Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, незнам дали на правилно място пускам темата, но вчера когато влезнах в "Моят Компютър" видях, че освен мен "името на компютъра ми" имаше още две имена.Отбелязъл съм на снимка как изглеждаше http://prikachi.com/...19/5038319O.jpg .В заграденото място е моето име, над моя беше с някакви цифри, а под моя имаше още едно име "ZLATKO" и компа започна да зацепи, даже трудно се рестартира.Какво е това, дали ми влизат в компютъра и ако "ДА" какво да направя ! Това се случва за първи път.. Ето още един път стана направих снимка задрасканото име е на моят компютър, а над него е чужд http://prikachi.com/...30/5038330h.jpg ..

Редактирано от killer_kz (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако си с 7 няма проблем дори да виждаш другите потребители. Смени си работната група. Забрани шерването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това са машини в локалната ви мрежа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Както казах вчера бяха два и компютъра засичаше.Това проблем ли е като има освен мен и друга машина там където показах на снимката ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пуснете една тема в този раздел.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Здравейте, вчера когато влезнах в "Моят Компютър" видях, че освен мен "името на компютъра ми" имаше още две имена.Отбелязъл съм на снимка как изглеждаше http://prikachi.com/...19/5038319O.jpg .В заграденото място е моето име, над моя беше с някакви цифри, а под моя имаше още едно име "ZLATKO" и компа започна да зацепи, даже трудно се рестартира.Какво е това, дали ми влизат в компютъра и ако "ДА" какво да направя ! Това се случва за първи път..Проблем ли е това !? Редактирано от killer_kz (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте, вчера когато влезнах в "Моят Компютър" видях, че освен мен "името на компютъра ми" имаше още две имена.Отбелязъл съм на снимка как изглеждаше http://prikachi.com/...19/5038319O.jpg .В заграденото място е моето име, над моя беше с някакви цифри, а под моя имаше още едно име "ZLATKO" и компа започна да зацепи, даже трудно се рестартира.Какво е това, дали ми влизат в компютъра и ако "ДА" какво да направя ! Това се случва за първи път..Проблем ли е това !?

смени си паролата за включване на компа и изтрий тия имена,на първо време,от you tube или от Google разбери как ще ги изтриеш,а може би трябва да си изтеглиш и антишпионска програма!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Споделил си папки в локалната мрежа. Просто направи мрежата към която се свързваш публична. Или Контрол панел - Всички елементи на контролния панел - Домашни групи и споделяне

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Споделил си папки в локалната мрежа.

Просто направи мрежата към която се свързваш публична.

Или

Контрол панел - Всички елементи на контролния панел - Домашни групи и споделяне

Когато влезнах там, имаше тикчета на Музика, Картини, Видеозаписи и др.Махнах отметките, но не става.В момента пак няколко потребителя си стоят там и нета почна бавно да тегли ! :(

.... http://prikachi.com/...63/5038863H.jpg

Редактирано от capnemo
    2.1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Отворете Control PanelNetwork and InternetNetwork and Sharing Center и изберете профил Public!

Публикувано изображение

След това докато сте още вътре, отворете настройките на мрежовата карта и премахнете:

File and Printer Sharing for Microsoft Network

Client for Microsoft Network

Публикувано изображение

Отворете с десен бутон My Computer => Properties => вляво кликнете на линка Remote Settings и премахнете отметката пред

Allow Remote Assistance connections to this computer

Публикувано изображение

Сега отидете в Start Menu => въведете services.msc => от списъка намерете услугите:

Remote Desktop Services

Публикувано изображение

SSDP Discovery

Публикувано изображение

и Server

Публикувано изображение

и ги сложете на Disabled.

Можете да пробвате и демо версията на WinTunning 7 и да забраните анонимния достъп и да скриете компютъра в мрежата:

Публикувано изображение

• Харесва ми 10

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Можете да пробвате и демо версията на WinTunning 7 и да забраните анонимния достъп и да скриете компютъра в мрежата:

Нортон му откъсна главата по репутация, а самият сайт беше блокиран и от McAfee Site Advisor, под предлога, че има връзки към друг сайт с лоша репутация. (при повторно влизане вече не го засича, въпреки, че го изтрих от списъка с доверени сайтове, който си създава)

Странна работа!

=======

програмата я инсталирах....много е ценна!

Ето го доклада на McAfee Site Advisor:

https://www.siteadvisor.com/sites/http://wintuning.ru/windows-7-optimization-order.htm?pip=false&premium=false&client_uid=934011260&client_ver=3.5.0.227&client_type=IEPlugin&suite=false&aff_id=0&locale=en_us&ui=1&os_ver=6.1.1.0

Редактирано от Проектанта (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте, това ако го направя тези потребители няма ли да могат да влязат в мрежата ми ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте, това ако го направя тези потребители няма ли да могат да влязат в мрежата ми ?

То след тези настройки няма да има вътрешна мрежа...изобщо камо ли някой да влиза в нея. :D

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

То след тези настройки няма да има вътрешна мрежа...изобщо камо ли някой да влиза в нея. :D

Тоест аз ще си имам нета, но други изобщо няма да могат да влизат ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не, всъщност ако уsеrеtе нещо, влизайки или кликвайки не където и върху каквото трябва, винаги може да дадете път на някой да бъзика компютъра от външният нет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

По добре кажи от къде ти е нета? Имаш ли рутер? Безжична мрежа? Това, че има и други компютри в твоята мрежа(които виждаш) не значи, че някой ти е влязъл в компютъра :) .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пич, "закопчай се" както ти посочи B-Boy....

Антивирусна имаш ли?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Антивирусна имаш ли?

Предполагам, че "антивирусната" му е TeamViewer. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Предполагам, че "антивирусната" му е TeamViewer. :)

Дам дам..

Пич, хайде за всеки случай дай една снимка от Startups на Hijack Hunter-а :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За да се види дали някой е достъпван или е опитвано през споделените папки и файлове, може да се провери с nbtstat

nbtstat -c

Публикувано изображение

ще извика NetBIOS кеша, но трябва да се знае че се пази към 10 минути.

Има начин да се види и ако в момента е изградена връзка

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Антивирусна имаш ли?

Антивирусна имам Microsoft Security Essentials

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И какво конкретно са натворили - като са Ви влизали в компютъра?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Друг интересен инструмент е GetUserInfo

Той е подобен на net user, който се инсталира с Windows, но дава няколко допълни неща.

С тях може да се види информация за акаунтите и паролите, но GetUserInfo показва и сгрешените пароли въведени при опит за достъп през споделените ресурси, както и през Remote Desktop Connection.

Снимка на net user

Публикувано изображение

И снимка от GetUserInfo

Публикувано изображение

Рада със стрелката показва колко пъти е сгрешена парлата.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

След като махнах отметката на Internet Protocol version6 (TCP/IPv6) и ми спря нета яко :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Е не я махайте...първо проверете дали доставчика ви използва IPV6. До 1 година почти всички ще минат на новия протокол... CMD => ipconfig /all и гледате. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от G. Folten
        Здравейте , всички знаем че колкото повече се глобализира светът и Интернет пространството , съответно и се увеличават рисковете от злоупотреби и хакерски атаки спрямо личните данни на потребителите .  Във тази връзка имам въпрос относно сигурността на стационарните компютри и лаптопите . Искам да попитам съвсем на кратко ако един компютър бъде заразен със зловреден софтуер който цели да точи лична информация , то възможно ли е този вирус ( RAT )  да се прехвърли на друг компютър който е включен към същият рутер ? Става въпрос ако заразеният компютър не е включен в обща локална мрежа тип ВПН с други устройства и компютри , просто използва един и същи източник за Интернет. Т.е възможно ли и е чрез Уай фи връзка или по друг начин да бъдат заразени  други устройства свързани към същият рутер.

• от Biser Milenov Ivanov
        здравейте, бих помолил за някаква програма за скриване на ип то защото има някакъв от скайп който постоямно ми спира интернета и незнам какво да правя на всеки нов доставчик ми викат че немогат нищо да направят моля ви ? помогнете
      • от haidukpikaso
        Разбита е най-мощната хакерска групировка в България

Неутрализирана е най-мощната хакерска групировка в България - Cyber Warrior Invasion.

Антимафиоти от ГДБОП осъществиха операция срещу организирани хакерски групи в интернет след няколкомесечно разследване, съобщиха от пресцентъра на МВР.

Тя е била проведена в София, Шумен, Пловдив, Бургас, Червен бряг, Плевен, Хасково, Дупница, Стара Загора, както и съвместно с 12 държави.

Членовете на групата Cyber Warrior Invasion са използвали кибертерористични похвати и са компрометирали услугите на редица големи финансови и интернет базирани компании.

Те са се занимавали и с нерегламентиран достъп до компютърни системи, търсене на пролуки или непълноти при изграждането на редица правителствени и неправителствени сайтове, споделяне на специфичен софтуер за осъществяване на нерегламентиран достъп до компютърно-информационни данни, кражба и разпространение на крадени данни от кредитни карти на хора от цял свят и т.н.

До средата на 2012 г. хакерската групировка е осъществила атаки на над 500 различни уебсайта из целия свят.

Антимафиотите са установили, че изключително добре организираната група е използвала сайта Cwi-group.org, за да координира дейността си, като постоянно е променяла местоположението му.

Според прессъобщението на МВР е била използвана "сложна система от "зомбирани" прокси компютри за "тунелиране" на връзката към него с цел прикриване на истинското му местонахождение, както и това на администраторите на сайта".

Въпреки това хакерите са били разкрити. Установено е, че уебсайтът е регистриран от И.Б., с псевдоним SlaserX, който бил член на форума. Той е криминално проявен и осъждан.

Сред основните членове на групата са и М.Б. с никнейм Necrosis от Шумен, пловдивчанинът Е.Н. с псевдоним Praetorian, хасковлията Т.Н. с псевдоним r00t3r, П.П. - Farzy от Плевен, софиянецът Р.К. с псевдоним Elfinity, И.Д. - Lord_nikon от Дупница, и С.А. от Павел Баня, използващ псевдонима SERPENT.

Хакерите имали строга йерархична организация, свидетелстваща за високата степен на координация между отделните членове. Те били структурирани в различни групи според достъпа и правомощията им: администратори, модератори, сканиращ екип, донори/спонсори, секционни модератори, приятели, ВИП потребители и членове.

В хода на операцията претърсвания и изземвания са извършени на територията на девет града. Конфискувани са четири преносими компютъра, пет настолни компютъра, седем преносими дигитални носители на информация, три компютърни твърди диска и над 200 компактдиска.

На иззетите компютърни конфигурации, използвани от организаторите на групата, са открити бази данни с огромно количество откраднати електронни пощенски кутии и потребителски профили за социални мрежи, както и паролите за тях. Голяма част впоследствие са били използвани за изнудване.

Към момента хакерският интернет форум Cwi-group.org се намира под контрола на ГДБОП и дейността му е преустановена.

Срещу членовете на групата е образувано досъдебно производство. Предстои да им бъдат повдигнати обвинения за извършвани от тях престъпления в областта на високите технологии.

"Всички участници в заловената хакерска група са изключително високо интелектуални личности, познават добре информационните технологии", каза пред журналисти в Пловдив министърът на вътрешните работи Цветан Цветанов.

vesti.bg
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.