Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Maniac

MalwareBytes' Anti-Malware - проблеми, дискусии, мнения

Препоръчан отговор

Коя е по добре да ползвам 2.2 или 3.6 ? Няколко години ползвам 2.2 и съм доволен,но за  3.6  не знам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не успях да разбера едно нещо от обновяването до третата версия на програмата. Ще мога ли отново да е ползвам като допълнение към антивирусната си програма или няма да мога. Тъй като чувам различни отговори. Казват, че след изтичането на пробния период  тогава програмата става безплатна, а до тогава какво трябва да правя ? Как да ги съчетавам с Аваст например ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Malwarebytes Anti-Malware 3.0.6.1469.1075

Performance/protective capability

• Several improvements to malware detection and remediation capabilities
  • Several performance improvements, including improving startup time, addressing memory leaks and reducing CPU usage after a scan has completed
  • Added MS Publisher as a default Protected Application for anti-exploit protection

Usability

• Fixed issue where a previously activated Premium license could be dropped incorrectly
  • Fixed issue where Malwarebytes version information would revert to default values of 3.0.0 in certain cases, such as when coming back from minimal safe mode
  • Fixed issue where ‘Real-Time Protection turned off’ notifications would display incorrectly on initial startup
  • Fixed problem where the "Check for updates every" setting would get stuck at 14 days after changing frequency to "Days"
  • Fixed Help question marks throughout the main user interface so that they work when clicked

Stability/issues fixed

• Addressed several crashes and blue screens, including the BSOD that could occur with Web Protection on Windows Insider Previews
  • Fixed the issue with Exploit Protection that caused Edge to crash/hang on Windows Insider Previews
  • Fixed issue when Exploit Protection was enabled that caused PowerPoint to not load
  • Fixed conditions that could lead to an ‘Unable to connect to service’ error
  • Fixed issue where exclusions did not work properly when there were associated threat traces detected
  • Fixed issue where Web Protection would not start up properly
  • Fixed numerous scan hangs or crashes, including one that could occur during heuristics phase
  • Numerous other fixes to improve overall program stability and usability

Изпълнение / защитна способност

Няколко подобрения на зловреден софтуер за откриване и отстраняване възможности

Няколко подобрения в производителността, включително подобряване на времето за стартиране, адресиране изтичане на памет и намаляване на натоварването на процесора, след сканиране е завършена

Добавен MS Publisher по подразбиране Защитена Заявление за анти-експлоатира защита на

ползваемост

Отстранен е проблем, при който по-рано се активира Premium лиценз може да бъде премахнато неправилно

Отстранен е проблем, при Malwarebytes информация за версията ще се върне към стандартните стойности на 3.0.0 в някои случаи, като например, когато се върне от минимален безопасен режим

Отстранен е проблем, при който "защита в реално време изключен" уведомления ще се показват неправилно при първоначалното стартиране

Фиксирана проблем, където "Проверка за актуализации всеки" настройка би да заседнат в 14-дневен срок след промяна на честотата на "Дни"

Фиксирана Помощ въпрос бележи целия главен потребителски интерфейс, така че те работят при кликване

Стабилност / проблеми фиксирани

Адресирана няколко катастрофи и сини екрани, включително BSOD, че може да се случи с Web защита на Windows Insider визуализации

Фиксирана въпроса с Exploit защита, която е предизвикала Edge да се блъсне / виси на Windows Insider визуализации

Коригиран е проблем, когато Подвиг защита беше активиран, която е предизвикала PowerPoint, за да не се зареди

Фиксирани условия, които могат да доведат до "Не може да се свържете с услугата" грешка

Фиксирана проблем, където изключвания не работят правилно, когато там са били свързани заплаха следи откритите

Отстранен е проблем, при Web защита няма да се стартира правилно

Фиксирани множество сканиране замръзва или катастрофи, включително и тази, която биха могли да възникнат по време на евристични фаза

Многобройни други поправки за подобряване на цялостната стабилност и използваемост програма

Линк за сваляне !

https://downloads.malwarebytes.com/file/mb3/

Редактирано от Gregory House (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще давате превод през гугъла по-добре оставете!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, nikssi написа:

Е, хайде де, разбира се, nikssi. Можеше и само линк да публикува, да не се занимава да го минава през G Translate...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, nikssi написа:

Обичам английския език ! Щом желаете професионален превод може да се осигури ! Принципно си беше добре и без превода на български !

Браво за труда на инжинерите  от Malwarebytes

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър ден, колеги. Имам питане, тъй като все още не мога да разбера някой неща. Използвам версия 2.2, а не 3.6. Та въпроса ми е след като си обновявам при сканиране базата данни, може ли да продължа да използвам тази версия или тя няма да е ми е полезна, тъй като новата версия е излезнала вече. Тоест въпроса ми е двете програмата 2.2 и 3.6 има ли разлика с ловенето на злонамерен софтуер ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, KnoX написа:

Добър ден, колеги. Имам питане, тъй като все още не мога да разбера някой неща. Използвам версия 2.2, а не 3.6. Та въпроса ми е след като си обновявам при сканиране базата данни, може ли да продължа да използвам тази версия или тя няма да е ми е полезна, тъй като новата версия е излезнала вече. Тоест въпроса ми е двете програмата 2.2 и 3.6 има ли разлика с ловенето на злонамерен софтуер ?

4x stronger, 4x faster

Our engineers have now made your best defense against advanced threats even better. Malwarebytes 3.0 now offers four malware-fighting modules:

• Anti-malware
  • Anti-ransomware
  • Anti-exploit
  • Malicious website protection

4x по-силен, 4x по-бързо

Нашите инженери са вече направени най-добрата защита срещу разширени заплахи още по-добри. Malwarebytes 3.0 вече предлага четири зловреден софтуер гасене на модула:

Anti-Malware
     Anti-рансъмуер
     Анти-експлоатира
     Зловредният защита уебсайт

What it does for you

Malwarebytes Premium protects you from advanced threats

Protects you from advanced threats

Detects and removes malware in real-time with advanced anti-malware, anti-spyware, and anti-rootkit technology. Scans for the newest and most dangerous threats automatically, so you’re protected without having to even think about it.

Malwarebytes Premium protects your files from being locked and held for ransom

Protects your files from being locked and held for ransom

Stops unknown and known ransomware with proprietary next-gen technology that works proactively to shield your files. This is a powerful, complete defense that blocks ransomware, and not a simple decryption tool. So you’re protected from tomorrow’s “Ransomware Attack!” headlines today.

Malwarebytes Premium Prevents your programs from being used against you

Prevents your programs from being used against you

Wraps your browser and software programs in four layers of defense, stopping attacks that use vulnerabilities in those programs to infect your computer.

Malwarebytes Premium protects you from fake and infected websites

Protects you from fake and infected websites

Detects and prevents contact with fake websites and malicious links. You are proactively protected from downloading malware, hacking attempts, and infected advertising. Worried about wandering into a “bad” Internet neighborhood? Now you don’t have to be.

Malwarebytes Premium scans faster, scans smarter

Scans faster, scans smarter

Lightning-fast Hyper Scan mode targets only the threats that are currently active. Faster analysis. Still gets results. Run a scan in the background while you boot up your favorite game. It's done by the time you're ready to play.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май вече ти казаха да не се напъваш с Google Translate. Това не отговаря на въпроса на потребителя по-горе!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има и безплатна версия !

преди 1 минута, Stoyannnov написа:

Май вече ти казаха да не се напъваш с Google Translate. Това не отговаря на въпроса на потребителя по-горе!

Отговаря  си !

4x по-силен, 4x по-бързо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това твоето не е отговор, а просто писане, за да се отчетеш и да трупаш мнения. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А и гугъл транслейт пести време ! Принципно си беше добре и без българския !

преди 2 минути, Stoyannnov написа:

Информацията е от официалния уеб сайт !

Думите ми нецелят дивиденти  от всякакъв произход !

Обичам високите технологии !

Нямам навика да натрапвам на хората каквото и да е !

Всеки решава сам как да мисли и действа !

преди 23 минути, KnoX написа:

Тоест въпроса ми е двете програмата 2.2 и 3.6 има ли разлика с ловенето на злонамерен софтуер ?

Да лови !

Активно използвам програмата !

Затова пиша в темата !

Имам наблюдения за нея !

Доволен съм много !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Gregory House написа:

А и гугъл транслейт пести време

и много често пише глупости.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нито един до тука изредените отговори, не успях да разбера или поне да видя къде е питания от мене въпрос. Та нека пак да го задам и моля някой, които наистина разбира от това да отговори. 

Да продължавам ли да съм си с по - старата версия 2.2 или трябва да преминавам към 3.6, тъй като някой от злонамерените файлове няма да се хващат от 2.2 ? 

Ако може точен и ясен отговор, че то е ясно, че щом е ново е най, най .... Мерси предварително ! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 12 минути, KnoX написа:

Нито един до тука изредените отговори, не успях да разбера или поне да видя къде е питания от мене въпрос. Та нека пак да го задам и моля някой, които наистина разбира от това да отговори. 

Да продължавам ли да съм си с по - старата версия 2.2 или трябва да преминавам към 3.6, тъй като някой от злонамерените файлове няма да се хващат от 2.2 ? 

Ако може точен и ясен отговор, че то е ясно, че щом е ново е най, най .... Мерси предварително ! :)

Ъпдейтвай. Засега все още се подържа и старата версия.Можеш да я ползваш все още до изписаната дата.

Цитат
Migrate to the latest product/version: Malwarebytes 3.0.6
Version Status GA Date End of Sale End of
Maintenance
End of Life
2.2.1 Active 3/18/16 12/8/16 12/8/16† 6/8/17†

https://www.malwarebytes.com/support/lifecycle/

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подобрен евристичен модул (шурикен)

До 400% по бързо сканиране

Подобрена защита срещу вируси подкупвачи

Подобрен модул за защита срещу зловредни сайтове

Подобрен модул за защита срещу уязвимости

Открива   4 пъти повече вируси (т.н. зиро дей атаки) за които няма вирусни дефиниции

Подобрен рууткит скенер

преди 37 минути, Stoyannnov написа:

А сега !

преди 19 минути, ExaFlop написа:

и много често пише глупости.

А сега !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, URIEL написа:

Ъпдейтвай. Засега все още се подържа и старата версия.Можеш да я ползваш все още до изписаната дата.

https://www.malwarebytes.com/support/lifecycle/

Сега изникна и друг въпрос. Може ли 3.6 версията да е ползвам като допълнение към антивирусната. До сега съм нямал проблем с Аваст и 2.2. версия на програмата. С тази може ли да е по същия начин. 

Другия въпрос е може ли да ми кажете как да направя програмата, да и спра активната защита в реално време, както при 2.2 версията, само като допълнение да е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Николай Гергишанов написа:

А някой има ли инфо за новата версия дали е съвместима с KIS 17 ???

Съвместима е само ако се ползва ката скенер . Т.е. безплатната версия !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Gregory House написа:

Съвместима е само ако се ползва ката скенер . Т.е. безплатната версия !

Аз съм със старата версия която е лицензирана и нямам проблем между двете програми,имаш някакво подробно инфо ли ???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега изникна и друг въпрос. Може ли 3.6 версията да е ползвам като допълнение към антивирусната. До сега съм нямал проблем с Аваст и 2.2. версия на програмата. С тази може ли да е по същия начин. 

Другия въпрос е може ли да ми кажете как да направя програмата, да и спра активната защита в реално време, както при 2.2 версията, само като допълнение да е.

RKfd7wZ.jpgdwj7WQl.jpg

Image 003.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 59 минути, KnoX написа:

Можеш стига да не е активна резидентната защита. Тоест да я ползваш само за скенер.

Спира се като се премине към безплатната версия.

https://forums.malwarebytes.com/topic/101446-convert-from-trial-to-free-version/

преди 51 минути, Николай Гергишанов написа:

Аз съм със старата версия която е лицензирана и нямам проблем между двете програми,имаш някакво подробно инфо ли ???

Новата се води нещо като заместител на антивирусните вече.Не е препоръчително да се използват две програми с резидентна защита.

Malwarebytes 3.0 is an "AV replacement." It is not an AV

Редактирано от Гост
Уточнение (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, URIEL написа:

Можеш стига да не е активна резидентната защита. Тоест да я ползваш само за скенер.

Спира се като се премине към безплатната версия.

https://forums.malwarebytes.com/topic/101446-convert-from-trial-to-free-version/

Може и чрез ръчен режим !

Има снимки които съм приложил !

В реално време може да изключиш онова което не желаете !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

преди 3 минути, Gregory House написа:

Може и чрез ръчен режим !

Има снимки които съм приложил !

В реално време може да изключиш онова което не желаете !

Ама ти сериозно ли ми обясняваш на мен?

Не ми дреме за снимките ти защото те са от безплатната версия и там нищо не показваш.Няма смисъл от триал ако ще се използва само за сканиране и да се изключват модули.В безплатната версия всичко си е изключено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Николай Гергишанов написа:

А някой има ли инфо за новата версия дали е съвместима с KIS 17 ???

Може  !

Но не трябва да включвате защитата вреално време и на двете програми а само на една от двете по избор !

преди 1 минута, URIEL написа:

Ама ти сериозно ли ми обясняваш на мен?

Не ми дреме за снимките ти защото те са от безплатната версия и там нищо не показваш.Няма смисъл от триал ако ще се използва само за сканиране и да се изключват модули.В безплатната версия всичко си е изключено.

Не на теб !

Пък и те са за ориентир !

Интерфейса на двете версии е идентичен !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...