Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Знам, че това не е първата и няма да бъде последната тема по този въпрос, но просто съм пред дилема и всяка тема, която прочитам съдържа напълно различно мнение от предишната. Сглобих си конфигурация преди няколко месеца (тема бях пуснал именно тук и искрено благодаря на отзовалите се отново):

Gigabyte Z77X-UD3H

i5-3570k

Corsair Value Select 2x4 GB

Cooler Master GX 550W

Бях решил да поизчакам за видео карта известно време с надеждата цените да поспаднат. Това може и да е станало, но не бих казал, че изборът ми се е улеснил в този период. Видео картата ми е необходима главно за игри, не се занимавам с Photoshop, не рендерирам клипове и не правя 3D модели (но ако трябва да избирам видео карта, разделяйки ги на съдържащи CUDA Cores и съдържащи Stream Processors, бих избрал nVidia - CUDA, защото е по-вероятно да правя нещо от изброените любителски).

Като цяло бях привърженик на nVidia, поради софтуерните разнообразности (PhysX, Adaptive VSync, по-добри драйвъри, къде-къде по-стабилни под Linux и т.н.), но от каквото съм слушал и чел напоследък, съм разбрал, че вече при AMD картите проблемите с драйвърите са изчистени, има добър съпорт и под Linux (използвам го и затова искам видео картата да се държи добре и под него). nVidia има по-добра производителност със SLI, отколкото AMD с Xfire - не ме засяга, категорично е, че няма да има такива истории; единична AMD карта от висок клас се държи по-добре при multiple screen конфигурации - също не ме засяга, категорично е, че няма да използвам повече от 1 монитор наведнъж. AMD като цяло са по-евтини, но заслужава ли си да спестя малко пари за сметка на това да остана недоволен?

Друго нещо, което едновременно ме заинтригува и обърка, беше тази статия за frame consistency в игрите, оставяща 7950 зад 660ti, като навсякъде другаде при benchmarks и т.н. това е съвсем различно. Идеята е, че е по-важно да се гледа "плътността" и "гладкостта" на фреймовете и като цяло на геймплея. Това е напълно логично и не е казано просто така, защото съм гледал benchmark на тежки игри с 660ti на огромни резолюции, за които тя не се препоръчва (2560x1600) и въпреки че от време на време fps пада под 20, играта все още върви гладко, без зацепки и насичания, докато с някоя mid- или low-end карта дори 30 не е достатъчно гладко. Въпреки това, 7950 вади доста по-убедителни фреймове на повечето игри. Колко е достоверно това за frame consistency няма да коментирам, и 2-те карти са хубави. Много overclocker-и и review-ери в YouTube казват, че е по-важно не да се гледа самото fps, а дали картината е достатъчно гладка и приятна за окото ни (без фрейм дропс, насичания и т.н.)

Бях се насочил към 660ti и всичко в нея ми хареса, но след като прочетох огромно количество негативни коментари относно 192 битовия ѝ memory bus, се отказах. Може би привързаността ми към nVidia се дължи на това, че преди съм слушал доста лоши неща за ATi, пък дори и сега като гледам разни gameplay съпоставки с nVidia и AMD карта, графиката ми изглежда по-реалистична от страната на nVidia. Също така, като цяло, съпоставимите по клас карти от страната на nVidia с тези от страната на AMD имат по-ниска консумация на мощност, по-тихи са и по-малко греят, но пък AMD се клокват по-добре. Естествено, зависи за кои производители говорим, защото някои са по-добри от други и при 2-те марки (напр. доста скептично съм настроен към Palit).

Колкото до изискванията ми - мисля, че е излишно да казвам, че ми трябва high-end карта. В момента имам 1440x900 монитор, но е възможно да го сменя в бъдеще (1920x1080) - не е сигурно, но въпреки това искам да съм подсигурен с карта, която ще издържи игрите в следващите няколко години на макс със споменатата резолюция.

За бюджета - няма да казвам, че е неограничен, защото ако беше така, нямаше да пиша тук :D Приемам всякакви предложения, стига да не са някакви карти по 1-2 бона...

П.С. Това не е тема за спор коя марка е по-добра, просто съм изказал наблюденията си относно 2-те марки и търся съвет.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много голям роман и не ми се чете подробно. Обърни внимание и на GTX760. Палит не е лоша карта стига да е Jetstream. Виж и за "Фантома".

И двете предполагам ще бъдат пуснати доста под 600 лв. за разлика от модела на GB та разликата с 660TI не трябва да е голяма.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много голям роман и не ми се чете подробно. Обърни внимание и на GTX760. Палит не е лоша карта стига да е Jetstream. Виж и за "Фантома".

И двете предполагам ще бъдат пуснати доста под 600 лв. за разлика от модела на GB та разликата с 660TI не трябва да е голяма.

Те хубаво ще бъдат пуснати по-евтино от гигабайтската версия, ама GB все пак се славят с Windforce охлаждането, чел съм много добри отзиви за него. А като цяло за 7xx на nVidia и 8xxx сериите на AMD нямаше ли нещо, че ще са ребрандирани, със същите чипове като предшествениците си? Не че ме интересува особено какви работи са правили от компаниите, стига да получа желаната производителност. Иначе, 760 е добра, единственият и недостатък са по-малкото CUDA Cores (отколкото на 660 ti). Колкото до романа ми - исках да изкажа подробно какво съм разбрал до сега и какво искам да разбера. Благодаря за предложението, но бих искал някой да ми каже дали има място за притеснение при AMD картите относно софтуера (нещата, които съм изброил - драйвъри, PhysX, Adaptive VSync и т.н.), ако се насоча към такава видео карта, или твърдо ме насочваш към nVidia?

EDIT: Също така, доколкото знам 7950 е по-добра (поне по повечето benchmark програми и average fps в по-скорошните игри) от 760 и 660 ti, а дори най-скъпата (Vapor-X) е по-евтина и от 2-те. Но... Нали затова питам дали ми препоръчвате nVidia и дали с AMD бих имал проблеми, защото са по-евтини, но не знам дали ще остана доволен от качеството.

Редактирано от Techtonic (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моят фаворит е GB R797TO именно заради отличното охлаждане и възможности за клок (1200/1650) при добра температура,но с излизането на GTX770 нещата се променят и тук да коментират колегите,но обърни внимание на HD7970 или GTX770.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама нали знаете ,че за да се побере тази на GB с 3-те вентилатора трябва голяма кутия.... която не се знае или е такава

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те хубаво ще бъдат пуснати по-евтино от гигабайтската версия, ама GB все пак се славят с Windforce охлаждането, чел съм много добри отзиви за него. А като цяло за 7xx на nVidia и 8xxx сериите на AMD нямаше ли нещо, че ще са ребрандирани, със същите чипове като предшествениците си? Не че ме интересува особено какви работи са правили от компаниите, стига да получа желаната производителност. Иначе, 760 е добра, единственият и недостатък са по-малкото CUDA Cores (отколкото на 660 ti). Колкото до романа ми - исках да изкажа подробно какво съм разбрал до сега и какво искам да разбера. Благодаря за предложението, но бих искал някой да ми каже дали има място за притеснение при AMD картите относно софтуера (нещата, които съм изброил - драйвъри, PhysX, Adaptive VSync и т.н.), ако се насоча към такава видео карта, или твърдо ме насочваш към nVidia?

EDIT: Също така, доколкото знам 7950 е по-добра (поне по повечето benchmark програми и average fps в по-скорошните игри) от 760 и 660 ti, а дори най-скъпата (Vapor-X) е по-евтина и от 2-те. Но... Нали затова питам дали ми препоръчвате nVidia и дали с AMD бих имал проблеми, защото са по-евтини, но не знам дали ще остана доволен от качеството.

Колко да е по-добра HD7950? 

Публикувано изображение 

А сега сравни и цените. Ако нашите търгаши са коректни, трябва да върнат директно на производителите всички останали HD7950  по складовете. Вместо това със седмици не обявяват цените на GTX760,  за да има подобни теми по форумите, както и купувачи на залежаващите бройки. 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има магазин в който цените на два модела от една малка на базата на GTX760 са на съвсем сносна цена. Това в случая за тяхно съжаление не е магазина на Никем, така че те в това отношение губят...

Предложение 1 и 2

Дори без отстъпката от 10%, която не знам в какви случаи се ползува, цените са(ако не се лъжа), най-ниските на пазара в България за момента.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
bildera_

А сега сравни и цените. Ако нашите търгаши са коректни, трябва да върнат директно на производителите всички останали HD7950  по складовете. Вместо това със седмици не обявяват цените на GTX760,  за да има подобни теми по форумите, както и купувачи на залежаващите бройки.

Напълно се съгласявам с вашето мнение колега.За наше нещастие живеем в България където реалността е коренно различна.Преди време водих кореспонденция с двама от потребителите и им показах фрапиращи разлики в цените на идентични продукти,които се продават в САЩ и тук.Модел на ASUS GTX 780 в Америка се предлага за 650 $.В нашата мила родина го продаваха на цена от 1727.50 лв.Спрямо курса на долара за този период цената възлизаше на 1178 $.Сега забелязвам същата тенденция  за GTX 770,цена в САЩ 399.9 долара и GTX  760-249 $.Нека погледнем на какви цени се предлагат тези карти в момента на нашия пазар.Какъв е жизнения стандарт в Америка,какъв е тук и какви огромни разлики има в ценообразуването на тези стоки ...... :(

Редактирано от Ross Atanasov (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@johny01, малко скъпички ми се виждат тези предложения. Този модел на 7970 го няма в Никем, има го например в JAR за около 900 лв. 770 не е лоша, но все си мисля, че не ми е необходима чак толкова добра карта за моите нужди (може и да бъркам, поправете ме). Няма да правя конфигурация с повече от 1 монитор, този монитор няма да е с резолюция по-голяма от 1920x1080 и няма да правя SLi.

@Andrey_96, наистина не бях обърнал внимание колко големи са 7xx PCB-тата на Gigabyte-ските карти. Имам някаква скапана ASUS Chassis, но това ми не е толкова голям проблем, готов съм да карам няколко месеца без кутия, ако се наложи.

@bildera_, ами явно съм се объркал (донякъде), защото при тестовете на LinusTechTips в YouTube всички карти са overclock-нати (AMD се клокват по-добре) и там 770 водеше 7950 и 7970 а 760 беше със съвсем малко по-назад от 7950. Overclock-ът ми не е приоритетен, не мисля, че ще правя нещо такова. Пределно ясно ми е що за стока са нашите дилъри (поне повечето)... Разликата в цените между 7950 и 760/770 е голяма, което ме обърка, но сега поне знам каква е причината за това. 760 и 770 явно я водят (така и трябва де, нали са по-нови). Ще почакам да обявят цени на Phantom и Jetstream в Никем и ще помисля дали да се насоча към 760. 770 ми изглежда малко скъпичка, но не мога на този етап да я отхвърля категорично.

@sliderum, някакви отзиви за този сайт? Надежден ли е, коректни ли са, защото за пръв път го чувам. Отстъпката май си важи при закупуването и също ми хареса, че доставката е безплатна, но охлаждането на първата ми бие на това на reference картата на GeForce, което хич го не хвалят, пък и като цяло нищо не съм чувал за тази марка.

@Ross Atanasov, welcome to Bulgaria...

Искам да попитам - в крайна сметка AMD категорично ли отпада, при положение, че 760 и 770 са по-добри от 7950, а повечето модели на 7970 ми се струват доста скъпи.

EDIT: Също така, AMD имат по 3 GB vram и "по-широк" bandwidth, което говорят, че има значение при по-големи резолюции и игри с повече ефекти и текстури. 2 GB от nVidia ще ми бъдат ли достатъчни за игрите сега и в бъдеще?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

bildera_

Напълно се съгласявам с вашето мнение колега.За наше нещастие живеем в България където реалността е коренно различна.Преди време водих кореспонденция с двама от потребителите и им показах фрапиращи разлики в цените на идентични продукти,които се продават в САЩ и тук.Модел на ASUS GTX 780 в Америка се предлага за 650 $.В нашата мила родина го продаваха на цена от 1727.50 лв.Спрямо курса на долара за този период цената възлизаше на 1178 $.Сега забелязвам същата тенденция  за GTX 770,цена в САЩ 399.9 долара и GTX  760-249 $.Нека погледнем на какви цени се предлагат тези карти в момента на нашия пазар.Какъв е жизнения стандарт в Америка,какъв е тук и какви огромни разлики има в ценообразуването на тези стоки ...... :(

Колега Ross, ценовата политика на щатите и европейския съюз е коренно различна! Тук стоките винаги ще са по-скъпи! За жизнения ни стандарт сме си отговорни само ние и политиците, които ни управляват(ама нали ние си ги избираме)! Та никой не ни е виновен, че сме бедна държава и никой не го интересува това! А за търгашите коментара е излишен! По темата, който и производител да избере автора е се тая. И двата пускат от време на време калпави драйвери и после си ги коригират! На този етап аз бих изчакал AMD да пуснат своите нови 20нм чипове, но не се знае кога точно ще стане това! А картите им са по-евтини поради различната им ценова политика, а не защото са по-некачествени!

Поздрави :)

Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сайта е сравнително нов, в сравнение с другите магазини. Някои колеги вече се ориентират да предлагат компоненти от него. Не всичките им оферти са с по-ниски цени. Но за някои това е така, особени това е вярно за компоненти в промоция. Нямам достатъчно информация относно коректността им, но напоследък все по-често срещам писания за проявена такава от най-често препоръчваните до преди време(а и все още) търговци. Явно са позабогатели и повдигнали нивото на егоизма и наглостта си, освен ако това не са просто грешки на назначени при тях служители.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сайта е сравнително нов, в сравнение с другите магазини. Някои колеги вече се ориентират да предлагат компоненти от него. Не всичките им оферти са с по-ниски цени. Но за някои това е така, особени това е вярно за компоненти в промоция. Нямам достатъчно информация относно коректността им, но напоследък все по-често срещам писания за проявена такава от най-често препоръчваните до преди време(а и все още) търговци. Явно са позабогатели и повдигнали нивото на егоизма и наглостта си, освен ако това не са просто грешки на назначени при тях служители.

Здравейте, колега sliderum! Ако не ме лъже паметта Em@g преди време бяха осъдени да платят солидна сума за некоректно обявени стоки, но не ми се търси сега инфо за това! А за другите препоръчвани търговци еми то в БГ така се случват нещата :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@XECUTIONER, те хубаво ще ги пуснат, ама надали ще са ми по джоба... Или може би имаш предвид, че цените на другите ще спаднат?

@sliderum, ако избера някоя карта от там, бих им се доверил, надявам се да не сбъркам.

За Gainward нещо конкретно да ми кажете? Също така, @XECUTIONER спомена за причината, поради която AMD са по-евтини, но необходими ли са ми PhysX, Adaptive Vsync и т.н., предлагани от nVidia, за да знам дали да изключвам AMD като избор или не? Става въпрос за необходимост при игри и дали наистина си заслужават тези функции парите.

Ако 760 излязат с по-ниски цени и/или 770 спаднат, сериозно бих ги обмислил пред която и да е AMD. Сега виждам, че в emag има 760 с доста по-ниска цена от 7950, но нищо не знам за марката Gainward.

EDIT: @XECUTIONER, може би имаш предвид това http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1034020. Ами, да се надявам, че вече са си взели поука, пък и точно по този начин няма как да измамят с видео карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Techtonic,R797TO се намира и на по-ниска цена на нашия пазар,а и на външния.За среден клас и игра на по-ниска резолюция погледни Sapphire HD 7870XT-Tahiti-пролетта беше 420-430 лв,сега не знам.За Невидия нищо не мога да кажа,защото съм скаран с тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@XECUTIONER, те хубаво ще ги пуснат, ама надали ще са ми по джоба... Или може би имаш предвид, че цените на другите ще спаднат?   @sliderum, ако избера някоя карта от там, бих им се доверил, надявам се да не сбъркам.   За Gainward нещо конкретно да ми кажете? Също така, @XECUTIONER спомена за причината, поради която AMD са по-евтини, но необходими ли са ми PhysX, Adaptive Vsync и т.н., предлагани от nVidia, за да знам дали да изключвам AMD като избор или не? Става въпрос за необходимост при игри и дали наистина си заслужават тези функции парите.   Ако 760 излязат с по-ниски цени и/или 770 спаднат, сериозно бих ги обмислил пред която и да е AMD. Сега виждам, че в emag има 760 с доста по-ниска цена от 7950, но нищо не знам за марката Gainward.   EDIT: @XECUTIONER, може би имаш предвид това http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1034020. Ами, да се надявам, че вече са си взели поука, пък и точно по този начин няма как да измамят с видео карта.

Да, това имах предвид :)   П.П. Johni01 е дал добро предложение! Аз ти препоръчвам да си вземеш една сносна карта на AMD, дали тази или 7950 ти си избираш и същевременно да вложиш 120-130лв. в една по-добра кутия като тази примерно! Грехота е тези компоненти, които имаш да ги пържиш на бавен огън!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никой не е застрахован от глупости. Виждал съм и в оферти на други търговци или пропуски в описанието на техническите характеристики на някои продукти, също и въобще липсата на такова описание. То нашата БГ действителност, каквото е в държавата, се отразява също толкова по мизерен начин и в частният сектор. Относно цените на тези и други компоненти, които в зависимост от марката и модела си могат да се намерят на различни цени при различните търговци. Ами това е хубавото, може би едно от малкото хубави неща в България, че имаме евтин и бърз интернет достъп и ако не ни домързи, можем сами да проверим какви са разценките на различните магазини, като изберем най-изгодното предложение(или няколко от най-изгодните) и свързвайки се по предоставените телефони или Скайп имена на съответните фирми да разберем на момента доколко актуална, е съответната цена видима на сайта и наличността на продукта. Защото не всички сайтове си обновяват офертите всекидневно

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@johny01, Tahiti ми я предлага 1 приятел, хвалеше я, че се клоква много добре и т.н., дори щеше да си я взима. Към 450-500 лв. върви но е Limited Edition, та не се знае докога ще върви. Бих искал някой да ми даде подобно мнение и за nVidia. Засега съм се насочил към 760, но нищо не се знае...

@XECUTIONER, както казах, кутията ми не е приоритетна в момента. Не искам да си купя по-евтината (и може би по-некачествената) видео карта, за да имам пари за кутия - тя по-натам, знам, че ми е необходима. Тази, която си ми предложил ми хареса, но искам само да попитам дали е проблем, когато няма никакви дупки в предния панел - има ли проблем вентилаторът с дърпането на въздух? Също така, с изказването си, че AMD ще пускам 20 nm чипове искаше да кажеш, че трябва да си купя такава или, че цените на другите ще спаднат?

@sliderum, така е, много са некоректните фирми в България, пък и всеки прави грешки. Глобул ги бяха съдили преди години за грешно обявени параметри на лаптопи. Лесно мога да проверя цените тук-там, въпросът е, че не знам на коя(и) карта(и) да ги проверявам :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@johny01, Tahiti ми я предлага 1 приятел, хвалеше я, че се клоква много добре и т.н., дори щеше да си я взима. Към 450-500 лв. върви но е Limited Edition, та не се знае докога ще върви. Бих искал някой да ми даде подобно мнение и за nVidia. Засега съм се насочил към 760, но нищо не се знае...

@XECUTIONER, както казах, кутията ми не е приоритетна в момента. Не искам да си купя по-евтината (и може би по-некачествената) видео карта, за да имам пари за кутия - тя по-натам, знам, че ми е необходима. Тази, която си ми предложил ми хареса, но искам само да попитам дали е проблем, когато няма никакви дупки в предния панел - има ли проблем вентилаторът с дърпането на въздух? Също така, с изказването си, че AMD ще пускам 20 nm чипове искаше да кажеш, че трябва да си купя такава или, че цените на другите ще спаднат?

@sliderum, така е, много са некоректните фирми в България, пък и всеки прави грешки. Глобул ги бяха съдили преди години за грешно обявени параметри на лаптопи. Лесно мога да проверя цените тук-там, въпросът е, че не знам на коя(и) карта(и) да ги проверявам :D

За кутията - има дупки в предния панел, но са отстрани! За 20нм имах в предвид да се види какво ще предложат(мисля, че ще има интересни изненади) и естествено закупуването им, а цените на старите падат мноого бавно :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според бюджета се избира колега . Просто си определяш. "Ей толкова мога и ще отдела за видеокарта" и поглеждаш какво попада около съответната сума. Ревюта на съответните карти се намират в нета. Митовете за лошата драйверна поддръжка на картите с АМД графика, са остатъци от миналото. Вече няколко години това не е вярно, така че ако и това е причина да се чудиш също отпада. Куда и други подобни не са от особена важност при игрите, а за любителски упражнения с програми за обработка на графика, вече едва ли е от значение дали за 5 или 7 секунди, се прилага даден тежък филтър. Общо взето всяка карта от среден клас и нагоре от последните 2-3 поколения, се справя напълно задоволително при повечето игри с Full HD резолюцията, като за все още сравнително малкото игри с по-сериозни изисквания, си трябва наистина сериозна инвестиция. Пък това с отлагане във времето за чакане на картите с GPU изготвено по 20нм технология. Кой знае може да решиш и 4К монитор да си вземеш, ако до тогава са станали изгодни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взимай 760 Фантом от Емаг ,картата е по-бърза от 7950 и е на добра цена 494лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според бюджета се избира колега . Просто си определяш. "Ей толкова мога и ще отдела за видеокарта" и поглеждаш какво попада около съответната сума. Ревюта на съответните карти се намират в нета. Митовете за лошата драйверна поддръжка на картите с АМД графика, са остатъци от миналото. Вече няколко години това не е вярно, така че ако и това е причина да се чудиш също отпада. Куда и други подобни не са от особена важност при игрите, а за любителски упражнения с програми за обработка на графика, вече едва ли е от значение дали за 5 или 7 секунди, се прилага даден тежък филтър. Общо взето всяка карта от среден клас и нагоре от последните 2-3 поколения, се справя напълно задоволително при повечето игри с Full HD резолюцията, като за все още сравнително малкото игри с по-сериозни изисквания, си трябва наистина сериозна инвестиция. Пък това с отлагане във времето за чакане на картите с GPU изготвено по 20нм технология. Кой знае може да решиш и 4К монитор да си вземеш, ако до тогава са станали изгодни.

За изчакването на 20нм се водя от мисълта, че есента се очакват хитови заглавия от гейм индустрията и точно тогава AMD ще ударят силно конкуренцията(все пак автора се интересува предимно от игри) :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За изчакването на 20нм се водя от мисълта, че есента се очакват хитови заглавия от гейм индустрията и точно тогава AMD ще ударят силно конкуренцията(все пак автора се интересува предимно от игри) :)

То и сега с картите с АМД графика  се предлагат бонус доста заглавия; с карти с графика на Нвидиа също има подобни бонуси, макар и по-ограничени). Колегата не е казал че ще си купува игри, но пък това наистина е начин да е легален...Негово право е да си избира. Хитови заглавия ще има и следващата година. Даже някои от тях, може да са иначе предвидените, уж за тази есен :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То и сега с картите с АМД графика  се предлагат бонус доста заглавия; с карти с графика на Нвидиа също има подобни бонуси, макар и по-ограничени). Колегата не е казал че ще си купува игри, но пък това наистина е начин да е легален...Негово право е да си избира. Хитови заглавия ще има и следващата година. Даже някои от тях, може да са иначе предвидените, уж за тази есен :D

Нямах предвид със закупуването на дадена карта да получи бонус игра, а че с излизането на новите заглавия ще пуснат нови много по-добри карти! Един вид яко реклама ще си направят, но пък може да предложат нещо наистина добро :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честно казано, не мисля да си купувам игри, но нищо не се знае... Освен това, не смятам, че промоцията с безплатните игри при закупуването на 7950 е все още актуална. Дори изобщо не знам дали я е имало в България. Колкото до AMD, четох някакви предположения, че е възможно в бъдеще игрите да бъдат по-оптимизирани за AMD, но това е доста спорно и без видни доказателства, така че не смятам да му се доверявам. В друг форум ми казаха, че би било разумно да си взема 770, след като влиза в бюджета ми, но не съм сигурен дали ми е необходима чак толкова добра карта. Разликата в Gigabyte-ските версии на 2-те карти (760 и 770) в Никем е 168 лв. По някаква причина Gainward картите от emag не ми вдъхват много доверие и предполагам, че си има основателна причина Gigabyte-ската 760 да е сравнително по-скъпа. Все още не съм взел никакво решение, но искам да попитам дали смятате, че 2 GB vram от страна на nVidia са достатъчни за игрите в бъдеще срещу 3-те предлагани от AMD при повечето карти от такъв клас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честно казано, не мисля да си купувам игри, но нищо не се знае... Освен това, не смятам, че промоцията с безплатните игри при закупуването на 7950 е все още актуална. Дори изобщо не знам дали я е имало в България. Колкото до AMD, четох някакви предположения, че е възможно в бъдеще игрите да бъдат по-оптимизирани за AMD, но това е доста спорно и без видни доказателства, така че не смятам да му се доверявам. В друг форум ми казаха, че би било разумно да си взема 770, след като влиза в бюджета ми, но не съм сигурен дали ми е необходима чак толкова добра карта. Разликата в Gigabyte-ските версии на 2-те карти (760 и 770) в Никем е 168 лв. По някаква причина Gainward картите от emag не ми вдъхват много доверие и предполагам, че си има основателна причина Gigabyte-ската 760 да е сравнително по-скъпа. Все още не съм взел никакво решение, но искам да попитам дали смятате, че 2 GB vram от страна на nVidia са достатъчни за игрите в бъдеще срещу 3-те предлагани от AMD при повечето карти от такъв клас.

Вече има и на МСИ модели в емаг!

MSI N760 TF 2GD5/OC GTX 760

Ако Gainward-а те е притеснявала като марка, тука вече имаш доказала се марка с едно от най-добрите охлаждания и поддръжка , качеството също е на ниво!

Само побързай , щото бяха изкарали един Асус за 505лв. и точно за 2 дена изчезна!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.