Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Семейството, кариерата, любовта или важното е здраве да има...

Трябва ли да изберем между тях или можем да ги създавамe, развиваме, изживяваме паралелно? Или може би поред, едно след друго? Или на вълни, на етапи...
Трябва ли да поставим едничко, като наша цел и да загърбим останалите си човешки инстинкти?
И как да изберем ако усетим, че сме привлечени от не едно?

Какво мислите...

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

стига с тая алчност бе ще се задавите от алчност пфууу

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли човек да има в живота си всичко?

Не.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва ли да изберем между тях или можем да ги създавамe, развиваме, изживяваме паралелно? Или може би поред, едно след друго? Или на вълни, на етапи...

Трябва ли да поставим едничко, като наша цел и да загърбим останалите си човешки инстинкти?

И как да изберем ако усетим, че сме привлечени от не едно?

Какво мислите...

Публикувано изображение

Не може. Трябва да има баланс.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... Или може би поред, едно след друго? Или на вълни, на етапи...

На вълни, на етапи, едно след друго... Кое както дойде....

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да има всичко-ако си Роман Абрамович,или султана на Бруней (например)...ма и те ме съмняват да са истински щасливи!!!.Иначе малко по сериозно---поне аз мисля,че на първо място е ЗДРАВЕТО!!! А ако човек има цели и идеали и се бори за тях-може и повече да постигне и да има хармония със себе си и останалите!.А за ,,всичко,,? Не мисля---според мен човек не може да има ,или притежава всичко!Ако си мисли ,че е така-значи е много заблуден и не живее в реалноста!Аз така мисля и това е моето мнение....

Редактирано от skalata_73 (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва ли да изберем между тях или можем да ги създавамe, развиваме, изживяваме паралелно? Или може би поред, едно след друго? Или на вълни, на етапи... Трябва ли да поставим едничко, като наша цел и да загърбим останалите си човешки инстинкти? И как да изберем ако усетим, че сме привлечени от не едно?

Какво мислите...

Здраве да има! Другото е въпрос на осъзнаване и самодостатъчност!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

стига с тая алчност бе ще се задавите от алчност пфууу

Благодаря, това е първият пост, който получих вместо  "Добре дошла!"  Който живее на 15-тия етаж изглежда здраво слънчасва.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, това е първият пост, който получих вместо  "Добре дошла!"  Който живее на 15-тия етаж изглежда здраво слънчасва.

Слънчевка говори са слънчасване...Иначе по темата,човек трябва да се радва на това което има и да се стреми да получи това, което няма.Като цяло, въпрос на личен избор хаха

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здраве да има! Другото е въпрос на осъзнаване и самодостатъчност!

По въпроса за здравето съм напълно съгласна! Болните хора получават за награда болестта си от изкривените си представи. Или както казва Мирзакарим Норбеков:

"Благодарение на човешката глупост, пасивност и мързел – тези вечни врагове на здравето, на младостта и на възможностите ни за реализация, повечето хора сами попадат в продължителен плен на болестите."

Редактирано от Слънчевка (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, нали знаеш какво казва Джон Ленън? Живота е това, което се случва докато си правим планове. ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да има всичко-ако си Роман Абрамович,или султана на Бруней (например)...ма и те ме съмняват да са истински щасливи!!!.Иначе малко по сериозно---поне аз мисля,че на първо място е ЗДРАВЕТО!!! А ако човек има цели и идеали и се бори за тях-може и повече да постигне и да има хармония със себе си и останалите!.А за ,,всичко,,? Не мисля---според мен човек не може да има ,или притежава всичко!Ако си мисли ,че е така-значи е много заблуден и не живее в реалноста!Аз така мисля и това е моето мнение....

Олигархът Роман Абрамович от малък е кръгъл сирак. Лишен е от много неща, които нормалните деца имат като природна даденост, като родители например.  

Можете да прочетете биографията му:  ЦЪК

Според мен неговото развитие е вървяло по много специална програма. Звездите са му предначертали някаква извънредна карма.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Звездите са му предначертали някаква извънредна карма.

:lol6:  :offtopic_s:

Слънчевке, какво общо имат звездите с кармата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не може. Трябва да има баланс.

За какъв точно баланс става дума?

Прочетох коментар на астроложка спрямо хороскопа на една световно известна личност, жена, която обаче успява за този си живот и да създаде семейство и кариера. Нищо не разбирам от хороскопи, освен да ми кажат че там някакви планети в някакви домове били благосклонно разположени значи имало "баланс".

Как става това и как реално могат да се компенсират небалансираните влияния в хороскопите също не ми е много ясно, а много бих искала да го разбера. :)

:lol6:  :offtopic_s:

Слънчевке, какво общо имат звездите с кармата?

Според теб нямат ли?

Прочети биографията на Абрамович в линка, който съм дала. Някои неща не са е за вярване, че може да се случи на обикновен човек. А той на това отгоре е и срамежлив...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човек не може да има всичко, но може да бъде щастлив ако има:

1. здраве

2. мечта

3. воля за постигане на тази мечта

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според теб нямат ли?

Прочети биографията на Абрамович в линка, който съм дала. Някои неща не са е за вярване, че може да се случи на обикновен човек. А той на това отгоре е и срамежлив...

Чел съм биографията на Абрамович.

––––––––––––––––––––––

Питах какво общо имат звездите с кармата, защото ти писа, че звездите му били "предначертали някаква инзвънредна карма", което е противоречие в определенията. "Карма" е санскр. дума и буквално означава "действие". Смисълът е, че всички наши ментални, вербални и телесни действия оставят отпечатък в потока (континиума) на ума и при подходящи условия узряват (проявяват се) като външни преживявания или вътрешни състояния, които са еднакви по сила и обратни по посока на първоначалните, които сме извършили. С други думи, причина -> резултат. Звездите с това общо нямат.

––––––––––––––––––––––

Идеята на астрологията НЕ Е, че звездните тела директно влияят върху събитията, а че (поради взаимосвързаността на всички неща) по позиционирането на небесните тела може да се прогнозира бъдещето.

Редактирано от scepsis (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По въпроса за здравето съм напълно съгласна! Болните хора получават за награда болестта си от изкривените си представи. Или както казва Мирзакарим Норбеков:

"Благодарение на човешката глупост, пасивност и мързел – тези вечни врагове на здравето, на младостта и на възможностите ни за реализация, повечето хора сами попадат в продължителен плен на болестите."

Да, но има и наследствени заболявания, които са на ниво ДНК (генетични увреждания).

Доста от ученията биха казали, че това са кармични заболявания ...и са урок за този, който има да си "плаща".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
в

Чел съм биографията на Абрамович.

––––––––––––––––––––––

Питах какво общо имат звездите с кармата, защото ти писа, че звездите му били "предначертали някаква инзвънредна карма", което е противоречие в определенията. "Карма" е санскр. дума и буквално означава "действие". Смисълът е, че всички наши ментални, вербални и телесни действия оставят отпечатък в потока (континиума) на ума и при подходящи условия узряват (проявяват се) като външни преживявания или вътрешни състояния, които са еднакви по сила и обратни по посока на първоначалните, които сме извършили. С други думи, причина -> резултат. Звездите с това общо нямат.

––––––––––––––––––––––

Идеята на астрологията НЕ Е, че звездните тела директно влияят върху събитията, а че (поради взаимосвързаността на всички неща) по позиционирането на небесните тела може да се прогнозира бъдещето.

Не мога да знам дали което казваш с такава увереност, че наистина е така. Древните хора са били на съвсем различна представа, не твърдя че хората живели преди нас са били по-глупави от нас. Тази самонадеяна средношколска убеденост при мен отмина в много по-късен период на съзряване. Сега като чета някои други мнения, се замислям:

"Ще ви отговоря именно от гледна точка на най-древния човешки светоглед, че всичко, което съществува на планетата ЗЕМЯ, е само огледално отражение на това, което съществува на небето. Всичко, което става на небето /в Космоса/, се върши и на земята, сякаш се отразява в умалително огледало. Мeстните градове, планини, реки, държави и пр. имат своя проекция. Те съществуват в небето, на различни планети, звезди, съзвездия в съвършен вид докато на земята те са в своето безкрайно несъвършенство."

http://souroujon.blog.bg/technology/2011/02/18/nepublikuvana-izpoved-za-grobnicata-na-bastet-na-bylgarskiia.689039

Да, но има и наследствени заболявания, които са на ниво ДНК (генетични увреждания).

Доста от ученията биха казали, че това са кармични заболявания ...и са урок за този, който има да си "плаща".

Най-странното е, че дошъл си тук, на земята, имаш нещо да "плащаш", но нямаш нито пътна карта, нито ключа за разкодирване на номера на сметката. Не знаеш какво трябва да те води и дали вътрешния или външния свят да се оставиш да те води.

Тъкмо започнеш да се ориентирваш, и той животът взел, че свършил. :no-no:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
...Най-странното е, че дошъл си тук, на земята, имаш нещо да "плащаш", но нямаш нито пътна карта, нито ключа за разкодирване на номера на сметката. Не знаеш какво трябва да те води и дали вътрешния или външния свят да се оставиш да те води.

Тъкмо започнеш да се ориентирваш, и той животът взел, че свършил. :no-no:

За страданието като пречистване, допирни точки има и в Християнството и в Будизма. Но дали това е така, никой не се е върнал за да разкаже. Като се замисля, на всеки му има нещо, което да го държи в смирение.

Редактирано от angel* (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Болните хора получават за награда болестта си от изкривените си представи.

Слагаш общ знаменател. Знай, че колелото се върти!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да знам дали което казваш с такава увереност, че наистина е така. Древните хора са били на съвсем различна представа

Слънчевке, това което казвам не е съвременна представа, а е традиционната представа за карма в будизма и индуизма. А понятието за карма идва имено от тези учения.  А ти ми цитираш интервю с бивш ръководител на служба "Културно-историческо наследство" към Политбюро на ЦК на БКП, което дал 17 дни преди смъртта си. :no-no:

Айде, малко по-сериозно.

–––––––––––––––––––

Това дето го казва бившият дипломат не са никакви "постулати в астрологията", както твърди, а са дивотии някакви. Говорил съм с достатъчно астролози, за да схващам поне общата концепция. В раздела за "Религия, мистика и езотерика" има тема за Астрологията. Там примерно пише един потребител с ник Родина, който се е занимавал със западна астрология дълго време и познава нещата. Тъй че, ако не вярваш на мен, то питай него. Или се захвани да изучаваш сериозно астрология, ако имаш свободно време и желание.

Можеш да имаш почти всичко, ако си въоръжен с картечница.

Бих казал, че е по-добре да ги произвеждаш и търгуваш с тях. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш да имаш почти всичко, ако си въоръжен с картечница.

Това е единият начин - да си прокарваш собствената пъртина в твърдия материален свят чрез манипулиране на хората като биомаса и чрез насилие. Това е начинът на двата инстинкта - сексуалния и властния.

Но е "почти" нали? Сигурно има и друг начин, но за да не е толкова шумен, сигурно е тих много дълъг, трудоемък и отнема няколко живота да подбираш средата си, да я възпитаваш да еволюира и ти да еволюираш колективно с нея.

Предположение само. Пък кой знае, може и да се окаже крачка към истината. ;)

scepsis, не ги познавам тези форумни авторитети, но май си падаш прекалено по тях. :eek:

Защо така?

На вълни, на етапи, едно след друго... Кое както дойде....

До определена възраст си мислех, че всичко "идва". Всичко тече, ти си на единият бряг, течението го носи и нищо друго не му остава да  идва при теб. И така беше - хората идват и ти предлагат.

После се усетих, че май вече съм застанала на същото място, но бризът е наобратно и нещата  си тръгват от тебе и трябва или да ги освободиш да си ходят, или да се научиш да плуваш, ако искаш да ги задържиш да ги настигнеш.

Някак си с времето задачите взеха да се усложняват все повече и повече, хех. :huh:

За многото дини под една мишница май беше темата. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

scepsis, не ги познавам тези форумни авторитети, но май си падаш прекалено по тях. :eek:

Защо така?

За какви авторитети става дума? Просто казах, че за да си изясниш нещата с астрологията можеш да попиташ някой, който се е занимавал сериозно с това и който пише в съответната тема.

––––––––––––––––––––––––––––––

Що се отнася до карма, то можеш да ми вярваш, че е така. Ако не ми вярваш просто потърси автентична информация по темата. Или поне виж в УИКИ., колкото и нещата писани там да са често неточни и неверни.

И така беше - хората идват и ти предлагат.

Таквоз нещо никога не съм си мислил...

Ти да не си от някой кралски род? :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Таквоз нещо никога не съм си мислил...

Ти да не си от някой кралски род? :D

Не, не съм от кралски род. Шансовете идват, когато си подходящ за тях.

Например няма нищо по-подходящо да си подходяща жена във фертилна възраст. Сигурно ще ти е тмалко рудно да го схванеш, защото като мъж животът е имал други очаквания към теб. :wink12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Божидар Борисов
      Здравейте! Набелязал съм си няколко модела коли, бюджетът ми е 6000. Търся нещо малко по "спортно" колкото може да се кажа за кола с толкова малък бюджет.
      Не търся икономия чак толкова много нещо до 150-160 коня е екстра, относно поддръжката, знам че алфа мазда тойота не са евтини за поддръжка и съм подготвен за по-сериозни ремонти ако се налага.
      1) Тойота Селика -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11525286722183727
      2) Алфа Ромео ГТ -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11522848759800714
      3) Алфа Ромео 159 -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11526411649930274
      4) Мазда 6 -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11526029658355431&slink=7cbl2z
      Най-много ми допада тойотата но гледам че стоят от 1-2 месеца повечето от тези и се замислям ? Какви са вашите мнения.
    • от leonsanchesss
      Здравейте, колеги 
      Мисля да си купувам принтер за това реших да попитам за съвети и препоръки.Спрял съм се на следните модели : 1.Canon Pixma MG3650        2.HP DeskJet Ink Advantage 3787 All-in-One        3.Canon iP7250
      Бюджета ми е около 150лв. Ще се използва главно  за принтиране на около 10-15 страници на ден.

• от kolib4iata
      Здравейте.Помогнете в избора на процесор.
      Двоумя се между тези двата като бюджета е 400 лева.
      AMD Ryzen 5 2600
      Intel Core i5-8400
      Играя само WOT с GTX 1060 6gb, гледах сравнения на двата и клоня към Ryzen (игрането на игри не е преоритет)
    • от Михаела Матева
      “-Няма кой да ти помогне…- дебел, плътен глас, шептеше в ухото й, а дъхът му караше всяка една клетка на тялото й да настръхне. 
      Студенина се разнесе из ставите й, сковавайки ги. Ема искаше да вика, но гласът й бе избягал някъде далеч.
      Непознатият разкъса дрехите й, започвайки да белязва тялото й малко, по-малко. В един момент Ема знаеше какво ще се случи и вече се бе подчинила. Всяко едно негово докосване сякаш крадеше още от силата й, карайки я да забрави как да контролира крайниците си. 
      Там, пред офиса, Ема почувства най-ужасната болка. 
      Там, където гъстата мъгла прикриваше случилото се и обгръщаше това ужасяващо дело.
      Там, един непознат и отне нещо много скъпо.
      Там някъде, един мъж успя да открадне и последното късче от душата й.”
      http://love.bgizdatel.bg/project.php?id=11
    • от Svetlio88
      Здравейте!
      Препоръчайте смартфон до 300 лв. (това ми е абсолютния таван), който да е задължително с дисплей 5.5", тъй като големият дисплей е важен за мен.
      За момента се колебая между следните модели:
      1. Xiaomi Redmi Note 5А Prime 
      Операционна система: Android 7.1 Nougat
      Дисплей: 5.5" (1280x720) IPS
      Процесор: 8x Cortex-A53 (1.4 GHz)
      Оперативна памет: 3 GB
      Вградена памет: 32 GB
      Камера: 13 MP
      Добри параметри като за парите, които мога да отделя, но като кажа името на марката много хора ме гледат с недоумение
      2. Xiaomi Redmi Note 5А
      Операционна система: Android 7.0 Nougat
      Процесор: 4x Cortex-A53 (1.4 GHz)
      Оперативна памет: 2 GB
      Вградена памет: 16 GB
      Една идея по-евтина алтернатива на горния, компромис с параметрите.
      3. Meizu M3 Note
      Операционна система: Android 5.1.1
      Дисплей: 5.5" (1920x1080) LTPS IPS
      Процесор: 4x Cortex-A53 (1.8 GHz) + 4x Cortex-A53 (1.0 GHz)
      Оперативна памет: 3 GB
      Вградена памет: 32 GB
      Добри параметери като за парите си, но тази марка поне за мен е напълно непозната и се съмнявам в качеството, предвид ниската цена. 
      4.  Meizu U20
      Операционна система: Android 6.0
      Дисплей: 5.5" (1920x1080) LTPS IPS
      Процесор: 4x Cortex-A53 (1.8 GHz) + 4x Cortex-A53 (1.0 GHz)
      Сходна цена с горния, но по-малко памет?? Тук дилемата е по-малко памет и Андроид 6 при У20 срещу повече памет, но андроид 5.1.1 при М3 Ноут.
      5. HTC Desire 728G
      Операционна система: Android 5.1.1
      Дисплей: 5.5" (1280x720) Super LCD2
      Процесор: 8x Cortex-A53 (1.3 GHz)
      Оперативна памет: 1.5 GB
      Камера: 13 M
      По-популярна марка, за качество незнам. Това е телефон, който ми харесва най-много чисто визуално, особено варианта с белия панел. Бих се радвал ако разясните дали операционната система Android 5.1.1 е "минус" за този телефон спрямо Android 7.1 при Xiaomi. Първоначално се бях спрял на HTC, но бюджетните модели гледам са доста стари.
      6. HTC Desire 820
      Операционна система: Android 4.4.2
      Дисплей: 5.5" (1280x720) LCD
      Процесор: 4x Cortex-A53 (1.5 GHz) + 4x Cortex-A53 (1.0 GHz)
      Това е телефон, който наистина ми харесва много като дизайн. Но се замислям, защото самия модел май е старичък, а и Android 4.4.2 също, при наличие на 7 версия при други смартфони.
      7.  ASUS ZenFone Go ZB552KL
      Операционна система: Android 6.0
      Процесор: 4x Cortex-A53 (1.3 GHz)
      Като марка Асус я харесвам много и бих заложил на нея, независимо дали е за смартфон или лапоп. Този модел е по-ниска цена от всички гореизброени модели, разбира се това е и компромис с параметрите, но пък имам доверие в марката.
      Това са моделите, на които съм се спрял, но не се ограноичавам само до тях. Вероятно има и други подходящи модели и марки.
      Приоритет при избора ми е наличие на 5.5" дисплей и приемливо качество на материалите, от които е изработен. Първите модели предполагам са по-бюджетни и съмнителни поне за мен марки, но вероятно по-нови модели. Последните (HTC и Asus) са по-познати и класически модели, но вероятно по-стари. С различните версии на Андроид не съм запознат, така че разчитам на Вас  
      Благодаря предварително на всеки!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.