Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Maniac

MalwareBytes' Anti-Malware - проблеми, дискусии, мнения

Препоръчан отговор

Гост

Интересно инфо според мен:

NOTE: More info about Malwarebytes 3.0.6 CU3 HERE; MB 3 User Guide ONLINE; MB 3 User Guide PDF; MB 3 FAQ: Malwarebytes 3.0 - Frequently Asked Questions 

Там всеки ще разбере как и какво си мисля аз!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Николай Гергишанов написа:

А някой има ли инфо за новата версия дали е съвместима с KIS 17 ???

С KIS 18 бачка без проблем...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има нова версия на почистващия инструмент поддържащ вече и версия 3. За тези, които имат проблеми с нея може да почистят с него и да я инсталират наново.

https://forums.malwarebytes.com/topic/196955-malwarebytes-mb-clean-tool/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Still Getting These Outbound Chrome.exe Popups

И казаха само да ъпдейтне до последната версия... Някой има ли идея защо.? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 12 минути, Mr.n0b0dy написа:

Still Getting These Outbound Chrome.exe Popups

И казаха само да ъпдейтне до последната версия... Някой има ли идея защо.? 

Програмата  има база данни за зловредни ай пи адреси ! Там е работата че не са зловредни близо 30% от тях ! Да вземат да си я актуализират !

Редактирано от Gregory House (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То аз ги проверих и се оказа, че това са някакви мултикаст адреси и не са никак зловредни.. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Mr.n0b0dy написа:

То аз ги проверих и се оказа, че това са някакви мултикаст адреси и не са никак зловредни.. 

Именно !

преди 2 минути, Mr.n0b0dy написа:

Същата параноя имах и с битдефендер !

Програмата  има база данни за зловредни ай пи адреси ! Там е работата че не са зловредни близо 30% от тях ! Да вземат да си я актуализират  базата данни !

Имайте предвид че някои адреси са сложени след конкретно плащане или партньорство  с издател на софтуер, звукозаписна компания и други

Valve,Adobe, Warner, Amazon, Microsoft  и още много !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нова версия - Malwarebytes Anti-Malware 3.1.1

Here's What's New & Improved:

Цитат

Performance/protective capability
•   Multiple enhancements result in reduction of memory usage
•   Faster load time and responsiveness of third-party applications
•   Improved performance of Web Protection
•   Faster Malwarebytes 3 program startup time and responsiveness of user interface
•   New detection and protection layer with machine learning based anomaly detection (to be deployed gradually even if it shows “enabled” under Settings)
•   Improved Self-Protection by requiring escalated privileges to disable protections or deactivate a license
•   Enhanced malware protection techniques and remediation capabilities
•   Added an automatic monthly scheduled scan in Free mode

Usability
•   Added ability to control the priority of manual scans on the system
•   Added setting to turn off ‘Real-Time Protection turned off’ notifications when protection was specifically disabled by the user
•   Added ability to exclude the last website blocked by Web Protection via the tray menu
•   Fixed several defects related to configuring Custom Scans, including selecting child folders and fixing issues with touch screens
•   Fixed problem where a right-click context scan appeared broken after scheduled scan due to misleading "Cannot start a scan while another one is in progress" message 
•   Fixed issue where you could not add or edit a scheduled scan in Spanish and some other languages 
•   Fixed issue where scan could appear stuck on Heuristics Analysis when it had actually completed successfully
•   Fixed issue where Self-Protection setting would fail to toggle correctly after an upgrade 

Stability/issues fixed
•   Fixed several crashes in the Web Protection module
•   Fixed issue where Ransomware Protection would be stuck in ‘Starting’ state after a reboot 
•   Fixed a conflict with Norton that caused web pages not to load and plug-ins to crash in Chrome
•   Fixed issue with WMI protection technique in Exploit Protection that could cause Office applications to crash
•   Fixed several crashes related to the service and tray
•   Fixed many other miscellaneous defects and user interface improvements

https://forums.malwarebytes.com/topic/200230-malwarebytes-version-311-beta-available-for-download/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вярно ли е, че програмата вече не поддържа 2.2.1 версията ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още я поддържат, но скоро ще спрат. Срока е 6 месеца след пускането на версия 3 на пазара.

Ако приемем, че пуснаха версия 3 през декември:

3.0.4 / December 8, 2016

това означава, че поддръжката трябва да спре през юни или юли.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като инсталирах новата версия 3.0.4 версия сканиране става за около 5-6 секунди, а докато бях с 2.2.1.1043 го правеше за около 3-4 минутки. Нормално ли е това или трябва да направя някоя настройка ?

oie_cfVo7XbqDsmj.jpg

oie_RnMOR7Qhms77.jpg

Редактирано от KnoX (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам. Не ползвам v3. Ползвам 2.2.1.1043 портативна. А показва ли изобщо някакво сканиране? В кога от сканирането какво пише?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тръгва да сканира програмата, всичко е точно, но когато трябва да иди към "руткитове", спира и казва, че е завършила проверката. А пък съм посочил да сканира именно руткитовете от опцийте, нищо друго не съм пипал по настройките.

Както съм дал по снимките, долната снимка е как започва и на 6 секунда излиза снимката над нея дето е. 

То няма как да позва, че е сканирала, тъй като стига до някъде и спира. 

Явно ще си мина на 2.2.1 версия и аз, че не мога да се оправя с тази версия. Пробвах да е сменя, тъй като сега като спрат 2.2.1 версия след няколко месеца, пак ще трябва да се месня на тази или на някоя друга програма.

Редактирано от KnoX (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До тогава още колко издания на v3 ще излязат...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, ExaFlop написа:

До тогава още колко издания на v3 ще излязат...

В този случей на 2.2.1 версия ли да остана ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е от преди 5 минути,старите сканираха по 20-30 минути,сега нещата са други!

Capture.PNG33.PNG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е че не иска да сканира. Приложил съм и снимки преди руткит спира на около шестата секунда. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Проблема е че не иска да сканира. Приложил съм и снимки преди руткит спира на около шестата секунда. 

Антивирусната да не е несъвместима с MBAM?

Изпратено от моят G 2 с помощта на Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако кажеш коя от антивирусните не е съвместима с мбам. Аваст примерно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти. От съвместимостта е било. Стана. Жив и здрав.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Появи се още по-нова версия: 3.1.2.1733 вместо 3.1.1.1722

https://downloads.malwarebytes.com/file/mb3

Промените май са същите така, че не е ясно какво точно са сменили, но все пак е препоръчително да се обнови до последната версия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В папка Chameleon на Malwarebytes има два файла CIF PIF и Crypto Prevent ги асоциира с иконката му. Пречи ли нещо това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, _Alex&Vanko_ написа:

В папка Chameleon на Malwarebytes има два файла CIF PIF и Crypto Prevent ги асоциира с иконката му. Пречи ли нещо това?

Като цяло да, защото ще блокира изпълнението на тези файлови разширения. И ако не искаш да се лишаваш от следните настройки:

CuuXtn3.png

е добре да ги добавиш в белите списъци на програмата.

jnK9s0e.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...