Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Не го пропуснах и аз, би било кощунство. И действително няма нужда от каквито и да било коментари, освен че е нагледен пример как един филм може да бъде номиниран за 7 Оскар-а и да не вземе нито един, не че наградите правят филма.

Е, това не го знаех. Не е за вярване. Толкова ме заинтригува, че чак погледнах кой е спечелил Оскар-ите тогава.

Имали са малшанса да се състезават с други силни филми, но все пак си мисля, че това е бил най-добрият филм. И не само за онази година, разбира се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последно гледах Пътят на Юпитер (Jupiter Ascending). Останах доста разочарован. Нищо във филма не е на ниво "Уашовски". Има идея но не и реализация. За тези, които смятат да ходят на кино днес, гледайте нещо друго! Повече за филма:ТУК

На мен ми хареса. Екшън специални ефекти всичко си беше както трябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, това не го знаех. Не е за вярване. Толкова ме заинтригува, че чак погледнах кой е спечелил Оскар-ите тогава.

Имали са малшанса да се състезават с други силни филми, но все пак си мисля, че това е бил най-добрият филм. И не само за онази година, разбира се.

Примерите не са един и два, наскоро ми попадна един списък на филми, които по една или друга причина са били считани за абсолютни фаворити, а в крайна сметка не са печелили нищо кой знае колко съществено. Не го намирам в момента, но погледни 10 страхотни филма без нито една номинация за "Оскар" ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не го пропуснах и аз, би било кощунство. И действително няма нужда от каквито и да било коментари, освен че е нагледен пример как един филм може да бъде номиниран за 7 Оскар-а и да не вземе нито един, не че наградите правят филма.

Е, той се пада в година с изключително жестока конкуренция-други години може би би взел и няколко награди, но точно тази се пада с непреодолима конкуренция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, той се пада в година с изключително жестока конкуренция-други години може би би взел и няколко награди, но точно тази се пада с непреодолима конкуренция.

Не мисля, че Форест Гъмп е по-добър... Лично мнение, разбира се. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мисля, че Форест Гъмп е по-добър... Лично мнение, разбира се. :)

И "Форест Гъмп" и "Криминале" според мен са по-висока топка, а и по-добре се вписват в профила филми, които да се борят за някакви награди-абсолютно никакъв шанс в тяхна конкуренция, но като се погледнат и другите номинации, примерно за операторско майсторство-там губи от ''Легенди за страстта", отново напълно заслужено или пък за музика от "Цар лъв". Хората забравят, че специално Оскарите, не са награда давана от публиката, а награда давана от колегите(специалистите) на самите творци, и се дразнят, и незнайно защо им отдават прекалено голямо значение.

За да не излизаме от темата аз последно гледах "Дракула:Неразказан" е ми 4/10.

Редактирано от spielberg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... Хората забравят, че специално Оскарите, не са награда давана от публиката, а награда давана от колегите(специалистите) на самите творци, и се дразнят, и незнайно защо им отдават прекалено голямо значение...

Така е, макар че лично за мен тия награди в никой случай не са определящи и не влияят върху избора ми какво да гледам и не гледам. Казано иначе, не се дразня от не/получените статуетки на тоя или оня филм, защото действително те се присъждат от гилдията, а не от публиката, а и хора много - вкусове всякакви.

The Chamber / Камерата

viu1424673383y.jpg

Поредният провал по роман на Гришам. Оценка 6.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изключително неподготвено и заблуждаващо изказване за този филм.

Birdman е уникален филм във всяко едно отношение !

Отличен сценариен екип, начело на който е режисьора на филма : Alejandro González Iñárritu , Armando Bo ,Nicolás Giacobone , Alexander Dinelaris, Jr.

Страхотен актьорски състав : Michael KeatonEmma StoneZach GalifianakisEdward Norton 

, който състав впечатлява с прецизната си игра и силните и ярки характери - образи, които остават мноого дълго в съзнанието ти....

Но ядрото - този, който зарежда и води филма е 

Алехандро Гонсалес Иняриту 

Та ето и крайния резултат за този великолепен за мен филм (цитирам се за да продължа отговора си за филма)

Най-добър филм стана филмът "Бърдмен" на Алехандро Гонзалес Иняриту.

Най-добър режисьор стана Алехандро Гонзалес Иняриту за „Бърдмен".

Най-добър оригинален сценарий отново отиде при Иняриту за „Бърдмен", награда, която той дели с Николас Джакобоне, Александър Динеларис и Армандо Бо.

Най-добро операторско майсторство взе филмът „Бърдмен".

Много съм доволен от наградите. Това е едно потвърждение на моите думи по повод на поста на hlevoust #787 

.

Редактирано от mititaki (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какво общо имат наградите с поста на Хлевоуст и с какво те променят факта дали някой харесва един филм или не?! Това е тема, в която всеки изказва своето лично отношение като зрител, а не като професионалист. Всички горе-долу си знаем вкусовете и мнението на хора, чиито вкус съвпада с нашия, се ползва за ориентир в това дали да се гледа даден филм или въобще да не се губи време за него. Поне за мен е така, а и е нормално да е така.

Апропо - точно вчера говорехме за това колко много прекрасни филми са останали недооценени и нямат нито една награда. И точно по този повод и съфорумецът Спилбърг два поста по-нагоре е казал, че "има филми, които се вписват в профила филми, които да се борят за някакви награди-абсолютно никакъв шанс в тяхна конкуренция". Което е истина, но това не ги прави нито по-добри, нито по-гледани, нито по-харесвани от зрителите в сравнение с филмите без награди.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Това е едно потвърждение на моите думи по повод на поста на hlevoust #787 

Определено много се трогвам когато някой толкова грижливо се отнася към мен, почти към готов да се разплача от умиление, но ако държиш да се замеряме с постове, прочети тия с номера от 801 до 808, та дано схванеш за какво точно се говори в тях.

Нямам какво повече да ти кажа - ти си харесвай едни, аз ще харесвам други, трети ще харесва трети. А ти сам си прецени дали е уместно да критикуваш вкуса на другите с купешки фрази като "неподготвени изказвания" и "подвеждане", все пак говорим за филми, а не за изчисляване геостационарна орбита на телекомуникационен спътник.

Със здраве и без лоши чувства!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено много се трогвам когато някой толкова грижливо се отнася към мен, почти към готов да се разплача от умиление, но ако държиш да се замеряме с постове, прочети тия с номера от 801 до 808, та дано схванеш за какво точно се говори в тях.

Нямам какво повече да ти кажа - ти си харесвай едни, аз ще харесвам други, трети ще харесва трети. А ти сам си прецени дали е уместно да критикуваш вкуса на другите с купешки фрази като "неподготвени изказвания" и "подвеждане", все пак говорим за филми, а не за изчисляване геостационарна орбита на телекомуникационен спътник.

Със здраве и без лоши чувства!

Ей реагира най - сетне !

Ами да, говорим за филм и то конкретен, а тия постове които ми подхвърляш нямат нищо общо с твоето изказване за този филм. А то беше крайно и за това реагирах така : " Не видях нищо, което би ме възпряло да го забравя още утре. " , край на цитата.

Да явно това е твоето разбиране за филми и твоя вкус към този вид изкуство. И това е градивна критика, но явно ти не търпиш такава, а аз съм докачлив защото освен емоционално съм свързан и професионално с киното и театъра. Без лоши чувства ! ;) 

Редактирано от mititaki (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лични. 

..е..Оскарите минаха и заминаха и снайпера не спечели!

Споделям още,че българският филм "Козият рог" от далечната 1972г. е "бил на крачка от наградата „Оскар”. Това обяви в интервю за предаването „Под лупа” на телевизия "Европа" директорът на театър "София" Ириней Константинов...Козият рог” добива голяма популярност и е забелязан от журито, изготвящо номинациите за филмовите награди "Оскар", като е бил предложен да влезе директно в петицата. "

Е,да ,ама -не!Партията се е погрижила,"мръсните капиталисти" да получат по възможност най-некачественото откъм техническо ниво копие от филма и така - Сбогом,Оскар и Световна признателност към българската кинематография!

Е,това е жалкото за мен,както са жалки и почти всички художествени български филми днес!

И за да подчертая,че постингът ми не е чак толкова личностен към теб ,продължава с препратка към филм с глобално послание,макар да е американо-английски и скоро пак го гледах:

"Children of Men"/Децата на хората/ в който играе Джулиан Мурchildren.jpgи с доста военно присъствие..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изключително неподготвено и заблуждаващо изказване за този филм.

Birdman е уникален филм във всяко едно отношение !

Отличен сценариен екип, начело на който е режисьора на филма : Alejandro González Iñárritu , Armando Bo ,Nicolás Giacobone , Alexander Dinelaris, Jr.

Страхотен актьорски състав : Michael KeatonEmma StoneZach GalifianakisEdward Norton 

, който състав впечатлява с прецизната си игра и силните и ярки характери - образи, които остават мноого дълго в съзнанието ти....

Но ядрото - този, който зарежда и води филма е 

Алехандро Гонсалес Иняриту 

Е, той човека споделя впечатление, не произнася присъда. Едно се харесва на един, друг не го харесва. Темата нали е да споделиш кво си гледал тея дни и да драснеш някой ред...

Сред любимите мои ленти са например Love Exposure (гледал съм го 3 пъти), Southland Tales (гледал съм го 3 пъти), Donnie Darko и Noriko's Dinner Table (гледал съм го 3 пъти, заедно с първата част)/(продължението на Suicide Club). Никой от познатите ми не ги харесва и се чудят кво толкова им се кефя. Пък аз обратното... Вкусове разни. Не съм си казал, абе те щом не ги харесват значи и аз няма да ги харесвам...

И за да съм в крак с темата:

Urban Legend (1998)

urban-legend-photos-8.jpg

Еххх... а беше време... Между другото не го бях гледал, откакто излезе и го бях забравил. Много приятен, с хубава музика, читава игра и убиец, който докрая се заблуждавах кой е.

Редактирано от Методи Дамянов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко БГ класика, бях го гледал мн отдавна и рекох да си го спомня. Филма Татул.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гагарин. Първият в космоса - това е филмът на седмицата.

Художествен филм проследяващ живота на първия космонафт на света. Как едно бедно руско дете преследва мечтата си да полети. Филмът ни превежда през историческите събития на онова време. Байконур, Хрусчов, Корольов, Титов -все имена запазили си място в историята. Зрелищни ефекти, проследяващи полета до самия край и вечната усмивка на най-смелия мечтател. Много истини в политически, философски, житейски аспект. Втората мечта на Гагарин е била, да  полети отново в космоса, но политическия елит се е страхувал, да не загуби символа на социализма и не му дава шанс.

Оценка 9/10. Можеше да бъде по-грандиозно, по-пищно, всякаш парите на продукцията не са стигнали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Vice / Смъртоносен порок  в топ десет е на най-най-ама най-тъпите филми които съм гледал.

Гледах го с няколко почивки, скучен, безинтересен и Брус Уилис с пет реплики на кръст.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Diana / Даяна

cqs1425453155t.jpg

Останах разочарован от този филм, създаден по мотиви от нашумял роман. Оценявам неистовите усилия на Наоми Уотс, която много ценя, "да измъкне" творението, но ефективността ѝ не е по-голяма от тая на Никол Кидман в Grace of Monaco

Оценка 5.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Diana / Даяна

Останах разочарован от този филм, създаден по мотиви от нашумял роман. Оценявам неистовите усилия на Наоми Уотс, която много ценя, "да измъкне" творението, но ефективността ѝ не е по-голяма от тая на Никол Кидман в Grace of Monaco

Оценка 5.

Този не съм го гледала и може би несъзнателно е било по причина на разочарованието ми от Grace of Monaco.

Трудно е една многопластова личност да се изиграе, без да се схване същността й.

И погледнато в този смисъл, останах най-разочарована точно от Никол Кидман.

Не харесвам и няколкото превъплъщения на Джеки Кенеди Онасис /в момента дори не се сещам за имената на акрисите, които съм гледала в изпълнение на ролята й по разни телевизионни филми/.

И пишейки, точно в този момент, се сещам за Мерил Стрийп - хареса ми и като Желязната лейди, и като Джулия Чайлд. С две думи - който го може, го може.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...И пишейки, точно в този момент, се сещам за Мерил Стрийп - хареса ми и като Желязната лейди, и като Джулия Чайлд...

Споделям това мнение, но то не променя общото ми мнение, че някак не се получават биографичните филми, които ни се предлагат - и Джаки, и Грейс, и Даяна са исторически и светски значими личности, чиято съдба не е била завидна по една или друга причина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

The Paperboy / Вестникарчето

bfi1425540075j.jpg

Страхотна Никол Кидман (с номинация за "Златен глобус" за поддържаща женска роля) в малко странен, но не и лош филм, който поне поддържа напрежение. Мисля, че и останалите основни актьори се справят на прилично ниво. Оценка 7.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Октомврийска буря

7962619q.jpg

добър трилър

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

The Imitation Game / Игра на кодове

viu1425632432u.jpg

Интересен филм, базиран на действителни исторически събития около разбиването от страна на Съюзниците кода на прочутата на времето си немска шифровъчна машина Енигма, както и около някои обществени настроения, нямащи никаква пряка или косвена връзка със събитията, но повлияли твърде негативно върху работата.

Много добра актьорска игра на Бенедикт Къмбърбач и останалите, но и с все по-нарастващо в мен недоумение относно филмовите награди, от които Кийра Найтли съвсем резонно следва да се чувства ощетена не за пръв път. Не знам още колко блестящи роли следва да изиграе, за да бъде наградена по достойнство.

Оценка 8.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

The Theory of Everything / Теорията на всичко

7963872C.jpg

"Теорията на всичко" е невероятната история на един от най-великите умове на всички времена – астрофизикът Стивън Хокинг и любовта му към състудентката му от Кембридж Джейн Уайлд.

Нямам думи...Филма е уникален и трябва да се гледа.Оценка 10. 

Редактирано от Deco^^ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

The Hobbit: The Battle of the Five Armies / Хобит: Битката на петте армии

jdv1425735003v.jpg

Не съм чел нищо от Толкин, не възнамерявам и да го правя, но харесвам филмите на Питър Джаксън. Първата трилогия, всъщност - втора в хронологически аспект обаче ми допадна несравнимо повече от предисторията към нея. "Хобит" сякаш вървеше надолу в развитието си, за да стигне до съвсем непретенциозно ниво. Да, много е ефектно, супер зрелищно е, лови всякак окото откъм постановка, декори и визия, но не грабва вниманието така, както бе в трилогията, посветена по-задълбочено на пръстена. Оценка 7 за конкретната част.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...