Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Привет, не е тайна, че информатиката ме влече и ми е интересно да се занимавам с това. Единственото място за реализаия в България е СУ (за жалост) . Затова се обръщам към вас със следните няколко въпроса. Имате ли информация, на какъв принцип се кандидатства в Мосовския Държавен Университет или за УСУ (Ural State University) за "математика и компютърни науки" и колко струват семестрите? Благодаря Ви предварително... П.С. Толкова съм образован, че написах образУвание :)

Редактирано от kai_99 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Маняк, кво ша праиш в Русията ве, те онея са по-назад от нас в тая сфера...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Маняк, кво ша праиш в Русията ве, те онея са по-назад от нас в тая сфера...

Ади бе...

САЩ, Китай, Русия и България (!?!) са водещите страни в програмирането. Питам за Русия, тай като ми харесва като държава, устройство и прочие. Запознат съм с историято им доста добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ади бе...

САЩ, Китай, Русия и България (!?!) са водещите страни в програмирането. Питам за Русия, тай като ми харесва като държава, устройство и прочие. Запознат съм с историято им доста добре.

Прав си. Даже в учебниците ни по иновация пише, че програмирането отдавна се е изнесло към Русия :baby:

Да не говорим, че едни от най-големите датски компании ползват български програмисти :whist:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

някой може ли да ми даде подробности за кандидатстването в Австрия насочила съм се към WU WIEN. Какви са необходимите документи? кога са сроковете? как отсяват кандидатите- защото това ми е много непонятно- колко трябва да ми е висока дипломата и достатъчно ли е само да кандидатствам, за да съм приета- това ми звучи супер нереално, имайки предвид колко трябва да се учи, за да бъдеш приет нещо в България... също така аз смятам да уча туризъм (мениджмънт на хотели) предлага ли WU WIEN добро образование в тази област?... :offtopic_s:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте ;) ! Това е последната ми година и много бих искала да продължа образованието си в чжбина,предимно Холандия.Амбицията и мотивацията са безкрайни,но както в повечето български семейства,финансовата част е ограничена.Моят проблем е ,че аз съм само с един родител и затова искам да попитам ,дали съществуват подобни социални стипендии и организации,които подпомагат хора като мен?

Ще бъда много благодарна,ако някой ме открехне по въпроса ;) .

някой може ли да ми даде подробности за кандидатстването в Австрия насочила съм се към WU WIEN. Какви са необходимите документи? кога са сроковете? как отсяват кандидатите- защото това ми е много непонятно- колко трябва да ми е висока дипломата и достатъчно ли е само да кандидатствам, за да съм приета- това ми звучи супер нереално, имайки предвид колко трябва да се учи, за да бъдеш приет нещо в България... също така аз смятам да уча туризъм (мениджмънт на хотели) предлага ли WU WIEN добро образование в тази област?... :P

Моят съвет е да се свържеш с `Integral`.Агенцията се занимава с това .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте :) ! Това е последната ми година и много бих искала да продължа образованието си в чжбина,предимно Холандия.Амбицията и мотивацията са безкрайни,но както в повечето български семейства,финансовата част е ограничена.Моят проблем е ,че аз съм само с един родител и затова искам да попитам ,дали съществуват подобни социални стипендии и организации,които подпомагат хора като мен?

Ще бъда много благодарна,ако някой ме открехне по въпроса :) .

За България ли питаш? Не.

И дори да има, парите които се отпускат са прекалено малко за стандарта на Холандия.

За социални стипендии в Холандия не знам, но в UK предлагат на студенти подобни стипендии.

Аз съм в същата ситуация и бях разучавала за парични помощи за студенти в чужбина от България (пък и профероите ми от университета ме питаха, дали българското правителство отпуска такива за студентите си), но просто няма.

Съветвам те да разучиш из холандските сайтове за съществуването на такива стипендии за интернационални студенти (от държави членки на ЕС). Може и да има нещо.

Пожелавам ти успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Кипър се предлага безплатно обучение за кипърци и членове на ЕС в държавните университети<преподава се на гръцки>. Т.е. не плащаш такси. Обаче трябва да живееш от нещо а и някъде. За Англия има едни студентски заеми важащи за ЕС и англичани - изплащат се след като завършиш обучението си при изключително добри условия. Но пак трябва да живееш някъде. Като ученик в Англия ще имаш възможност и да работиш до 20 часа седмично ако успееш да си намериш работа де. Че сега им е малко напарено. Като четеш внимавай, защото като членове на ЕС не се водим international students, a home/EU. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Наскоро чух за някаква програма за обучение в чужбина, която предлага работа, с която обучаващият се на практика плаща за обучението и престоят си. Информацията ми обаче се изчерпва само в това и дори не знам дали наистина съществува нещо подобно. Бих се радвала много, ако някой от вас може да ми даде отговор на въпроса! :laughing5:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,бих искала да получа информация за кандидатстване в Италия с архитектура..По-конкретно за университета в Милано Politecnico di Milano ако има някой който е кандидатствал там или някой друг университет ако може да даде някаква полезна информация:) Благодаря ви предварително (:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз се интересувам за кандидатстване в Италия с архитектура..По-конкретно за университета Politecnico di Milano ако има някой кандидатствал там или някой друг университет ако може да даде някаква полезна информация:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направете един форум "Образование в чужбина" с подфоруми като: Образование в UK Образование в USA Образование в .... Във отдвлните подфоруми създайте няколко УНИВЕРСАЛНИ главни теми като: форум Образование в UK теми: Материали за подготовка Документи за кандидатстване Приемни изпити - LNAT,Cambridge Law Test,TSA, ... Personal Statement Унивеситети - класиране University Guide/League Tables Guide Финансиране и Стипендии Сега е един голям информационен хаос.

Редактирано от plamenhk (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Искам да попитам има ли някаква руска гимназия в мадрид и ако има да ми дадете някой линк?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.Исkам да попитам следното нещо.Бях тези 2 седмици по изложенията за университетите в чужбина и всичко хубаво и т.н харесах си като държава Дания.Въпросът ми е как може да разбера даден университет дали дипломата която се изкарва от там е валидна за всякъде в света и за всичко без значение , понеже има университети който дипломите въжат само за държавата и никъде другаде не ги признават а аз не искам да попадна в такова положение (то кой би искъл) :)

Редактирано от djidjibiji (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Здравейте, има ли някой кандидатствал или учащ в Дания? :cool:

Там завърших.

Ако искаш да учиш бизнес е добре. За креативните специалности (дизайн и т.н.) има много по-добри места.

П.П: не се залъгвайте от това, че обучението е "безплатно" - стандарта може да ви докара до фалит, в случай че не си намерите работа, а това става все по-трудно :) Просто съвет.

Редактирано от Amadea (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами навсякъде е така, в крайна сметка. Даже и в БГ няма да ми излезе по-евтино :P Аз искам архитектура да уча, но се колебая, защото я има само на 2-3 места и не знам колко са добри университетите, Aarhus, VIA и Aalborg :whist: Ти какво си учила?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами навсякъде е така, в крайна сметка. Даже и в БГ няма да ми излезе по-евтино :P Аз искам архитектура да уча, но се колебая, защото я има само на 2-3 места и не знам колко са добри университетите, Aarhus, VIA и Aalborg :whist: Ти какво си учила?

Зависи, защото когато фалираш в Дания, фалираш по-лошо откъдето и да е другаде в Европа...може би с изключение на Осло, защото само там е по-скъпо.

Ако искаш да учиш архитектура, в Дания има 1 престижно училище, и това е архитектурното в Орхус. До колкото знам всичко е на датски. Мисля, че има едно момиче, което учеше архитектура на английски, но тя беше избрала някакъв колеж, което ме води до мисълта, че после трябва да се прехвърляш и т.н. което ОТ ЛИЧЕН ОПИТ ти казвам, че не е толкова просто, колкото обясняват навсякъде.

Така или иначе това, което съм чувала за архитектурата, не знам колко достоверно е, но ако искаш да я учиш в Дания, е добре да имаш перспективата да се преселиш и да работиш тук, защото самата им архитектура била особена...спазват някакви стандарти, съобразени със строителството в Дания, които са по-различни от европейските. Тоест, ако през цялото време те учат как се проектират едноетажни сгради...ниско строителство, някак не става да идеш да проектираш небостъргачи някъде другаде...Другото е, че не можеш да работиш като архитект в Дания с английски, това ти го казвам със сигурност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами навсякъде е така, в крайна сметка. Даже и в БГ няма да ми излезе по-евтино :ph34r: Аз искам архитектура да уча, но се колебая, защото я има само на 2-3 места и не знам колко са добри университетите, Aarhus, VIA и Aalborg ;) Ти какво си учила?

Не говорим за евтино. В България парите ти на месец (колкото да не умреш от жажда, дето имаше една приказка) едва ли ще са 700 евро. Както каза Мариса, ако фалираш там, фалирваш най-зле. Примери с разни хора, които се завлякоха с дългове и какво ли не, защото не успаха да си намерят работа няма да ти давам - ти сама си прецени.

Архитектура в Дания не си заслужава - нямат качествено обучение за чужденци в тази сфера. Ако искаш да учиш бизнес, маркетинг и т.н. - може.

Аз завършвам медиен дизайн и комуникации - не бях очарована, но не се оплаквам. Можеше и по-добре.

В Дания има едно единствено място, където си струва да учиш архитектура и то в случаи, че възнамеряваш да останеш там и да се реализираш - Arkitektskolen (Aarhus school of architecture). До колкото знам там специалности на английски няма. Мисля, че има за exchange студенти и Ерасмус-си, но не и full-degree. Същата е ситуацията и с журналистическото училище, музикалната академия и т.н. Програми на английски в повечето университети имат само от няколко години и все още не са адаптирали програмите си достатъчно добре, за да дадат добра подготовка на чужденци.

Имах двама приятели, които учеха архитектура в Дания - и двамата се отказаха и заминаха за Англия и Германия.

Давам ти съвет, ти сама си решаваш.

Моля те само не се заблуждавай от "безплатното" образование, защото става въпрос за много пари. Като си направихме сметката с един познат, неговото образование в Ню Йорк е излязло по-евтино от моето в Дания.

Имаш време. Проучи си нещата добре и мисли трезво, защото ако искаш да станеш добър архитект, ти трябва добра подготовка (и много учене).

Това е една от професиите, за които трябва да учиш и го няма варианта "научи се сам".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Учудвам се, че има хора, които не знаят, как се става архитект. Отиваш в Германия, немците те късат от чертаене, чертаене, чертаене и ставаш. Лесно е. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Представители на Оксфорд и Кеймбридж за първи път идват в България

За първи път представители на едни от най-големите световни университети Оксфорд и Кеймбридж идват в България, за да представят учебните заведения и начините за кандидатстване там. Това ще се случи тази събота, 20 март в рамките на изложението „Магистърски, бакалавърски степени и средни училища”, което ще се проведе в столичния хотел „Радисън” от 11 до 17 часа.

На изложението, организирано от международната компания Begin Group, ще бъдат преставени международни висши учебни заведения от САЩ, Великобритания, България и други европейски страни. Сред участниците са London School of Economics, Webster University, международният факултет на University of Sheffield, American Graduate School of Business и други. Специално внимание е отделено на финансиране на образованието. Специалисти от Британския съвет и Фондация „Кирил и Методий” ще предоставят информация за кандидатстването за стипендии в Обединеното кралство. Част от университетите също ще презентират своите стипендиантски програми.

На изложението ще бъдат представени и възможности за средно образование в чужбина, в добиващите все по-широка популярност в България Boarding schools. Посетитетилите на изложението ще могат да спечелят и 30 % отстъпка от цената за летните езикови курсове.

MBA и магистърски програми, курсове по бизнес чужд език, подготовка за GMAT, TOEL, IELTS, висше образование, частни училища, ваканционни програми, подготовка за чуждестранни висши учебни заведения – всичко това ще бъде представено в рамките на няколко часа от 11 до 17 часа в столичния хотел „Радисън”.

Изложението е насочено към мениджъри, млади специалисти, както и към студентите от по-горните курсове, които имат интерес за допълнително образование. Проявата ще представлява интерес също и за родителите на ученици в горните класове. Посетителите на изложението ще имат възможността лично да общуват с представители на чужди и български университети, бизнес-училища, образователни агенции и частни училища.

Източник: actualno.com

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Представители на Оксфорд и Кеймбридж за първи път идват в България

Източник: actualno.com

И ние с Бианка няма да ги оставим без работа... :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И ние с Бианка няма да ги оставим без работа... :(

Взимай си билет по-бързо и да се хващаме под ръчички да ходим да тормозим англичаните! ;)

Аз в Дания бях на едно подобно изложение, на "уж" университети от целия свят - само от Австралия, Нова Зеландия, един от Япония и един от Хаваите :)

Побъркахме ги с въпроси.

Само до Хавайския не ходих - и със стипендия да ме пратят там, няма да ида - възможно ли е изобщо да си истински студент...на Хавайте?! :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кандидат-студентска кампания за Бакалавърски програми в Чужбина - Зала 3 на НДК 26-28 март 2010 Информация за бакалавърски програми в западни и български университети ще бъде представена на изложението за образование в България и Чужбина. Форумът е специализиран за университети в България и чужбина. Кандидат-студентската кампания предстои за това време не губи и в НДК иди 26-28 март 2010. През последните години има засилено търсене на различни програми за обучение в чужбина. Ела да те видят “ОТЛИЧНИЦИТЕ” и се запознай с възможностите за безплатно или достъпно обучение в страни като Дания, Германия, Унгария, Словения, Кипър и др. На форум “Образование без граници” ще имате възможност да зададете своите въпроси и разберете за различните стипендии, отпускани от британските и американските университети и др. Входът е свободен след направена предварителна регистрация на http://www.education-world.eu/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване