Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Jupiter-Ascending-Channing-Tatum-poster-\

Мда, и аз го гледах. Ами какво да ви кажа, има две-три забавни реплики, Чанинг беше малко разочароващо гримиран, Мила пък не й отива да играе фантъзи, по-добре ще й отиват комедии, драми, според мен. Много нескопосано игра по-време на екшън сцените, може да е нарочно, знам ли ... Сюжет...абе имаше малко хляб в него...ама малко. Ефекти много, имаше два-три по-неочаквани и добри.

Общо взето става за губене на време, де. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Laggies / Малкото голямо момиче (Смехории)

viu1423466261w.jpg

Не бих казал, че е кой знае какво, но е малко по-особен "преглед" на ценностната система. Оценка 7.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

The Book Thief / Крадецът на книги

arx1423549426p.jpg

Доста се изписа за тоя филм, но за мен е пълно разочарование с твърде нескопосания си опит да бъде поучителен. Оценка 5.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

The Loft (2014) - изпипан трилър и с не случайни актьори - Wentworth Miller/Бягство от затвора/,Karl Urban/Хроники на Ридик,"Дред"/ +James Marsden/от X- men /2000 - 2007г/

Loft_1.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и аз гледах Костенурке, костенурке

65736c05a68311b6.jpg

страхотен е

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последно гледах Пътят на Юпитер (Jupiter Ascending). Останах доста разочарован. Нищо във филма не е на ниво "Уашовски". Има идея но не и реализация. За тези, които смятат да ходят на кино днес, гледайте нещо друго! Повече за филма:ТУК
maxresdefault.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

The Rewrite 

The_Rewrite.jpg

Леле, Хю какъв остарял изглежда, па тая мацка няма остаряване.

Чудесен филм. Романтична комедия, направена, както казват американците "by the book". Ако бяхме средата на 90-те, този филм щеше да обере "оскар"-ите, само че те не са за най-добри филми въобще, ми за "хита на деня". Може би филмът на годината за мен. Нищо особено вероятно като история, но толкова добре структуриран - просто като в доброто старо време - с въвеждане, развитие, обрат и край - без нелогични времеви подскоци и префърцунщини. Без така характерния груб и перверзен, даже, хумор за американските ленти напоследък. Без излишни персонажи и диалог, който увисва в пространството, чудесна игра и музика. Наистина филм направен "по учебник". Браво! 9/10!

Вероятно сценаристът (който е и режисьор) да е всъщност главния герой. Нищо чудно... 

И не на последно място: страхотен избор за главните роли - супер си ходят двамата.

Редактирано от Методи Дамянов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Името на Алан Тюринг (англ. Alan Mathison Turing) заслужено може да се постави до Джон Атанасов. Тюринг е английски математик, логик, криптограф, чийто трудове дават мощен тласък в развитието на информатиката. С право може да се счита този човек за основоположник на изкуствения интелект. В негова чест се присъжда най-висша награда в областта на иформатиката - премия Тюринг.

По време на ВСВ Нацистка Германия разменя съобщения между своите военно-морски звена чрез кодираща машина Енигма (Загадка). Островът попада под блокада на немските подводници и оцеляването на кралските поданици изпада в зависимост от американските продоволствени конвои. Тюринг приема задачата, да дешифрира немските съобщения като предизвикателство на собствения му интелект ни повече от поредна кръстословица без да знае дума немски. В главната роля се вживява Бенедикт Тимъти Карлтън Къмбърбач. Брилятно от негова страна с номинация за Оскар от моя.

Машината на Тюринг е била дълбоко заскретена за дълги времена по настояване на Тюринг. Дори съюзниците срещу оста на Злото не са знаели за нея. Тюринг поема ролята на Бог, като решава кой да спаси и кой да изостави.

Първата екранизация на това историческо развитие се случва в едноимения филм по романа "Енигма" на Роберт Харис. Филмът осветява Енигма като шпионски. Нова вода в мелницата по въпроса налива екранизацията "Игра на имитиране". И става ясно, че Тюринг е бил хомо. Гениалният ум е погубен от британски гомофобен закон, преследващ хомосексуалистите, като ги подлага на химическа кастрация. Тъжно, но пък възхитително как Тюринг действа ... или ако ви вълнуват личности като да Винчи, Тесла, то филма е поредният  в вашия списък.

7921583p.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последно гледах "Американски снайперист" хубав филм по действителен случай какво се случва със американските войници завърнали се от Ирак,"Твърде лично 3" за мен доста по-слаб  от предходните серии"Ярост" с Брад Пит........тоя няма слаб филм ,страхотна игра и много съспенс:).Гледах и "Хобит-Битката на Петте армии" също доста слаб филм на фона на предишните.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1415961816405_wps_10_FIFTY_SHADES_OF_GRE

Противно на всички критики и негативни настроения за филма с етикет комерсиален и банален, мога да ви кажа, че филма е стра-хо-тен!

Сюжетът изненадва, или поне мен и то на фона на нискобюджетните романтични филми днес. Лично на мен ми остави много различен вкус откъм емоционална гледна точка. В смисъл, различен вид емоции, много по-различни от тези, които оставят познатите ни романтични филми. Края ... ме остави с отворена уста, защото сега чакаме втора част. Според мен ей тука е слабото място на филма - сега ще го разлеят в няколко части и ще го превърнат в поредната американска боза, в това нямам съмнения. Имаше доста стилни, забавни реплики, тънко-шеговити, но оставящи въображението ти да работи.
Филма ме изкефи маскимално! :) 8/10 оценка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Birdman, or The Unexpected Virtue of Ignorance / Бърдмен, или Неочакваната добродетел на невежеството

bfi1424008641i.jpg

Не видях нищо, което би ме възпряло да го забравя още утре. Оценка 5.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

FIFTY SHADES OF GREY

640_fifty_shades_of_grey_xlrg.jpg

Книгата е отврат, но филмът не е чак толкова зле. Всъщност, критиките ми са единствено, че е правен по малоумен текст на дебилна авторка. Останалото си му е наред. Повече - ТУК

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В разбираемо зачестилите коментари за филма "50 нюанса сиво" и трилогията на Е. Л. Джеймс, по която е създаден (тия дни се каня да започна с литературния източник) на няколко пъти се споменава един друг филм, "Секретарка", който е нарочен за по-сполучлива вариация по темата. Та по тази причина (и по стар навик) си направих труда да започна по-отдалеч, т.е. точно от 

Secretary / Секретарка

cqs1424156689r.jpg

От казаното по-горе би следвало да е станало ясно, че ми е рано да правя съпоставки, а и не съм сигурен дали е нужно, но за това ще мисля по-късно. "Секретарка" определено ми хареса, най-вече заради нестандартността си и много добрата игра на Маги Джиленхол и Джеймс Спейдър. Опитвам се всякак да бягам от блудкави безвкусици, не че успявам редовно, но и тоя път случих и попаднах на филм, който всякак си струва гледането. Оценка 8.

Редактирано от hlevoust (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

FIFTY SHADES OF GREY

640_fifty_shades_of_grey_xlrg.jpg

Книгата е отврат, но филмът не е чак толкова зле. Всъщност, критиките ми са единствено, че е правен по малоумен текст на дебилна авторка. Останалото си му е наред. Повече - ТУК

..първо това е трилогия,но да е по същество за филма:

- Филмът наистина е боза и НЕ може да стъпи дори на малкият пръст на филми, създадени далеч преди него ,въпреки неистовите  напъни на създателите му за  голям Пиар..

Визирам драматургия с изпипан сценарии,актьорска игра и задържаща вниманието на интелигентният зрител:

- "Девет седмици и половина"/9 1/2 weeks/

- "Първичен инстинкт"/Basic instinct/

- "Самотна бяла жена"/(Single White Female/

..дори поредиците филми "Емануела" са по-изпипани психологически от днешния филмец/FIFTY SHADES OF GREY/ в 21в.!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изгледах всички филми номинирани за Оскар тази година. Всеки си има предимства и недостатъци за мен.

Само едно ще кажа. Ако Американски снайперист вземе Оскар, повече няма да гледам тази церемония. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изгледах всички филми номинирани за Оскар тази година. Всеки си има предимства и недостатъци за мен.

Само едно ще кажа. Ако Американски снайперист вземе Оскар, повече няма да гледам тази церемония. 

..поради какви обективизми към-то въпросният филм - "Американски снайперист"?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

300; Възходът на една империя. Невероятно добър филм.

300.jpg

Редактирано от Малкия стар войник (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последно гледах Мъжете които мразеха жените по романа на Стиг Ларсън

dragontattoo-600x270.jpg

п.с.Таз го разкова,който е гледал филма знае :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последно гледах Мъжете които мразеха жените по романа на Стиг Ларсън

dragontattoo-600x270.jpg

п.с.Таз го разкова,който е гледал филма знае :)

Доста ме впечатли тоя филм, не очаквах да е чак толкова добър трилър. Оценка 8.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Birdman, or The Unexpected Virtue of Ignorance / Бърдмен, или Неочакваната добродетел на невежеството

bfi1424008641i.jpg

Не видях нищо, което би ме възпряло да го забравя още утре. Оценка 5.

Изключително неподготвено и заблуждаващо изказване за този филм.

Birdman е уникален филм във всяко едно отношение !

Отличен сценариен екип, начело на който е режисьора на филма : Alejandro González Iñárritu , Armando Bo ,Nicolás Giacobone , Alexander Dinelaris, Jr.

Страхотен актьорски състав : Michael KeatonEmma StoneZach GalifianakisEdward Norton 

, който състав впечатлява с прецизната си игра и силните и ярки характери - образи, които остават мноого дълго в съзнанието ти....

Но ядрото - този, който зарежда и води филма е 

Алехандро Гонсалес Иняриту 

Редактирано от mititaki (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Оригиналът (2009, подобно заглавие по рамана "Män som hatar kvinnor") е по-хубав с участието на Микаел Нюквист и Нуми Рапас.

А филм на седмицата е "Черно море" с участието на Джъд Лоу. Приключенски, подводница в търсене на наци съкровище. Много истини за живота на безличния човек в съвремения свят с тежък край.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изключително неподготвено и заблуждаващо изказване за този филм...

Тук всеки изказва собственото си мнение, а дали е подвеждащо или не, не си ти тоя, който ще го оценява. Можеше просто да кажеш, че филмът ти харесва и прочие, но не и да реагираш толкова неподготвено и заблуждаващо, нали? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изкуплението Шоушенк снощи по тв 7...

Класика!

Няма какво да коментирам - прекрасен. Филм, за който всичко е казано. Мога да го гледам още 50 пъти без да ми омръзне...

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Home Sweet Hell / Домашен ад (2015)

http://www.imdb.com/title/tt2802136/

Home-Sweet-Hell-2015.jpg

Филмът не мога да го нарека нито комедия, нито трилър, нито черен хумор, защото нямаше нито нещо комично, нито елементи на трилър, нито какъвто и да е хумор, та дори и черен. Само кървища, изкуствена актьорска игра и нелицеприятности, които не стават дори за губене на време и ядене на пуканки. Не ми хареса.

Редактирано от Merryl (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изкуплението Шоушенк снощи по тв 7...

Класика!

Няма какво да коментирам - прекрасен. Филм, за който всичко е казано. Мога да го гледам още 50 пъти без да ми омръзне...

Не го пропуснах и аз, би било кощунство. И действително няма нужда от каквито и да било коментари, освен че е нагледен пример как един филм може да бъде номиниран за 7 Оскар-а и да не вземе нито един, не че наградите правят филма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...