Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Anne

Anne - моите болести.История, нови оплаквания.Съвети и лечения.

Препоръчан отговор

Не съм ходила, щото според нашите съм хистеричка, а не съм. Сама няма как да ида, още повече, че е в Монтана. Според нея миналата година ми нямало нищо. Да , обаче не посасяям слънцето и слънчевите отблясъци, лъскавите кооли, ходя навън със шапка и наведена глава, според нашите си въобразявам...Днес исках да махна шише от кола, което беше до прозореца, но си бях навела главата и без да искам, бутнах саксия със растение. :( :( :(  Нашите ми вдигат луди скандали, а аз наистина не понасям слънце!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм ходила, щото според нашите съм хистеричка, а не съм. Сама няма как да ида, още повече, че е в Монтана. Според нея миналата година ми нямало нищо. Да , обаче не посасяям слънцето и слънчевите отблясъци, лъскавите кооли, ходя навън със шапка и наведена глава, според нашите си въобразявам...Днес исках да махна шише от кола, което беше до прозореца, но си бях навела главата и без да искам, бутнах саксия със растение. :( :( :(  Нашите ми вдигат луди скандали, а аз наистина не понасям слънце!

носи тъмни очила.

моите очи например постоянно сълзят, ако има слънце.

нося ги включително и през зимата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравеййте, темата ми е изключително сериозна. Може ли човек напълно да загуби слуха си,  ако не си мие зъбите и изобщо ако няма зъби? Може ли това да повлияе и на зрението? В добавка имам и силен шум в ухото. Какво да правя? :( Имам нужда от адекватни съвети, не от подигравки и грубости!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За адекватни съвети има лекари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

може

гъбичките и микробите от непочистената устна кухина директно отиват в слуховите канали и причиняват глухота

а от ухото до окото е въпрос на време, мхм

:lol6: :lol6: :angry22:

чшшш, темата е много сериозна

Редактирано от emmi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

чшшш, темата е много сериозна

Ооо значи съм несериозен ! Към твоя пост мога да добавя и миенето на краката също е много важно. Щом трябва да сме сериозни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ооо значи съм несериозен ! Към твоя пост мога да добавя и миенето на краката също е много важно. Щом трябва да сме сериозни.

Към твоя пост мога да добавя и миенето на г*зъ също е много важно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пропуснах го защото то не влияе на микробите в устата /освен ако не си смуче пръстите на краката/

там обаче може да стигне до ампутация.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравеййте, темата ми е изключително сериозна. Може ли човек напълно да загуби слуха си,  ако не си мие зъбите и изобщо ако няма зъби? Може ли това да повлияе и на зрението? В добавка имам и силен шум в ухото. Какво да правя? :( Имам нужда от адекватни съвети, не от подигравки и грубости!!!

Ако не си миете зъбите, това може да доведе до тяхното увреждане, окапване и всякъкви заболявания на зъбите. Ако нямаш зъби това няма да попречи на зрението ви а на храносмилането ви. Относно шума в ухото може да е ниско кръвно нялягане и още куп др. неща. Консултирай се с личния си лекар, те са за това.

Редактирано от Пуканчо0 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Консултирай се с личния си лекар, те са за това.

А ние тука за какво сме ? Покрай темите на авторката някой са от Професор нагоре вече. Аз кютам към до цент но след някой друга тема ще съм до долар.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е заболял зъб и възпаление в устната кухина да повлияе на слуха (познавам такъв случай), а немиенето на зъби е предпоставка. Така че индиректно - да. Това бяха моите 20ст по темата. За повече инфо - при доктора ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли човек напълно да загуби слуха си,  ако не си мие зъбите...

Не, не може.

Ако можеше, представителите на една определена част от гражданите на България щяха да са глухи.

п.п. Въпреки това, зъбите трябва да се мият поне два пъти дневно и при проблем да се посещава зъболекар.

Редактирано от Мойра (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е шума в ушите да е причина от немарлива поддръжка

1 Изкъпете се!

2 Измийте си зъбите!

3 Промийте си ушите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам нужда от адекватни съвети, не от подигравки и грубости!!!

даже не са ти прочели и това

колко са жалки и низши, повдига ми се

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не си миете зъбите, това може да доведе до тяхното увреждане, окапване и всякъкви заболявания на зъбите.

Напротив по скоро е обратното! Мий си зъбите,за да ги развалиш по бързо и да ходиш на зъболекар!

Много важно е също и с какво се храниш и какво пиеш! Последнотното хранене трябва да е до 18.00 ч. вечерта,след това никаква храна не бива да се поема от организма! ;)

Ето ти малко инфо,,за да разбереш някои неща относно миенето на зъбите,дано ти е от полза ;) :

https://www.youtube.com/watch?v=ol-SYEH9_uw

https://www.youtube.com/watch?v=UnjNvn81JRM

https://www.youtube.com/watch?v=XUL9ba-Ov8Q

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Anne ме помоли да ви предам това понеже няма нет на компа си в момента.

Бени, понеже нямам интернет, тъй като родителите ми пак нещо истерясаха покрай болестта ми, би ли пуснала тема във форума от мое име? Аз не мога, не си помня паролата, пиша ти от телефона на мама.

Питай на какво са симптом силните болки в корема, усещането като за възел и стегнат корем, чести газове и оригване, парене отстрани на кръста и отзад ниско долу в гърба.
Лекарката ми изписа опасен антибиотик, Левокса, питай дали тоя антибиоик има по - безопасен вариант.
Май да.
Аз тоя антибиотик, при който има риск от увреда на зрението, няма да го пия.

А на лекарката и нямам никакво доверие, след като втория път, когато оплетох червата, тя не разбра, изписа ми лекарство за друго нещо, аз се влоших и само дето не умрях.
Като нищо пак нещо да е объркала. Не знам какво ми, е, знам само, че адски ме боли корема, усещам го като стегнат възел, имам газове и оригвания, повръщах на няколко пъти, влючително лекарства, пари ми отстрани на кръста и долу на гърба, освен рова имам и кашлица, вече по - малко, а имах и дълъг цикъл, много бавно ми течеше.
Пия някои от предписаните лекарства, но тоя отровен и опасен антибиотик няма да го пия повече.

Та в задачата се пита има ли по-безвреден заместител Левокса ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво означава по-безвреден заместител?!?!   Има левофлаксацин 500 на тева ако не ще на актавис.Няма безвредно лекарство!Кажи и да не чете страничните ефекти,не е казано че при нея ще се появи нещо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, <------------------ написа:

Какво означава по-безвреден заместител?!?!   Има левофлаксацин 500 на тева ако не ще на актавис.Няма безвредно лекарство!Кажи и да не чете страничните ефекти,не е казано че при нея ще се появи нещо

Anne каза :

На този антибиотик списъкът със странични ефекти е твърде голям, това е най - големият списък със странични ефекти, който съм виждала, а аз по принцип чета листовките на лекарствата, за да знам какво взимам и дали е безвредно. Изгубих слуха си заради едни лекарства, няма сега да рискувам и зрението си. Стане ли дума за сетивата ми, не правя компромиси.
Проверете в интернет какво пише за този клас антибиотици и ще разберете, че хич не са безопасни. Страшно много хора са пострадали от тях и няма абсолютно никаква гаранция, че и на мен няма да ми се случи.
В САЩ и Западна Европа тези антибиотици вече се дават само в много крайни случаи и са класифицирани като опасни. Яд ме е, че информацията не е достигнала до нас и нашите лекари, които изписват всяка една излязла новост или там каквото им препоръчат фармацевтичната индустрия.
Лекарите трябва да се водят от максимата „Не вреди”. Но не го правят, за тях ние сме просто едни опитни зайчета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, haidukpikaso написа:

Anne каза :

На този антибиотик списъкът със странични ефекти е твърде голям, това е най - големият списък със странични ефекти, който съм виждала, а аз по принцип чета листовките на лекарствата, за да знам какво взимам и дали е безвредно. Изгубих слуха си заради едни лекарства, няма сега да рискувам и зрението си. Стане ли дума за сетивата ми, не правя компромиси.
Проверете в интернет какво пише за този клас антибиотици и ще разберете, че хич не са безопасни. Страшно много хора са пострадали от тях и няма абсолютно никаква гаранция, че и на мен няма да ми се случи.
В САЩ и Западна Европа тези антибиотици вече се дават само в много крайни случаи и са класифицирани като опасни. Яд ме е, че информацията не е достигнала до нас и нашите лекари, които изписват всяка една излязла новост или там каквото им препоръчат фармацевтичната индустрия.
Лекарите трябва да се водят от максимата „Не вреди”. Но не го правят, за тях ние сме просто едни опитни зайчета.

Оффф... ок.Да пие парацетамол като в Англия

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 15.01.2013 г. в 23:47, Anne написа:

.............както допреди малко съвсем спокойно си ядях шоколадов "Данет"  и гледах филм, за пореден път за момент ме заболя силно отстрани на главата.

Аз никога не съм ял шоколадов "Данет", даже не знам какво е това, и не ме боли главата. А също така понякога гледам филми. Това свежда възможните причини за главобол само до шоколадовия "Данет". Даже звучи някак противоречиво - хем "да", хем "нет". Като Danone - "да, но не". Разкрих ги май!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...