Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте съфорумци, любители на хардуера,

В една друга тема се спомена GeekBench и в съзнанието ми веднага изплува идеята за създаване на такава тема. Мисля, че тя ще е интересна за всички, интересуващи се от производителността на даден модел процесор. Темата ще е особено важна за тези, които се интересуват от направата на нова конфигурация и искат да видят как се представя процесор, който планират за купят. Плюс е, че тук могат да бъдат сигурни в обективността на тестовете, за разликата от съмнителната такава в ресурси като AnandTech. Бенчмаркът ще се извърши с GeekBench, който може да бъде изтеглен оттук. Достъпен е за трите главни платформи - Linux, OS X и Windows. Има версия за iOS и Android в App Store и Google Play Store, респективно. Не е задължително да се публикуват резултатите само от настолна машина или лаптоп, чувствайте се свободни да споделите резултата на смартфон и/или таблет.

Правете тестовете при възможно най-малко активни процеси.

Можете да публикувате снимка на резултата от програмата или да споделите хипервръзка към генерирана уеб страница.

Моля, качвайте снимките на сървъри, които са видим от цял свят. Удобни уеб услуги са dropbox, droplr, postimage и imageshack.

Би било разумно, да публикувате няколко снимки на няколко различни теста, защото резултатът варира.

Като автор, ще започна с моя резултат. Доста слаб е, машината е стара.

AMD Athlon 64 X2 4000+ @ 2.10 GHz.

http://browser.primatelabs.com/geekbench2/1465472

http://browser.primatelabs.com/geekbench2/1465484

http://browser.primatelabs.com/geekbench2/1465405

За мен ще бъде интересно да видя резултатите на съфорумци, притежаващи по-нови процесори.

Приветствам всекиго!

Редактирано от ftpkid (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей го мойто, но ми кажи какво казва тази програма, че не съм много наясно.

Т.е. добре ли или не...

http://browser.primatelabs.com/geekbench2/1466146

и 2-ят тест

http://browser.primatelabs.com/geekbench2/1466165

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето един мой тест

http://browser.primatelabs.com/geekbench2/compare/1369380/1355336

Изглежда че и 4 ядрения Core I3 на другия колега не е нещо особено -> http://browser.primatelabs.com/geekbench2/compare/1466165/1369380

ПС: 32 битовия GeekBench не дава реална представа но приблизителна.

Слабо ли? Какво те кара да мислиш така?

Я да го сравним с на колегата Атлон 4000+ Двуядрен :) -> http://browser.primatelabs.com/geekbench2/compare/1466184/1465472

Редактирано от Росен Александров (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте съфорумци, любители на хардуера,

В една друга тема се спомена GeekBench и в съзнанието ми веднага изплува идеята за създаване на такава тема. Мисля, че тя ще е интересна за всички, интересуващи се от производителността на даден модел процесор. ..

Идеята е интересна, само че без да е ясно какъв е математическия апарат зад тази програма и алгоритмите по които се смята това е просто число, изсмукано от пръстите. Ако обърнете внимание н други подобни програми ще видите че там се описва подробно алгоритъма, даже има сорсове, които да се проверят и приложат

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Идеята е интересна, само че без да е ясно какъв е математическия апарат зад тази програма и алгоритмите по които се смята това е просто число, изсмукано от пръстите. Ако обърнете внимание н други подобни програми ще видите че там се описва подробно алгоритъма, даже има сорсове, които да се проверят и приложат

Ми то и аз тва питах, щото не ми е ясно кво показва тва всъшност

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми уж производителност на процесора, но и на мен ми се струва, че не са толкова акуратни резултатите.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Еми уж производителност на процесора, но и на мен ми се струва, че не са толкова акуратни резултатите.

Уж... Без да са ясни горните неща и без да може да се провери кода тези числа нищо не значат

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава да подходим по друг начин за неверниците.

#!/bin/bash for i in cpu threads mutex memory fileio; do   sysbench --test=$i --file-test-mode=seqwr --num-threads=2 run done  

запазвате този код в скрипт, и всеки според процесора си колкото поточни линии е да смени threads на 4 , 6 или 8 и да покаже резултат.

sysbench 0.4.12: multi-threaded system evaluation benchmark Running the test with following options: Number of threads: 2 Doing CPU performance benchmark Threads started! Done. Maximum prime number checked in CPU test: 10000 Test execution summary: total time: 14.9685s total number of events: 10000 total time taken by event execution: 29.9214 per-request statistics: min: 2.81ms avg: 2.99ms max: 27.82ms approx. 95 percentile: 3.53ms Threads fairness: events (avg/stddev): 5000.0000/31.00 execution time (avg/stddev): 14.9607/0.00 sysbench 0.4.12: multi-threaded system evaluation benchmark Running the test with following options: Number of threads: 2 Doing thread subsystem performance test Thread yields per test: 1000 Locks used: 8 Threads started! Done. Test execution summary: total time: 1.7563s total number of events: 10000 total time taken by event execution: 3.4995 per-request statistics: min: 0.26ms avg: 0.35ms max: 9.75ms approx. 95 percentile: 0.44ms Threads fairness: events (avg/stddev): 5000.0000/62.00 execution time (avg/stddev): 1.7497/0.00 sysbench 0.4.12: multi-threaded system evaluation benchmark Running the test with following options: Number of threads: 2 Doing mutex performance test Threads started! Done. Test execution summary: total time: 0.0252s total number of events: 2 total time taken by event execution: 0.0488 per-request statistics: min: 23.71ms avg: 24.38ms max: 25.05ms approx. 95 percentile: 10000000.00ms Threads fairness: events (avg/stddev): 1.0000/0.00 execution time (avg/stddev): 0.0244/0.00 sysbench 0.4.12: multi-threaded system evaluation benchmark Running the test with following options: Number of threads: 2 Doing memory operations speed test Memory block size: 1K Memory transfer size: 102400M Memory operations type: write Memory scope type: global Threads started! Done. Operations performed: 104857600 (237611.40 ops/sec) 102400.00 MB transferred (232.04 MB/sec) Test execution summary: total time: 441.2987s total number of events: 104857600 total time taken by event execution: 662.4153 per-request statistics: min: 0.00ms avg: 0.01ms max: 30.24ms approx. 95 percentile: 0.00ms Threads fairness: events (avg/stddev): 52428800.0000/323785.00 execution time (avg/stddev): 331.2077/0.02 sysbench 0.4.12: multi-threaded system evaluation benchmark Running the test with following options: Number of threads: 2 Extra file open flags: 0 128 files, 16Mb each 2Gb total file size Block size 16Kb Periodic FSYNC enabled, calling fsync() each 100 requests. Calling fsync() at the end of test, Enabled. Using synchronous I/O mode Doing sequential write (creation) test Threads started! Done. Operations performed: 0 Read, 131072 Write, 128 Other = 131200 Total Read 0b Written 2Gb Total transferred 2Gb (36.12Mb/sec) 2311.69 Requests/sec executed Test execution summary: total time: 56.6995s total number of events: 131072 total time taken by event execution: 96.1481 per-request statistics: min: 0.04ms avg: 0.73ms max: 860.72ms approx. 95 percentile: 0.31ms Threads fairness: events (avg/stddev): 65536.0000/229.00 execution time (avg/stddev): 48.0741/0.00 bench 859.73s user 20.79s system 171% cpu 8:34.82 total

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://browser.primatelabs.com/geekbench2/1466289

Редактирано от Jason222 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Тогава да подходим по друг начин за неверниците.

#!/bin/bash for i in cpu threads mutex memory fileio; do   sysbench --test=$i --file-test-mode=seqwr --num-threads=2 run done  

запазвате този код в скрипт, и всеки според процесора си колкото поточни линии е да смени threads на 4 , 6 или 8 и да покаже резултат.

[....

Само да попитам всички файлове ли които ползвате са 16 мегабайтови. Защото мярнах че тази бенчмарка проверява само такива да за получи някакви IOPS. Освен това подобни операции се правят на прясно стартирана машина за да се избегне ефекта на кеширане, Като цяло да се направи добър софтуер за тази цел трябва да се определи както точно искаме да мерим.  не така - да направим нещо по принцип

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Само да попитам всички файлове ли които ползвате са 16 мегабайтови. Защото мярнах че тази бенчмарка проверява само такива да за получи някакви IOPS. Освен това подобни операции се правят на прясно стартирана машина за да се избегне ефекта на кеширане, Като цяло да се направи добър софтуер за тази цел трябва да се определи както точно искаме да мерим.  не така - да направим нещо по принцип

Ами това са настройки по подразбиране и не съм ги променял, но бенчмарка е гъвкав и може да се променят.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://browser.primatelabs.com/geekbench2/1466301

Ама понеже казахте, че не е акуратен на 32 бита, не съм си спирал и другия софтуер, който работи във фонов режим.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами това са настройки по подразбиране и не съм ги променял, но бенчмарка е гъвкав и може да се променят.

Имах предвид че тестовете се правят срещу конкретна файлова система, с конкретни настройки. И фйловете варират (примерно) от 10 байта до 1ГБ като различните влизат в крайната сметка с различна тежест в зависимост от целта на теста(десктоп, уеб сървър, сървър за бази данни). Освен това размер на блока 16к е малко странно, повечето файлови системи имат блок 4к

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Имах предвид че тестовете се правят срещу конкретна файлова система, с конкретни настройки. И фйловете варират (примерно) от 10 байта до 1ГБ като различните влизат в крайната сметка с различна тежест в зависимост от целта на теста(десктоп, уеб сървър, сървър за бази данни). Освен това размер на блока 16к е малко странно, повечето файлови системи имат блок 4к

Ако според теб повечето означава само ext2/3/4 е разбираемо.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ако според теб повечето означава само ext2/3/4 е разбираемо.

И кои от сериозните файлови системи имат различен размер на блока (не на екстенда)? vxfs, xfs?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И кои от сериозните файлови системи имат различен размер на блока (не на екстенда)? vxfs, xfs?

Зависи как я форматираш всяка файлова система може да ползва по-големи блокове, в моя случай аз съм на reiserfs

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко се отдалечихте от темата. А аз така и не разбрах с какво тоя тест е по-различен от останалите на пазара.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Малко се отдалечихте от темата. А аз така и не разбрах с какво тоя тест е по-различен от останалите на пазара.

Те не дават никаква информация как смятат това число. Вземи за пример SuperPI (мисля така се казваше). Там се мери времето за което по конкретен алгоритъм се смята определен брой цифри на числото пи

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Програмата е платена, предполагам за това и не дават такава информация. Не виждам смисъл от подобно упражнение, аз мога да си направя програмка, която да вади някакво число и да я продавам за 15 долара със същия успех.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Програмата е платена, предполагам за това и не дават такава информация. Не виждам смисъл от подобно упражнение, аз мога да си направя програмка, която да вади някакво число и да я продавам за 15 долара със същия успех.

Каква информация искаш да ти дават?

И Уиндоус е платен и не дават абсолютно никаква информация но му се доверяваш нали?

GeekBench е призната на световно ниво. Или факта че е канадска за вас я прави невярно отчитаща програма.

Явно за вас трябва да пише made in USA за да е чиста монета :>

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По късно и за ще покажа резултати от тестовете на мобилен настолен и смартфон.

Към посващите резултати -  Моля освен снимките да си пишете и резултата в темата че има хора с мобилен или супер бавен нет и няма как да видят всички снимки.

Имам предложение към автора да направи таблица за трите вида платформи детскоп,мобилни и смартфони и да нанасяй резултатите, така ще е по нагледно и няма да има нужда да цъкаме на сто снимки.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Каква информация искаш да ти дават?

И Уиндоус е платен и не дават абсолютно никаква информация но му се доверяваш нали?

GeekBench е призната на световно ниво. Или факта че е канадска за вас я прави невярно отчитаща програма.

Явно за вас трябва да пише made in USA за да е чиста монета :>

Made in Japan, за да сме по-точни. И сравнението ти със виндоса пък хич не му е мястото тука.

5231 са ми точките, по молба на trial version.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моята е 3873

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от An0n
      Valley Benchmark
      /Официална информация/
      Valley Benchmark е ново GPU стрес-тестинг устройство от разработчиците на силно популярния Heaven Benchmark. Долината покрита с гора, заобиколена от огромни планини, изумява с мащаба си от птичи поглед и е изключително подробна до всяко листо и цвете. Този не-синтетичен бенчмарк показва пълен набор от най-съвременни графични технологии с динамична среда и изцяло интерактивни режим на разположение на крайния потребител.

Предлагайки редкия шанс да опитате глътка неизползван, кристално чист въздух, Valley Benchmark ви позволява да изживеете сутринта високо в планината, когато заснежените върхове са едва проблясващи под изгряващото слънце. Било то на полет над обширни зелени пространства или туризъм по скалисти склонове, това пътуване продължава толкова дълго, колкото желаете. Уникалност във всеки ъгъл, този пространствено отворен свят осигурява чудесно релаксираща обстановка под спокойната музика и звуци от природата.

Характеристики
      [*]Extreme hardware stability testing [*]Per-frame GPU temperature and clock monitoring [*]Advanced visual technologies: dynamic sky, volumetric clouds, sun shafts, DOF, ambient occlusion [*]Multi-Platform support for Windows, Linux and Mac OS X [*]64 000 000 square meters of extremely detailed, seamless terrain [*]Procedural object placement of vegetation and rocks [*]The entire valley is free to be explored in interactive fly-by or hike-through modes [*]User-controlled dynamic weather [*]Support for stereo 3D and multi-monitor configurations [*]Benchmarking presets [*]Command line automation support [*]Highly customizable reports in CSV format

Какъв е смисълът на темата?
      Вчера съвсем случайно попаднах на този софтуер и като цяло не се занимавам, а и не обичам особено "Benchmark" ориентирани приложения, но това излезе доста оригинално. Различното при него и че във всеки един момент може да превключите камерата в режим "Walk" и съвсем спокойно да се разходите по цялата площ показана на клипа. Интересно е като форма на изкуство и като пример за това какво ще виждаме в бъдещите игри.

Също като човек, който все още не може да дефинира дали "Dear Esther" се класифицира като игра или не - реално тук е правилното и място. Вид реалистичен симулатор с "benchmark" възможности. Ако някой е харесал виртуалната разходка та, то задължително трябва да пробва и Valley Benchmark.

Самия проект доста ми напомня и на Skyrim - Ultra Realistic Graphics Pack, който мислих, че е последните висоти от към графични възможности. Не знам какво ще видим през следващата година на пазара и колко игри ще използват "unigine" енджина, но едно е ясно - поели сме на път където виртуалното вече застига реалното, поне на визуално ниво.

• от Evoluti0n
      Направете Cache & Memory Benchmark с Aida64 Extreme Edition

Публикувайте вашите резултати тук и коментирайте

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.