Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Правиш легализиран превод на дипломата си и пращаш копие от него плюс копие на българската ти диплома. :cant believe:

Мерси за бързия отговор. И аз си мислех да им пратя просто копия на легализацията, все пак какво се правят на важни тия университети :), но писах на единия университет да им разясня проблема си и те ми отговориха така: "you need to get a certified copy. Certified means that e.g. your home university or another official authority verifies by stamping and signing the copy, that the copy is a true copy of the original document". Ти имала ли си подобни проблеми или ти си кандидатствала чрез тази организация Хакес и там те улесняват? Съжелявам, че задавам личен въпрос, но съм доста объркана какво да правя и само си мисля, че ако всичко не е изрядно, документите ми отиват в кошчето директно...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Certified means that e.g. your home university or another official authority verifies by stamping and signing the copy, that the copy is a true copy of the original document

Всяка агенция, която прави преводи и ги легализира, е official autorithy. ;) И да, аз бях от първите, които кандидатстваха с Хакес, всъщност първата официално приета чрез тях и мога да кажа, че наистина ти спестяват доста време и усилия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поставена съм пред дилема, която прераства май в по-голям проблем или по-точно объркване. В момента съм 10 клас, английска паралелка и след завършване на средно искам да продължа в университет извън България. Много искам в Англия, за това пък нашите искат в Дания, защото образованието е безплатно.В Англия е ясно, че е по-добро, и мисля, че разходите би трябвало да се приемат като добра инвестиция, но ако и в Дания е толкова добро защо тогава е безплатно?! И щом е безплатно би трябвало да се влиза по-трудно, нали така?!

Ох... от много места съм чувала, както и от познати, които учат в Англия , че освен парите за универститета, които (понякога) получават от родителите си, работят и съвсем малко още пари от родителите и си оправят и сметки и всичко. Освен това има и частични и цялостни стипендии... Уча английски повече от 10 години и наистина много искам да уча в Англия. Освен това от както влязохме в ЕС цените се намаляват с всяка година.

От другата страна стоят майка ми и баща ми, който са твърдно против Англия - "Абе къде ще се завреш, целият свят се изсипал там, няма да можеш да си намериш работа, трябва да продадем апартамента, вилата, къщата на село, за да ти платим обучението".... Не знам кой им е вкарал тая муха в главата Дания, та Дания. Освен това не знам езика, а и те малко как да кажа.. като си наумят нещо и само това си знаят. Там било 15 евро на час, там били по-хубави университетите, там било безплатно. Не знам дали ме разбирате, ама са готови да говорят всякакви глупости само и само да отида и да уча каквото те кажат и където те кажат.

Опитах се да напиша + и - страни според мен, бихте ли изказали някакво мнение... Публикувано изображение

Редактирано от Progal_4e (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не отивай там, където сама не искаш, защото ще ти е по-трудно. :mark:

Относно това, че в Англия се бил изсипал целия свят, ами то в Дания се изсипа половин България, да не говорим за Полша и Литва, които вече си имат гета тук, така че общо взето е същото.

На родителите си можеш да кажеш, че дали ще те пратят в Англия, дали в Дания, няма никакво значение откъм парите. В Дания може да получаваш в пъти повече отколкото в Англия, ама и ще работиш в пъти часове по-малко, защото не знаеш датски. А заради кризата може и въобще да не работиш. Тоест поне половин година, година ще трябва да ти превеждат по 700 евро на месец минимум.

Между другото вчера смятах разходите за живот, aко се прехвърля в един университет в UK и пак ми излезна толкова. :hush:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за отговора. Виждам, че си в Дания - знаеш ли датски? И да си намеря работа - по специалността, или работа измежду другото? Това 700 евро, хм.. В Англия бях чела, че ако си намериш евтина квартира и пестиш от "глезотии" като дрехи, гримове etc. ще минеш със съвсем малко разходи на месец. То има време до 12 клас, де.Не знам какво ще се реши и къде ще ме приемат...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За датския, след година и половина съм в 3ти модул от 6, а съм от хората, на които езиците им се отдават. Произношението на езика е адски трудно, а като имаш предвид, че трябва да учиш на английски и да си търсиш каквато и да е било работа, ученето не се ускорява.

За работата написах на няколко места, зависи от града, но в повечето случаи просто НЯМА. И между другото, когато си в Бг много хора казват, че се намирало лесно, всички говорели английски и т.н. и това са пълни глупости, които можеш да умножиш с кризата за десерт.

650-700 евро ти е абсолютният минимум - наем и храна. Дори не броя неща като депозит за мястото, където ще живееш, дрехи, учебници, може би колело. И съм 99% сигурна, че не е по-малко в ЮК, защото имам достатъчно познати там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

някой може ли да ми каже как да кандидатствам в германия за мед.сестра! предварително благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хей, здравейте

Иска ми се да питам нещо..

тъй като разбрах наскоро, че ако учиш в университет във Великобритания после не можеш да работиш в България, тъй като там се учи по друга система...

та се зачудих същото ли е и със САЩ? Ако учиш във Англия после признава ли ти се образованието в САЩ? Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравеите.Искам да попитам дали знаете някой англоезичен университет в чужбина,където биха приели студенти с оценка от дипломата около 4.50.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, някой знае ли как стоят нещата за Белгия и признават ли нашите дипломи. Ако някой е запознат с образованието там, моля да сподели.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Уча "Право" 1 курс в ПУ и ме интересува информация за финансиране на студенти за обучение в чужбина. Интересуват ме стипендиите, които покриват освен семестриалната такса, така и разходите по квартира и храна. Ще бъда благодарен на всички за каквато и да е информация по темата, включително и за препратки към трети лица, компетентни в тази област. Моята ел. поща е [email protected] . Предварително благодаря за всяко едно съдействие !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте ако някои има някаква информация за ученето в Япония ако може да ми помогне ще съм му благодарен :write a letter:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Нов съм във форума и не знам къде мога да си задам питането, та реших в тази тема :sobbing: Мисля да кандидатствам за чужбина и съответно се двоумя кой английски тест да държа - TOEFL iBT или IELTS. По-скоро ще си държа TOEFL, че вече знам какво да очаквам. Та имам едно въпросченценце :) - може ли някой да ми препоръча хубав подготвителен курс за TOEFL (имам предвид Kaplan, Princeton и говорим за учебниците им, не за софтуерните програми) и за IELTS (Cambridge, Barrons, Longman)? Че имам сума ти му материали и подготвителни курсове и за двата изпита, но, за TOEFL, не знам кой курс ще ми бъде полезен. Благодаря предваително :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Здравейте. Нов съм във форума и не знам къде мога да си задам питането, та реших в тази тема ;) Мисля да кандидатствам за чужбина и съответно се двоумя кой английски тест да държа - TOEFL iBT или IELTS. По-скоро ще си държа TOEFL, че вече знам какво да очаквам. Та имам едно въпросченценце :) - може ли някой да ми препоръча хубав подготвителен курс за TOEFL (имам предвид Kaplan, Princeton и говорим за учебниците им, не за софтуерните програми) и за IELTS (Cambridge, Barrons, Longman)? Че имам сума ти му материали и подготвителни курсове и за двата изпита, но, за TOEFL, не знам кой курс ще ми бъде полезен. Благодаря предваително :P

Разликата между двата изпита е огромна! Преди няколко месеца държах IELTS - академичен модул, така че имам съвсем пресни впечатления. Колкото до TOEFL - който не е пожелал, не го е взел, наблюдения имам от близки приятели.

Подготовката за IELTS е сериозна - при мен продължи 3 месеца, без да минавам абсолютно всички учебници и изкарах 8.5 банд (макс. 9). Работих по Focus on Academic Skills for IELTS (Longman) + Practice Tests (Longman). За мен беше напълно достатъчно, но да се има предвид, че имам стабилна база и държа различни изпити през 3 месеца. Лично аз не харесвам учебниците на Cambridge, но горещо ти препоръчвам IELTS Masterclass (Oxford). Оксфордските високи нива са много добре разработени, а този учебник съчетава академик и дженъръл трейнинг. (Не спомена ти кой трейнинг искаш...) Отделно доста тестове направих в интернет, като слушането е, разбира се, най-дефицитно.

Не знам за какво ти трябва изпитът. Ако е за университет - избери TOEFL, защото е по-лесен, работата е сигурна и няма уни в света, което да не го приема. С IELTS, от друга страна, нещата са по-сложни. Трябва да се разпитва, да се приравняват оценки.

Успех!

Редактирано от sugarcult (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора, давате страхотна информация и съм ви много благодарна. Изчетох цялата тема и видях само някои постчета с въпроси за Италиански университети ( и отговори съответно). Влязох във всички такива сайтове, но така и не разбрах как се кандидатства в Италия. Има ли някой, който учи или е учил или ще учи там, за да разкаже?

Единственото, което знам аз е, че се държи изпит за език в Италианското посолство, но дали приемат с други изпити там и какви са таксите никъде не видях...

Моля ви за повече информация за моя заблуден ум ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравеите всички!Двоумя се къде да се пробвам да уча-в Англия или Холандия.Имам няколко въпроса относно студентския живот и разходите за учене в Холандия.Ето ги и тях: 1.Колко са долу-горе (приблизително) общите разходи на месец-квартира,сметки,храна,джобни,общо взето всичко. 2.Отпускат ли студентски заеми? 3.Лесно ли се намира работа с Английски език? 4.Колко е приблизително средната заплата на месец? Благодаря предварително. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички ! Темата е супер - с много информация и линкове и се надявам да ми помогне много! Завърших бакалавър Туризъм и искам да продължа образованието си в чужбина. Имам каталога на Интеграл, но от прочетеното дотук май само с него ще си остана. Ще проуча обстойно всички сайтове, които сте дали и ще се опитам да се справя с бумажките сама. Ще загубя година, може би, - докато изкарам TOEFL -а (за който също смятам сама да се подготвям). Ориентирала съм се към Англия, Скандинавските страни (без Дания - нея я слагам като краен вариант) и френско говорящите - Франция, Белгия и Канада. Говоря френски и английски, но предпочитам магистратура на английски. :P Ако има някой, който е със специалност Туризъм (или близка - хотелиерство, мениджмънт на хотели и т.н.), моля пишете къде сте, как е положението, доволни ли сте! Когато се спра на определени университети ще задам някой и друг по - конкретен въпрос. Всичко добро и успехи! :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте ! Това е единственото място в нета, където има толкова богата информация относно кандидатстването в чужбина. Но аз имам малък въпрос. Изчетох доста статии и програми за стипендии във Франция, но никъде не открих такава за Франция. Моля ви, ако някой е кандидатствал във Франция и Канада за стипендия, нека да обясни за какво точно става въпрос. Отлична диплома върши ли работа? Какви изпити трябва да се полагат ? Благодаря ви предварително :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да попитам някой може ли да ми каже някакъв университет в Швеция обаче да е със спорт. Благодаря предварително :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля кажете инфо за вечерните училища в Пловдив - инфо за училището ,от кога до кога се учи и т.н. Благодаря предварително !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля,помогнете ми !!!Някой може ли да ми предостави информация за живота и обучението в тези два университета?(Знам че това не е форум за такива теми ,но плс ако някой знае нещо нека ми пише! Благодаря предварително!!!)

Редактирано от shadow91 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В 12 клас съм и тази година ми предстои кандидатстване. Събирам документи и всичко останало и смятам да заминавам в Хага, Холандия, поради ред причини. Посетих съветник в офис на Интеграл и от там ми казаха, че мога да държа Интеграл тест, който се предлага при тях, а не ТОЕФЛ. Интересува ме някой дали е запознат с този вид начин на изпитване? Труден ли е? Върху какво да наблегна при подготовката и т.н. Благодаря предварително и стискайте палци да успея! Усмивки:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости Jane Gray

Здравеите.Искам да попитам дали знаете някой англоезичен университет в чужбина,където биха приели студенти с оценка от дипломата около 4.50.

Да има много такива, но обикновено искат около 80-90 точки на TOEFL. Примерно университета, в който аз мисля да уча (De Montfort University http://www.dmu.ac.uk/ ) се намира в Лестър, Великобритания, и изисква от кандидатите диплома равняваща се на тяхното C (което е българското 4), A (6) по поне 2 предмета и 90 точки на TOEFL. Аз лично не го избрах заради това, а заради големия набор от специалности :angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...