Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте!До сега никой не е споменал нищо в темата за обучението в Испания.Искам да помоля, ако някой има инфо да го сподели.По специално се интерусувам за Дизайн - уеб или графичен.

Редактирано от mih (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте на всички,търсещи и даващи насоки за кандидатстване в чужбина =) и аз като 'mih' бих искала някой да ми помогне за следване(по възможност безплатно) в Испания или Италия :P и аз се занимавам с графичен дизайн, рекламна графика-плакати, казано на кратко търся си колеж в дадените страни по горе с обучение- изобразително изкуство. някой ако има време моля да отдели и да ми помогне, защото не мога да намеря нищо! чувам от ляво на дясно разни неща... но нищо окончетелно и достоверно не е .Публикувано изображение

много ви благодаря предварително и ще проверявам за помощ :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей!Ровичкайки се в интернет може да се намерят много неща.Виж открих няколко сайта http://www.ied.es/ http://www.esdip.com/ и http://www.palermo.edu/.Но не знам как се кандидатства и подробности.Аз държа да е в Испания, защото знам испански, но в първия сайт има разни неща и за Италия.За безплатно не знам нищо.И все пак ако разбереш нещо за в тази сфера - графичен или уеб дизайн, кажи.Аз имам време, но все пак трябва да се ориентирам как стоят нещата в чужбина от по-рано.И ако има други които знаят нещо да не си мълчат :P .

Редактирано от mih (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинете бих искал да попитам дали някой може да ми даде примерен списък с учебници, речници и прочие , т.е всичко което е необходимо за самостоятелната подготовка за TOEFL Предварително Благодаря за съдействието А ако някой е карал някъде курсове и е доволен от тях да пише ,че разглеждах до сеге и единствените добри отзиви които получих бяха за Модулор. Иначе предпочитам самостоятелната подготовка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!До сега никой не е споменал нищо в темата за обучението в Испания.Искам да помоля, ако някой има инфо да го сподели.По специално се интерусувам за Дизайн - уеб или графичен.

В интернет може да намериш доста информация.Но все пак:

Как се става студент в Испания?

Следването в испанските университети е разделено на три етапа. След първия студентите получават диплома за полувисше образование. След петата година младежите завършват и висшето и стават магистри. Третият етап е за придобиване на докторска степен или следдипломна квалификация. В Испания, както и в почти всички европейски държави, има държавни и частни университети. Държавните са 45, като най-известните от тях са в Мадрид, Барселона и Сан Себастиян.Таксите в държавните висши учебни заведения са между 600 и 900 евро на година и това нарежда обучението в Испания сред сравнително евтините в Европа. В частните ВУЗ обаче таксите са значително по-високи и започват от 3500 евро на година и стигат до 15 хил. евро в международните университети. Кандидатстването в испанските държавни университети е централизирано и от няколко години българските младежи могат да се явяват на приемните изпити тук. За разлика от останалите държави, където кандидатстването става основно по документи, за Испания трябва да се положи специален изпит. Той се нарича "Селективидат" и е валиден за всички висши учебни заведения. Това е писмен изпит по пет предмета - два от тях са задължителни, а останалите са по избор в зависимост от избрания профил - технически или хуманитарен.

Във всеки от тях са включени 7-8 предмета, между които кандидатите трябва да избират. Задължителните предмети са испански и западен език по избор - английски, немски, френски, италиански или португалски. Избираемите предмети са математика, физика, химия, биология, география, техническо чертане, испанска литература, история на съвременния свят, латински език, гръцки език, история на изкуството и история на философията.

Изпитите се провеждат в два дни през първата седмица на юни. Задължителните предмети се държат през първия ден, а през втория - останалите. Документите се подават в учебния отдел на испанското посолство в София, откъдето може да се получи и най-подробна информация за следването в Испания.

Условието към кандидатите е да имат диплома за средно образование. Резултатите от изпита се оповестяват до две седмици след датата на полагане. Таксата за записване и явяване на "Селективидат" е 70 евро. След успешното му полагане младежите могат да подадат документи за осем университета. За успешно положен изпит се смята този, при който резултатът е минимум петица по десетобалната система. Младежите се оценяват от Националния университет за дистанционно обучение (UNED), който разглежда молбите на всички желаещи да учат в Испания - www.uned.es. ...

ПЪЛЕН ТЕКСТ

Не знам до колко е вярна информацията!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Muchas gracias!

De nada!

Глупостите на страна.Аз не съм доволна от образованието в Испания.Учила съм 2 години някъде.Втората - нещо като нашето 12 клас...учихме таблицата за умножение,химичните елементи,какво е глагол,съществително и всякакви елементарни неща- неща който съм ги учила в България в 5-6 клас даже някой и по-рано.Отказах се,не виждам някакъв смисъл освен загуба на време!Не знам как е по университетите надявам се да са по-добре.

Редактирано от iveta7 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Някой има ли информация относно студентските кредити за образование в чужбина? И по-конкретно бих желала да разбера дали ако ще уча в университет, където няма такси ще имам право да получа такъв кредит, който да мога да използвам за квартира, храна и други такива разходи. Мерси предварително :brick wall:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много от току-що завършващите средното си образование младежи мислят да продължат висшето си образование в чужбина. Тук предлагам да съберем най-полезната информация за това какво се учи в чужбина, какво ни трябва, за да учим там.

~ WorldWide Education - списък с повече от 3500 университета в 88 държави!

~ Обучение в САЩ - може би най-подробния сайт за кандидатстване в САЩ - ще намерите списък с доста добри университети, които са давали и дават стипендии. Много добре е обяснено какви точно изпити трябва да положите, какви документи трябва да попълните.

~ Следване в Германия - най-подробния сайт за кандидатстване в Германия - описани са стъпките, през които трябва да минете, има адресите на универиситетите, мнения на вече учащи в Германия

~ Списък със статии - голям списък със статии, публикувани в пресата относно кандидатстването в чужбина

~ Списък с фирми - списък с фирми, които се занимават с помощ и организация на кандидатстване за чужбина

~ Голяма колекция от полезни сайтове - има много информация за кандидатстване по целия свят

Фондации:

~ Фондация 'св. св. Кирил и Методий'

~ Отворено общество

~ Фондация 'Фулбрайт'

И така - това е за сега, използвайте информацията и късмет. :mark:

Ако ви попадне нещо полезно - споделете го!

Здравейте,

можете ли да ми помогнете в откриването на програма за обучение в областта на web-дизайна, която да е в университет, колеж или към авторитетна организация? Става дума за Германия, Белгия или Холандия. Трудно ми е да намеря такава сам, защото търся да е на английски език или немски, но за Германия или не търся правилно или...и аз не знам. А за Холандия и Белгия, не намирам на английски.

Това е много вано за мен и ще съ ви безкрайно признателен на всички, ако се отзовете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Полезни образователни сайтове по държави:

* Австралия - www.idp.com

* Австрия - www.oead.ac.at

* Великобритания - www.educationuk.org

* Германия - www.daad.de

* Дания - www.studyindenmark.dk

* Ирландия - www.educationireland.ie

* Испания - www.eduespa.org

* Италия - www.study-in-italy.it, www.cimea.it

* Канада - www.studycanada.ca

* Норвегия - www.studyinnorway.no

* САЩ - www.educationusa.state.gov

* Турция - http://www.studyturkey.metu.edu.tr

* Финландия - www.studyinfinland.fi

* Франция - www.edufrance.fr

* Холандия - www.studyin.nl

* Швеция - www.studyinsweden.se

* Япония www.jasso.go.jp

Източник: karieri.bg

Редактирано от Fifa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Fifa

Дъщеря ми спечели конкурс в "Отворено общество" (не в България). На нея като изключение и дадоха 2 год. период на обучение в частно училище в САЩ. Училището е исключително престижно - има над стандартни условия в сравнение с другите частни училища в САЩ. Естествено и учебните изискванията са над стандартни а за начинаещ чуждестранен студент - убийствени. :wors: .

За сравнение: максималната оценка е 6, но оценки между 4.5 и 6 имат само 7,8% от учащите. В момента успехът и е около 4.5, което по тяхните стандарти е много добре а за чуждестранен студент е това "great start" (цитирам писмото което получихме).

Ще кажа също, че дъщеря ми е нямала по ниска оценка от 6 през всичките и семестри на следване от 1 до 10 клас, т.е. до отиването и в САЩ. Печелила е много награди от олимпиади и фруги математически състезания вкл физика..

На практика се получава че абсолвентите от частните училища (там учат до 2% от училищната популация в САЩ) имат по ниски оценки от абсолвентите на държавните - нещо като нашите отличници в селата когато завършваха 8 клас и идваха в градовете да кандидатстват.

Въпросът ми е как в САЩ и в Великобритания гледат на подобни "ниски" дипломи ???

Докато в САЩ има приемни испити, във Великобритания няма, което и прави положението на кандидата още по-сложно.

Редактирано от plamenhk (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
2.1 Писането на български език с кирилица е задължително. Теми и съобщения, написани на латиница или само с главни букви, се изтриват без предупреждение. Редактирано от potrebitel
КИРИЛИЦА (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли такъв, който учи в холандските университети. Искам да разбера повече за живота, възможностите за работа и т.н. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Търся информация за кандидатстване в Дания, не искам да ходя по фирми. Може ли да ми помогнете с информация ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Например погледни http://www.studyindenmark.dk/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте Искам да попитам коя страна е по-добра за обучение САЩ или Англия, в коя цените са приемливи за обикновен гражданин на България и каква е разликата м/у колеж и университет (от тази страна кое е по-добре, дава възможност за по-лесно намиране на работа, прогресиране , ще е от по-голяма полза, казано накратко). Ако е от значение - за сферата на бизнеса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

каква е разликата м/у колеж и университет (от тази страна кое е по-добре, дава възможност за по-лесно намиране на работа, прогресиране , ще е от по-голяма полза, казано накратко).

Объркването идва оттам, че в началото унивеситети като Oxford основали малки филиали в Америка и именно защото били малки ги нарекли колежи и е трябвало да завършиш обучението си в унивеситет в Европа. Понякога тези думи се използват като синоними. Друго, което води до объркване е това, че в различните страни думата колеж се използва с друго значение. Например в Ирландия понякога вместо гимназия се казва "колеж" и т.н. Колеж е като нашия университет, а техния унивеситет е като нашите магистратури. Колежите обикновенно предлагат първите две степени Associate degree и Bachelors degree, а университетите - последните три: Bachelors degree, Masters degree и Doctoral degree. Това обаче не е общовалидно правило, защото не всички университети предлагат Doctoral degree, а някои от тях предлагат и две годишно обучение. Колежът понякога е част от университет. Просто университетът е нещо, което предлага всички степени – и бакалавър, и магистър, и доктор. Частта от университета, която образова учещите за бакалаври, се нарича колеж. Някои колежи предлагат и магистратура, а други са 2 годишни и не водят до бакалавър, но така или иначе всичко, което ви подготвя за бакалавър, особено в САЩ, се нарича колеж

Искам да попитам коя страна е по-добра за обучение САЩ или Англия, в коя цените са приемливи за обикновен гражданин на България.

В САЩ като цяло обучението и перспективите за работа са по добри. Проблемът е в разходите за обучение. Без стипендия е почти невъзможно да следвате в престижен ВУЗ. Трябва да знаете че в САЩ учебните заведения са силно диференцирани по качество. А качеството на студентите в реномираните учебни заведения е исключително високо.

Европа, за "обикновен гражданин на България" е много по приемлива, и като цена и като възможности за приемане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Не знам въпросът ми дали е в компетенцията ви или конкретно трябва да се допитам до съответните институти, но бихте ли ми казали може ли да се кандидатства в САЩ с IELTS Academic? Все някой ще е попаднал в моята ситуация. Доколкото разбрах IELTS се признава за алтернатива на TOEFL, но все още остават изпитите SATI и SATII, но предвид, че е академичният модул, дали само с издържания с 8.5 банд IELTS няма да е достатъчен? Идеи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Някой учи ли или има ли намерение да учи в Германия с програми на английски ? Аз се колебая дали да кандидатстват, не чувам много добри отзиви от образованието. Вие какво мислите ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Интересува ме дали за специализации по медицина в чужбина трябва да се търсят медицински университети или университетски болници?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Може ли някой да ми даде повече информация за Hakes ? Заслужава ли си да се кандидатства чрез Hakes или е по-добре да отида в някоя консултанстска къща ? Резултатът ми на TOEFL е 81. Може ли с този резултата да бъда приет в Дания ?

Редактирано от TheGreatG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Може ли някой да ми даде повече информация за Hakes ? Заслужава ли си да се кандидатства чрез Hakes или е по-добре да отида в някоя консултанстска къща ? Резултатът ми на TOEFL е 81. Може ли с този резултата да бъда приет в Дания ?

Не знам колко повече информация ти трябва от тази в сайта им, обяснено е съвсем подробно ;)

За втория ти въпрос...абсолютно еднакво е, но в консултантска къща вероятно ще ти се усмихват повече и съответно ще ти вземат повече пари...

Относно кандидатстването в Дания, не си кандидатствал, не са те приели. Приемът ти е гарантиран, обаче след това дали ще успееш да завършиш е съвсем отделен въпрос. И не става въпрос само за мотивация, учене, но и за това да успееш да се издържаш, което в този момент не е лесно. Но има раздел българите в чужбина и там е писано доста по тези въпроси. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

може ли да се кандидатства в САЩ с IELTS Academic? Доколкото разбрах IELTS се признава за алтернатива на TOEFL, но все още остават изпитите SATI и SATII, но предвид, че е академичният модул, дали само с издържания с 8.5 банд IELTS няма да е достатъчен?

Оценката е супер. Браво! Доколкото знам отделни американски университети признават IELTS

http://admissionsync.com/2008/12/17/toefl-...-ielts-cutoffs/

Най добре е да питаш пряко в университета.

И аз имам "подобен" проблем. Дъщерята ще завърши средно образование в САЩ. Трябва ли и тя да държи TOEFL ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, в момента разглеждам възможностите за кандидатстване в Холандия и Дания и в сайтовете на всички университети ми искат "officially certified" копия на дипломата ми за средно образование. Аз си я легализирах и от министерството ми дадоха само едно такова копие, а тъй като искам да кандидатствам в няколко университета, не мога да го изпратя. Какво трябва да направя според вас - да пратя обикновено копие или пък нотариално заверено? Бих била много благодарна ако някой е кандидатствал там да ми каже какво е направил. Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Правиш легализиран превод на дипломата си и пращаш копие от него плюс копие на българската ти диплома. :blink:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...