са изкривени по безобразен начин. Юдеизъм... изповядван в момента предимно от хазари (техни наследници всъщност), християнски секти (католици, протестанти, православни... всеки с догмите си и тайнставата си, причастия и индулгенции, амнистии, канонизации и пълни глупости), исляма с неговите щуротии да не се рисували образи, да не се показват ръцета над лактите на жените или глезените, фереджета и куп безмозъчни глупости... Будизма не го числя към религии, щото е филосифия на личността и изобще е това, което и Христос е правил в Индия през онези 18-20 г., които липсват за живота му, както в Тора, Библия, така и в Коран... Така че... всичките тези религии трябва да паднат... те не са нищо друго освен заблуда, на хора, неспособни да виждат отвъд планетата си... колко и колко свят има още, колко звезди и планети и места за съществуване на живота, енергии непознати нам и т.н. и т.н., докато тук се караме Брус Лий или Чък Норис е по як. Разбира се, такъв срив ще стане постепенно и с цената на упражняващите тези религии по лумпенизиран начин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...