Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Здравейте колеги!

Искам да ви попитам дали тези компоненти са съвместими и дали си заслужава покупката им?

Ето линк към количката - http://nikem-bg.net/cart/47524p1r44515p1r45925p1r43848p1r44433p1r46923p1rf.html

Конфигурацията ще се ползва за филми,музика,браузване и някоя друга игра(много ми се играе GTA4)

Конфигурацията с която съм в момента се вижда в подписа ми.От нея мога да ползвам кутията :D и харда(може би).

Не съм запален геймър и едва ли ще играя Crysis 3!

Тази седмица ще поръчам захранването(ако мислите,че е добро и ще ми свърши работа) и в следващите 2 месеца:дъно,рам,процесор и останалите компоненти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!

Искам да ви попитам дали тези компоненти са съвместими и дали си заслужава покупката им?

Ето линк към количката - http://nikem-bg.net/cart/47524p1r44515p1r45925p1r43848p1r44433p1r46923p1rf.html

Конфигурацията ще се ползва за филми,музика,браузване и някоя друга игра(много ми се играе GTA4)

Конфигурацията с която съм в момента се вижда в подписа ми.От нея мога да ползвам кутията :D и харда(може би).

Тази седмица ще поръчам захранването(ако мислите,че е добро и ще ми свърши работа) и в следващите 2 месеца:дъно,рам,процесор и останалите компоненти.

Каква е кутията?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква е кутията?

Метална с правоъгълна форма!

Здравейте колеги!

Ако не си запален геймър можеш да се възползваш от по-икономичните варианти на АМД с вградено видео, ще спестиш и някой лев.

http://www.jmt.bg/offers/2013-06-30-1.pdf

Съпоставка с FX6300 -> http://www.cpu-world.com/Compare/385/AMD_A10-Series_A10-6800K_vs_AMD_FX-Series_FX-6300.html

Не губиш кой знае колко.Единствено печелиш доста по-икономична машинка. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Метална с правоъгълна форма!

Ако не си запален геймър можеш да се възползваш от по-икономичните варианти на АМД с вградено видео, ще спестиш и някой лев.

http://www.jmt.bg/offers/2013-06-30-1.pdf

Съпоставка с FX6300 -> http://www.cpu-world.com/Compare/385/AMD_A10-Series_A10-6800K_vs_AMD_FX-Series_FX-6300.html

Не губиш кой знае колко.Единствено печелиш доста по-икономична машинка. :)

Вероятно имате предвид формата на главата си?! Колко оригинално, yeah...

Междинна сума 698,74 лв.

ДДС (20%) 139,75 лв.

Крайна цена 838,49 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно имате предвид формата на главата си?! Колко оригинално, yeah...

Междинна сума 698,74 лв.

ДДС (20%) 139,75 лв.

Крайна цена 838,49 лв.

Питахте каква е кутията аз ви отговорих. Ламаринена и правоъгълна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мислех и за такъв вариант с APU,но честно казано предпочитам външно видео!Мисля,че е по-добрия вариант.

п.п. Колеги,моля ви не спорете за глупости!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Питахте каква е кутията аз ви отговорих. Ламаринена и правоъгълна.

Питах автора, а не вас! Но все ще се намери някой да се прави на интересен! ОК, спирам до тук!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Росене кво се правиш на интересен ? За какво му предлагаш кутия,като автора има такава ? Даже може да е по-хубава от тази,която ти си му предложил.Евентуално и харда може да се ползва,въпреки че е малък по размер,та е по-добре да се вземе нов.И за тези пари спокойно се взима конфигурация с отделно видео,та не знам какво му предлагаш това APU ? И това захранване?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Росене кво се правиш на интересен ? За какво му предлагаш кутия,като автора има такава ? Даже може да е по-хубава от тази,която ти си му предложил.Евентуално и харда може да се ползва,въпреки че е малък по размер,та е по-добре да се вземе нов.И за тези пари спокойно се взима конфигурация с отделно видео,та не знам какво му предлагаш това APU ? И това захранване?

Защо ли вече не се изненадвам че някой ме напада :> Ако бях предложил без захранване и кутия пак щяхте да ме нападнете че нямало кутия и захранване :> Аз дадох пълен комплект с повече памет с кутия захранване процесор с много добро вградено видео, и по-ниска цена.

Или сигурно трябваше да предложа нещо със смотан интел че да го одобриш :>

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки има право да предложи каквото иска,просто казвам,че за тези пари се взима по-производителна машина,та не е нужно да си мислиш,че те нападам или нещо подобно. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки има право да предложи каквото иска,просто казвам,че за тези пари се взима по-производителна машина,та не е нужно да си мислиш,че те нападам или нещо подобно. ;)

Точно това правиш. А и човека някъде да е казал че ще се хваща примерно да търкаля mysql/kerberos/ldap и други бази данни че видиш ли да му трябва повече производителност? Конфигурацията която той си бе избрал щеше да е дори по-слаба от моята, имайки в предвид подбора му на компоненти. Жертване на памет за сметка на процесор, за да се вмъкне в даден бюджет, та той дори не е споменал какъв е тавана, и аз горе долу по неговата цена го предложих....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!

Колега бих Ви предложил частите за конфигурацията да се вземат от Емаг.Все още има промоция, цените са по-ниски и има безплатна доставка.Ето едно предложение -

Процесор AMD FX X6 6350, 3900MHz, 14MB, socket AM3+, Box

Дънна платка Gigabyte 970A-DS3, socket AM3+

Памет Kingston 4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM

Хард диск Seagate 1TB, 7200RPM, 64MB, SATA3, ST1000DM003

Видео карта Sapphire ATI Radeon HD7790, 1024MB, GDDR5, 128bit, DVI, HDMI, PCI-E

Захранващ блок Cooler Master GX Lite Black, 500W

Първоначално може да ползвате 4GB рам,като на по-късен етап добавите още една плочка.Не съм добавил кутия,тъй като казахте,че може да се ползва налична такава.Процесора е отличен избор за цената си.Интел нямат процесор с такива възможности на сходна цена.Приблизителна цена 870 лв.

В момента проверих в Скай почти същата карта е на цена 244 лв.SAPPHIRE 1024М HD7790 DDR5 PCI-E 3.0 /BULK/ и е по удачно да се закупи от там.Успех при избора Ви! ;)

Ако искате може да смените харда с такъв от 500 GB вместо 1 TB и цената ще се намали с 10 лв.-HDD Seagate Barracuda 500GB, 7200rpm, 16MB, SATA3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега бих Ви предложил частите за конфигурацията да се вземат от Емаг.Все още има промоция, цените са по-ниски и има безплатна доставка.Ето едно предложение -

Процесор AMD FX X6 6350, 3900MHz, 14MB, socket AM3+, Box

Дънна платка Gigabyte 970A-DS3, socket AM3+

Памет Kingston 4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM

Хард диск Seagate 1TB, 7200RPM, 64MB, SATA3, ST1000DM003

Видео карта Sapphire ATI Radeon HD7790, 1024MB, GDDR5, 128bit, DVI, HDMI, PCI-E

Захранващ блок Cooler Master GX Lite Black, 500W

Първоначално може да ползвате 4GB рам,като на по-късен етап добавите още една плочка.Не съм добавил кутия,тъй като казахте,че може да се ползва налична такава.Процесора е отличен избор за цената си.Интел нямат процесор с такива възможности на сходна цена.Приблизителна цена 870 лв.

В момента проверих в Скай почти същата карта е на цена 244 лв.SAPPHIRE 1024М HD7790 DDR5 PCI-E 3.0 /BULK/ и е по удачно да се закупи от там.Успех при избора Ви! ;)

Така,тази конфигурация ми харесва!Проблема обаче е,че нямам възможността да закупя всичко наведнъж,за да се възползвам от промоцията в Emag!Плановете ми за сега са,тази седмица да взема захранването и другия месец дънна платка,процесор и рам,а по другия останалите компоненти.

Захранването съм решил да е това - http://nikem-bg.net/computer-components/PSU-SEASONIC-SS-520GB-BRONZE

Колегата QuickJo ми го предложи.Искам да знам дали е добро и ще задоволи ли нуждите на компонентите и евентуално(не знам дали ще се наложи) един ден да се клокне процесора!

п.п. Също така ме интересува дали дъното,което аз съм посочил е добро?

Извинете ме за въпросите,но ако знаех нямаше да пускам тема :D

Не знам до колко може да се вярва на този сайт,но съдейки по това сравнение http://www.cpu-world.com/Compare/302/AMD_FX-Series_FX-6300_vs_AMD_FX-Series_FX-6350.html

Според мен няма особено голям смисъл от покупката на FX-6350.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така,тази конфигурация ми харесва!Проблема обаче е,че нямам възможността да закупя всичко наведнъж,за да се възползвам от промоцията в Emag!Плановете ми за сега са,тази седмица да взема захранването и другия месец дънна платка,процесор и рам,а по другия останалите компоненти.

Захранването съм решил да е това - http://nikem-bg.net/computer-components/PSU-SEASONIC-SS-520GB-BRONZE

Колегата QuickJo ми го предложи.Искам да знам дали е добро и ще задоволи ли нуждите на компонентите и евентуално(не знам дали ще се наложи) един ден да се клокне процесора!

п.п. Също така ме интересува дали дъното,което аз съм посочил е добро?

Извинете ме за въпросите,но ако знаех нямаше да пускам тема :D

Не знам до колко може да се вярва на този сайт,но съдейки по това сравнение http://www.cpu-world.com/Compare/302/AMD_FX-Series_FX-6300_vs_AMD_FX-Series_FX-6350.html

Според мен няма особено голям смисъл от покупката на FX-6350.

QuickJo добре те е ориентирал за захранването, добро е! Дъното, което си избрал също, но останалите компоненти може да се попроменят! А ако не си от София и ще разчиташ на доставка ще ти излезе бая дебело да поръчваш на 3 пъти!!!

П.П. И на мен конфига на колегата Ross Atanasov ми харесва :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

QuickJo добре те е ориентирал за захранването, добро е! Дъното, което си избрал също, но останалите компоненти може да се попроменят! А ако не си от София и ще разчиташ на доставка ще ти излезе бая дебело да поръчваш на 3 пъти!!!

П.П. И на мен конфига на колегата Ross Atanasov ми харесва :)

Да,не съм от София,от Пловдив съм!Кои компоненти могат да се попроменят?Относно видеото,да кажем,че ще взема HD7790(ще се понапъна малко),харда и 500GB ми стига,но ако взема FX-6300 вместо FX-6350 ще спестя 35лв. от които мога да се възползвам и да взема хард с по-голям обем,или да си платя доставката :D .Някои неща мога да взема и от Emag.Относно захранването, във вторник или сряда ще го поръчам.Гледам,че в Emag е 142лв с безплатна доставка,а в никем е 118лв.(без доставката) ,но не незнам колко ще ми легне доставката до офис на еконт?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,не съм от София,от Пловдив съм!Кои компоненти могат да се попроменят?Относно видеото,да кажем,че ще взема HD7790(ще се понапъна малко),харда и 500GB ми стига,но ако взема FX-6300 вместо FX-6350 ще спестя 35лв. от които мога да се възползвам и да взема хард с по-голям обем,или да си платя доставката :D .Някои неща мога да взема и от Emag.Относно захранването, във вторник или сряда ще го поръчам.Гледам,че в Emag е 142лв с безплатна доставка,а в никем е 118лв.(без доставката) ,но не незнам колко ще ми легне доставката до офис на еконт?

Така, 6300 е ОК, HDD то бих взел на WD синия(500GB), видеокартата ако се понапънеш както казваш 7790 е по-добре, рамта не е лошо да е на 1866, макар че разлика кой знае каква няма! Виж, за доставката не мога да ти помогна - ще трябва да попиташ фирмите, от където ше купуваш!   Поздрави :)   П.П. Може да вземеш и това захранване! Също много добро, а и по-евтино!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еконт и Спиди имат тарифни калкулатори в сайтовете си. Според този, който ти е по-изгоден си поръчваш по него. "Никем" работят и с двата куриера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доставка 6-7 лева вероятно. Все пак захранването е над 1 кг. За последно в Еконт  ми взеха 4 лева за доставка на един процесор.  Според мен първоначалната конфигурация е добра. Никаква смяна не се налага, освен ако не си решил да добавиш някой лев. Излишни спорове гледам тук. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доставка 6-7 лева вероятно. Все пак захранването е над 1 кг. За последно в Еконт  ми взеха 4 лева за доставка на един процесор.  Според мен първоначалната конфигурация е добра. Никаква смяна не се налага, освен ако не си решил да добавиш някой лев. Излишни спорове гледам тук. 

Доставката няма да е повече от 20лв!Ще около 13-15(за захранването говоря) и ще ми излезе по-евтино да го взема от никем!

Да попитам как става поръчката от никем?До сега не съм правил подобни покупки!Трябва да се обадя на телефона,който е за "интернет магазин" нали така http://nikem-bg.net/kontakti.php ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не,изпращаш си поръчката,след което те ще ти се обадят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, просто добавяш захранването в количката и поръчваш. Те ще ти се обадят за да потвърдиш поръчката. Преди това трябва да напишеш адрес за доставка, имейл, начин на плащане, а ако желаеш, може директно да получиш доставката в някой офис на Еконт.  Не вярвам доставката на захранването да е повече от 7 лева. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги много ви благодаря за помоща!Сега остава само да си купя компонентите :D

:beer:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако поръчаш от тук ще си много,ама много на далавера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 880лв. може да се направи конфигурация с ФХ 8320 и 7790!

MSI 970A-G43, socket AM3+ 

AMD FX-Series X8 8320, 3.50GHz, 16MB, BOX, AM3+, Black Edition

Kingston HyperX 4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM

Seagate Barracuda 500GB, 7200rpm, 16MB, SATA3

SAPPHIRE 1024М HD7790 DDR5 PCI-E 3.0 /BULK/

Cooler Master GX Lite Black, 500W

Процесора и видеото са от скай , заради по-приемливата цена , останалите части от емаг с безплатна доставка!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако може да се ползва стария хард и кутия, препоръчвам новата платформа на Интел:

Обща стойност - 881.31 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.