Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, незнам дали на правилно място пускам темата, но вчера когато влезнах в "Моят Компютър" видях, че освен мен "името на компютъра ми" имаше още две имена.Отбелязъл съм на снимка как изглеждаше http://prikachi.com/...19/5038319O.jpg .В заграденото място е моето име, над моя беше с някакви цифри, а под моя имаше още едно име "ZLATKO" и компа започна да зацепи, даже трудно се рестартира.Какво е това, дали ми влизат в компютъра и ако "ДА" какво да направя ! Това се случва за първи път.. Ето още един път стана направих снимка задрасканото име е на моят компютър, а над него е чужд http://prikachi.com/...30/5038330h.jpg ..

Редактирано от killer_kz (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си с 7 няма проблем дори да виждаш другите потребители. Смени си работната група. Забрани шерването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това са машини в локалната ви мрежа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както казах вчера бяха два и компютъра засичаше.Това проблем ли е като има освен мен и друга машина там където показах на снимката ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пуснете една тема в този раздел.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте, вчера когато влезнах в "Моят Компютър" видях, че освен мен "името на компютъра ми" имаше още две имена.Отбелязъл съм на снимка как изглеждаше http://prikachi.com/...19/5038319O.jpg .В заграденото място е моето име, над моя беше с някакви цифри, а под моя имаше още едно име "ZLATKO" и компа започна да зацепи, даже трудно се рестартира.Какво е това, дали ми влизат в компютъра и ако "ДА" какво да направя ! Това се случва за първи път..Проблем ли е това !? Редактирано от killer_kz (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, вчера когато влезнах в "Моят Компютър" видях, че освен мен "името на компютъра ми" имаше още две имена.Отбелязъл съм на снимка как изглеждаше http://prikachi.com/...19/5038319O.jpg .В заграденото място е моето име, над моя беше с някакви цифри, а под моя имаше още едно име "ZLATKO" и компа започна да зацепи, даже трудно се рестартира.Какво е това, дали ми влизат в компютъра и ако "ДА" какво да направя ! Това се случва за първи път..Проблем ли е това !?

смени си паролата за включване на компа и изтрий тия имена,на първо време,от you tube или от Google разбери как ще ги изтриеш,а може би трябва да си изтеглиш и антишпионска програма!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Споделил си папки в локалната мрежа. Просто направи мрежата към която се свързваш публична. Или Контрол панел - Всички елементи на контролния панел - Домашни групи и споделяне

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Споделил си папки в локалната мрежа.

Просто направи мрежата към която се свързваш публична.

Или

Контрол панел - Всички елементи на контролния панел - Домашни групи и споделяне

Когато влезнах там, имаше тикчета на Музика, Картини, Видеозаписи и др.Махнах отметките, но не става.В момента пак няколко потребителя си стоят там и нета почна бавно да тегли ! :(

.... http://prikachi.com/...63/5038863H.jpg

Редактирано от capnemo
2.1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отворете Control PanelNetwork and InternetNetwork and Sharing Center и изберете профил Public!

Публикувано изображение

След това докато сте още вътре, отворете настройките на мрежовата карта и премахнете:

File and Printer Sharing for Microsoft Network

Client for Microsoft Network

Публикувано изображение

Отворете с десен бутон My Computer => Properties => вляво кликнете на линка Remote Settings и премахнете отметката пред

Allow Remote Assistance connections to this computer

Публикувано изображение

Сега отидете в Start Menu => въведете services.msc => от списъка намерете услугите:

Remote Desktop Services

Публикувано изображение

SSDP Discovery

Публикувано изображение

и Server

Публикувано изображение

и ги сложете на Disabled.

Можете да пробвате и демо версията на WinTunning 7 и да забраните анонимния достъп и да скриете компютъра в мрежата:

Публикувано изображение

• Харесва ми 8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можете да пробвате и демо версията на WinTunning 7 и да забраните анонимния достъп и да скриете компютъра в мрежата:

Нортон му откъсна главата по репутация, а самият сайт беше блокиран и от McAfee Site Advisor, под предлога, че има връзки към друг сайт с лоша репутация. (при повторно влизане вече не го засича, въпреки, че го изтрих от списъка с доверени сайтове, който си създава)

Странна работа!

=======

програмата я инсталирах....много е ценна!

Ето го доклада на McAfee Site Advisor:

https://www.siteadvisor.com/sites/http://wintuning.ru/windows-7-optimization-order.htm?pip=false&premium=false&client_uid=934011260&client_ver=3.5.0.227&client_type=IEPlugin&suite=false&aff_id=0&locale=en_us&ui=1&os_ver=6.1.1.0

Редактирано от Проектанта (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, това ако го направя тези потребители няма ли да могат да влязат в мрежата ми ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, това ако го направя тези потребители няма ли да могат да влязат в мрежата ми ?

То след тези настройки няма да има вътрешна мрежа...изобщо камо ли някой да влиза в нея. :D

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То след тези настройки няма да има вътрешна мрежа...изобщо камо ли някой да влиза в нея. :D

Тоест аз ще си имам нета, но други изобщо няма да могат да влизат ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, всъщност ако уsеrеtе нещо, влизайки или кликвайки не където и върху каквото трябва, винаги може да дадете път на някой да бъзика компютъра от външният нет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По добре кажи от къде ти е нета? Имаш ли рутер? Безжична мрежа? Това, че има и други компютри в твоята мрежа(които виждаш) не значи, че някой ти е влязъл в компютъра :) .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пич, "закопчай се" както ти посочи B-Boy....

Антивирусна имаш ли?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Антивирусна имаш ли?

Предполагам, че "антивирусната" му е TeamViewer. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам, че "антивирусната" му е TeamViewer. :)

Дам дам..

Пич, хайде за всеки случай дай една снимка от Startups на Hijack Hunter-а :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да се види дали някой е достъпван или е опитвано през споделените папки и файлове, може да се провери с nbtstat

nbtstat -c

Публикувано изображение

ще извика NetBIOS кеша, но трябва да се знае че се пази към 10 минути.

Има начин да се види и ако в момента е изградена връзка

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Антивирусна имаш ли?

Антивирусна имам Microsoft Security Essentials

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какво конкретно са натворили - като са Ви влизали в компютъра?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Друг интересен инструмент е GetUserInfo

Той е подобен на net user, който се инсталира с Windows, но дава няколко допълни неща.

С тях може да се види информация за акаунтите и паролите, но GetUserInfo показва и сгрешените пароли въведени при опит за достъп през споделените ресурси, както и през Remote Desktop Connection.

Снимка на net user

Публикувано изображение

И снимка от GetUserInfo

Публикувано изображение

Рада със стрелката показва колко пъти е сгрешена парлата.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като махнах отметката на Internet Protocol version6 (TCP/IPv6) и ми спря нета яко :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е не я махайте...първо проверете дали доставчика ви използва IPV6. До 1 година почти всички ще минат на новия протокол... CMD => ipconfig /all и гледате. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• Гост
      от Гост
      Здравейте. Отдавна не съм влизала тук. Имам питане, надявам се да се види ли от хора, които разбират. Един луд хакер ме следи от известно време. Както компютъра, така и телефона ми. Инсталирах си spyhunter на компютъра, а телефона го връщам към фабричните настройки, за да шкартирам програмката, с която ме следи. Spyhunter откри червей на компа, изтрих го. Това достатъчно ли е като защита и възможно ли е да ми качи пак шпионски програми, без да разбра и без да бъдат отчетени от притовошпионската?  
    • от G. Folten
      Здравейте , всички знаем че колкото повече се глобализира светът и Интернет пространството , съответно и се увеличават рисковете от злоупотреби и хакерски атаки спрямо личните данни на потребителите .  Във тази връзка имам въпрос относно сигурността на стационарните компютри и лаптопите . Искам да попитам съвсем на кратко ако един компютър бъде заразен със зловреден софтуер който цели да точи лична информация , то възможно ли е този вирус ( RAT )  да се прехвърли на друг компютър който е включен към същият рутер ? Става въпрос ако заразеният компютър не е включен в обща локална мрежа тип ВПН с други устройства и компютри , просто използва един и същи източник за Интернет. Т.е възможно ли и е чрез Уай фи връзка или по друг начин да бъдат заразени  други устройства свързани към същият рутер.

• от Biser Milenov Ivanov
      здравейте, бих помолил за някаква програма за скриване на ип то защото има някакъв от скайп който постоямно ми спира интернета и незнам какво да правя на всеки нов доставчик ми викат че немогат нищо да направят моля ви ? помогнете
    • от haidukpikaso
      Разбита е най-мощната хакерска групировка в България

Неутрализирана е най-мощната хакерска групировка в България - Cyber Warrior Invasion.

Антимафиоти от ГДБОП осъществиха операция срещу организирани хакерски групи в интернет след няколкомесечно разследване, съобщиха от пресцентъра на МВР.

Тя е била проведена в София, Шумен, Пловдив, Бургас, Червен бряг, Плевен, Хасково, Дупница, Стара Загора, както и съвместно с 12 държави.

Членовете на групата Cyber Warrior Invasion са използвали кибертерористични похвати и са компрометирали услугите на редица големи финансови и интернет базирани компании.

Те са се занимавали и с нерегламентиран достъп до компютърни системи, търсене на пролуки или непълноти при изграждането на редица правителствени и неправителствени сайтове, споделяне на специфичен софтуер за осъществяване на нерегламентиран достъп до компютърно-информационни данни, кражба и разпространение на крадени данни от кредитни карти на хора от цял свят и т.н.

До средата на 2012 г. хакерската групировка е осъществила атаки на над 500 различни уебсайта из целия свят.

Антимафиотите са установили, че изключително добре организираната група е използвала сайта Cwi-group.org, за да координира дейността си, като постоянно е променяла местоположението му.

Според прессъобщението на МВР е била използвана "сложна система от "зомбирани" прокси компютри за "тунелиране" на връзката към него с цел прикриване на истинското му местонахождение, както и това на администраторите на сайта".

Въпреки това хакерите са били разкрити. Установено е, че уебсайтът е регистриран от И.Б., с псевдоним SlaserX, който бил член на форума. Той е криминално проявен и осъждан.

Сред основните членове на групата са и М.Б. с никнейм Necrosis от Шумен, пловдивчанинът Е.Н. с псевдоним Praetorian, хасковлията Т.Н. с псевдоним r00t3r, П.П. - Farzy от Плевен, софиянецът Р.К. с псевдоним Elfinity, И.Д. - Lord_nikon от Дупница, и С.А. от Павел Баня, използващ псевдонима SERPENT.

Хакерите имали строга йерархична организация, свидетелстваща за високата степен на координация между отделните членове. Те били структурирани в различни групи според достъпа и правомощията им: администратори, модератори, сканиращ екип, донори/спонсори, секционни модератори, приятели, ВИП потребители и членове.

В хода на операцията претърсвания и изземвания са извършени на територията на девет града. Конфискувани са четири преносими компютъра, пет настолни компютъра, седем преносими дигитални носители на информация, три компютърни твърди диска и над 200 компактдиска.

На иззетите компютърни конфигурации, използвани от организаторите на групата, са открити бази данни с огромно количество откраднати електронни пощенски кутии и потребителски профили за социални мрежи, както и паролите за тях. Голяма част впоследствие са били използвани за изнудване.

Към момента хакерският интернет форум Cwi-group.org се намира под контрола на ГДБОП и дейността му е преустановена.

Срещу членовете на групата е образувано досъдебно производство. Предстои да им бъдат повдигнати обвинения за извършвани от тях престъпления в областта на високите технологии.

"Всички участници в заловената хакерска група са изключително високо интелектуални личности, познават добре информационните технологии", каза пред журналисти в Пловдив министърът на вътрешните работи Цветан Цветанов.

vesti.bg
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.