Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Trichocephalus

Месии преди Иисус

Препоръчан отговор

Някой да знае нещо за Симон от Перея и камъкът с текст наречен "Откровението на Гавриил" ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой да знае нещо за Симон от Перея и камъкът с текст наречен "Откровението на Гавриил" ?

Аполоний Тиански и Симон МАГА.Интересна тема.А за камъка ,много малко ихформация има ,дори само единствена.http://archiman.livejournal.com/208932.html Ето и още.http://www.nysun.com/opinion/blurry-vision-of-gabriel/81384/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аполоний Тиански и Симон МАГА.Интересна тема.А за камъка ,много малко ихформация има ,дори само единствена.http://archiman.livejournal.com/208932.html Ето и още.http://www.nysun.com/opinion/blurry-vision-of-gabriel/81384/

Дали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Месии преди Иисус

Питането конкретно за месии ли е, или и за пророци?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Месии преди Иисус   Питането конкретно за месии ли е, или и за пророци?

Абсолютно конкретно -става дума за Месия (и) 

дал съм и две жокерчета : 

-Симон от Перея

-Откровението на Гавриил 

Въпросите са  какво знаете за тях, имало ли е други, претендиращи за званието Месия преди Иисус от Назарет, какво е станало с тях и защо не са признати ?  

Иисус ли е първият възкръснал от мъртвите или има и друг, преди него възкръснал на третия ден ?  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абсолютно конкретно -става дума за Месия (и) 

дал съм и две жокерчета : 

-Симон от Перея

-Откровението на Гавриил 

Въпросите са  какво знаете за тях, имало ли е други, претендиращи за званието Месия преди Иисус от Назарет, какво е станало с тях и защо не са признати ?  

Иисус ли е първият възкръснал от мъртвите или има и друг, преди него възкръснал на третия ден ?  

Тва бях го гледал някъде.....ама май, не е много достоверно, щото писаното на тоз камък, си го четат, кой, както му отърва...А и като се вземе впредвид, слабия интерес както от християнската църква, така и от противниците и, явно не е нещо, заслужаващо вниманието ни......

ПП Може някой ден филм да направят по него, в Холивуд отдавна нямат нови идеи...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази титла "месия", дали въобще е била позната преди Симун-чо, та някой да се обяви за такъв? Иначе, шизоидни разтройства, има откакто свят светува и "наполеон"-чета, е имало вероятно доста преди новата ера. Кой от тях обаче е "хванал дикиш", при онази кофти комуникация и супер слоу моушън медии и кой от "успелите" е оставил следи до наше време, за да знаем за него? :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тва бях го гледал някъде.....ама май, не е много достоверно, щото писаното на тоз камък, си го четат, кой, както му отърва...

По-голямата част от написаното върху камъка е изтрито, така че ако някой казва, че е прочел нещо, то не е нищо друго освен собствените му мисли.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-голямата част от написаното върху камъка е изтрито, така че ако някой казва, че е прочел нещо, то не е нищо друго освен собствените му мисли.

Те тва казвам и аз....Некой си много искал да докаже, че има повече месии и като загледал тоз камък му са се превидели.....Даже документален филм имаше по темата, ама то за какво ли няма филми....Абе, мижи да те лажем....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Революцията е подпомогната финансово от раби Акива, който е кабалист

Не е кабалист, а е канибал и е практикувал инцест като останалите тогавашни, а май че и сегашни юдеи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аумке, научи се да четеш, а не само да ми копи-пействаш.....Прочетох само 1 изречение и ми стана ясно, че идея си нямаш за какво иде реч......Целта на цялото занятие е, да се докаже, че преди Исус е имало друг, който е възкръснал на 3 ден....Именно  тоз Симон от Переа, се привижда на привържениците на тезата. Тъпо е да изравяш всички с името Симон и да ги изтипосваш.....И как ще го свържиш тоз убостник, с камъка за който става въпрос? Айде малко по-сериозно...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И с добро пробвах, и по-друг начин, но... Обаче, вчера милата имаше инсайт. И аз много и се зарадвах. 

Както вика Рамус - на децата можеш само да им се радваш.

Това беше една от причините да напиша тези неща сутринта. Като видях колко непочтено я използват и манипулират и ми стана кофти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И с добро пробвах, и по-друг начин, но... Обаче, вчера милата имаше инсайт. И аз много и се зарадвах. 

Както вика Рамус - на децата можеш само да им се радваш.

Това беше една от причините да напиша тези неща сутринта. Като видях колко непочтено я използват и манипулират и ми стана кофти.

:offtopic_s:

Проблема и е, че се опитва да компенсира ограничените си знания и нисък интелект с безкрайни цитати от Уикипедия и от къде ли не, без да вниква в същността на разискваната тема.... Вярно, че е като децата, ама за децата си има детски форуми... :baby5:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ти твоите знания откъде ги черпиш?

Да не би от Ую? :lol6:

Не виждам смисъл да ти отговарям....няма да ме разбереш, не и преди да прочетеш няколко рафта с книги....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не би от Ую? :lol6:

Какво лошо има? Аз съм последовател на Свети, Бхагаван, Гуру Ую, тъй че моля по-кротко. Не споменавай името му напразно и се покай!

Не виждам смисъл да ти отговарям....няма да ме разбереш, не и преди да прочетеш няколко рафта с книги....

"Вагона", а не рафта викаше Дмитрий, май...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми, той каза - виж по-горе. Не постна нещо от УИКИ.

Сега предполагам ще се изкаже Вал. Нейният пост го прочети внимателно. Предполагам, че инфото и ще е най-задълбоченото по темата.

Покая ли се?

И нейното инфо също ще е от  чичко Гугъл. ;) 

Аз открих извора, но чакай като Валчето да го преработя като мой текст. :tongue2: 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сериозно ли го написа това? Нейното инфо за юдаизма е директно от източника, т.е. от самата традиция. Каквото е това на Бадр за исляма. Или моето - за будизма. Тъй че...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз открих извора, но чакай като Валчето да го преработя като мой текст. :tongue2: 

Уф......тъпото си е тъпо.....Моето инфо, както се изрази, черпя от часовете ми по Библейска археология, която ми е преподавана от проф.протопр.Николай Шиваров, както и от един наскоро излъчван документален филм. Вал, предполагам, че има по-голяма информация и съм сигурен, че ще науча нещо ново и интересно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Председателят на библейски изследвания в Еврейския университет в Йерусалим, Йезекил Кауфман , който също е и старши сътрудник в Шалом Хартман институт в Йерусалим, е известен с теорията си за месията, който е живял преди Исус  от Назарет, и възкръснал на третия ден. Неговата теория се основава на Откровение от Гавриил, написано върху каменна плоча, открита около Мъртво море, заедно с известните свитъци. Тази теория той излага в книгата си "Месията преди Исус - откровение в свитъците от Мъртво море".

източник:http://en.wikipedia.org/wiki/Gabriel's_Revelation

Сериозно ли го написа това? Нейното инфо за юдаизма е директно от източника, т.е. от самата традиция. Каквото е това на Бадр за исляма. Или моето - за будизма. Тъй че...

Това не го пише в Библията. ;)

А Библията пък не е писана от нея, така че от този източник, може да черпи инфо, всеки.

А за тълкуване по нея, източници много.

А инфото, което черпиш ти , всеки който търси, също ще го намери. Стига да иска.

И по тази логика, първоизточникът на инфото, не сте вие, след като тези неща не са писани лично от вас! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Председателят на библейски изследвания в Еврейския университет в Йерусалим, Йезекил Кауфман , който също е и старши сътрудник в Шалом Хартман институт в Йерусалим, е известен с теорията си за месията, който е живял преди Исус  от Назарет, и възкръснал на третия ден. Неговата теория се основава на Откровение от Гавриил, написано върху каменна плоча, открита около Мъртво море, заедно с известните свитъци. Тази теория той излага в книгата си "Месията преди Исус - откровение в свитъците от Мъртво море".

източник:

Браво, след 5 часа ровене го намери.....Вярно е, че за пръв път чуваш за този факт, но защо беше нужно да преравяш целия интернет, вместо да се вслушаш в по-знаещите от теб.....Баси, не боли :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уф......тъпото си е тъпо.....Моето инфо, както се изрази, черпя от часовете ми по Библейска археология, която ми е преподавана от проф.протопр.Николай Шиваров, както и от един наскоро излъчван документален филм. Вал, предполагам, че има по-голяма информация и съм сигурен, че ще науча нещо ново и интересно.

Твоят професор, както и знанията които си натрупал, не са ти помогнали с нищо да станеш по-културен, по-етичен и по-осъзнат.

Така че, можеш да ги изхвърлиш на болклука, след като нямаш никаква реална полза от тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.

Дефицитът не е толкова в сферата на интелекта или образованието. Това е само повърхността.

Затова, ако пак си позволя да се избъзикам, моля да ми направите забележка, както си позволих да направя на Бадр. При него беше случайно и непреднамерено. Аз също често съм невнимателен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твоят професор, както и знанията които си натрупал, не са ти помогнали с нищо да станеш по-културен, по-етичен и по-осъзнат.

Така че, можеш да ги изхвърлиш на болклука, след като нямаш никаква реална полза от тях.

Напротив, той е в пъти по-културен, етичен и осъзнат от повечето потребители. Мила ми приятелко, ти виждаш само повърхността. Не вникваш изобщо. Реагираш на скорост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.