Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

cybercop

Снимки на Вашия Linux - част 2

Препоръчан отговор

Просто исках да разгледам новия форк, дело на Сополите :Д Ама техния диск не работи, и го инсталирах в един ебантувец на виртуална машина. Но оо ужас, Дебелан е трагедия пред Ебанту поне в последната си версия Wheezy (Сигурно галено от Квазимодо) :D

Става въпрос за форк-а на Гноме класик, нали?

Аз скоро разбрах случайно за този форк, но нямам желание да го ползвам, нито дори да го пробвам, просто всеки форк на Гноме2/3 е пълна боза, вклучително в това число Мате/Синамон и Унити.

Мисля, че новото моде класик на Гном3, не е никак зле, ако някой е фен на Гноме2 вида.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Става въпрос за форк-а на Гноме класик, нали?

Аз скоро разбрах случайно за този форк, но нямам желание да го ползвам, нито дори да го пробвам, просто всеки форк на Гноме2/3 е пълна боза, вклучително в това число Мате/Синамон и Унити.

Мисля, че новото моде класик на Гном3, не е никак зле, ако някой е фен на Гноме2 вида.

Форк на гном 3 само че fallback сесията. И си е доста добре, но е в начален стадий. Колкото до цинамон аз съм доволен от него. Унити да лайно е...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

(Резултат) 2 минути със Гноме3 Класик моде + блуекурве стил ;)

Публикувано изображение

Следва продължение + настройки...

Редактирано от ivoarch (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добра беше Ubuntu 10.10. Изключително сполучливо издание, достигнало върха на развитието си. След него преходът към 11.04 беше един от най- болезнените в историята на Linux. Именно тогава, Mint, която запази версията на Gnome, излезе на челна позиция. Добре, че, както природата, така и света на софтуера не търпят вакуум и вече има добри заместители. Все пак, такова съотношение между стабилност/разход на ресурси/функционалност, каквото имаше в Gnome 2.30/2.32 в момента няма в никоя от съществуващите графични среди. Не съм и сигурен, дали ще има в бъдеще.

Редактирано от cybercop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

....

Лаишко изказване и адски фенско(Първото в следствие от второто).Линукс не Убунту че и  "болезнено" било.Болезнено за кой ? Който ползва gnome 2.32 или който ползва Убунту ?

.... в момента няма в никоя от съществуващите графични среди. Не съм и сигурен, дали ще има в бъдеще.

Има xfce :D

Вече 90% от българина е снабден със що годе мощен компютър така че дали ползва 1 или 2 гб памет едва ли е от някакво значение.Ако имаше значение то тогава за какво му е на човек да слага 4 или 8 или 16 гб рам ?

Редактирано от tux (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добра беше Ubuntu 10.10. Изключително сполучливо издание, достигнало върха на равитието си. След него преходът към 11.04 беше един от най- болезнените в историята на Linux. Именно тогава, Mint, която запази версията на Gnome, излезе на челна позиция. Добре, че, както природата, така и света на софтуера не търпят вакуум и вече има добри заместители. Все пак, такова съотношение между стабилност/разход на ресурси/функционалност, каквото имаше в Gnome 2.30/2.32 в момента няма в никоя от съществуващите графични среди. Не съм и сигурен, дали ще има в бъдеще.

Гном 3 е също така лек и икономичен. Дори по-бърз. 

Днес правих едно видео специално да се види една от новите разновидности на гном 3 и я пуснах в линукс за българи

http://www.youtube.com/watch?v=Nc_7EjNlaM0

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Който ползва gnome 2.32 или който ползва Убунту ?

2. Има xfce :D

3. Вече 90% от българина е снабден със що годе мощен компютър така че дали ползва 1 или 2 гб памет едва ли е от някакво значение.Ако имаше значение то тогава за какво му е на човек да слага 4 или 8 или 16 гб рам ?

1. Ставаше въпрос за Ubuntu, но същото се случи при преходът от Gnome 2, към Gnome 3 в повечето дистрибуции. В Ubuntu, обаче това се усети най- силно.

2. И добре, че я има.

3. Нямам особена нужда да слагам 16 GB RAM, за да обслужвам графичната си среда. Достатъчен ми е повишеният разход на останалите приложения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само незнам защо толкоз го хвалите това Гноме2, през цялото си съществуване, то бе дори по плувано от сегашното Гноме3.

Относно Гноме3, не е никак лошо, можеби иска да му дадете малко повече време когато започвате със него,  а не да се говорът веднага глупости, след като само сте го стартирали и излезнали от него. Да си призная, аз бях един от тези хейтари които най много плуха против него, и мога да кажа ,че съм грешял ама доста ;). След всяка версия Гноме става все по добро, и по добро.

Относно Убънти, да наистина в убънту се усети най много, те направиха Унити :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Вече 90% от българина е снабден със що годе мощен компютър...

Доооста невярно твърдение по принцип.

Все още са си масови старите машинки с по поливин гигабайт оперативна памет, 80 гигабайтови твърди дискове и едноядрени процесори на 2 гиги.

Просто повечето хора не виждат смисъл да дават парички за по-силна машинка, защото работата им се ограничава в браузване, писане на документи и така нататък неща по силите дори и на 8 годишна антика, използвана в съвременният технологичен свят.

Пък за Гном 3 - и на мен не ми се нрави хич. Прилича ми Linux-ският Windows 8 или нещо подобно - излишна шарения. Двойката си е супер, пък например XFCE си е съвършенно различна бира.

Редактирано от programings (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Ivoarch : Не съм сигурен, дали си го тествал през цялото му съществуване. Аз лично започнах да го ползвам от версия 2.22.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добра беше Ubuntu 10.10. Изключително сполучливо издание, достигнало върха на развитието си.

Едва ли някоя Линукс дистрибуция е достигнала върха си на развитие.

След него преходът към 11.04 беше един от най- болезнените в историята на Linux.

Убунту не е линукс ;)

@Ivoarch : Не съм сигурен, дали си го тествал през цялото му съществуване. Аз лично започнах да го ползвам от версия 2.22.

Не съм разбира се, но какво значение има кога си го тествал, логично е по старите версии да са имали повече грешки.

Щом си бил със Гноме2 тогава знаеш колко се плуеше по него преди.

Вече 90% от българина е снабден със що годе мощен компютър така че дали ползва 1 или 2 гб памет едва ли е от някакво значение.Ако имаше значение то тогава за какво му е на човек да слага 4 или 8 или 16 гб рам ?

Аз не съм от тях, но работа по въпроса, мисля скоро време да се сдобия със по добра машинка.

(Цял живот кърпа стари машинка, а новити на жена ми :))

Поздрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Gnome 2 върви по добре от 3 на моите компютри, а и 3 ми е много неудобен (няма нищо общо със стария гном 2, който макар  и одървен, си беше стабилен, докато 3 често крашваше...) Разбира се това е мое мнение, на други компютри може да е обратното, както е при един приятел - гноме 2 едвам върви, докато 3 върви по-добре... И за да не е спам ето снимка от втория ми компютър. За жалост от live, изгоря ми хард дискът ( не съм му вдигал волтажа !!! :D ).

Публикувано изображение

Редактирано от Chrome FAN (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.... Прилича ми Linux-ският Windows 8 или нещо подобно - излишна шарения...

По скоро е обратното ;)

До миналата година имах един 10 годишен и един 17 годишен комп в нас но вече съм с малко по-нов ;)

Та мисълта ми е не съм фен на някакви игри че да го пукам от играене ,и аз си го взех за браузуване,музика и т.н.Ама като се замисли човек защо да се ограничава чак до толкова.Бачках,събрах пари и си купих по-добра машина от такава само за браузуване.

...

3. Нямам особена нужда да слагам 16 GB RAM, за да обслужвам графичната си среда. Достатъчен ми е повишеният разход на останалите приложения.

Изкривяваш нещата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето и моето   дебианско линуксче   SolydX   с ядро 3.9-1-686-рае

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ядрото ти е сериозно остаряло  http://s19.postimg.org/j2qt862sz/kernel.png

Скоро изпълнявал ли си dist-upgrade ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

su

apt-get update

apt-get dist-upgrade

reboot

apt-get dist-upgrade - пълно надграждане, включително ядрото

apt-get upgrade - безопасно надграждане - без ядрото и без Iceweasel /не знам защо надграждането на уеб браузъра в Debian 7/8 е възприето като изключително важно за системата и не е включено в нормалните актуализации на приложенията/.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Testing

Покажи, какво имаш в etc/apt/sources.list

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И как става с dist-upgrade защото ядрото го обнових с по-сложен начин

Сега съм с тестинг---тоест трябва да добавя sid в листата и тогава да го ъпгрейдна.

Моля отворайте нови теми за такива цели!

5-Поста са вече извън темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се трия постовете.

Пускай по една снимка и ще си в темата http://s19.postimg.org/cdov5w6ur/debian_testing_amd64.png

Ползвам само основните хранилища - main, contrib, nonfree.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се трия постовете.

Нямаше нужда да ги триеш, прости ми направи впечатление, че сте извън темата, и ви направих малка забележка.

Мисля, че и за вас ще е по удобно, ако това се разисква във друга тема, тъй като няма да се притеснявате да питате и реширявате темата, спрямо желаното от вас.

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...