Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Trax много ме заинтригува с това за Швеция ...можеш ли да ми дадеш малко повече информация за стъпките по кандидатстването от България, и дали става чрез някаква агенция ...

Обучение в Швеция ...мисля, че това е всичко, което ти е нужно. Просто си отделяш една седмица да разгледаш сайта, страниците на учебните заведения. След това пишеш няколко имейла до тях, за да се осведомиш затова, което те интересува. Допълнително влизаш в няколко страници от сорта на myspace, facebook и намираш текущи студенти в университетите, специалностите, които са ти харесали. Ако знаеш как и какво да питаш, много бързо ще ти стане ясно къде точно искаш да идеш. Подаваш документите в нужния срок. Просто е. Не разбирам хората, които се мъкнат по агенции, които дават резюме на съдържанието от сайта и изпращат писма с препоръчана поща за едни не много скромни суми. Но всеки сам си избира. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че ти като не вярваш, че е дал само 40 лева, провери бе!

И по-скоро ти като не знаеш, не говори!

"Умник"!

2.1 Писането на български език с кирилица е задължително. Теми и съобщения написани на латиница или само с главни букви се изтриват без предупреждение.

Правила на форума!

Иначе по темата - сроковете за подаване на документи в повечето европейски страни (и всички скандинавски) е 15 март.

В Скандинавия образованието е безплатно (специално за Дания), но пък стандарта е доста висок (което значи доста парички за джобни, консумативи и т.н.).

В Европа можеш да се насочиш към Англия - там предлагат студентски кредити - теглиш кредит за обучението си и започваш да го изплащаш едва след като започнеш да работиш, само при условие, че получаваш над 15 000 британски паунда годишен доход. Ако не - след години ти се опрощава.

О, да - дал само 40 лв. разбираш ли и всичко безплатно като отиде.

Айде недейте да приказвате без да знаете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че ти като не вярваш, че е дал само 40 лева, провери бе!

И по-скоро ти като не знаеш, не говори!

"Умник"!

Първо не говори на "бе", защото някой може да го възприеме като обида към потребител.

Второ наистина не давай "акъл", ако не знаеш информацията сам по себе си. Не си кандидатствал ти, а приятелят ти. А приятелят ти, който не знам кой е, е кандидатствал заедно с мен. И сега след като вече уча в Дания благодарение на въпросната организация, и на мен ли ще ми казваш колко пари се дават?!? Да, агенцията иска 40 лв, за да ти разгледа документите..бтв не е сигурно, че цената ще е същата и през 2008-а. Ами депозита, който колежите ти искат, ами квартирата или общежитието, които също искат депозит равен на наема за 2-3-4 месеца?!?! Да не говоря за всичко останало.. Така че това с безплатното образование..авантата и т.н. го забрави!

А и да ви кажа едно нещо... Хейкс обсъждат да въведат приемен тест по английски, защото от някаква държава, май Румъния, взели че пратили хора дето нещо не го знаели езика Публикувано изображение . Така че късмет!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Холандия и Дания са студентския хит

Дания и Холандия доскоро бяха сред страните, които кандидатите да учат в чужбина подминаваха на картата на предпочитанията си.

От една година обаче интересът към тях бележи истински бум - само на последните образователни изложения над 100 българи подадоха документи за обучение там. Двете страни са хит след приемането ни в ЕС, тъй като предлагат атрактивни образователни програми на английски език на невероятно ниски цени.

На практика в Дания студентски такси не съществуват, тъй като висшето образование е субсидирано от държавата. В Холандия пък годишната тарифа, която плаща един студент, е средно 1500 евро - нещо съвсем допустимо и доста близко до цените, които се очаква да въведат родните ВУЗ от идната година. Най-евтино е в държавните висши училища, където често се позволява и разсрочено плащане. Частните обаче не са много по-скъпи - максималните такси там не надхвърлят 2000 евро. Съществуват и варианти за отпускане на стипендии по различни програми, което улеснява издръжката ви. В същото време образованието е по международно призната кредитна система, което означава, че може да се прехвърляте с академичните си оценки след всеки курс и взетите изпити и лекции да ви се признават. Въпреки че има разнообразие в начина, по който се организират курсовете, на финала се получават признатите в цяла Европа степени "бакалавър", "магистър" и "доктор".

И двете страни имат интерес да толерират чуждестранните студенти, защото те осигуряват високата им репутация по света. Затова в Дания например има над 130 академични програми само на английски, които са ориентирани изцяло към учащи от други държави.

Преди да бъдете приети, се организират подготвителни курсове. В тях освен подобряване на езиковите познания ви запознават с основната терминология по съответните дисциплини. В много от курсовете дори гостуват лектори англичани, така че на практика езикова бариера при обучението ви няма.

За приемане в двете страни е достатъчна дипломата ви и положен изпит по английски. Него може да издържите в България, но трябва предварително да се осведомите дали точките ви от TOEFL ще бъдат достатъчни за изискванията на конкретното висше училище. Въпреки че и в двете страни има държавни образователни изисквания, които са, общо взето, стандартни, някои от по-реномираните висши училища си запазват правото да поставят по-високи критерии при подбора на студентите.

Източник: Стандарт

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Новак съм но мисля че тук е мястото да ви попитам дали знаете къде е най-доброто място за следване на архитектура,знам че още е рано и има време,но все пак...Казвали сам ми за Италия,Милано.

Редактирано от an7hony15 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Холандия и Дания са студентския хит

Дания и Холандия доскоро бяха сред страните, които кандидатите да учат в чужбина подминаваха на картата на предпочитанията си.

От една година обаче интересът към тях бележи истински бум - само на последните образователни изложения над 100 българи подадоха документи за обучение там. Двете страни са хит след приемането ни в ЕС, тъй като предлагат атрактивни образователни програми на английски език на невероятно ниски цени.

На практика в Дания студентски такси не съществуват, тъй като висшето образование е субсидирано от държавата. В Холандия пък годишната тарифа, която плаща един студент, е средно 1500 евро - нещо съвсем допустимо и доста близко до цените, които се очаква да въведат родните ВУЗ от идната година. Най-евтино е в държавните висши училища, където често се позволява и разсрочено плащане. Частните обаче не са много по-скъпи - максималните такси там не надхвърлят 2000 евро. Съществуват и варианти за отпускане на стипендии по различни програми, което улеснява издръжката ви. В същото време образованието е по международно призната кредитна система, което означава, че може да се прехвърляте с академичните си оценки след всеки курс и взетите изпити и лекции да ви се признават. Въпреки че има разнообразие в начина, по който се организират курсовете, на финала се получават признатите в цяла Европа степени "бакалавър", "магистър" и "доктор".

И двете страни имат интерес да толерират чуждестранните студенти, защото те осигуряват високата им репутация по света. Затова в Дания например има над 130 академични програми само на английски, които са ориентирани изцяло към учащи от други държави.

Преди да бъдете приети, се организират подготвителни курсове. В тях освен подобряване на езиковите познания ви запознават с основната терминология по съответните дисциплини. В много от курсовете дори гостуват лектори англичани, така че на практика езикова бариера при обучението ви няма.

За приемане в двете страни е достатъчна дипломата ви и положен изпит по английски. Него може да издържите в България, но трябва предварително да се осведомите дали точките ви от TOEFL ще бъдат достатъчни за изискванията на конкретното висше училище. Въпреки че и в двете страни има държавни образователни изисквания, които са, общо взето, стандартни, някои от по-реномираните висши училища си запазват правото да поставят по-високи критерии при подбора на студентите.

Източник: Стандарт

Така 3-ти курс съм в български ВУЗ. Искам да продължа обучението си в Амстердам. Специалност Международни отношения, Публ. администрация, Бизнес Мениджмънт (едно от трите естествено). Някой има ли представа дали има програми за продължаващо обучение?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не знам какво разбираш под продължаващи програми... Не знам и в кой ВУЗ си и дали той има кредитна система, та да ти признаят взетото в чужбина. Но, ако речем, че има, то би трябвало да можеш с Еразъм... :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

:)

Моля за информация за кандидастване в Италия в Музикални Академии или по изкуствата.

Къде се държи изпит по италиански?

Ясно е че в тези Академии не приемат по документи, но дали важи това, което е писано за Сорбоната - ако си приет в Бг, приемният изпит се зачита и за Италия примерно?

На запитване до посолството ми отговориха с този сайт - http://www.study-in-italy.it/ , но за съжаление там не намерих информация точно за Музикалните Академии.

Моля някой, който е чел за това или учил някъде под слънцето на Италия да помага :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да разбера дали е възможно да кандидаствам някаде в Европа за да продължа обучението си.Значи четох на няколко места но специално при тях изискват дипломата да ти е отлична а моята не е.Трябва ми някаква информация дали има някаде ониверситети в чужбина в който мога да кандидаствам с английски език при положение че дипломата ми е 4.45.Иска да уча компютърни технологии но не ми се учи в България понеже тукашното обучение не е на това ниво на което в другите страни.Ще бъда много благодарен ако някой успее да ми предостави някаква информация.Мерси предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разгледах темата и разбрах че в някои страни в Европа обучението е безплатно, но за мен месечната издръжка е висока ( говоря най-вече за Дания, където в често задавани въпроси на един сайт пише че ще ми трябват по 600 Евро на месец за издръжка а това е доста за мен ). Интересуват ме страни в Европа в които издръжката не е толкова висока или отпускат стипендии с който горе-долу да си покривам месечните разходи. ПП Иначе аз съм 12 клас и дипломата ми е отличен, но не съм ходил на изпити TOEFL и SAT

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

виждам че на въпроса ми май никой няма да отговори и затова ще задам друг. Разбрах че в университетите в Англия отпускат заеми на студенти които не могат да си позволят обучението там и след като започнат работа има се спират по 10% за заема. Може ли някой да ми разясни малко това нещо. Как да кандидатствам т.н. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да попитам, във Франция как е нивото на образование? И по специално за специалността архитектура . Забелязвам, че много се говори за Холандия, Германия, Дания, Италия... Но нищо за франция. Моля напишете няколко реда :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!!! С тази тема искам да помогна на всички,

които се двоумят или вече са се решили да кандидатстват

в чужбина.

Накратко за мен: След като доста дълго време проучвах

всичките си възможности за образование в чужбина, за

изпитите, за финансовата страна на въпроса, и АКТИВНО!

си движех нещата по кандидатстването, сега съм приет

в Cardiff University - Wales, който години наред е в първите

10 университета за бизнес в Обединеното Кралство, а тази

година е на 99 място в света.

Не се фукам просто искам да избегна коментари от рода че говоря назубрени глупости!

Та.. целта ми е да ви покажа как с много МНОГО МАЛКО УСИЛИЕ можете да постигнете МНОГО ПОВЕЧЕ, отколкото си мислите :

ВАЖНО ЗА ПОДГОТОВКАТА!

Специално за UK, а и за повечето държави, са ви необходими само диплома и изпит по езика. ( за добрите университети в САЩ - SAT)

!!!!!!!!!!!!!!!!!НЕ ХОДЕТЕ НА КУРСОВЕ ЗА TOEFL !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Аз лично се записах на курс за подготовка в фондация Кирил и Методий. Много учтиви и приятни хора, мястото е доста популярно

а курсовете им се водят "реномирани". След като изкарах курса се почувствах ОГРАБЕН и осакатен откъм знания.

Курса беше не просто излишен.. той беше ВРЕДЕН.

Причината: има доста ограничен брой примерни тестове за изпита. По около десет на Barrons, Longman, Kaplan и още няколко.

На курса в група от 20тина човека правехме тестовете ( които иначе можете да правите сами на компютъра) на листове.

Listening упражненията ни ги пускаха на касетофон на който нищо не се чуваше, а преподавателката почти никога не седеше в стаята

(сигурно е скучно, но това и е работата) поне да пусне някои от текстовете наново за да ги чуем. ( НА ИЗПИТА ВСИЧКИ ТЕКСТОВЕ СЕ

ЧУВАТ МНОГО ЯСНО).

РЕШЕНИЕТО НА ПРОБЛЕМА : След УЖАСНИЯ курс си купих учебник на Barrons със дисковете с упражнения. Подготвих се ИЗЦЯЛО

сам. Ще си кажете "ами writing-a?!" е... в учебника всички изисквани структури за четвъртата секция са ОТЛИЧНО ОБЯСНЕНИ (резулта

ми на тази секция беше 28 от 30 така че е много много лесна, а изпитващите подхождат с разбиране и пишат доста високи резултати).

( и разбирасе на злополучния курс учителката ИЗОБЩО не се беше запознала с изискванията за Writing на TOEFL IBT) та упражненията

ни по писане бяха, нещо като преразказите по английски в 8ми клас.

В ЗАКЛЮЧЕНИЕ: КУПЕТЕ СИ ЕДИН ХУБАВ УЧЕБНИК ЗА TOEFL IBT (BARRONS Е ПЕРФЕКТЕН) ПОДГОТВЕТЕ СЕ САМИ ( АКО ИМАТЕ НЯКАКВИ

ПОЗНАНИЯ ПО АНГЛИЙСКИ ЩЕ СЕ СПРАВИТЕ ПО- ДОБРЕ ОТКОЛКОТО НА ТЕЗИ КУРСОВЕ (АКО НЯМАТЕ ТОЗИ КУРС НЯМА ДА ВИ ПОМОГНЕ))

И СПЕСТЕТЕ МНОГО ПАРИ ОТ ИЗЛИШНИ КУРСОВЕ.

(моят резултат на изпита след самоподготовката ми беше 108 точки от 120 )

Забележка! гореспоменатото се отнася за изпита TOEFL и няма общо с подготовката за SAT, който е доста по сложен!

ВАЖНО ЗА ПРОЦЕСА НА КАНДИДАТСТВАНЕ , ПОПЪЛВАНЕ НА ДОКУМЕНТИ и тн...

Повечето хора, както и аз в началото, се чувстват доста объркани по отношение на цялата процедура и търсят помощ в различни

агенции. Още на входа те ще ви уверяват, че могат да свършат всичката работа вместо вас, че иначе процеса на кандидатстване е

много дълъг и сложен, а после с намигване и понижен тон ще ви кажат, че ако наистина искате нещо добро и сигурно, те ще ви

"наредяд в един СУПЕР университет еди-къде си" и за всичко това трябва да платите само скромната сума от няколко стотин лева.

ПРОЦЕСА НА КАНДИДАТСТВАНЕ В ЧУЖДЕСТРАННИТЕ УНИВЕРСИТЕТИ Е НАПЪЛНО ДОСТЪПЕН ЗА ВСЕКИ, КОЙТО МОЖЕ ДА УЧИ ТАМ.

АКО НЕ МОЖЕТЕ ДА СИ ПОПЪЛНИТЕ ДОКУМЕНТИТЕ ИЗОБЩО НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО ДА ХОДИТЕ ТАМ, ЩЕ ЗАГУБИТЕ ВРЕМЕ, ПАРИ

И НЕРВИ!!!!!!!!!!!!! НЕ ПОЛЗВАЙТЕ УСЛУГИТЕ НА АГЕНЦИИ ЗА ТАЗИ ЦЕЛ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Когато аз стигнх до момента с подаването на документите проучих по- големите агенции, които се занимажат с посредничество.

Направи ми впечатление, че цените варират от 100 до 800 лв (приблизително) и се замислих "в крайна сметка те не правят ли едно

и същп ?!?!?!?!?!" каква може да е причината за подобна разлика в цените?

е.. ако и вие сте си задали този въпрос, отговорът е следния : НЯМА ПРИЧИНА. Просто ГИГАНТСКИ НАДЦЕНКИ.

Освен това моя позната, която избра да дарби за своя посредническа агенция беше ИЗКЛЮЧИТЕЛНО НЕДОВОЛНА. Карали я сама

да се обажда насам натам да попълва бланки за кандидатстване , което е ТЯХНА РАБОТА!!!

ИЗВОД!!! НЕ ИЗПОЛЗВАЙТЕ УСЛУГИТЕ НА ПОДОБНИ ПОСРЕДНИЧЕСКИ АГЕНЦИИ! ПЕСТЕТЕ СИ ПАРИТЕ, ЗАЩОТО ЩЕ ВИ ТРЯБВАТ!!!!!

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(искам само да вметна че съветите които ви давам са практически изпитани от мен и сега като погледна назад съм много доволен

от резултата, не се чувствам излъган и правен на глупак, а сметката ми за образование расте:speak:

ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ВАЖНО ЗА ИЗБОРА НА УНИВЕРСИТЕТ!!!!!!!!!!

Дали обмислено или случайно, агенциите за посредничество между студенти и университети в чужбина постигат нещо много

ползотворно и доходоносно за тях. Покрай изпитите по език (toefl, ielts , които половината от вашите бъдещи състуденти няма

изобщо да са държали) и покрай самия процес на кандидатстване ( който е една рутинна много опростена процедура) се вдига

толкова шум, че студентите се разсейват от НАЙ ВАЖНОТО , а то е избора на университет.

Тогава идва ред на изложенията на университети. Бил съм на всички изложения на университети в лъскавите хотели в софия

за последните две години. Първоначално бях много ентусиазиран от тях, обличах си костюм и чувствах живата атмосфера.

След няколко изложения обаче погледнах по- задълбочено на нещата. Проучих университетите и агенциите, които ги представят

рових се в различни класации и тн. и накрая открих, че голяма част от тези университети, макари и красиви с лъскави брошури,

са на доста ниско ниво в сравнение с съседни на тях ВУЗ в същите държави. Всъщност борбата за влизане в родния УНСС е

по- голяма от борбата за влизане в доста добри университети в Англия например.

ИЗВОД: Посредствени университети, като Кентърбъри Краист Чърч се сдобиват с НАИВНИ български ОТЛИЧНИЦИ посредством

подобни изложения.

!!!! ЗАЩО УЧЕНИК С ДИПЛОМА НАД 5.50 ДА ВЛЕЗЕ В ПОСРЕДСТВЕН ПРОВИНЦИАЛЕН УНИВЕРСИТЕТ В ЧУЖБИНА, КАТО С ТОЗИ

РЕЗУЛТАТ БЕЗ НИКАКВИ ПРОБЛЕМИ ВЕДНАГА ЩЕ БЪДЕ ПРИЕТ В The University of Manchester или Bath University например.

НЕ СИ ПОДАРЯВАЙТЕ ТРУДА И УМОВЕТЕ, ПРОДАЙТЕ ГИ ЗА ПРЕСТИЖА НА УНИВЕРСИТЕТА В КЙТО ЩЕ УЧИТЕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ИЗБЕРЕТЕ НАЙ- ДОБРИЯ УНИВЕРСИТЕТ В КОЙТО МОЖЕТЕ ДА ВЛЕЗНЕТЕ.

ТЪРСЕТЕ ИНФОРМАЦИЯ ЗА УНИВЕРСИТЕТИТЕ В НЕЗАВИСИМИ АНГЛИЙСКИ ОРГАНИЗАЦИИ И ВЕСТНИЦИ, ОНЛАЙН КЛАСАЦИИ И ТН.

Разделяй и владей:

Изберете държавите в който бихте искали да учите. Подредете позитивите и негативите, отсявайте, докато не сведете кръга до

минимум имайки предвид фактори, като (цена на живот, качество на образованието, отдалеченост на държавата от родината:ph34r:

Имайте предвид например, че има много държави, в които образованието е безплатно, но трябва да си плащате квартирата

и ако неса англо-говорящи няма да можете да работите, поне прървата година.)

Когато изберете дърважавата/ите изберете най- подходящите университети за вас !!! СТРЕМЕТЕ СЕ ВИСОКО !!!

ОБАЖДАЙТЕ СЕ В УНИВЕРСИТЕТИТЕ И ПИТАЙТЕ ЗА ВСИЧКО КОЕТО ВИ ИНТЕРЕСУВА!!!!!!

те имат информация дори за това каква е минималната оценка от Българската диплома, с която ще бъдете допуснати до

дадената специалност. (ТОВА Е ВАЖНО)

Поръчайте си Prospectus от любимите ви университети. Това е безплатна книжка със много подробна информация, която ще ви

изпратят у дома. Проучете крайните срокове за кандидатстване И ДЕЙСТВАЙТЕ. ЗАПОМНЕТЕ, ако отговаряте на минималните

изисквания, ШАНСОВЕТЕ ДА ВИ ПРИЕМАТ СА МНОГО ГОЛЕМИ - почти 100% за повечето места.

(МНОГО ВАЖНО!!! МИТ Е, ЧЕ ОБРАЗОВАНИЕТО В АНГЛИЯ Е МНОГО ПО- СКЪПО. ОСВЕН ЧЕ МОЖЕТЕ ДА ИЗТЕГЛИТЕ ЗАЕМ ЗА ТАКСАТА

ЗА ОБУЧЕНИЕ, ОБРАЗОВАНИЕТО ТАМ Е 3 ГОДИНИ, КОЕТО СПЕСТЯВА 1/4 ОТ РАЗХОДИТЕ ВИ В ДОСТА ДРУГИ ДЪРЖАВИ, А И ТАМ

МОЖЕТЕ ДА РАБОТИТЕ, ЗАЩОТО ЩЕ ЗНАЕТЕ ЕЗИКА. НЕ Е ЗА ПОДЦЕНЯВАНЕ И ФАКТА ЧЕ UK Е ДЪРЖАВАТА С ЕДНА ОТ НАЙ- ДОБРИТЕ

ОБРАЗОВАТЕЛНИ СИСТЕМИ В СВЕТА) всъщност повечето от университетите, които видях на изложенията излизат доста по- скъпо

от моя Cardiff University.

Вредни начини на мислене, от които трябва да се предпазите!

1. По- сигурно е чрез агенция, парите не са толкова важни когато става въпрос за нещо сериозно ----

( НЕ ОТРИЧАМ АГЕНЦИИТЕ, но те НЕ ВИНАГИ СА НЕОБХОДИМИ, а в изброените ситуации са ИЗЛИШНИ и понякога ВРЕДНИ.)

2. Университета който ми предлагат се намира в ( да кажем Англия) бил е на 28 място през еди коя си година в класацията на

(следва неизвестна класация) а и е сигурно че ще влезна там. Всичко е точно отивам там! ----

ЗАЩО??? като имаш потенциал за нещо МНОГО ПО- ДОБРО. Нещо на върха. Нещо по- изгодно. ПРОУЧИ!!!!!!!!!!

3. Агенцията ще подбере най- добрите за мен университети само срещу х00 лева. ------

никой не те познава по- добре от самия теб!!!!! само ти можеш да избереш най- доброто за себе си.

В заключение ще кажа, че ако наистина искате да постигнете успех, трябва не просто да имате добрата идея, но и да изкопчите най-

доброто от всички съпътстващи я фактори. ИЗБЕРЕТЕ НАЙ- ДОБРИЯ УНИВЕРСИТЕТ В КОЙТО МОЖЕТЕ ДА ВЛЕЗНЕТЕ (и който ви е по джоба).

Постарах се да бъда максимално изчерпателен. Ако имате някакви въпроси и мога да ви отговоря, ще се радвам да го направя.

Пожелавам успех на всички.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

написах нова тема - помощ за всички които кандидатстват в чужбина мисля че ще ви е от полза

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей! Първо искам да те поздравя за успеха ти :), пожелавам ти и леко и успешно завършване(все пак това е най-важно). Много добра тема си написал има доста интересна информация, но искам да те попитам как е живота в чужбина имали моменти, в които съжаляваш че си отишъл толкова далеч? А ми пари как изкарваш - да не е някоя ниско платена работа - барман...? Не че е лошо но това според мен е една мъка. Интелигентен човек отишал да получи високо образование да се занимава с такова нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То докато не се образоваш напълно няма как да работиш друго... :) Няма значение в коя държава си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много добра тема, предлагам да се редактира леко откъм нови редове и т.н. и да се направи важна в рездела.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

йеееееееееееее много ти благодаря за инфото! ;):wors: аз току що завърших 10-ти клас, трябва ли да бързам да си избирам университет(е, определено вече съм се ориентирала към UK,но и там не са хич малко университетите)? интересно ми е ти кога си започнал с потготовката си? и също като samon искам да попитам как е живота там, как се издържаш. и много важно - какви са хората, лесно ли се интегрира? мен от това най-много ме е страх и наистина държа да направя приятели по-бързо за да не съм толкова стресирана, сигурно си е шок като отидеш там. и като отидеш кой те посреща на летището, къде те настаняват... ако направо ни разкажеш какво стана като отиде там за първи път мисля че мн хора ще сме благодарни :wors:

Редактирано от Lady_Death (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет на всички! Някой може ли да ми даде информация за някой от следните изпити - TOEFL, SAT, GMAT & GRE. В момента уча в ТУ-София, но обмислям вариант за прехвърляне в САЩ догодина. Общо взето, ако може информацията да е изразена в това, кои фирми в България издават подобни сертификати, приблизителна стойност и/или някакви допълнителни насоки от някой, който ги е държал? Благодаря предварително, оценявам помощта ви! Поздрави и усмихната вечер!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет на всички!

Някой може ли да ми даде информация за някой от следните изпити - TOEFL, SAT, GMAT & GRE. В момента уча в ТУ-София, но обмислям вариант за прехвърляне в САЩ догодина. Общо взето, ако може информацията да е изразена в това, кои фирми в България издават подобни сертификати, приблизителна стойност и/или някакви допълнителни насоки от някой, който ги е държал?

Благодаря предварително, оценявам помощта ви!

Поздрави и усмихната вечер!

Здравсти :)

Тук е цялата информация за споменатите от теб изпити.

Това е международната фондация, която се занимава с организирането на изпитите. Аз се явявах на TOEFL. Всичко си е обяснено - дати на провеждане, сума и т.н.

Кажи към какво точно си се насочил за обучение в САЩ - имам позната, която е професорка в Европа, но е много наясно с доста висши учебни заведения в света и може да даде някой полезен съвет.

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравсти ;)

Тук е цялата информация за споменатите от теб изпити.

Това е международната фондация, която се занимава с организирането на изпитите. Аз се явявах на TOEFL. Всичко си е обяснено - дати на провеждане, сума и т.н.

Кажи към какво точно си се насочил за обучение в САЩ - имам позната, която е професорка в Европа, но е много наясно с доста висши учебни заведения в света и може да даде някой полезен съвет.

Поздрави!

Привет!

Мерси за прекрасния линк. Всичко вътре е изчерпателно, за което съм много задължен! :speak:

Насочил съм се към университета "Кърнеги Мелън" (Carnegie Mellon University), в Питсбърг, щата Пенсилвания. Това е технически ВУЗ, където, надявам се, ще се обучавам скоро. За специалности още не съм разглеждал, но по всяка вероятност ще е продължение на сегашната ми - Мехатроника. В началото на идния семестър ще разпитам как стоят нещата по прехвърлянето от родното ТУ-София, но съм 200% сигурен, че ще изискват Тойфел и/или САТ. :) Това и ме подтикна да попитам по-запознатите от мен!

Поздрави и още веднъж - благодаря! :)

Редактирано от BoByS (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте всички. Аз заминавам да уча в Англия и затова съм доста запознат с тяхната система, университети и т.н. Имам голям набор от брошури, проспекти, книги и други материали на много английски университети - те могат да помогнат доста на някой, който се ориентира натам. Така че, ако някой има интерес, да ми пише на snowblind@abv.bg, за да се договорим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хей,много приятна и поучителна тема ,БРАВО! :rolleyes: само някой да каже,защото виждам интерес относно Дания най-вече, понеже и аз имам такъв интерес от доста време някой би могъл да помогне, и да каже какви са стандартите там.За Хакес отганизацията знам, възможно ли е нещо да се промени в рамките на 2-3 години,стандартите и изискванията към чужденците да се повишат.Надявам се има достатъчно компетентни хора тук,който биха уважили чуждия труд и биха отговорили с 2 реда.Благодаря :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

виждам че на въпроса ми май никой няма да отговори и затова ще задам друг.

Разбрах че в университетите в Англия отпускат заеми на студенти които не могат да си позволят обучението там и след като започнат работа има се спират по 10% за заема. Може ли някой да ми разясни малко това нещо. Как да кандидатствам т.н. :sobbing:

Може би е малко късно за отговор на този пост, но се надявам следният линк да ви бъде полезен: Това е електнонното правителство на Великобритания. Много полезен линк :angry:

Това е частта за висшето образование

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има стипендии за българи в Норвегия, Холандия и Швеция, но избирателният процес е доста ... да не кажа невъзможен. Програмите там са на аглийски и за НОрвегия и Швеция мога да ти гарантирам, че повечето специалности са безплатни :). Виж тук

http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=27527

ти също виж тук

http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=27527

В Норвегия е почти невъзможно чужденец да получава стипендия (то не е стипендия, а студентски заем, който изплащаш след като завършиш). Има квота за развиващи се страни, към които България не спада като член на ЕС. Може да се кандидатства за въпросния студентски заем, ако се отговаря на условията за него. Информация тук: http://lanekassen.no/templates/SectionPage____5331.aspx

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване