Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Moira

Бой пред джамията в София, атакисти целят с камъни високоговорителите

Препоръчан отговор

Не разбирате ли, че именно това е целта - създаване на напрежение и омраза между различни групи хора. И ако се поддавате на подобни провокации, значи се оставяте да бъдете манипулирани от хора с мозък колкото на птичка... Каквито и да сте - мюсюлмани или християни, помнете, че преди всичко сте хора. И не позволявайте да бъдете въвлечени в омразата и насилието, разпространявани от ниско интелигентните и злобни хора...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хахаха - ами да си викат там бре,що тука в родината ми ще ми бучат.

Религията на България изисква български.

Исляма изисква арабски, така че можеш да си вземеш българския за своята си вяра... която се мъчиш да обвържеш с България... ;)

Не разбирате ли, че именно това е целта - създаване на напрежение и омраза между различни групи хора. И ако се поддавате на подобни провокации, значи се оставяте да бъдете манипулирани от хора с мозък колкото на птичка... Каквито и да сте - мюсюлмани или християни, помнете, че преди всичко сте хора. И не позволявайте да бъдете въвлечени в омразата и насилието, разпространявани от ниско интелигентните и злобни хора...

Еееей, пиле, тъкмо викам да покажа зъби на захлюпените , че отдавна не съм ги точил, и ти разваляш впечатлението :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А не е ли провокация аз да изляза на разходка,да се отпусна психически,и някой да си дере гърлото на арабски и да се чува на 1 километър...Има ли 1 европейска държава,в която има подобно нещо?В Австрия и Германия има ли мюсюлмани?-Има.Има ли говорители на джамиите?-НЯМА.Защо хората там си се молят без проблем и си разбират всичко,а тук не.Айде някой да ми обясни това ако може ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хахаха - ами да си викат там бре,що тука в родината ми ще ми бучат.

Религията на България изисква български.

Като изисква защо ти като Българка (предполагам) не беше в групата на Сидеров и да се биеш като луда заедно с лудата депутатка на Атака и не затвори джамията ? - България не губи от това, че в България има граждани с различна от основната религия, нали и те си плащат осигуровките и данъците ? Нали и те спазват законите ? Наред с това можеш ли да ми кажеш европейска столица с подобно отношение към Мисюлманите. Извинявай, но вашият патриотизъм и национализъм се превръща в Расизъм. Напишете си законите изгонете мисюлманите от България + Репресия за това и си решавате проблема. Ама май тая държава ... точно теЯ против, които викате я издържат, защото сред турците и помашките турци ( вече така ще ги наричам, защото вие ги отричате от всичко Българско) няма безработни. Безработицата е при вас и като роби използвате въпросните малцинства.За жълти стотинки сеят тютюн по целият рило-родопски масив, за да се прехранят по някакъв начин и накрая получават това... Нека спазим моралните ценности и да не се разисква в религиозен аспект повече тази тема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А не е ли провокация аз да изляза на разходка,да се отпусна психически,и някой да си дере гърлото на арабски и да се чува на 1 километър...Има ли 1 европейска държава,в която има подобно нещо?В Австрия и Германия има ли мюсюлмани?-Има.Има ли говорители на джамиите?-НЯМА.Защо хората там си се молят без проблем и си разбират всичко,а тук не.Айде някой да ми обясни това ако може ?

Много си се стресирал, предполагам... Айде стига глупости, често минавам оттам и молитвите им с нищо не ми пречат, защото съм толерантен и отнасящ се с разбиране човек. Виж, на тесногръдите и ограничени хора може и да им пречат, не знам...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много си се стресирал, предполагам... Айде стига глупости, често минавам оттам и молитвите им с нищо не ми пречат, защото съм толерантен и отнасящ се с разбиране човек. Виж, на тесногръдите и ограничени хора може и да им пречат, не знам...

На теб като не ти пречат,на много хора им пречат.Защо не сложите една анкета към темата,да видим какво мислят хората?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На теб като не ти пречат,на много хора им пречат.Защо не сложите една анкета към темата,да видим какво мислят хората?

Виж какво, човече, писнало ми е по цял ден да се сблъсквам с хорската простотия, а тя в последните години е наистина в повече... Имаме си достатъчно много съвсем реални проблеми, за да си измисляме нови и да си трошим главите заради тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вие няма ли да спрете....

КАК МОЖЕ ДЯВОЛА ДА ВИ РАЗДЕЛЯ.. ХРИСТИЯНИТЕ И МИСЮЛМАНИТЕ СА БРАТСКИ НАРОДИ. Оставете религиите на страна и коментирайте поведението на Сидеров ( в лицето на Дявола)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вие няма ли да спрете....

КАК МОЖЕ ДЯВОЛА ДА ВИ РАЗДЕЛЯ.. ХРИСТИЯНИТЕ И МИСЮЛМАНИТЕ СА БРАТСКИ НАРОДИ. Оставете религиите на страна и коментирайте поведението на Сидеров ( в лицето на Дявола)

И какво да му коментирам?Че се осира от много време,осира се.Че опозори патриотизма на българите,направи го.Много са ми братски,няма що...гяур съм в собствена си държава.Прадедите ми затова ли са умирали,да съм гяур?Че се търси противопоставяне с изборна цел,така е,но пораждането на напрежение не е само от наша страна.Поне това си признайте...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде заповядай да ми покажеш.

Хаха, скрития герой атакист..... http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif

П.С Поми, уверявам те, може

П.П.С Че си гяур, си гяур.. радвам, се че си го осъзнал хахахахахах .. предполагам знаеш и какво значи :mad:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

pogrebnyak гяур означава неверник, но преди гяур да се използва - се е използвала думичката резак, която всъщност е обидна и за християните. ЗАЩОТО pogrebnyak Исус Христос Също е бил рязан - ако си истински християнин ще го признаеш.. даже мисля, че на 1-ви януари отбелязвахте някакъв ден относно казаното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хаха, скрития герой атакист..... http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif

П.С Поми, уверявам те, може

Приятел,не търся конфликт,ако това си мислиш,ама ако обичаш не ме заплашвай...

И не съм за така наречаната ПП "Атака" от доста годинки

pogrebnyak гяур означава неверник, но преди гяур да се използва - се е използвала думичката резак, която всъщност е обидна и за християните. ЗАЩОТО pogrebnyak Исус Христос Също е бил рязан - ако си истински християнин ще го признаеш.. даже мисля, че на 1-ви януари отбелязвахте някакъв ден относно казаното.

Въпроса е друг,че както Волен насажда напрежение,така има и такива от ваша страна,които го правят...Не е ли така?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е - точно това се опитвам да обесня... ние сме жертвите на политическите игри. П.П. избяга от въпроса :mad:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е - точно това се опитвам да обесня... ние сме жертвите на политическите игри.

П.П. избяга от въпроса :mad:

По въпроса да,така е,бил е обрязан.А на 1-ви е Обрезание Господне

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А сега си направи анализ.. кой и защо ни разделя. Мотото още от ранните сатаниски корени на Цезар е ,, Разделяй и владей '' - това правят - разделят ни и ни владеят. ДПС дават на нас.. а на такива като теЯ - Атака. Парите са в тях, а играчките сме ние...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля да спазвате добрия тон, не повтаряйте грешките на политиците!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смисъл в говорителите няма да има, ако идеш и събереш информация, че на определеното място не живеят мисюлмане, поне не до толкова, че да се използват високоговорители.

Силно ти е объркана "мисълта"?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Посочете една европейска столица, в която (то реално във всички има немалко мюсюлмани) да се надуват мегафони за мюсюлманско призовавне към молитва и да се опъват килимчета на тротоара (Тирана, Прищина... може би?!). Да подадат молба до Столична община, главен архитект, да им отредят място за постилане на килимчета, ама да ми пречат по тротоара и аз да се съобразявам с тях е наглост.

И какво ще сториш ако ти посоча европейска столица или пък други градове в която е разрешен призива за молитва или пък ти посоча такива в които не е разрешен? Каква е базата за сравнение? Какво трябва евентуално трябва да покаже.Или просто и ти да се запишеш, че си дал мнение.А защо не питаш как из Европата гледат на тоя Сидеров? Със същите фашистки изцепки той атакува и персонала на Луфтханза, бидейки пиян и позорящ държавата ни, която и без него не се радва на особен авторитет.Но имиджа ни липсва именно заради Сидеровци, а от затвора го спаси имунитета му. Как мислиш ще реагират в Европата на идеята да бъдат нападани храмове.Защо ти драги не питаш за това?

След това виждаме, че не протестираш примерно за камбанен звън, не протестираш за мегафон употребяван от Сидеров.Не протестираш, когато тия правят митинги, организират шествия и то без разрешение съботирайки празници организирани от община и биейки деца.

И децата ли пречат с високия тон на своите песни, или понеже и те ползват озвучителна уредба пречат на Сидеров.

А защо не питаш дали Сидеров има разрешение да прави митинг пред джамията.

Значи за теб липсата на разрешение у Сидеров е нормална,а въпреки че има разрешението на властите и за ползване на озвучителна уредба и за ползване на тротоара за теб се явява проблем.

Как така става при теб, че Сидеров е прав макар да престъпя закона, а спазващите го са ти криви.

Писна ми от маанета, чалги и турски напеви, имами, ходжи и подобни лумпени да ми "пеят" (вият) по мегафон (високоговорители) пет пъти дневно! Забравих да кажа... АМАН!

Писна ми от коли по тротоарите (аз лично съм чупил не е едно странични огледала на такива тарикати, макар и да знам, че е нямало къде да паркират) и ми писна да няма подземни и надземни паркинги. Писна ми всичката администрация и офиси да се блъска на едно място в даден град.

Ето това са ти постиженията.Целият ти героизъм е плебейски.Чупел огледала.Това "високоблагородно" дело реши проблемите с паркингите.

Ама то какво да се каже.Дребния хулиган завижда на по-големия престъпник.Как в такъв случай

да не оправдава дейстията му,нали това е към което се стреми и той.

Кой кого пръв напада физически според вас (считаме воя на говорителите и възгласите на митингуващите за нефизическо нападение)?

А сигурно факта, че това нападение става в двора на джамията, а не на тротоара как да го считаме.Как да квалифицираме опит за унищожаване на имущество намиращо се на територията на джамията и нейна собственост.

Ако у вас някой тръгне да троши, ще го оставиш ли без да реагираш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак ни занимават с глупости, пет пари не давам дали някой ще ми пее на турски, китайски, английски, искам само да живея като бял човек.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какво ще сториш ако ти посоча европейска столица или пък други градове в която е разрешен призива за молитва или пък ти посоча такива в които не е разрешен?

Смея да твърдя, че съм посещавал много такива... (европейска столица).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първанов:

"Атака" е в състояние да взриви етническия мир

Публикувано изображение

Лидерът на "Атака" Волен Сидеров и движението му са "в състояние... да взривят етническия мир", коментира президентът Георги Първанов в Кърджали по повод сбиването пред джамията "Баня Башъ" в София.

"Свидетели сме на почти ежедневни провокации от страна на Волен Сидеров. Провокации, които създадоха доста напрежение в отношенията ни с нашите съседи. И сега виждаме, че Сидеров и "Атака" са в състояние, за да запазят единия процент в рейтинга си, да взривят кампанията, да взривят етническия мир", каза президентът.

Според държавния глава това е бил най-лошият вариант - да се случи в центъра на столицата прецедент, непознат в цялата история на София.

Като втори вариант Първанов вижда, че сега Сидеров "търси отчаян начин да избяга от кораба".

Президентът коментира още, че очаква компетентните органи да проведат необходимото разследване и да се наложат съответните санкции.

Абсолютно съм против каквато и била етническа нетолерантност, коментира премиерът Бойко Борисов. Той каза, че се е запознал със случилото се от това, което са му докладвали, без да е гледал репортажите от днешния митинг, тъй като току-що се връща от Полша.

В декларация до медиите от ГЕРБ обявиха, че "по никакъв повод и срещу никакъв залог,никой няма право да ползва религиозните вярвания в политическа агитация".

Независимо от политическите ни различия, от самоопределянето ни като десни и леви, не можем и нямаме право да поставяме религията като разменна монета за постигане на политически цели, се казва още в текста.Партията се разграничава категорично от агресията и предупреждава, че "да играеш със страха на хората е опасна игра".

Декларацията завършва с призив към гражданите и политическите партии да бъдат толерантни към вероизповеданието и всички етноси в България.

Никой не печели, когато нарушава или не уважава демократичните права и свободи и застрашава етническия мир в страната, завършва текстът.

ДПС настоя в декларация държавните власти да вземат незабавно мерки за опазване на гражданския мир и да потърсят отговорност от извършителите и поръчителите на нападението.

Партията осъжда остро "поредната груба провокация от страна на антиевропейската, крайно националистическа партия "Атака" " и отбелязва, че този път провокацията и агресията на "Атака" е била насочена срещу най-висшето човешко право - правото на вероизповедание.

ДПС иска всички политически сили, самоопределящи като демократични, незабавно да се разграничат от "тази груба провокация". Само така може да се предотврати ескалация на напрежението и да се възпре "Атака" да превърне националистическите прояви и верската и етническа нетърпимост в основно средство за правене на политика, заявяват от движението.

Волен Сидеров насажда религиозна омраза и "това работи за ДПС", заявиха от ВМРО.

"Станахме свидетели на поредното цирково представление на Волен Сидеров", се казва в прессъобщение, разпространено от пресцентъра на партията.

Според ВМРО с тези действия, подтикващи към радикализъм, "Атака" работи за втвърдяване на електората на ДПС.

Да се подиграваш с верските чувства на мюсюлманите у нас по време на петъчната им молитва в никакъв случай не е еднозначно с това да противостоиш на политическия ислям, смятат от ВМРО.

Такова поведение според партията цели да предизвика проблеми между християни и мюсюлмани у нас.

"Категорично осъждаме всички онези евтини политици, които със своите действия тласкат мюсюлманите към радикалния ислям и към ДПС", пише в съобщението.

Министърът на външните работи Николай Младенов апелира политическите сили по никакъв начин да не поставят под съмнение онова достойнство на България, която я прави различна в региона.

"България е една от малкото страни в Европа, подчерта той, която повече от 50 години беше пример за толерантност - етническа, религиозна, и това е част от българската история. Всички, които живеят в нашата страна са български граждани", добави Младенов.

Министърът на вътрешните работи Цветан Цветанов призова политиците и гражданите да не нарушават обществения ред, да уважават и да бъдат толерантни към вероизповеданията и всички етноси в България.

София винаги е давана за пример за етническа толерантност с местоположението на църквата, синагогата и джамията и се надявам, че разумът ще надделее и няма да се поддаваме на емоции",

е казал Цветанов пред агенция "Фокус".

Той предупреди, че с наближаването на предизборната кампания може би ще има и други подобни инциденти.

Недопустимо е в парламентарна република, изповядваща ценностите в ЕС за правата на човека, да се всяват съмнения относно правото на всеки етнос да изповядва своите обичаи и традиции, каза председателят на Народното събрание Цецка Цачева, която участва в Братислава в срещата на председателите на парламенти на страните от Регионалното партньорство.

В този смисъл, каза още Цачева, искам да призова всички народни представители да не се водят от теснопартийни интереси, а да имат достатъчно държавническо поведение и да останат на онази висота, която парламентаризмът изисква от тях.

Кандидатът за президент на Съюзът на демократичните сили Румен Христов коментира, че СДС също осъжда поведението на Сидеров, като го определи за недостойно и непристойно за XXI в. и за страна член на Европейския съюз.

"Това, което днес се случи в центъра на София, за мен е абсолютно недопустимо. Не може един политически лидер, с цел да спаси имиджа си и да запази един или два процента от подкрепата си, да поставя етническия мир на карта", коментира Христов.

vesti.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко е скалъпено заради изборите. Според мен ДПС и Атака, чрез умишлено провокирания конфликт сплотяват привържениците си, защото шанса и на двете партии да останат извън управлението на страната е голям.

Мисля, че всички ние, чиято родина е България - християни, мюсюлмани, евреи и т.н. желаем едно и също - да живеем спокойно в нормална държава.

В живота на обикновените хора религиозна нетърпимост не съществува и не бива да се поддаваме на провокациите на хора, които желаят да запазят позициите си с цената на всичко.

Мисля, че от кризата ще ни извади единението, а не разединението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Moira е права.Всичко това са глупости и то от най-големите.Правилният вариант е съобразяване с другите,което е въпрос на културна и религиозна толерантност.Именно това културно разнообразие прави Балканските държави уникални в световната общност.А Волен Сидеров винаги е постъпвал доста незряло - има законов път за справяне със ситуяцията която го дразни.Не е това начина. :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Етнически мир... ебати тъпото клише (че и невярно в случая с исляма и методите на молитва в нашия случай... откога етноса е обвързан с религията, що за малоумие?!?). Първанов освен с клишета с друго не говори. Пълен льольо. Действия трябват в нашата страна.

Джамията в Duisburg:

Джамията в Дуисбург

Най-голямата в Германия. Килимчета по тротоарите не се позволяват, видяхте ли високоговорители?!?!?

Officials say ethnicTurkish Muslims form a major group in gritty, working-class Duisburg,an old coal and steel town, as opposed to their affluent, middle-classcounterparts in Cologne, 55 kilometers away.

In the Duisburg suburb of Marxloh where the mosque was built, Muslims make up about one-third of the 18,000 residents.

The designers of the7.5-million-euro ($9.4-million) complex forestalled German criticismsby including plate-glass windows to make the mosque's inner workingsmore visible.

There will also be nomuezzin calling to prayer by loudspeaker from the Duisburg mosque's34-metre minaret, a practice that some anti-mosque groups elsewherehave seized on.

Публикувано изображение

Превод:

Властите казват, че турците (мюсюлмани) образуват голямата издръжлива, работническа класа в Дуисбург, старо градче за обработване на метали и въглища, в противовес на по-заможните техни сънародници в Кьолн само на 55 км. от тях. В Дуисбург, предградие Марксло, където джамията е построена, мюсюлманите съставляват почти 1/3 от населението, което е общо около 18000 души.

Дизайнерите (архитектите на областта) на тази струваща 7.5 милиона евро джамия предварително са предотвратили критицизма на германците като са включили стъклени витрини вместо порзорци, за да стане вътрешността на джамията по-видима отвън. Също така не се позволява напев на мюезин за призоваване към молитва вън от сградата, чрез използване на високоговорители от високото 34 метра минаре, заради които иначе в други места се предизвикват анти-джамийски митинги.

Е, хрипачи!? Ето го самото сърце на Европа как го прави. Законово, без говорители, с големи витрини...

Смешни сте, всички до един. Какви Граждани за Европейско Развитие на България са тогава ГЕРБ?!? Що за име на партията?! 500 г. не са малко и са оформили примиренчество.

Какво по-различно искат "АТАКА" освен махане на говорителите и непозволяване заемането на тротоара с килимчета и вой?!

Защото няма държава... има произвол.

Поне на юдеите тва им е хубавото. Техните молитви са скришни, потайни... да не ги чуе някой кви ги замислят и кого наричат гоим (стадо, животни, неюдеи). :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво по-различно искат "АТАКА" освен махане на говорителите и непозволяване заемането на тротоара с килимчета и вой?!

Защото няма държава... има произвол.

Който желае нещо да стане по-цивилизовано, постъпва по цивилизован начин. http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif

Кому беше нужен вчерашния цирк?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...