Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Anne

Anne - моите болести.История, нови оплаквания.Съвети и лечения.

Препоръчан отговор

Предварително да ви кажа, че вече ходих на очен лекар и ми казаха, че имам конюнктивит.  От няколко дни взимам два вида капки, пия витамин С, почивам си от компютъра и телеизора и въпреки това пак имам гурели и не виждам добре понякога с едното око, не виждам добре надаеч.  Като спя на телевизор обаче, ме болят очите,  лампата ми е със крушки със тъмна светлина, които трептят (цнаете за крушките и изискването на тъпия ЕС).

Но също и имам силна, непоносима болка отляво на главата, жилите  на врата също ме болят. Настинала съм била, уж сега се обличам, а болката не изчезва, главоболието не минава и от хапче. :( 

На всичкото отгоре очната ми прегледа зрението както съм със очиата и заключи, че зрението ми е добре, дори по - добре от преди. Такъв преглед така, със очилата нормален ли е?

Какви са симптомите при увеита? Толкова се страхувам, че ослепявам........... :( :( :( :( :( :( А не исках да стоя дълго на компютъра, само да си намеря затритите неща и да си пиша с любимия човек. :(  Знам, че не трябва да поглегдам новините отвреме - навреме, но изолацията ме побърква, а нямам приятели, няма кой да ми носи новини........... И лейдитата ми няма кой да ги наглежда............

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. "Спя на телевизор" - не разбрах какво е това, но мисля, че се гледа телевизия докато се заспи (възможна причина за симптомите)

2. Преглед с очила според мен не се прави (търси се специалист във Варна/София, а не от малките градчета)

3. Почистването на екрана на телевизора и монитора няма да окаже никакво влияние (освен ако не е мноооого мръсен) на зрението

4. Крушките трябва да се сменят със по-силни (щом е тъмно), но не толкова силни, че при работа няколко минути да изгасват, защото не са за този тип напрежение

5. Възможно е жилището ви да е тъмно, а дневната светлина лекува. Отворете дома си по някакъв начин

6. Ако гледате телевизия/сте на компютъра на тъмно или с малка нощна лампа - възможно е да сте увредили зрението си - не го правете, пускайте крушката в стаята (когато всичко е светло, очите се товарят по-малко)

7. Може да искате направление за електроенцефалограма от личния си лекар, за да сте спокойни, че няма нищо свързано с мозъка

8. Диагностиката по Интернет може само да ви диагностицира, че умирате/имате рак. Не е препоръчително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам полилей, с място за три крушки, работят две от тях, но  те са със жълта светлина и трептят, вече май няма от нормалните крушки или не сте чували за изискванията на ЕС?

Ами къде да ида на очен лекар, мога само в Монтана..........Не всички сме хора със възможности. Иначе си знаех, че преглед на зрението така с очилата, едното око закрито и показването със таблицата нищо не значи.

Ами аз принципно си спя на пуснат телевизор, отскоро не гледам, снощи опитах да легна на загасена лампа и на светлината от телевиизора, резултата беше, че само ме заболяха още повече очите. :(

Колко време е нормално при онюнктивит да има гурели? А да трепти клепача на лявото око?

Болката в главата не знам от какво е, но ме бооли, не минава от хапчета, жилите на врата също ужасно ме болят.  Като легна на болната страна, става ужасно. :(  Освен това на моменти имам шум в ухото (проблем от две години някъде)  понякога ухото ме боли..........но не знам дали болката в главата не е от очите. :( Също така нещо напоследък взех да забравям думи, о не го споменах, не мисля че има връзка...............

Пред компютъра съм почти постоянно от 6 години и не по мое желание. :(  Но нямам с когго да излизам навън, нямам приятели, чета си новини в интернет, играя си игри, ровя се за тва - онова............. А компютъра редовно е в прах, но няма кой да го почисти. :(

И също така стоя пред компютъра, за да се разсейвам, защото иначе нощем ще взема да плача за любимия човек, който толкова ми липсва............ :( :( :(А не искам да плача. :(  Но не искам и да ослепея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А компютъра редовно е в прах, но няма кой да го почисти. :(

ти не можеш ли а

:eek:

между другото праха е много вреден ако не знаеш - и за очите и за дробовете...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо Увеита е възпаление.Тоест тъкан е увредена от патогени.Възпаление и инфекция не  е еднакво понятие.Увеята е средната слой  тъкан на окото  и няма как от едно взиране на Слънцето да се възпали или да ослепееш.Когато искам да кихам ,се взирам в Слънцето ,в Крушката ,но все още не съм сляп,когато младежите всеки ден отиват на дискотека,слушат музика с тапи на ушите и се подлагат да редовен шум ,на рок концерт,на друг вид концерт веднага не стават глухи.

При злополука на работното място ,човек си режи всички пръсти ,но видях с очите си не е сакат.Още си работи ,но няма нокти,слава Богу не е засягнето сухожилие.

Пчелата ,ако ме ужили аз няма да умра или да получа гангрена или нещо друго,просто ще се подуя ,ще боли и ще мине.

Или аз не съм алергичен от пчели и нищо няма да ми стане.

Болки във врата има всеки  и се получава от тъй наречените храни боклуци junk food ,може да се получи и от високо кръвно налягане,може да си стояла много на една позиция от различно естество.

Редактирано от acnekt (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С болестта шега не бива, каквато и да е тя.

Anne, посети личния си лекар.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От два - три часа лявото око, с което по принцип не гледам и което сега ползвам, защото си затварям зясното, за да го предпазя, като съм на компютъра (кривогледа съм), ме боде нещо и леко ме боли, така стана, като ми сложиха капки за пореден път. Опасно ли е това? :( :( :(  И не дрънкайте за лекар, цащото чак сутринта съм на Монтана на очен и за кръвен тест. Искам да знам щипенето и болката притеснителни ли са? :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

От два - три часа лявото око, с което по принцип не гледам и което сега ползвам, защото си затварям зясното, за да го предпазя, като съм на компютъра (кривогледа съм), ме боде нещо и леко ме боли, така стана, като ми сложиха капки за пореден път. Опасно ли е това? :( :( :(  И не дрънкайте за лекар, цащото чак сутринта съм на Монтана на очен и за кръвен тест. Искам да знам щипенето и болката притеснителни ли са? :(

Значи, че до сутринта ще ни държиш в напрежение ли? Анке! Може ли един съвет от мен, нищо, че не съм лекар. Престани да се лекуваш по форумите момиче, а се вземи в ръце.Ти си непоправима бе девойко. Не е ли дошло време да те задомим вече?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече и да я задомявате ли искате?

Проблемите със здравето могат да бъдат най-различни и дори лекарите често бъркат диагнозте. Всичко свързано с очите е притеснително, но още по притеснително за някой хора е самото ходене по лекари.

Не ти ли писна за всяко нещо да записваш час и да ходиш по лекари. Повечето неща при младите са временни и минават бързо от самосебе си.

И мен всяка сутрин супер много ме боли дясното око и се опитвам да разбера от какво е, но да тръгна по лекари ще се разболея от нерви и чакане докато стигна до самия преглед.

И все пак, ако проблема ти е сериозен отиваш когато ти е часа.

Редактирано от ice_lion__01 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

трябваше да ходи на лекар

кажи резултатите, Поли

:rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май наистина се оказа конюнктивит (но не смея да съм категорична за неща, свързани със зрението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пускам тази тема, така, за информация. Имам анемия, главата ме боли адски, имам шум в ухото, виждам понякога замъглено, имам нисък хемоглобин.........изписаха ми едно лекарство, ама е на ампули, а аз от бебе имам проблеми със гълтането и не смея да ги вземам. И изобщо ако не взимам това лекарство и продължава така, може и инсулт да получа. :(  Вярно ли е, както четох в нета, че от инсулт може да загубиш зрението си?

Направо не мога да повярвам че имам проблем с оросяването на мозъка...............На 29 съм бе! :angry:  И е направо гадно, че понякога забравям думи......... :( :( :( И не само думи, а не разпознавам и неща. :(  Наскоро гледах картинки на растението шипка и на цветето зюмбюл и не можех да се сетя как се казва. :( Забравих и думата за терлици и поисках домашни пантофки. :(  Това не е нормално бе! И от това главоболие просто не мога да спя! :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

А аз се чудих 20 минути, преди да се сетя за името на растението, което познаваме като мушкато. Стига глупости.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вярно ли е, както четох в нета, че от инсулт може да загубиш зрението си?

Споко, не е вярно

направо се гъташ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ми то е течно в ампулите - пий си лекарството за твое добро е

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пускам тази тема, така, за информация. Имам анемия, главата ме боли адски, имам шум в ухото, виждам понякога замъглено, имам нисък хемоглобин.........изписаха ми едно лекарство, ама е на ампули, а аз от бебе имам проблеми със гълтането и не смея да ги вземам. И изобщо ако не взимам това лекарство и продължава така, може и инсулт да получа. :(  Вярно ли е, както четох в нета, че от инсулт може да загубиш зрението си?

Направо не мога да повярвам че имам проблем с оросяването на мозъка...............На 29 съм бе! :angry:  И е направо гадно, че понякога забравям думи......... :( :( :( И не само думи, а не разпознавам и неща. :(  Наскоро гледах картинки на растението шипка и на цветето зюмбюл и не можех да се сетя как се казва. :( Забравих и думата за терлици и поисках домашни пантофки. :(  Това не е нормално бе! И от това главоболие просто не мога да спя! :(

Anne, просто пий предписаното лекарство и нещата ще се подобрят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тука да не са обединили всички болежки на потребителката в обща тема. Раздел трябва да се прави ми се струва не обща тема !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И е направо гадно, че понякога забравям думи......... :( :( :( И не само думи, а не разпознавам и неща. :(  Наскоро гледах картинки на растението шипка и на цветето зюмбюл и не можех да се сетя как се казва. :( Забравих и думата за терлици и поисках домашни пантофки. :(  Това не е нормално бе! И от това главоболие просто не мога да спя! :(

Що не земеш да забравиш да пишеш у форума глупости?

Полезно ще е и за потребителите!

Иначе си сладур,ма прекаляваш....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То цялата патология в тази тема. :shock11:

Ужас, чак сте и обединили темите, и то само тези от тази година.

Анне, защо когато ходиш на лекар не се интересуваш повече за здравословното си състояние. Какво представляват заболяванията ти, и т.н, а вместо това пускаш много често теми.Лично аз нямам нищо против, че ги пускаш темите, но говори с лекарите който посещаваш.

Поздрави. :)

Редактирано от Blue ':^) (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих, ако лекарите не се обиждаха от четящи и образоващи се пациенти, които не вярват сляпо на всеки лекар и винаги търсят и друго мнение. Ама истината е, че лекарите обичат прости, тъпи и боготворящи ги пациенти! :angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих, ако лекарите не се обиждаха от четящи и образоващи се пациенти, които не вярват сляпо на всеки лекар и винаги търсят и друго мнение. Ама истината е, че лекарите обичат прости, тъпи и боготворящи ги пациенти! :angry:

е, може пък и да им е писнало от теб :whist:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявайте, че пускам отделна тема, но просто искам да знам! Нервите на очите болят ли, усещат ли се и къде точно се намират? Моля Ви, важно ми е да знам, темата е сериозна, а не за бъзици на мой тръб!  Нервите усащат ли се отзад на главата, те ли болят или нещо друго във главата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Питам, защото окото почна много да ме сърби, а май направих грешката да му правя компреси със лайка. Напоследък със очилата не виждам добре, снощи ми се замъгли зрението (само на едното око), адски ме боли и ме сърби около него а отзад имам ужасна болка и май нервите ме болят,  направо имам чувството, че ще умра. :( Много е оестока болката - отзад цялата глава и врата ме болят, около окото ме сърби и боли.............. ОТЧАЯНА СЪМ, СТРАХ МЕ Е, ЧЕ ОСЛЕПЯВАМV :( :( :( :( :( :( :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...