Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Trompidompi

Виждам всичко, помощ....

Препоръчан отговор

Здравейте!

на 20 съм и с течението на годините, започнах да виждам всичко.. Интересувам се от психология, от езика на тялото поне от 4-5 години и впоследно време просто привикнах да анализирам абсолютно всичко, хората, държанието им, походката им, начина на обличане, на говорене, и много се изморявам псиихчески, знам,че е нормално, но не знам как да го спра....Имам хобита, излизам с приятели, спортувам, разнообразен живот постоянно, но това не мога да го спра колкото и да го подтискам, не уча психология, макар,че ме приеха ,ноо пак казвам запален съм и то доста...Дайте ми някакъв съвет, как да огранича този анализ на всичко, защото имам чувството,че мозъкът ми е като гъба, която попива всичко и накрая ще избухне, силната памет не е в моя арсенал, ноо..интиуция, логика и всичко останало направо не знам какво да правя ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

на 20 съм и с течението на годините, започнах да виждам всичко.. Интересувам се от психология, от езика на тялото поне от 4-5 години и впоследно време просто привикнах да анализирам абсолютно всичко, хората, държанието им, походката им, начина на обличане, на говорене, и много се изморявам псиихчески, знам,че е нормално, но не знам как да го спра....Имам хобита, излизам с приятели, спортувам, разнообразен живот постоянно, но това не мога да го спра колкото и да го подтискам, не уча психология, макар,че ме приеха ,ноо пак казвам запален съм и то доста...Дайте ми някакъв съвет, как да огранича този анализ на всичко, защото имам чувството,че мозъкът ми е като гъба, която попива всичко и накрая ще избухне, силната памет не е в моя арсенал, ноо..интиуция, логика и всичко останало направо не знам какво да правя ...

Не учите психология, но ще е полезно да се срещнете с хора, които са я изучавали - професионално.

Може да разпуснете с този филм!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами отиди при личния си лекар и го помоли да ти даде направление за съответния специалист. Според мен е хубаво че си в такова състояние само трябва да се научиш да го контролираш и да го насочиш да е в твоя полза. Разбира се това е само мое мнение. И един съвет, щом толкоз ти харесва психологията и четеш, то запиши се да учиш такава специалност. Току виж България се е сдобила с перфектен специалист.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изпуши една трева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

sliderum, Мерси, ще го изгледа, ако се интересуваш от подобен жанр- Lie to me и 3те сезона, уникални са.

Emokostov, Започнах друго да уча вече, но не се знае за напред :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Това е по-силно от теб, няма как да го забраниш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

на 20 съм и с течението на годините, започнах да виждам всичко..

Какво точно имаш предвид, казвайки че виждаш всичко?

Да не би да виждаш вътрешните органи на хората?! :ohmy:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво точно имаш предвид, казвайки че виждаш всичко?

Да не би да виждаш вътрешните органи на хората?! :ohmy:

Е обясних по-доло от това изречение, не съм свръхсъщество или психично болен :) с няколко думи няма как да ги разбирам тези работи като съм на 10, и умишлено написах с течение на годините, в периода на осъзнаването ми...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

с течение на времето,ще спреш да се изморяваш психически.

1-во.сега виждаш нови неща,които след време ще се повтарят и психичното натоварване ще е по малко.

2-ро.след известно време,ще свикнеш с напрежението,цялото човешко тяло се обучава и привиква според натоварването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е обясних по-доло от това изречение, не съм свръхсъщество или психично болен :) с няколко думи няма как да ги разбирам тези работи като съм на 10, и умишлено написах с течение на годините, в периода на осъзнаването ми...

В такъв случай защо се тревожиш?

В това да наблюдаваш и анализираш човешкото поведение няма нищо лошо, даже напротив.

От теб би излязъл перфектен криминалист. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никъде няма да ходиш.Нищо няма да подтискаш.Искаш да влезеш в редиците на тези които също виждат всичко но се преструват на слепци.Така ли?Недей.Това е моят съвет.Човек се учи докато е жив.Попивай всичко.Аз пък прогледнах,за тези малките.подробните неща от живота.чак след 33-тата си година и помня като слон.Бъди жив и здрав и помагай на тези на които можеш.Останалото е плява.маловажно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никъде няма да ходиш.Нищо няма да подтискаш.Искаш да влезеш в редиците на тези които също виждат всичко но се преструват на слепци.Така ли?Недей.Това е моят съвет.Човек се учи докато е жив.Попивай всичко.Аз пък прогледнах,за тези малките.подробните неща от живота.чак след 33-тата си година и помня като слон.Бъди жив и здрав и помагай на тези на които можеш.Останалото е плява.маловажно.

Не надъхвай човека с менти, за свръхестествени сензорни възможности! Ще вземе да повярва, което ще задълбощи евентуален психичен проблем, или ако няма такъв, може и да предизвика. Вижда се, че има известна лабилност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
sliderum никъде не съм споменал свръхестествени неща.Говоря за широко отворените очи и други сетива за дребните неща от живота.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

sliderum никъде не съм споменал свръхестествени неща.Говоря за широко отворените очи и други сетива за дребните неща от живота.

Това с "широко отворените очи", е най-малкото съмнително когато се прочете. А иначе има много хора, при които благодарение на жизнен опит, интелигентност и не лош процент на полезният мозъчен капацитет, могат бързо да си съставят сравнително вярна преценка, за човек с който това е едва първият им разговор, или за пръв път по някаква причина, се е случило да наблюдават достатъчно време. Ако всичките от тях биваха приемани за криминалисти, или за медиатори(разбирай ако имаха и останалите нужни качества за такива дейности) то щеше безработните у нас да са наполовина...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не обичам да изпадам в задочни спорове или пък да обяснявам на който и за каквото и да било какво съм искал да кажа.Умните хора ме разбират от половин дума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе пуши една трева ти казвам бе..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе пуши една трева ти казвам бе..

Мерси, но нямам нужда от такива лайна за да се чувствам добре :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пич, аз съм на 23 и анализирам всичко и всички откакто се помня, без да се интересувам живо от психология, без дори да го искам. Просто си устроен така - с аналитично мислене. Няма нищо ненормално, плашещо или изискващо намесата на какъвто и да било специалист. Свикни с това и се научи да го използваш като преимущество във всеки един момент от живота. Научиш ли се да контролираш и насочваш аналитичното си мислене в правилната посока, задавайки правилните въпроси, живота ти ще е песен, гарантирам ти го! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Споко, ще ти мине.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто се надявах някой да е с моя проблеми да разясни как се справя- с психическата умора, иначе доста добре го използвам това умение..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Глупаво момче, тия лайна няма да те накарат да се чувстваш по-добре. Тия лайна ща накарат да са чувстваш никак. Тотално абстрахиране.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много е интересно това, че бива наричано "умение" и се твърди, че когато се "използува", довежда до умора, пък била тя и психическа(?). Това, си е развито вследствие придобитият опит естествено качество на човека и използуването му, не натоварва съществено повече дейността на мозъка от обикновените размисли и страсти, които ежесекундно се въртят из главата на всеки един човек. Тъкмо обяснението за "психическа умора", ме кара отново да посъветвам, както и в началото човека да потърси консултация с психолог!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако виждаш всичко , ще видиш и отговора на въпроса ти , иначе е поредната bullshit тема . Много ангажименти в работата , жената и децата те изморяват , сподели все пак ?! Защото "виждам всичко" не го казват и "виждащите". Успех ;) P.S. На 20 години вече ви мързи и да мислите , срамно , да не казвам точната дума !!!! :mad:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже темата е в този раздел, а не в "Здраве и Медицина" съм дал съвет за консултация с психолог...но без да искам да плаша автора на темата, има още една възможност, която е не по-малко опасна. Нека, ако желае и има възможност, да отиде и на преглед при личният си лекар...и да поиска евентуално направление за специалист онколог, ако JP-то не съумее да постави диагноза. Има мозъчни тумори, които ако са разположени в определен дял, да предизвикват подобни симптоми...но това е малко вероятно и ще изисква за изчистване на тази вероятност компютърно томографско изследване. Също и тумори дислоцирани в някои жлези, предизвикващи прекомерно или пък недостатъчно производство на някои хормони, също могат да предизвикат подобна реакция на мозъка. Но както казах, вероятностите за това са далеч по-ниски от обикновено психическо разтройство, включително мания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже темата е в този раздел, а не в "Здраве и Медицина" съм дал съвет за консултация с психолог...но без да искам да плаша автора на темата, има още една възможност, която е не по-малко опасна. Нека, ако желае и има възможност, да отиде и на преглед при личният си лекар...и да поиска евентуално направление за специалист онколог, ако JP-то не съумее да постави диагноза. Има мозъчни тумори, които ако са разположени в определен дял, да предизвикват подобни симптоми...но това е малко вероятно и ще изисква за изчистване на тази вероятност компютърно томографско изследване. Също и тумори дислоцирани в някои жлези, предизвикващи прекомерно или пък недостатъчно производство на някои хормони, също могат да предизвикат подобна реакция на мозъка. Но както казах, вероятностите за това са далеч по-ниски от обикновено психическо разтройство, включително мания.

Не го вкарвай в такива филми , понякога ефекта на плацебото е обратен.

Поредния пубер , който си мисли , че светът се върти около него .

Нека поясни конкеретно какво вижда , и ще го обсъдим .

И аз , като се прибера вечер , ми е болница "китарата " но като общуваш с много хора , и изпълняваш много неща е така .

Не е приятно но е нормално .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...