Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

cybercop

Снимки на Вашия Linux - част 2

Препоръчан отговор

Пичове, гледам на доста от вас taskbar-a им е в стил Mac OS X и искам да ви питам кой е най-добрият такъв widget за KDE (с PCLinuxOS съм)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пичове, гледам на доста от вас taskbar-a им е в стил Mac OS X и искам да ви питам кой е най-добрият такъв widget за KDE (с PCLinuxOS съм)

Аз ползвам Plank http://s19.postimg.org/yqcpj1lwz/xubuntu12_04plank.png

Не консумира почти никакви ресурси. За да изглежда добре, трябва да имаш включени ефекти на мениджъра на прозорците. Поне при Xfce е така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вградения icontasks

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ubuntu 13.04 + KDE + 3.10.4-031004-generic kernel

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ubuntu 13.04 + KDE + 3.10.4-031004-generic kernel

Публикувано изображение

Любимата ми среда ! Получило се е страхотно.

Поздрави !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Любимата ми среда ! Получило се е страхотно.

Поздрави !

Благодаря :) От както излезе Gnome 3, KDE ми е любима и на мен :) На нетбука използвам LXDE, Но от него скрийн друг път :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря :) От както излезе Gnome 3, KDE ми е любима и на мен :) На нетбука използвам LXDE, Но от него скрийн друг път :)

Гном 3 си е супер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги, всичко е до вкус :) Не ми е удобен просто.

Редактирано от rusimc (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това как се прави ? Много добър Lock Screen

https://www.youtube.com/watch?v=P4rBrTv33Uc

Редактирано от acnekt (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като сме почнали с LXDE.

http://s19.postimg.org/8rgsrx0ab/2013_10_05_184923_1366x768_scrot.png

Максимално изчистен LXDE десктоп. Ползвах иконите от Lubuntu 13.04. Синята папка за Home не подхожда на всеки тапет, но със спешната помощ на Wickerman се справих и с този проблем. Тапета ми създава приятни емоции, защото е от първата ми любов сред Linux дистрибуциите.

Редактирано от cybercop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... е от първата ми любов сред Linux дистрибуциите.

Която е? Ако не е тайна де :)

http://prikachi.com/images/3/6629003A.png

Редактирано от wickerman (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Която е? Ако не е тайна де :)

http://prikachi.com/images/3/6629003A.png

Ubuntu 8.04 (Hardy). Това на снимката е стандартният тапет за нея с животинчето. Преди нея бях ползвал няколко месеца Мандрива с KDE, но когато инсталирах Ubuntu 8.04 с Gnome 2.22 останах изумен. С такава стабилност и бързина не се бях сблъсквал никога до този момент и това ми оказа влияние може би за цял живот.,

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като сме почнали с LXDE.

http://s19.postimg.org/8rgsrx0ab/2013_10_05_184923_1366x768_scrot.png

Максимално изчистен LXDE десктоп. Ползвах иконите от Lubuntu 13.04. Синята папка за Home не подхожда на всеки тапет, но със спешната помощ на Wickerman се справих и с този проблем.

Тапета ми създава приятни емоции, защото е от първата ми любов сред Linux дистрибуциите.

Hardy Heron пъвата ми любов http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/viu1381037619g.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съмнявам се, че Unity щеше да ми направи такова впечатление. Тогава Gnome царуваше без особена конкуренция. Xfce и Lxde бяха на примитивно равнище, KDE 4 тепърва прохождаше и консумираше невиждани до този момент ресурси. A, любимата на много хора KDE 3.5 я закопаха още жива, както после стана и с Gnome 2.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Вярно че малко не е по темата но все пак и той е Юникс.

ПС: Не показва вярно процесора. Реално са заделени 4 ядра.

Редактирано от Росен Александров (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хей, има ли алфа- или бета тестери на някоя дистрибуция тук? :) Fedora 20 Alpha / GNOME 3.10 - засега при мен почти не отговаря на представите за алфа версия - бях се въоръжил с далеч по - голямо търпение в очакване на сривове, забивания и замръзвания, но повечето неща са си ОК :) Новият софтуерен център е реализиран страхотно като за начало, но наред с него се инсталира и досегашният PackageKit, което ме навежда на мисълта, че известно време ще остане и той, докато на Software-a му направят и възможността да търси отделни пакети. Човъркането продължава :)

Редактирано от HotMusicFan (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хей, има ли алфа- или бета тестери на някоя дистрибуция тук? :) Fedora 20 Alpha / GNOME 3.10 - засега при мен почти не отговаря на представите за алфа версия - бях се въоръжил с далеч по - голямо търпение в очакване на сривове, забивания и замръзвания, но повечето неща са си ОК :) Новият софтуерен център е реализиран страхотно като за начало, но наред с него се инсталира и досегашният PackageKit, което ме навежда на мисълта, че известно време ще остане и той, докато на Software-a му направят и възможността да търси отделни пакети. Човъркането продължава :)

Да старият PackageKit ще си остане и във тази версия на федора, което не е за очудване, тъй като Гноме софтуер е все още е в доста начален стадии на разработка. Очакванията са, чак за федора 22 да бъде наложен окончателно. Относно федора 20 и това което се пише, наистина работи доста стабилно, а и вече оправиха някои проблеми които имаше със репосите, така че ако има смели и любопитни, да не се замислят толкоз.

Приятно човъркане и поздрави :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента използвам декстоп машинка със ограничени възможности, тъй като лаптопа ми почина (рип)!

Сега съм си боцнал федора 19 + xfce4 (преди ползвах Гноме 3.8), но можеби ще си слагам минимален Арч тези дни, смятам че ще е по подходяща за тази кочина. Вече започнах да се въоражавам :) и направих некои ъпдейти на моят windows manager по който работа и мисля да използвам със Арч, тъй като изисква минимални ресурси.  

Приложения които смятам да използвам за машинката (кочината):

Менеджер на прозорци - Calavera-wm

Терминал - urxvt + gnu/screen

Едитор - emacs 

Броузер - conkeror

Преглед на поща - emacs + gnus, thunderbird

Файл манеджър - ranger + core-utils :)

Преглед на снимки - sxiv

Документи - xpdf, emacs

Скрееншот - scrot

Mузика - moc, emacs + emms

Видео - vlc, mplayer

Менюта - dmenu, klicknmenu

Барове - xmobar, dzen2 + conky

Краен резултат :)

Calavera-wm ☠ + xmobar + emacs + klicknmenu  
Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...