Премини към съдържанието
Anne

Anne - моите болести.История, нови оплаквания.Съвети и лечения.

Препоръчан отговор

Извинявам се за тъпия въпрос и тъпата тема но.............както допреди малко съвсем спокойно си ядях шоколадов "Данет"  и гледах филм, за пореден път за момент ме заболя силно отстрани на главата. Понякога (не постооянно) ме пронизва ужасна болка в главата отстрани или отзад  и боли уасно много, а после изчезва. От какво може да са тези болки в главата? След такова нещо понякога вратът ми е схванат. Сериозно ли е това? Понякога имам чувството, че ще ми се спука кръвоносен съд от тази болка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не, няма да ти се спука нищо.

ходи ли на психиатър след последният път, когато ти казах ? 

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз скоро не съм хапвала шоколадов Данет и съм добре

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз мисля, че е от "Данет"-а

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

уууу долу Данета опасен е

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Болката в глвата може да се появява от съвсем друга травма. Примерно очите (за очила сте, преуморени са...), също така да не забравяме и зъбите! Един кариес също може да доведе до главобоиле. Та минете през личния лекар и я питайте нея тя най-дборе ще ви отговори ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е да е от преумора наистина. Като гледам темите ги пуска винаги след полунощ, понякога в 3-4. А за болките във врата пак може да е от стоенето. На мен столът ми е неудобен и врат, гръб започват да болят след часове. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Извинявам се за тъпия въпрос и тъпата тема но.............както допреди малко съвсем спокойно си ядях шоколадов "Данет"  и гледах филм, за пореден път за момент ме заболя силно отстрани на главата. Понякога (не постооянно) ме пронизва ужасна болка в главата отстрани или отзад  и боли уасно много, а после изчезва. От какво може да са тези болки в главата? След такова нещо понякога вратът ми е схванат. Сериозно ли е това? Понякога имам чувството, че ще ми се спука кръвоносен съд от тази болка.

Майтапа на страна, но това е 10000% високо кръвно - болки острани и отзад на главата от лявата страна.

Преди 1 месец имах такива симптоми, и една баба ми каза, че е високо кръвно, измсях и се защото съм в перфкетно здраве, спортуващ, без пороци - пиене или пушене и съм на 26 години.

Оказа, се че кръвното ми е 170 на 100 когато го мерих, мисли си, че е майтап... ходих до болницата веднага след това същото...

Кръвното е показател за доста неща - стрес, неправилно хранене, не спортуване...

Отиди на лекар не го мисли !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Личи си как новите не са в час и почват със съветите !

Скоро ще и свикнете ! Тя е като енциклопедия по заболявания (няма болест да не е прекарала) и е цяло чудо че пише във форума.

От медицинска гледна точка е невъзможно но чудеса стават на всякъде !!!

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да ми е високо кръвното, то е ниско по принцип, щото съм 30 кг и не ям много. Добре де, може и малко поизнервена  да  съм напоследък............. и не си измислям, наистина има моменти, в които за кратко ме заболява в една точка главата зверски а после ми минава.  Обаче ми писна така -  легна си спокойна да гледам филм, пия или ям и изведнъж да ме прониже такава остра болка, просто ми писна! :angry22:

И очила си нося, не съм преуморена.

Просто искам да знам дали такава болка не е симптом на нещо сериозно, ама вие друго освен да се подигравате явно не моожете! :tease2:

И да - имам проблем със съня!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на скенер трябва да идеш главата да ти снимат

сериозно ти говоря, това не е шега работа

:(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Личи си как новите не са в час и почват със съветите !

Скоро ще и свикнете ! Тя е като енциклопедия по заболявания (няма болест да не е прекарала) и е цяло чудо че пише във форума.

От медицинска гледна точка е невъзможно но чудеса стават на всякъде !!!

нали? :D  :D  :D

аз си мисля че организма и се опитва да създаде мозъчна клетка :rolleyes:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес бях изписана от хирургичното отделение в Монтана. Бях пратена там, понеже тук в Берковица не можеха да се погрижат добре за мен и не знаеха какво ми е.

На 20 януари ме заболя острани, все едно бъбрека. После болката обхвана и дружия бъбрек, кръста, корема и гърба. Ходихме при една лекарка, би ми нещо и ми ина за малко. Вечерта пак имах адски болки, викахме "Спешна помощ", прегледаха ме и ми дадоха болкоуспокояващо, което ме държа няколко часа, успях да поспя, но за съжаление не ме държа до сутринта. :(

Рано в 4 сутринта вече бях с прежълтяла кожа, посинели и напукани устни, с обложен език и адски болки. Приеха ни в спешното (аз и мама, защото аз сама не мога да се оправям в болница, не умея нищо да преценявам, не разбирам от документации), сложиха ме на система, мериха ми кръвното (не чух колко беше), взимаха ми кръв, изследваха ме. На два пъти повърнах - веднъж у дома си повърнах вечерята и втория път в болницата си повърнах стомашния сок.  В спешното не можеха да ни помогнат и ни пратиха в болницата в Монтана. Веднага ни приеха в хирургичното, правиха ми рентген, ехографско изследване, още след първата система живнах. Бях на системи и антибиотици някакви, както и лекарства срещу повръщане, взимаха ми кръв и урина за изследване. Едва днес ни изписаха, а от вчера започнах малко да ям. Лекарите не са ни казали много, мама каза, че имам сраствания, но не каза на какво, не знаела, документи не получихме.

Въпроса ми е какви са тези сраствания  защото последната ми операция бе през 2006 година. Боях се да не е проблем с бъбреците. Сега още малко ме боли отстрани.

Може ли нкой запознат да каже срастванията дали са опасни?  А симпомите ми не са ли наподобявали проблем с бъбреците? Просто се притеснявам да не съм в опасно положение.

Признавам, че вода не пия от години, просто преди доста години почина единия ми дядо от диабет, баща ми е болен от същото и просто се боя да пия вода. Дядо ми е баща на майка ми, не на баща ми. Просто много се боя от тази болест. :(

Страх ме е все още да се храня, защото като ям, сърцето ми бие бързо, това нормално ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Въпроса ми е какви са тези сраствания  защото последната ми операция бе през 2006 година. Боях се да не е проблем с бъбреците. Сега още малко ме боли отстрани.

Може ли нкой запознат да каже срастванията дали са опасни? 

След всяко, абсолютно всяко наряняване на кожата организма се бори, като образува "ръбцова тъкан".Когато ти отворят коремната кухина -там също се появява подобна тъкан, която възниква навсякъде, кътео е имало нарушвана целостта на коерама ти, нараняване по някакъв начин на повърхността на органите, възпаления и т.н. Когато има наранена,разкъсана повърхност ,при възстановяването си тя може да се срастне с друга повърхност , до която се намира. При операция ,почти винаги след това стават сраствания (т.н адхезии)

Няма как да се избегнат и всеки, абсолютно всеки човек, който е бил опериран по някакъв повод ги има.

Установяват се само оперативно -при следваща операция или лапароскопия.

Защо като беше в болницата не си питала лекарите ? 

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не пиеш вода? Имаш интернет, поинтересувай се от липсата на пиене на вода до какво води!

Да не кажа до един чувал с болести, ама страдат всички вътрешни органи, без изключение.

И майка ми не пиеше вода 2години. Била мръсна водата и караше на газирани напитки, като наблягаше на кола.

В болницата се хванаха за главата,не знаеха от къде да започнат. Трябваше всичко да лекуват на веднъж. За какви пари споменаваха, няма да казвам.

Мина на една ирисова диагностика в Плевен. 150-250 лв. за билки и вече една година не съм я чул да се оплаква, ама и вода пие. За безалкохолна напитка неще и да чуе.

Редактирано от nikolela (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момиче, ти просто си се обезводнила, барабар с другото! Цяло чудо е, че си оживяла. Както те посъветва доктора по-горе - пий вода поне по 2 литра на ден!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен ми казаха че в нея има болкоуспокояващо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

<blockquote class='ipsBlockquote'data-author="dodo00" data-cid="2450855" data-time="1358977232"><p> болкоуспокояващо но разредено в :)</p></blockquote> Аз да го довърша ВОДА <blockquote class='ipsBlockquote'data-author="dodo00" data-cid="2450855" data-time="1358977232"><p> болкоуспокояващо но разредено в :)</p></blockquote> Аз да го довърша ВОДА

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Anne, да не си прилагала т.н. сухо гладуване?

Ако отговорът ти е "да", колко дни и наясно ли си с опасностите които крие този вид гладолечение?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Anne, да не си прилагала т.н. сухо гладуване?

Ако отговорът ти е "да", колко дни и наясно ли си с опасностите които крие този вид гладолечение?

тя е 30 килограма леле остава и да гладува

:ohmy:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
тя е 30 килограма леле остава и да гладува

:ohmy:

До това тегло как мислиш се стига? :(

Често пъти резултатите от неразумните диети се проявяват след време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е от диети,  имам анорексия, още от малка и то защото съм твърде чувствителна. :(  т 6 - 7 годишна имам проблем с храненето. И ти да си с увреден слух и здравословни проблеми, и теб всички да те изолират, подиграват или дискриминират или да те преследва една луда в нета и на теб няма да ти е до ядене. Или ако ти липсва любимият човек.

Имах кратък  период в живота си, в който исках да се оправя, да се преборя с тази болест, но една патица всичко съсипа. :(  То си е вярно, че любовта лекува. :shy11:

Иначе от месец бях на гювечета и кренвирши, щото мразя да мисля какво да ям, пък и нямам зъби да ям всичко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не е от диети,  имам анорексия, още от малка и то защото съм твърде чувствителна. :(  т 6 - 7 годишна имам проблем с храненето. И ти да си с увреден слух и здравословни проблеми, и теб всички да те изолират, подиграват или дискриминират или да те преследва една луда в нета и на теб няма да ти е до ядене. Или ако ти липсва любимият човек.

Имах кратък  период в живота си, в който исках да се оправя, да се преборя с тази болест, но една патица всичко съсипа. :(  То си е вярно, че любовта лекува. :shy11:

Иначе от месец бях на гювечета и кренвирши, щото мразя да мисля какво да ям, пък и нямам зъби да ям всичко.

От форума ми е известно, че страдаш от анорексия и свързах проблема ти с храненето.

Навярно съм била твърде нетактична, за което моля да ме извиниш.

Anne, за кой ли път ще ти кажа, че можеш да излезеш от капана на анорексията ако положиш усилия.

Уважението и обичта на хората не зависят нито от вида, нито от здравословното състояние.

Има хора, които те обичат и желаят да ти помогнат, но ти не им позволяваш да го сторят.

Крайно време е да обърнеш гръб на миналото, не мислиш ли?!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сама не мога да се справя, преди имах стимул и този стимул беше любимият човек, но той не е до мен.............Какъв смисъл има, щом жени с леко поведение и изглеждащи като модели като Даниела са харесвани а такива, учили 12 години, за да си вземат честно дипломата никой не ги забелязва, нищо, че нямат корекции по себе си, куп награди и не пият, пушат и взимат наркотици?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.