Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Anne

Anne - моите болести.История, нови оплаквания.Съвети и лечения.

Препоръчан отговор

Не ходя на зъболекар, защото не понасям гадните машинки и защото веднъж едва не останах съвсем без сили, бях труп след посещение при зъболекар.

А здравословни проблеми имам напоследък едно, че съм 30 кг и лесно ме хващат болести, второ, заради нервите и скандалите вкъщи и трето, че съм в депресия от години заради един човек.  С последното си предупреждение и последващия скандал ме предизвика да не ям 3 - 4 дни!

Защо се измъчваш по този начин? :( И не само себе си,но и родителите ти.

Спешно се нуждаеш от професионална помощ,ама спешно.

Любовта може да убие и ако не предприемеш мерки.........

Едва 30кг и си на 29 години,отправям апел към семейството ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това се нарича мазохизъм.Ще ме извиняваш,но  маи имаш ниско самочувствие.Изправи се живота е пред теб.Покажеш ли че уважаваш себе си и отношението на хората ще се промени.А съм сигурен , че ако се влюбиш и слуха ще ти се подобри.На психична основа е , наранена си и искаш да чуваш само това което на теб ти се иска.Не съм психоаналитик ,но любовта променя всичко.И повече самоуважение.Със здраве.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги! Подбиваме реномето на форума! Има си други места за подобни сърцераздирателни мелодрами.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги! Подбиваме реномето на форума! Има си други места за подобни сърцераздирателни мелодрами.

Сърцераздирателни мелодрами?????????

Момичето страда от анорексия 100% и мисля,че е толкова важно в този форум,както физическото,така и психическото здраве. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сърцераздирателни мелодрами?????????

Момичето страда от анорексия 100% и мисля,че е толкова важно в този форум,както физическото,така и психическото здраве. 

Съжалявам, но "момичето" е с психиатрична диагноза, но не приема редовно терапията си - това предизвиква от време на време изблиците и във форума и не подхожда именно на Вас да се заигравате по тази струна.

Не знаете за какво става дума, не знаете предисторията, не знаете от какво страда Anne, но върпеки това си давате "компетентното мнение"...... не разбирам подобно поведение.

Темата се затваря - стига толкова подигравки над един болен човек ! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес бях на преглед за слуха ми. Нищо им няма на ушите ми, но според лекарката слуха ми е намалял заради зъбите  или от нерви ( а истината е че напоследък вкъщи има нерви и разправии). Това за нервите го чувам за първи път, но не знам дали е истина или един вид "благородна" лъжа. :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Алоууууууууу, докторчетата, ....... 
 .........
Аз загубих слуха си на 5 годинки, след лечение със гентамицин! Лекарите, виновни за това, не са в затвора! Колко ли още деца след мен са увредили, на колко ли още им е съсипан живота.............За мен остава горчивия спомен за времето, когато чувах и учех песнички по слух! :( 

....... 
Не, не очаквайте пациентите да ви подкрепят безкрай, да ви уважават безкрай и да си затварят очите за всичко!  :angry::tease2::angry22: :angry22: :angry22:

туй не съм го писал аз , а ти. 

като не уважаваш "докторчетата" и не им вярваш  - задай въпроса си на някоя врачка Какво търсиш там ? 

хем те преглеждат, хем после не вярваш на това което ти казват, хем пък хем си със загубен слух на 5 години, хем пък сега почнал да намялява слуха ?! 

Съжалявам, но вече нямам търпение за писанията ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

А моят отговор е, че: - Trichocephalus е истински доктор! Всъщност не е някой "селски" доктор, ами уважаван, появяващ се по телевизията, компетентен доктор. А за проблемите ти, аз, а и баща ми, имаме една приказка: "Доктора не преглежда по телефона".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Анке!

Я си кажи честно, какво очакваш от този форум в който досега си писала само абсолютни глупости!Едва ли има друг такъв захлупен, който да не му е станало ясно, че ако сама не си помогнеш,, никой няма да ти върви по гайдата!Защо не си намериш някакви други развлечения?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Намалял слух заради зъби? Може ли някой да ми каже с всяка пломба колко намалява слуха?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Симтеч, не тук е мястото за подигравки. Следващият път ще бъдеш наказан!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Аз не виждам с какво колегата и се подиграва! Или не си прочел предпоследната и тема, в която питаше защо не можела да се изходи! Ако някой трябва да се накаже, това е точно Анка, а не колегата!Ти понякога като стоиш и викаш на магарето ЧУШ!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не виждам с какво колегата и се подиграва! Или не си прочел предпоследната и тема, в която питаше защо не можела да се изходи! Ако някой трябва да се накаже, това е точно Анка, а не колегата!Ти понякога като стоиш и викаш на магарето ЧУШ!

Всеобщо известно е, че от заболявания на зъбите могат да се проявят като усложнение и трайни смущения в слуха(също и още редица опасни болести, включително смъртоносни). Така че той определено се подиграва, подкача колежката. При това с нещо, което на никой не пожелавам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Всеобщо известно е, че от заболявания на зъбите могат да се проявят като усложнение и трайни смущения в слуха(също и още редица опасни болести, включително смъртоносни). Така че той определено се подиграва, подкача колежката. При това с нещо, което на никой не пожелавам.

Ама ти наистина викаш на магарето  ЧУШ! Що се касае за заболяванията на зъбите и отраженията им към други органи, бих повярвал на доктора, но не на теб! А.бе защо не вземеш и двама ни да накажеш. Не видя ли как и аз съм я обидил като съм написал че е ЗАХЛУПЕНА.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Ама ти наистина викаш на магарето  ЧУШ! Що се касае за заболяванията на зъбите и отраженията им към други органи, бих повярвал на доктора, но не на теб! А.бе защо не вземеш и двама ни да накажеш. Не видя ли как и аз съм я обидил като съм написал че е ЗАХЛУПЕНА.

Човече, сега разбирам защо те разкараха от поста ти. Не се учудвам въобще!

П.П. Приятно висене и на двамата :)

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Човече, сега разбирам защо те разкараха от поста ти. Не се учудвам въобще!

На какво има да се учудваш бе новобранец? Я да чуем какво си разбрал като си толкова навътре в нещата! Аз не се срамувам от това, че са ме разкарали.Да се срамува този, който дойде на мойто място и Калин!И тук му е мястото да ти кажа! Така ми е по-добре и не се чувствам задължен на никого и в нищо! Тези, които си ги уважавам от едно време, си ги уважавам и до ден днешен. За другите, не ме е еня!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Загубих половината си слух на 5 годинки, но сега, от дни, още повече не чувам, мама каза, че може би е заради възпалението на венците.  От 3 - 4 години съвсем нямам зъби, не ходя на зъболекар и не, не се шегувам.

И написах, че вече бях при лекарка и и обясних, че не чувам добре, откакто почна възпалението на венците, после гърлото ме болеше (разболях се), имах силни болки и в ушите, даже капките не ми помгаха. :(  Сега не чувам ниските тонове и изобщо не мога да слушам музика, почти и не чувам, като ми говорят, освен ако не ми говорят много високо.

Просто конкретно питах вярно ли е това за нервите?

Редактирано от Anne (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто конкретно питах вярно ли е това за нервите?

Anne, чела съм, че негативните емоции разболяват.

Извини ме, но имам чувството, че ако някой не ти ги създаде, ти самата си ги създаваш.

Трябва да се научиш  да виждаш доброто и красивото в хората и света около себе си, а не само лошото и грозното.

Ако човек има здравословни и/или други проблеми не бива да търси причината за тях само в другите, а и в себе си.

Трябва да намериш сили и да излезеш от пагубния модел на мислене,  в чийто капан си попаднала и да си създадеш нов, по-позитивен.

При здравословни проблеми търси лекарска помощ, а не си губи времето да питаш по форумите, защото съветите които ще получиш ще са некомпетентни, а в повечето случаи и подвеждащи.

Да не говорим за това, че форумите се посещават и от хора, които не пропускат възможността да обидят и унизят някого, а на теб това не ти е нужно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Не виждам табелка модератор, така че заплахата ти е просто правене на вятър.

Послепис - Написал съм в титлата от къде произлиза прякора и как се произнася - Можеш ли да четеш?

Да, така е - основно когато инфекцията се прехвърли към ухото. Обаче докато се стигне до подобен род сериозност на заболяването, то непременно ще има симптоми и ако си достатъчно разумен, за да отидеш на лекар няма да се стигне до това. То и от грип и усложненията му може да се умре, но случаите са по-скоро изключения. В случая моето мнение е, че Anne отново си е въобразила несъществуващи неща, показвайки психическото си състояние. А дори и да имаше нещо вярно и да не беше чиста доза параноя - докторите са тези, към които трябва да се обърне за консултация.

И написах, че вече бях при лекарка и и обясних, че не чувам добре, откакто почна възпалението на венците, после гърлото ме болеше (разболях се), имах силни болки и в ушите, даже капките не ми помагат.

Въпреки, че считам постоянните ти теми за чиста параноя и психически проблем, ще ти отговоря по темата:

Нормално уши, нос, гърло са три структури в човешкото тяло, които се диагностицират от един и същи специалист и това не е случайно - трите структури са в пряка връзка. Абсолютно нормално е по време на заболяване и малко след това да е възможно да има смущения в слуха. Това обаче не трябва да е успокоително и задължително трябва да има консултация с лекар. Възпаления могат да засегнат ушите и ако не им се обърне внимание - да доведат до частична и дори пълна загуба на слух. Отделно - ти някога промивала ли си ушите при лекар, защото чистенето не винаги почиства всичко?

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Анна! Постоянно виждам твои постове относно здравословното ти състояние, а това не ми допада. Все едно аз, когато бях катастрофирал да влезна тук и да питам, а сега какво да правя с тоя строшен крак... Виж момиче говориш постоянно за майчето си... Айде вземи се в ръце ти и тя без да Ви обиждам и започнете и двете да ходите на лекар редовно. Било то селското джипи или някой друг признат специалист. Престани да търсиш отговори тук. Винаги са едни и същи, които гласят: "Отидете на лекар" , "Иди на лекар" , "Консултирай се със специалист" и т.н. В момента и аз имам проблем с нерв на зъба или зъб , но ще посетя специалист и няма да пускам отделна тема "Боли ме зъб, какво да правя?" Стегнете се, бе хора, какво Ви става.Верно е има "немърливи докторя" или по-точно "мързеливи" на които за жалост, както в една друга тема ти казах, че попаднах и не изхода за мен не беше хич хубав, НО потърсих други специалисти, които ми обърнаха огромно внимание и се погрижиха адекватно и отговорно за мен. Така, че на слагай всички доктори под общ знаменател, а търси питай , разпитвай и ще откриеш накрая един "компетентен" лекар , който ще ти обърне внимание и ще останеш доволна, и няма да влизаш тук и да ги плюеш.Ако трябва ще изминеш 200-300 км заради един лекар, както правя аз пътувам от Ахелой до Стара Загора преди по няколко пъти в седмицата друг път 1-2 пъти в месеца, но хората ме оправиха и си стъпих на краката. Смятам да направя същото и със зъбът ми, пак ще ги пропътувам.Вече много частни клиники работят със здравната каса , затова не мисля , че ще ти е проблем да посетиш специалист, а и вместо да дадеш 30лв. за месечен абонамент на местия доставчик на интернет, може да ги дадеш на някой лекар в частна болница за преглед. Не ме разбирай погрешно не искам да те обидя или нагрубя, но просто прекаляваш вече с твоите темички. Пак ще ти го кажа, потърси , разрови се, питай , разпитвай и иди на лекар ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пускам тази тема съвсем сериозно.

Днес бяхме на ексурзия до кораба "Радецки" с плаване. На връщане слънцето започна да залязва, но беше много силно. Самата аз нося диоптрични очила и имам непоносимост към слънчевата светлина.  Като стана твърде силна, се оплаках на майка ми, помолих я да извади блузата и да закрие прозореца. Слънцето на няколко пъти се отрази в стъклото ми, без да искам, погледнах към него 2 - 3 пъти, защото трябваше да се обърна към майка ми (седяхме на задната седалка, между нас беше племенницата ми и ми пречеше да виждам мама). Сега имам чувството че дясното око, с което гледам по принцип, сякаш е малко изгорено отзад, не знам как да го обясня, отзад на главата малко ми пари. Знам, че не бива да се гледа към слънцето и че така може да се ослепее. :( :( :(  Преди време преживях синузит и бях в депресия от страх да не ослепея.

Знаете ли след колко време се ослепява от подобно нещо? :( Ще се радвам на бърз отговор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами сериозно-Върви на очен! Не е тук мястото за такива въпроси!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това да не ви е светлина от атомна бомба, че да ослепеете. Това е просто слънце. Макар, че не хубаво наистина да се гледа директно и продължително в него, то не може да ви навреди на очите сериозно за един поглед време.

Аз също нося диоптърни очила, и? Даже навсякъде по литература се препоръчва да се гледат залезите и изгревите именно за хора с рефлекционни аномалии. Дори нарочно не си поръчах очилата с фотосолар.

За да ослепееш, трябва въпросният източник на светлина да е толкова силен, че да ти изгори ретината.

Според мен те гони хипохондрията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ей Поли - все бели правиш бе, слънчо

капки за очи си капни

няма да ослепееш споко, обещавам ти

:*

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Леле, пак се започна! :no-no:

Не и трябват капки а психиатър.

Редактирано от macsim29 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...