Премини към съдържанието
cybercop

Снимки на Вашия Linux - част 2

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Това да не би да е твоя снимка ? Защото правиш доста интересни снимки ;)

Не, но имам подобна.  :D

Редактирано от Greak (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли малко собствено мнение без цитати от типа "Един човек каза в кръчмата".

Кое прави Manjaro менте?

Да ползваш Arch и дериватите му не е повод за хвалби, а по- скоро е индикация за авантюристични наклонности.

По принцип Arch си е за деца. Но децата вероятно ще ползват Linux в много по - голяма степен от настоящите потребители.

По старото поколение Linux потребители обикновено поставят на първо място Slackware. Аз не съм от тях. Първата дистрибуция от която имах най- добри впечатления /не е първата, която съм инсталирал/ беше Ubuntu 8.04 и това сериозно ми оформи предпочитанията в тази насока. 

Има адски много приемущества една конзолна инсталация.

Виждаш как стават нещата.Има много тънки моменти примерно във създаването на файлова система.Конфигурирането на RAID,LVM и т.н

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има адски много приемущества една конзолна инсталация.

Виждаш как стават нещата.Има много тънки моменти примерно във създаването на файлова система.Конфигурирането на RAID,LVM и т.н

Един инсталатор в конзолен режим може да е по удобен от графичен. Стига да е достатъчно добре направен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един инсталатор в конзолен режим може да е по удобен от графичен. Стига да е достатъчно добре направен.

Мисля, че Тux имаше предвид Command line инсталатор, не Ncurses инсталатор.

Command line http://en.wikipedia.org/wiki/Command_line

Няма по удобно направен инсталатор в command line режим, има черен екран и команди линукс. 

Ncurses (или Конзолен) http://en.wikipedia.org/wiki/Ncurses

Иначе ако е ncurses нсталатор то нема да е нищо по друго от обикновеният инсталатор на самата дистро, само че в по лек вид.

Редактирано от ivoarch (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тапета е виа Xsetroot?

Добре е изчистинко и подредено!

Незнаех че ползвате Кде;

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По - скоро е

По- скоро е с някакви настройки по подразбиране.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тапета е виа Xsetroot?

Незнаех че ползвате Кде;

няма тапет, това е 50% сиво за фон, без изображения. И КДЕ ми е по-удобно. Но най-смешното е че докато си играх със symphony пуснах във виртуалка Гном и (отново без ефекти) се държи прилично

Публикувано изображение

По - скоро е

По- скоро е с някакви настройки по подразбиране.

не, тенденциозно е изчистен от ефекти и щуротии. Аз ползвам тази машина за работа и искам да се съсредоточа над работата, не да ми святкат и примигват разни неща по десктопа :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Centos-чето е супеер.

Тапетчето също #808080

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добра си е CENTOS. Щом излезе седмицата ще инсталирам една версия с xfce на служебният компютър, като за последно. Едва ли машината ще надживее поддръжката на дистрибуцията. Четох, че по подразбиране ще бъде класическа версия на Gnome-3, но не съм сигурен, че ще ми допадне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добра си е CENTOS. Щом излезе седмицата ще инсталирам една версия с xfce на служебният компютър, като за последно. Едва ли машината ще надживее поддръжката на дистрибуцията. Четох, че по подразбиране ще бъде класическа версия на Gnome-3, но не съм сигурен, че ще ми допадне.

Може да сложиш некоя от 6 тиците, ако не ти допада новия класик на Гном, пък и те имат май дълги супорти?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Шестицата не ми разпознава част от хардуера. Особено този на лаптопа, където повечето устройства са от 2012/2013г. Иначе я настройвам за няколко минути. В това отношение CENTOS/Fedora са много напред. Две кликвания на мишката за добавяне на хранилища, актуализираш и работиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко позабравен менеджър върху който работех.

Останаха неколко бъга за оправяне но за сега е малко спряна работата. :)

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Трета снимка в този разедел :) 

Само да кажа знаех си че, на десктопа ще има някакъв вид терминален емулатор ;)

Мисля, че Тux имаше предвид Command line инсталатор, не Ncurses инсталатор.

.....

Правилно си разбрал ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трета снимка в този разедел :)

Само да кажа знаех си че, на десктопа ще има някакъв вид терминален емулатор ;)

Аз пък учаквах да има нещо от типа на Железният Мъж, като тъпет на декса, то сиво кът мъгла и некви  

иконки, сторими се, че на една пишеше "терминал" :D . Абе скучна работа като за модератор :)

Нали ме разбирате, че се майтапа..

Поздрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Centos-чето е супеер.

Тапетчето също #808080

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хехе бива, но иначе цвета може да е бил същият но вече не е, или е лошо качеството 

но сегашният цвят е #FFF5E3 (255 245 227) на Тапета.

https://github.com/djpohly/stint

rgb

$> stint 

hex

$> printf "#%02X%02X%02X" $(stint)

поне в центъра е такъв, какъвто аз казах.

Леле сега tux ша изкара некой bash скрипт за изкарване на цветове или още компилира със Slack :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Joli OS 1.2

Публикувано изображение

Някой може ли да ми каже как се казва или  стартира програмата отворена в прозореца :(. Или къде мога да и намеря името в Joli OS

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ftp ги отварям директно в thunar

ако има парола, ще ти се отвори прозорец и ще те пита за нея

Редактирано от ssb558 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста приятен плеър http://s19.postimg.org/44ty0sfch/Musique.png

Следващата версия ще влезе в хранилищата с пълен превод на български. Днес добавих локализацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Debian Jessie с Xfce 4.10 и Whisker Menu.

http://s19.postimg.org/4gzad0ckx/whisker_menu_debian.png

С менюто нямах проблеми. Разширението няма заисимости и това за Убунту 12.04 e съвместимо с всички Debian базирани дистрибуции с Xfce 4.8. Съответно PPA за Убунту 13.04 е съвместимо с всички, които ползват Xfce 4.10.

С Debian -а, обаче имах проблеми. Обвързали са Gnome-Shell с всички десктопи, различни от KDE. При инсталиране на xfce/lxde получаваш като бонус и Gnome-Shell, независимо, дали искаш. Наложи се да изчистя всяка стандартна конфигирация /Task-XXX/ до черен екран. След това ползвах диск за източник, за да възстановя връзката с мрежата и да си конфигурирам собствен десктоп.

Редактирано от cybercop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля че, ДебиЛиан се превърна в поредната проста дистрибуция :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Винаги си е била дървена и неподатлива на персонализация. Но, точно затова си имаше потребителска база - тези, които след като настроят системата не държат да се пипа повече по нея.

Лошата им черта е едно в много отношение фалшиво обявяване на стабилност. Държат пакети по 6 месеца в експерименталните хранилища без да ги пипат, след което ги пускат с бъгове. Дори и в момента /една година след излизане на xfce 4.10, която за Debian се води тестова в начален период/, ако погледнеш менюто "Интернет" ще видиш, че излиза на английски. Причината не е xfce 4.10. Тествал съм я в други дистрибуции и няма такъв проблем. Предполагам, че някой от пакетите, свързани с xfce, не е обновен до новата версия и се получава конфликт.

В същото време - нито една от новите програми, които пуснаха в съответствие с новата политика не показва бъгове, което е сериозен показател за грешната политика, която водеха. Една програма се чисти от бъгове, когато се използва и тества, а не, когато отлежава в експерименталните хранилища, които никой не ползва.

Трябва да докладвам и тази недомислица с десктопите, може и да се осъзнаят.

Редактирано от cybercop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...