Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

The Hobbit: The Battle of the Five Armies / Хобит: Битката на петте армии

Не съм чел нищо от Толкин, не възнамерявам и да го правя, но харесвам филмите на Питър Джаксън. Първата трилогия, всъщност - втора в хронологически аспект обаче ми допадна несравнимо повече от предисторията към нея. "Хобит" сякаш вървеше надолу в развитието си, за да стигне до съвсем непретенциозно ниво. Да, много е ефектно, супер зрелищно е, лови всякак окото откъм постановка, декори и визия, но не грабва вниманието така, както бе в трилогията, посветена по-задълбочено на пръстена. Оценка 7 за конкретната част.

Толкин се чете много трудно, няма пракя реч, ситен шрифт, безкрайни описания на пейзажа, културата и историята на расите, дори е измислил език и писменост и т.н.

Голяма част от книгите не влиза във филмите. Яд ме е че отрязаха Том Бомбадил от Властелина без него историята не е пълна. Третата част на властелина е супер претупана явно и при Хобит историята се повтаря.

Кино версията на петте армии е орязана няма ги около 30-40мин. правят го за да има пазар за дисковете като излязат. 

Филма е готин, но битката е бледо копие на битките от Властелина. В един от трейлърите загатваха че ще видим Саурон в тяло а не като всевиждащото огнено око но явно и това е отпаднало.

Ако си фен на поредицата хвърли едно око на инфото в wikipedia сбито и кратко е разказана историята на всички герой.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Толкин се чете много трудно, няма пракя реч, ситен шрифт, безкрайни описания на пейзажа, културата и историята на расите, дори е измислил език и писменост и т.н.

Голяма част от книгите не влиза във филмите

Сигурен съм, че голяма част от текста е изрязан - имам почти всичко от творчество на Толкин, ако и да не съм го чел. И не заради липсата на пряка реч, тя най-малко би ме смутила, а защото предпочитам да гледам фантастиката, а не да я чета - въпрос на вкус. Няма откъде да знам какво е повествованието и мнението ми за двете филмирани трилогии е повече от положително, но втората, която хронологически е първа, е доста по-скучна от първата, която е втора в хронологията. И не защото са разменени времево, това вече го гледахме в "Star Wars", ако и аналогията може би да не е подходяща.

И 6-те филма гледах максимално внимателно, особено първите 3 (трудно ми е да кажа по колко пъти), защото ме привлякоха всякак. А че липсва текст, това си личи в немалко поувисващи ситуации, макар и да са се постарали да ги замажат (в тоя дух се чудя как зрител, който не е чел романите на Богомил Райнов, би разбрал и 1/4 от случващото се във фирмите за Емил Боев).

Ще си позволя да цитирам по памет едно изказване, на което попаднах съвсем наскоро, а именно:

Оттук нататък не ни остава друго, освен да благодарим на Питър Джаксън за двете трилогии и да го помолим да остави Толкин на мира...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съседското момче

7969830d.jpg

няма нищо дето да не сте виждали

може и да не се гледа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
Оттук нататък не ни остава друго, освен да благодарим на Питър Джаксън за двете трилогии и да го помолим да остави Толкин на мира...

"Без съдействието на наследниците на Толкин, няма как да има още филми", заяви Джаксън на пресконференцията след световната премиера на "Битката на петте армии" в Лондон.

0000245392-article.jpg

Това е Здрач с BDSM. Зле...

Защо не трябва да го гледате:

Ето няколко от най-опасните идеи, лансирани от Петдесет нюанса сиво:

Жените искат мъже като Кришчън, които ги командват и са груби.

НЕ! Една психически здрава жена избягва болката. Тя иска да се чувства в безопасност, уважавана и обгрижвана от мъж, на когото може да се довери. Тя мечтае за сватбени рокли, а не за белезници.

Мъжете искат жена като Анастасия – кротка и несигурна.

Грешно! Един психически здрав мъж иска жена, която може да каже мнението си. Ако по някаква причина той се отклони от правия път, тя да го върне обратно в релсите.

Анастасия упражнява правото си на свободен избор, когато се съгласява да бъде наранявана, така че никой не може да съди решението и.

Погрешна логика! Разбира се, Анастасия има право на свободен избор, но тя прави грешен избор. Саморазрушетелното решение е лош избор.

Анастасия прави избори за Кришчън разумно и самостоятелно.

Съмнявам се! Кришчън постоянно снабдява Анастасия с алкохол, нарушавайки  преценката и. Също така, Анастасия става сексуално активна с Кришчън – първият ѝ опит някога, много скоро след срещата и с него. Невронауката твърди, че подобна на тяхната интимност отключва у нея чувства на привързаност и доверие преди тя да се е убедила, че той ги заслужава. Сексът е силно и интензивно преживяване – особено първият път. И накрая, Кришчън манипулира Анастасия да подпише споразумение, забраняващо ѝ  да разкрие на някого, че той е насилник.

Алкохол, секс, манипулация – това едва ли са съставките на едно внимателно обмислено и независимо решение.

Емоционалните проблеми на Кришчън са излекувани от любовта на Анастасия.

Само във филмите! В реалния свят, Кришчън няма да се промени особено много. Ако Анастасия изпитва потребност да помага на емоционално увредени хора, тя би станала психиатър или социален работник.

Добре е да експериментираш сексуално.

Може би… за зрели хора във дълготрайно, стабилно, посветено и моногамно взаимоотношение, познато още като „брак“. В противен случай, си застрашен от полово предавани болести, нежелана бременност и сексуално насилие. Мъдро е да подхождате с собено внимание към това кой допускате близо до себе си – физически и емоционално, защото само една подобна среща може да ви извади от релси и да промени живота ви завинаги.

Накратко: силата на „Петдесет нюанса сиво“ се крие в това, че посява семена на съмнение. Има огромни разлики между здравите и нездравите взамоотношения, а филмът размива тези разлики  и започваш да се чудиш: „кое е здравословно в едно взаимоотношение? Кое е извратено? Има толкова много нюанси на сивото…“ Не, не съм сигурна.

Виж, тук става въпрос за твоята сигурност и бъдещето ти. Няма място за съмнение; интимна връзка, в която има насилие, независимо дали е по взаимно съгласие, е неприемлива.

Бяло или черно. Тук няма нюанси на сивото. Нито един нюанс на сивото.“ http://www.miriamgrossmanmd.com/an-open-letter-to-young-people-about-fifty-shades-of-grey/

Редактирано от Nemeria (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последно гледах Чапи свежо попадение с неочакван край.

chappie-dbZ.jpg

Редактирано от tatsu (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Did You Hear About the Morgans? / Къде покриха Морган?

klz1425893727l.jpg

Ценя много високо Хю Грант, но тоя филм надмина всичките ми очаквания - оценка 1.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честит 8 март мъже! Нов руски филм, който не ми хареса. 

Редактирано от Ивана (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте :) Последният филм, който гледах и останах много доволна - The equalizer. Препоръчвам го на всички :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Даяна

p_226822.jpg

брилянтно изпълнение на Наоми Уотс, браво

пак ще го гледам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Interstellar / Интерстелар

klz1426487770b.jpg

Няма значение българският превод на заглавието, важни са посланията на тоя филм и трайното им запомняне. Гледали сме (вече) солидно количество много по-зрелищни филми, които обаче минават и заминават без следа, а тоя определено не е такъв.

Оценка 9.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И на мен ми хареса, а също и тази трилогия: Stieg Larsson's Millennium

http://www.imdb.com/title/tt1132620/

http://www.imdb.com/title/tt1216487/

http://www.imdb.com/title/tt1343097/

the-girl-who-kicked-the-hornets-nest-mov

П.П. Редактирам публикацията, за да стане по-ясно на четящите.....

Прочетох този коментар: https://www.kaldata.com/forums/topic/209464-последният-филм-който-гледах/?p=3065290и изгледах филма. Хареса ми. Четох коментари, от които разбрах, че това е бледо копие на този шедьовър....

Редактирано от chochomen (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Into the Woods / Вдън горите

rgh1426489456s.jpg

Напоследък се "префилмираха" доста класически приказки - някои доста сполучливо, други - не толкова, а трети, към които без колебание причислявам и "Вдън горите", за мен са ужасни. Идеята са се съчетаят няколко приказки в една с непрекъснато преливане и разделяне на сюжетните линии не е нова, но в случая, по скромното ми мнение, е пълен провал, особено в ужасяващото пеене на голяма част от текста. Оценка 5.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Into the Woods / Вдън горите

Напоследък се "префилмираха" доста класически приказки - някои доста сполучливо, други - не толкова, а трети, към които без колебание причислявам и "Вдън горите", за мен са ужасни. Идеята са се съчетаят няколко приказки в една с непрекъснато преливане и разделяне на сюжетните линии не е нова, но в случая, по скромното ми мнение, е пълен провал, особено в ужасяващото пеене на голяма част от текста. Оценка 5.

И на мен ми доиде в повече врещенето, а пък и тези принцовете и изобщо цялата изкривена история.Очаквах че и кравата ще пее пък тя взе че умря. Два часа безумие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вие много сте издържали. За мен това бе първия филм с Мерил Стрийп, който не догледах.

Последно не догледах и The loft http://www.imdb.com/title/tt1850397/?ref_=nv_sr_1

и не за друго, а може би, защото ми дойде почти преписал холандската версия от 2010г. /която ми хареса много/... http://www.imdb.com/title/tt1606789/?ref_=fn_al_tt_5

В този смисъл ми дойдоха в повече и коментарите, че холандската и белгийската версия били голямата работа и за разбирачи, а американската била холивудска боза.

Не разбирам това делене на ценители и обикновени зрители, но и това не е проблем. Точно както с песните и с всички обобщения впрочем... Ако кажеш, че слушаш Слави - минаваш в графа чалгар, а всъщност текстовете на повечето му песни са на прекрасния и неповторим Ивайло Вълчев. Както и да е... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

My Briliant Life

9-9_my_brilliant_life.png

Ах, тези корейци... Не гледам чак толкова често азиатско кино отдавна вече, но корейците са спешъл. Гледаш нищо и никакво като сюжет на вид, а ги правят толкова различно от европейци и американци нещата. Без малко да ревна накрая (#срам-не-срам-да-си-призная). Лична оценка 8/10.

Бих препоръчал още два подобни (сигурно има доста) азиатски "...ing", както и един японски - "Litre of Tears"  (е тука вече май се бях разсополивил). 

Редактирано от Методи Дамянов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма значение българският превод на заглавието, важни са посланията на тоя филм и трайното им запомняне. Гледали сме (вече) солидно количество много по-зрелищни филми, които обаче минават и заминават без следа, а тоя определено не е такъв.

Оценка 9.

Току що го гледах и ми хареса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Невъзможното

по действителен случай

7992918s.jpg

големи трагедии

ама цунами, природа, какво да правиш

:(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

BLACK SEA

https://www.youtube.com/watch?v=Urrve_J9F_g

не е лош!

Редактирано от atridi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лошата съседка

8001959R.jpg

руска романтика за :popcorn2:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пепеляшка

8014126l.jpg

ми Пепеляшка нищо ново

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубав ли е? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубав ли е? :)

хубав е, ще ти хареса сигурна съм

;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...