Премини към съдържанието
sliderum

Конфигурации за маниаци на евтинията

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Темата е с цел: минимум цена/максимум параметър, та ако ще и да е просто като число, а не като качество, надеждност и прочие, макар и в тази посока да не са забранени случайни "попадения". Същевременно, хората търсещи нова конфигурация, но разполагащи наистина с минимален бюджет, могат и тук да се оглеждат за предложения, но тях ги моля само да гледат и да си харесват, а в случай че търсят нещо различно от предложенията в тази тема, нека пуснат своя собствена или постват във вече отворени подобни теми!

Ето едно(ПЪРВОТО) предложение за АМД базирана конфигурация.

Публикувано изображение

Предимства:

1. На процесора може да се отключи ядро и да заработи като Athlon II Х2.

2. 2Х2ГБ ДДР3 памет работеща в двуканален режим.

3. Твърд диск с цели 500ГБ обем!

4. Гигабитов мрежов контролер.

5. Цена от цели...291лв. с ДДС.

6. Който иска може да си измисли още предимства, но да не ги пише в темата под формата на спам :)

П.П.За още около 2-2.5лв. може да се смени мишката с оптична... :hush:

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок, нека да бъдем малко полезни. Ето едно примерче от моята практика. Имам няколко продадени тази година (в дъната сякаш имаше леки разлики с 1-2 долара и някаква буквичка), разликата при моята щайга е много по-качествената кутия и захранване, както и процесора, доста по-добре се държи а и носи на изшиване: Паметта е само 2 гб но за счетоводство/ТРЗ и това е достатъчно, дори прекалено. Цените са от мост с включено сглобяване, инсталация и тест на системката, Очевадно цените могат да бъдат много по-ниски, ако взема цифри от скай примерно но това е реален пример за Сливен, нали това е идеята: Наименование Цена US $ Дънна платка ASROCK G41M-S3 /G41/LGA775 49,00 Процесор CELERON DUAL CORE E3400 BOX 48,00 Памет 2GB DDR3 1333 A-DATA 14,00 Твърд диск 250GB WD SATA2/7200/8M 40,00 Кутия CM TM300 W/420W PFC 48,00 Общо: 199,00 Цена с ДДС: 238,80 Цена в лева с ДДС: 324,77

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок, нека да бъдем малко полезни. Ето едно примерче от моята практика. Имам няколко продадени тази година (в дъната сякаш имаше леки разлики с 1-2 долара и някаква буквичка), разликата при моята щайга е много по-качествената кутия и захранване, както и процесора, доста по-добре се държи а и носи на изшиване: Паметта е само 2 гб но за счетоводство/ТРЗ и това е достатъчно, дори прекалено. Цените са от мост с включено сглобяване, инсталация и тест на системката, Очевадно цените могат да бъдат много по-ниски, ако взема цифри от скай примерно но това е реален пример за Сливен, нали това е идеята:

.....

Да, това е идеята! На теория може да се постнат теми и за конфигурации с максимална цена, но за такива в тази криза почти няма търсене, пък и повечето, които са за малки деца или за хора, които просто искат да си вършат обикновена работа, да гледат филми и да сърфират в интернет, както и да подкарват леки игри на малки и средни резолюции, дори вграденото видео е достатъчно. Да не пиша че се търсят и конфигурации за "лелки", които нищо не разбират от компютри, но пък имат големи колекции от снимки, а може би и клипове, от разни страни където са работили, или които са посетили за екскурзия или на почивка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иронизираш ли ме? Хубаво, че си пуснал тема, която никой няма да погледне. Нямаш си работа, пускаш си теми. Само не мога да разбера, защо продължаваш да се заяждаш? А за твоята конфигурация... няма такова животно - 4 GB RAM за секретарки.

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASROCK G41... - няма такава тояга, като тези дъна! Нито едно не минава теста за стабилност на вградената видеокарта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
:mad: Извинявам се, за намесата, но мисля, че заглавието е некоректно.Хората търсят евтини конфигурации, не за това че са манияци, а по скоро причината е финансовата възможност, а не на последно място и за какво ще се ползва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASROCK G41... - няма такава тояга, като тези дъна! Нито едно не минава теста за стабилност на вградената видеокарта.

Бедна ти е фантазията колко много машини в болници, поликлиники, счетоводни къщи, банки, застрахователи и т.н. работят с подобни конфигурации, на базата на Г41, Г43, подобните на АМД - 6100, 7000, 7025, 653 и т.н.. Колко много пари, сметки и съдби зависят от подобни, как го наричаш - "тояги" ? Е, не знаят за този колосален проблем на Интел но препрупани с работа вероятно не им остава време за глупости ?

sliderum, поразчисти темата, моля те, както си обявил в първия си пост, включая коментара за 4 гб за секретарки ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бедна ти е фантазията колко много машини в болници, поликлиники, счетоводни къщи, банки, застрахователи и т.н. работят с подобни конфигурации, на базата на Г41, Г43, подобните на АМД - 6100, 7000, 7025, 653 и т.н.. Колко много пари, сметки и съдби зависят от подобни, как го наричаш - "тояги" ? Е, не знаят за този колосален проблем на Интел но препрупани с работа вероятно не им остава време за глупости ?

sliderum, поразчисти темата, моля те, както си обявил в първия си пост, включая коментара за 4 гб за секретарки ?

Виж, преди да разчисти, да ти кажа какво имам предвид. Ползва мои думи от един мой преден пост и то дословно. Иронизира ме. Другите може и да не разберат това, но аз НЕ МОГА ДА ТЪРПЯ ТОВА! Нека като ще разчиства, да разчисти и думите, копирани от мой преден пост. Като има нещо да ми казва, да ми го казва на лична или да ми отговори на конкретния пост от вчера! А 4 GB RAM са си голяма глупост за компютър под 300 лева. Това е истината. Като иска двуканален режим, 2х1 GB e добре. Тая конфигурация е нещо като...евтини на брашното, скъпи на триците.

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Приятелю, не става въпрос принципно за G41, а конкретно за Asrock с G41. Абсолютно същите РАМ и процесор ги слагам на евтин Асус и никакъв проблем.

ЕДИТ: "подобните на АМД - 6100, 7000, 7025, 653 " - това пък каво е?

Редактирано от tahumba (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темата много бързо може да се изчерпи, като се споменат само 2 чипсета и 2 процесора и 2 варианта за рам. Всичко останало е на принципа колкото повече толкова повече.

INTEL

MB - G41 който и да го е правил, базов модел, е не повече от 90лв.

CPU - INTEL Dual Core E3400 не повече от 90лв.

AMD

MB - GeForce 7025 ако се добави едни 10лв може и AMD 760G -без изгъзици не повече от 90лв.

CPU - Athlon II X2 250 Dual Core - не повече от 110лв. в краен случай Sempron 145 ~70лв

Всичко останало

RAM - ДДР3 2х1гб или 2гб и всеки един от двата варианта не излизат повече от 45лв.

HDD - 250/500gb зависи кой е по евтин - до 70лв.

CASE - ATX 400W - до 50лв.

intel - 345lv

amd - 365-325lv

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темата много бързо може да се изчерпи, като се споменат само 2 чипсета и 2 процесора и 2 варианта за рам. Всичко останало е на принципа колкото повече толкова повече.

...

Изобщо няма да се изчерпи темата толкова бързо, защото далеч не са само тези два-три варианта.

И ще дам един елементарен пример за евтина и още по-евтина конфигурация, просто с две дъна, които си разполагат с процесор и видео:

1. ASUS E35M1-M PRO, AMD A50, X2 E-350, Vga, DDR3

2. Foxconn 45CTP, i945GC, Atom 230, Vga, mini-ITX

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Варианти колкото искаш, но аз не виждам смисъл от темата. Просто от началото на годината, условно 6 месеца има 4-5 теми за комптри около и под 400 лв. Максимум. Средното е м/у 600 и 800 лв. Моят принцип е колкото се може по-ново: AMD Athlon X2 със съответните дъна или Intel Pentium G620 на 1155 сокета (възможно е и да бъркам номера на процесора, просто не го проверявам в момента). Атлона е 100 лв в Sky, а Пентиума мисля беше 120, но там има и по-евтини дъна, около 90 лв на AsRock за най-новият сокет. Разбира се E-350 и всичките тези дъна с вграден процесор за HTPC също са добър избор за евтина машинка. Сложете и онази кутия CM 120 или колкото беше със 150 ватовото захранване и 3-ка РАМ и е чудесно малко и тихо компютърче за ниска цена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така. Първо добра вечер на всички!

Темата, за сега не е стигнала до положение, да бъде разчиствана. Ако в бъдеще обаче, се натрупат "мнения" от типа на това, което е постнал bildera_ вероятно, не, напълно сигурно ще взема мерки по този въпрос.

Към bildera_: Приятелю, никого не съм иронизирал, нито съм се стремял дословно да цитирам! Ако се е получило чак такова съвпадение се извинявам - не съм писал увода по този начин нарочно! Калдейта(Форуми), е толкова огромен откъм теми и постове сайт, че каквото и да напиша, все ще съвпадне повече или по-малко с нечие литературно :biggrin: произведение.

Темата е направена с цел да се пускат актуални(доколкото е възможно поради лимитирането в посока минимална цена) конфигурации. По този начин ще се помогне на хората, които са с ограничен до минимум бюджет и не са имали компютър до момента, като им даде идея за машина от начално ниво.

Заглавието съм го написал така с цел да привлича погледа именно на хората, за които е предназначено, така ще се избегнат N- броя теми от рода на: "ПОМОЩ, помогнете ми да си сглобя нов компютър!!! - имам 250лв. или 300лв. или 324.55лв." , то никой не задължава да влезе и да чете в темата, още по-малко да пише.

Към martinsi: Приятелю, няма как да се изчерпи темата, след като производителите на хардуер постоянно "бълват" нови и нови, все по-производителни и/или капацитивни модули...Така че в рамките на някаква минимална цена, с течение на времето ще се предлагат конфигурации, притежаващи все по-добри параметри и дори нови възможности, които не са налични примерно при асемблите предлагани сега!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето и евтина конфигурация с 1155:

ASROCK H61M-VS /H61/LGA1155 - 1 бр. - 88.10 лв.

G620 2.6GHZ/3MB/LGA1155/BOX - 1 бр. - 119.83 лв.

2GB DDR3 1333 KINGSTON BULK - 1 бр. - 20.80 лв.

250GB WD SATA2/7200/8M - 1 бр. - 59.83 лв.

CX-5859 /SILVER/NO PSU - 1 бр. - 24.92 лв.

PSU FORTRON ATX-300PNR /300W - 1 бр. - 40.47 лв.

Обща стойност - 353.95 лв. с ДДС

ЕДИТ: Интересно преобразуване има в новата версия на копираното от клипборда.

Редактирано от tahumba (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

djagi

Атом решенията, мисля че не отговарят на най-ниска цена/ най-висока производителност !

Е-350 не знам какво може, но по клас, би трябва да малко по-добро от Атома - не отговаря на условието.

sliderum

Бълват си нови неща, но най-евтините решения се сменят горе долу на 2години разстояние и разнообразието почти го няма.

Освен всичко това, има го и момента дали има смисъл да се дават линкове към местата, където се намират чарколаците, при положение че няма представител във всеки град - наличността и цената са супер важни!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Атом не отговаря на "най-ниска цена/ най-висока производителност", но пък отговарят на заглавието на темата - "Конфигурации за маниаци на евтинията". Но пък и не знам каква по-добра производителност може да се постигне за 150 лева примерно... Е-350 бих си купил аз. Поне от това, което чета по ревютата, но вместо да го преразказвам, ето ти нещо за четене - http://hardwarebg.com/amd-e350-и-asus-e35m1-m-pro-fusion-настъпва/ Тепърва предстои да видим какво още ще предложат AMD и то точно за този клас компютри, който обсъждаме тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

djagi

Атом решенията, мисля че не отговарят на най-ниска цена/ най-висока производителност !

Е-350 не знам какво може, но по клас, би трябва да малко по-добро от Атома - не отговаря на условието.

sliderum

Бълват си нови неща, но най-евтините решения се сменят горе долу на 2години разстояние и разнообразието почти го няма.

Освен всичко това, има го и момента дали има смисъл да се дават линкове към местата, където се намират чарколаците, при положение че няма представител във всеки град - наличността и цената са супер важни!

Не забравяйте нещо много важно: Бедните хора, освен че нямат много средства за закупуване на компютър, също така биха се отказали при малка разлика в производителността, но за сметка на това придобивайки машина с по-ниска(в някои случаи доста по-ниска) консумация на ток, а също и намалено ниво на шума. Е, няма ли който и да е при приблизително еднаква цена, да предпочете примерно 5-10% по-ниска производителност, но почти или напълно безшумна работа и годишен харч за електричество намален примерно с 50лв. или дори повече?

Не забравяйте също, че някои съвременни модули, дори да са малко по-бавни в грубите сметки от аналогични по-цена по-стари модули, все пак притежават някои възможности, които на предците им липсват. Примерно по-съвременни набори от инструкции, включително такива, които липсват у старите чаркове. Това им позволява да имат предимството да проиграват функции на съвременният софтуер, които просто остават неизползувани на машина от по-старото поколение. Най-мизерният възможен пример(нарочно Ви давам него, а съм сигурен, че и сами ще се сетите за цяла гама различни функционалности, които просто не могат да работят на примерно на процесори с липса на нужните инструкции), AERO визуализацията на съвременните версии на Уиндоус, която няма как да се види с видео, което не поддържа съвременна версия на DirectX...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така. Първо добра вечер на всички!

Темата, за сега не е стигнала до положение, да бъде разчиствана. Ако в бъдеще обаче, се натрупат "мнения" от типа на това, което е постнал bildera_ вероятно, не, напълно сигурно ще взема мерки по този въпрос.

Към bildera_: Приятелю, никого не съм иронизирал, нито съм се стремял дословно да цитирам! Ако се е получило чак такова съвпадение се извинявам - не съм писал увода по този начин нарочно! Калдейта(Форуми), е толкова огромен откъм теми и постове сайт, че каквото и да напиша, все ще съвпадне повече или по-малко с нечие литературно :( произведение.

Темата е направена с цел да се пускат актуални(доколкото е възможно поради лимитирането в посока минимална цена) конфигурации. По този начин ще се помогне на хората, които са с ограничен до минимум бюджет и не са имали компютър до момента, като им даде идея за машина от начално ниво.

Заглавието съм го написал така с цел да привлича погледа именно на хората, за които е предназначено, така ще се избегнат N- броя теми от рода на: "ПОМОЩ, помогнете ми да си сглобя нов компютър!!! - имам 250лв. или 300лв. или 324.55лв." , то никой не задължава да влезе и да чете в темата, още по-малко да пише.

Към martinsi: Приятелю, няма как да се изчерпи темата, след като производителите на хардуер постоянно "бълват" нови и нови, все по-производителни и/или капацитивни модули...Така че в рамките на някаква минимална цена, с течение на времето ще се предлагат конфигурации, притежаващи все по-добри параметри и дори нови възможности, които не са налични примерно при асемблите предлагани сега!

Нека се уточним. Темата ми харесва, а критиката ми бе не към заглавието и уводът към темата, а към вторият ти пост. Ето какво казваш ти и какво написах аз оня ден:

Да, това е идеята! На теория може да се постнат теми и за конфигурации с максимална цена, но за такива в тази криза почти няма търсене, пък и повечето, които са за малки деца или за хора, които просто искат да си вършат обикновена работа, да гледат филми и да сърфират в интернет, както и да подкарват леки игри на малки и средни резолюции, дори вграденото видео е достатъчно. Да не пиша че се търсят и конфигурации за "лелки", които нищо не разбират от компютри, но пък имат големи колекции от снимки, а може би и клипове, от разни страни където са работили, или които са посетили за екскурзия или на почивка.

Може би може без ДВД, но днес се занимавах няколко часа с прехвърлянето на снимки на един познат, на който сглобих евтината конфигурацийка, каквато се иска тук. И да, познатият е лелка и почти си няма понятие от компютри. Обаче, без DVD не става. Жената я бяха стреснали, че може да и изгори харда, а тя има снимки от цяла Европа на него. Аз също я стреснах допълнително, като и казах, че съм губил снимки от прецакан хард. Та така, наложи се да роявя из компа и, за да копирам снимките и на DVD дискове. Не знам, как ще стане копирането на флашки. Доста скъпо ще излезе, спрямо DVD :). Знам и варианта за външен хард, но защо не една проста записвачка за двайстина лева?

Аз разбирам поста ти като подигравка. Айде, да не е точно подигравка, а някакво иронично отношение към мен. Каква е причината, ти си знаеш.

А такава тема за конфигурации бях предложил на модераторите преди много години. Вероятно ти още не си бил регистриран тук с тоя ник. Но тогава нещата не станаха по простата причина, че всеки човек има собствени изисквания, а нещата в ценово и техническо отношение, се променят много бързо. Аз исках да се направи нещо, като конфигурациите на месеца, които се появяваха в някои списания. Обаче , явно на никой не му се занимава с това. А би било добра идея - една заключена тема, за която някой модератор да се грижи, която да е на първа страница и която да се казва нещо от сорта на... " конфигурации на месеца". В нея всеки месец да се попълват избрани или може би най-популярните конфигурации във форума, в различен ценови диапазон и за различни вкусове. Ако аз се занимавах с тоя форум, бих направил нещо подобно. Досега или никой не се е сетил или е нямал желание. Затова и често изникват все нови и нови теми за това, каква конфигурация да си купим. Дори и аз бях пуснал подобна тема миналата седмица, защото просто не съм купувал толкова евтини неща и исках да се съветвам с хора като вас. Ако си купувам и нещо скъпо, пак ще го направя, макар да имам и собствено мнение по въпроса. Няколко възгледа никога не са излишни и могат да покажат нещо, което аз не съм забелязал.

Извинявай, ако съм приел грешно поста ти, а той не е имал цел това, което казвам. И като горд, бивш собственик на евтина конфигурацийка, показана ми от тоя форум и дооформена от мен, приветствам тая тема. Само, че нека стане важна, а такива постове като моя да се изтрият. Сега ги писах тия неща, за да са ясни нещата и за да знаят всички, че нямам намерение да се конфронтирам с никого, но не търпя иронично отношение. Просто можеше да се извиниш, а не да пишеш в поста си, че четеш много мнения и няма как коментарите да не съвпаднат в един момент. И не да се извиниш, защото смяташ, че си виновен, а защото АЗ СЪМ СЕ ОБИДИЛ. Това е различно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

................

Благодаря за разбирането!

Темата е предимно за ориентиране на хората, за които става на въпрос. Поради различни причини доста от тях дори нямат на идея, даже и не се интересуват, какво има в кутията на компютъра. Основните им цели са две(имам предвид, на хората с минимален бюджет, ама разбирай наистина минимален - някъде около месечният размер на минималната работна заплата евентуално + някакъв не особено голям процент):

1.Компютър, който да работи стабилно.

2.Да се вмества в бюджета, който и с лев отгоре не трябва да се надскача.

От тези отправни цели, вече някои от тях изказват претенции, примерно от рода на "компютъра да е геймърски", или "да е за работа с последната версия на Фотошоп и другите продукти от серията на Адоби и на Корел, че и от време на време искам да си рисувам с Autodesk 3Ds Max ,също и Maya" и NewTek LightWave 10.1"

Как може да се удовлетворяват такива изисквания с бюджет за компютър в размер на 300лв.+-5-10% или дори на примерно 500лв. за пълна конфигурация с монитор.

Тук е мястото, да обясня на хората с тънък бюджет, че почти не може да се варира, що се отнася до възможностите на система от този ценови клас, поне за удовлетворяване на изисквания като тези посочени в цвят. Те трябва да са сигурни, че предложените им системи в тази тема, ще се справят по-добре с тези програми, отколкото аналогични по цена машини, предложени в офертите на бакалници, чието име започва с "Техно..." или дори с това не започва...Разбира се сравнени с оферти предлагани по времето когато е пуснат поста със съответната конфигурация, защото след година-две даже бакалските оферти ще са с по-добри параметри,... но пък тогава в темата пак ще има постове с конфигурации, които ги бият...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

От тези отправни цели, вече някои от тях изказват претенции, примерно от рода на "компютъра да е геймърски", или "да е за работа с последната версия на Фотошоп и другите продукти от серията на Адоби и на Корел, че и от време на време искам да си рисувам с Autodesk 3Ds Max ,също и Maya" и NewTek LightWave 10.1"

...

Работя със отворени фотошоп cs3 , autodesk 3ds Max 2012x64 , winamp , opera , dreamweaver cs5 , chrome , ie , firefox , във продължение на дни ,компа не го изключвам почти никога.С тези програми включени рамта ми не пада под 75%, а като си работя във макса до 90 и повече е стигала.Но т'ва не пречи на компа да се държи стабилно.

За работа със макс използвам видео на което всеки би се изсмял intel GMA 4500M, но ето , че може да се справя със макса ,и фотошопа. Не знам как,но може.

Процесора ми е intel pentium T4300@ 2.1 GHz ,този процесор съм го мъчил не със друго , а рендериране , по 1,2 даже 3 дни на почивки.

Естествено се охлажда със един 120мм на изхода за въздух.

Временно имах настолен който издъхна , със П4, 2,5 рам ддр2 ,Ати нещо си.Горе споменатите не успява да ги сработва, за туй го използвах само за рендериране.

С поста искам да кажа, че със непретенциозният лаптоп който имам , със части за които нямам коментар успява да се държи учудващо добре със програми за които даже не са си помисляли че ще се сложат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Работя със отворени фотошоп cs3 , autodesk 3ds Max 2012x64 , winamp , opera , dreamweaver cs5 , chrome , ie , firefox , във продължение на дни ,компа не го изключвам почти никога.С тези програми включени рамта ми не пада под 75%, а като си работя във макса до 90 и повече е стигала.Но т'ва не пречи на компа да се държи стабилно.

За работа със макс използвам видео на което всеки би се изсмял intel GMA 4500M, но ето , че може да се справя със макса ,и фотошопа. Не знам как,но може.

Процесора ми е intel pentium T4300@ 2.1 GHz ,този процесор съм го мъчил не със друго , а рендериране , по 1,2 даже 3 дни на почивки.

Естествено се охлажда със един 120мм на изхода за въздух.

Временно имах настолен който издъхна , със П4, 2,5 рам ддр2 ,Ати нещо си.Горе споменатите не успява да ги сработва, за туй го използвах само за рендериране.

С поста искам да кажа, че със непретенциозният лаптоп който имам , със части за които нямам коментар успява да се държи учудващо добре със програми за които даже не са си помисляли че ще се сложат.

Между отворени и рендериращи, конвертиращи и прочие(включително няколко програми едновременно при това последните им версии, Фотошопа вече е с версия cs5),в момента правиш ли разлика. Също има разлика от това какъв тип работа се извършва и с колко големи файлове се работи. Не е въпроса просто тези програми само да са пуснати(да "палят") на съответният компютър. Важни са и времето, за което обработват дадена задача...То и с игрите е така, на една и съща машина може дадена игра да се пусне на ниски настройки и въобще да не може на високи...или ако все пак може да се гледа слайдшоу...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За информацията , програмите не само палят, а и работят. ВЪв фотошопа имам отворени няколко 10МП снимки, и няколко малки PNG-та.Във 3дсмакс имам high poly модел на глава, операта ми е със поне 20 таба , ФФ със един , хром и ие също с по 1 таб.Дриймуейвъра пък се справя съвсем спокойно със 4 PHP , няколко JS-тa, и не компресиран jQuery , и един общ 1500(закръглено) редов CSS. А уинампа си свири. Така , че да , програмите не само ги подкарвам. Относно фотошопа - не само , че компа ми не го подържа , а и аз АКО можех още бих си останал на фотошоп 7. Но той остаря , и вече не може да подържа нещата, за това бях принуден да го сменя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И в тази тема, моето предложение за диск:

IDE 2.5" to SD Card Adapter, G181B - 20 лв.

+

Micro SDHC 8GB Class 10 - 24 лв.

Аз м/би още днес ще си взема адаптера, а sd карти имам достатъчно и ще го пробвам на моя компютър. Мястото е напълно достатъчно за да се инсталира XP, Office, Photoshop и т.н., поне моите портативни варианти които си правя, че дори ще останат свободни половината за сваляне на филми и музика... Ако Windows се оптимизира да не пише много по картата, ми е любопитно колко време ще ми издържи картата памет, защото явно ще мина на този вариант, но за мен лично ще е с два пъти по-скъпия SATA to SD Card Adapter, G195G и една 16 гб. sd карта. Струва ми се интересно за подобна евтина машинка, още повече тишината и енергопотреблението. Според мен ще си пасне отлично с Е-350 дъното от по-горе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поздравявам автора на темата! Интересна и полезна! Доста често съм се питал за колко най-малко може да си сглобим долу-горе прилична конфигурация и първата конфигурация която сти дал за малко под 300 лв. е бомба! :wors: п.с. Не обръщай внимание на хейтърските коментари, ако има такива. Страхотна тема ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...