Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Някой да знае нещо за Симон от Перея и камъкът с текст наречен "Откровението на Гавриил" ?

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой да знае нещо за Симон от Перея и камъкът с текст наречен "Откровението на Гавриил" ?

Аполоний Тиански и Симон МАГА.Интересна тема.А за камъка ,много малко ихформация има ,дори само единствена.http://archiman.livejournal.com/208932.html Ето и още.http://www.nysun.com/opinion/blurry-vision-of-gabriel/81384/

Редактирано от родина (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аполоний Тиански и Симон МАГА.Интересна тема.А за камъка ,много малко ихформация има ,дори само единствена.http://archiman.livejournal.com/208932.html Ето и още.http://www.nysun.com/opinion/blurry-vision-of-gabriel/81384/

Дали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Месии преди Иисус

Питането конкретно за месии ли е, или и за пророци?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Месии преди Иисус   Питането конкретно за месии ли е, или и за пророци?

Абсолютно конкретно -става дума за Месия (и) 

дал съм и две жокерчета : 

-Симон от Перея

-Откровението на Гавриил 

Въпросите са  какво знаете за тях, имало ли е други, претендиращи за званието Месия преди Иисус от Назарет, какво е станало с тях и защо не са признати ?  

Иисус ли е първият възкръснал от мъртвите или има и друг, преди него възкръснал на третия ден ?  

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абсолютно конкретно -става дума за Месия (и) 

дал съм и две жокерчета : 

-Симон от Перея

-Откровението на Гавриил 

Въпросите са  какво знаете за тях, имало ли е други, претендиращи за званието Месия преди Иисус от Назарет, какво е станало с тях и защо не са признати ?  

Иисус ли е първият възкръснал от мъртвите или има и друг, преди него възкръснал на третия ден ?  

Тва бях го гледал някъде.....ама май, не е много достоверно, щото писаното на тоз камък, си го четат, кой, както му отърва...А и като се вземе впредвид, слабия интерес както от християнската църква, така и от противниците и, явно не е нещо, заслужаващо вниманието ни......

ПП Може някой ден филм да направят по него, в Холивуд отдавна нямат нови идеи...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази титла "месия", дали въобще е била позната преди Симун-чо, та някой да се обяви за такъв? Иначе, шизоидни разтройства, има откакто свят светува и "наполеон"-чета, е имало вероятно доста преди новата ера. Кой от тях обаче е "хванал дикиш", при онази кофти комуникация и супер слоу моушън медии и кой от "успелите" е оставил следи до наше време, за да знаем за него? :D

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тва бях го гледал някъде.....ама май, не е много достоверно, щото писаното на тоз камък, си го четат, кой, както му отърва...

По-голямата част от написаното върху камъка е изтрито, така че ако някой казва, че е прочел нещо, то не е нищо друго освен собствените му мисли.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-голямата част от написаното върху камъка е изтрито, така че ако някой казва, че е прочел нещо, то не е нищо друго освен собствените му мисли.

Те тва казвам и аз....Некой си много искал да докаже, че има повече месии и като загледал тоз камък му са се превидели.....Даже документален филм имаше по темата, ама то за какво ли няма филми....Абе, мижи да те лажем....

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Революцията е подпомогната финансово от раби Акива, който е кабалист

Не е кабалист, а е канибал и е практикувал инцест като останалите тогавашни, а май че и сегашни юдеи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аумке, научи се да четеш, а не само да ми копи-пействаш.....Прочетох само 1 изречение и ми стана ясно, че идея си нямаш за какво иде реч......Целта на цялото занятие е, да се докаже, че преди Исус е имало друг, който е възкръснал на 3 ден....Именно  тоз Симон от Переа, се привижда на привържениците на тезата. Тъпо е да изравяш всички с името Симон и да ги изтипосваш.....И как ще го свържиш тоз убостник, с камъка за който става въпрос? Айде малко по-сериозно...

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И с добро пробвах, и по-друг начин, но... Обаче, вчера милата имаше инсайт. И аз много и се зарадвах. 

Както вика Рамус - на децата можеш само да им се радваш.

Това беше една от причините да напиша тези неща сутринта. Като видях колко непочтено я използват и манипулират и ми стана кофти.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И с добро пробвах, и по-друг начин, но... Обаче, вчера милата имаше инсайт. И аз много и се зарадвах. 

Както вика Рамус - на децата можеш само да им се радваш.

Това беше една от причините да напиша тези неща сутринта. Като видях колко непочтено я използват и манипулират и ми стана кофти.

:offtopic_s:

Проблема и е, че се опитва да компенсира ограничените си знания и нисък интелект с безкрайни цитати от Уикипедия и от къде ли не, без да вниква в същността на разискваната тема.... Вярно, че е като децата, ама за децата си има детски форуми... :baby5:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ти твоите знания откъде ги черпиш?

Да не би от Ую? :lol6:

Не виждам смисъл да ти отговарям....няма да ме разбереш, не и преди да прочетеш няколко рафта с книги....

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не би от Ую? :lol6:

Какво лошо има? Аз съм последовател на Свети, Бхагаван, Гуру Ую, тъй че моля по-кротко. Не споменавай името му напразно и се покай!

Не виждам смисъл да ти отговарям....няма да ме разбереш, не и преди да прочетеш няколко рафта с книги....

"Вагона", а не рафта викаше Дмитрий, май...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми, той каза - виж по-горе. Не постна нещо от УИКИ.

Сега предполагам ще се изкаже Вал. Нейният пост го прочети внимателно. Предполагам, че инфото и ще е най-задълбоченото по темата.

Покая ли се?

И нейното инфо също ще е от  чичко Гугъл. ;) 

Аз открих извора, но чакай като Валчето да го преработя като мой текст. :tongue2: 

Редактирано от АУМ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сериозно ли го написа това? Нейното инфо за юдаизма е директно от източника, т.е. от самата традиция. Каквото е това на Бадр за исляма. Или моето - за будизма. Тъй че...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз открих извора, но чакай като Валчето да го преработя като мой текст. :tongue2: 

Уф......тъпото си е тъпо.....Моето инфо, както се изрази, черпя от часовете ми по Библейска археология, която ми е преподавана от проф.протопр.Николай Шиваров, както и от един наскоро излъчван документален филм. Вал, предполагам, че има по-голяма информация и съм сигурен, че ще науча нещо ново и интересно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Председателят на библейски изследвания в Еврейския университет в Йерусалим, Йезекил Кауфман , който също е и старши сътрудник в Шалом Хартман институт в Йерусалим, е известен с теорията си за месията, който е живял преди Исус  от Назарет, и възкръснал на третия ден. Неговата теория се основава на Откровение от Гавриил, написано върху каменна плоча, открита около Мъртво море, заедно с известните свитъци. Тази теория той излага в книгата си "Месията преди Исус - откровение в свитъците от Мъртво море".

източник:http://en.wikipedia.org/wiki/Gabriel's_Revelation

Сериозно ли го написа това? Нейното инфо за юдаизма е директно от източника, т.е. от самата традиция. Каквото е това на Бадр за исляма. Или моето - за будизма. Тъй че...

Това не го пише в Библията. ;)

А Библията пък не е писана от нея, така че от този източник, може да черпи инфо, всеки.

А за тълкуване по нея, източници много.

А инфото, което черпиш ти , всеки който търси, също ще го намери. Стига да иска.

И по тази логика, първоизточникът на инфото, не сте вие, след като тези неща не са писани лично от вас! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Председателят на библейски изследвания в Еврейския университет в Йерусалим, Йезекил Кауфман , който също е и старши сътрудник в Шалом Хартман институт в Йерусалим, е известен с теорията си за месията, който е живял преди Исус  от Назарет, и възкръснал на третия ден. Неговата теория се основава на Откровение от Гавриил, написано върху каменна плоча, открита около Мъртво море, заедно с известните свитъци. Тази теория той излага в книгата си "Месията преди Исус - откровение в свитъците от Мъртво море".

източник:

Браво, след 5 часа ровене го намери.....Вярно е, че за пръв път чуваш за този факт, но защо беше нужно да преравяш целия интернет, вместо да се вслушаш в по-знаещите от теб.....Баси, не боли :no-no:

Редактирано от Мама не горюй (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уф......тъпото си е тъпо.....Моето инфо, както се изрази, черпя от часовете ми по Библейска археология, която ми е преподавана от проф.протопр.Николай Шиваров, както и от един наскоро излъчван документален филм. Вал, предполагам, че има по-голяма информация и съм сигурен, че ще науча нещо ново и интересно.

Твоят професор, както и знанията които си натрупал, не са ти помогнали с нищо да станеш по-културен, по-етичен и по-осъзнат.

Така че, можеш да ги изхвърлиш на болклука, след като нямаш никаква реална полза от тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.

Дефицитът не е толкова в сферата на интелекта или образованието. Това е само повърхността.

Затова, ако пак си позволя да се избъзикам, моля да ми направите забележка, както си позволих да направя на Бадр. При него беше случайно и непреднамерено. Аз също често съм невнимателен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твоят професор, както и знанията които си натрупал, не са ти помогнали с нищо да станеш по-културен, по-етичен и по-осъзнат.

Така че, можеш да ги изхвърлиш на болклука, след като нямаш никаква реална полза от тях.

Напротив, той е в пъти по-културен, етичен и осъзнат от повечето потребители. Мила ми приятелко, ти виждаш само повърхността. Не вникваш изобщо. Реагираш на скорост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.