Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Anne

Anne - моите болести.История, нови оплаквания.Съвети и лечения.

Препоръчан отговор

Най-добре отиди на лекар. С очите шега не бива, бъди по внимателна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поради това, че зачестяват подобен род теми смятам, че МЗ трябва да отдели ресурси да се наблюдава Интернет пространството /в частност форума на Калдейтата/ и да им се помага на хората с незабавна медицинска помощ, а не те да се чудят кое, къде ги боли и да търсят "лекарство" за самолечение вместо да отидат в болницата, при личния си лекар или специалист в дадената област!

@Anne - самолечението не винаги води до добро, в миналото ако се е ползвало масово, то в днешно време с всички тези нови болести, лекарства и развитието на медицината, най-много да си навредиш в стремежа да си помогнеш за без пари. Отиди на доктор, подробно му обясни всичко, както си го написала по-горе и ще бъдеш диагностицирана и назначено лечение.

Редактирано от Иван Бонев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами лекарката уж ми каза, че ми нямало нищо на нервите и със тези болки в главата не съм била за нея а за невролог.  На невролог така и не ходихме, защото уж ми мина, но сега пак започна. :(  Мислила съм, че болката в главата може да е от тумор, но едва ли..............

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявайте, че пускам отделна тема, но просто искам да знам! Нервите на очите болят ли, усещат ли се и къде точно се намират? Моля Ви, важно ми е да знам, темата е сериозна, а не за бъзици на мой тръб!  Нервите усащат ли се отзад на главата, те ли болят или нещо друго във главата?

Да, боли, ако нервът е възпален. Описаните от теб симптоми може да се дължат на това, НО - прегледа от офталмолог ти е задължителен. Трябва да ти се направи офталмоскопия !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами лекарката уж ми каза, че ми нямало нищо на нервите и със тези болки в главата не съм била за нея а за невролог.  На невролог така и не ходихме, защото уж ми мина, но сега пак започна. :(  Мислила съм, че болката в главата може да е от тумор, но едва ли..............

Моят съвет да отидете на невролог и очен (ако се наложи), а на лекарката си й кажете да помисли за пенсия и да отстъпи на младите и амбициозни лекари, които така и не получават нужното уважение и реализация в България!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, боли, ако нервът е възпален. Описаните от теб симптоми може да се дължат на това, НО - прегледа от офталмолог ти е задължителен. Трябва да ти се направи офталмоскопия !

Ами уж според нея нервите ми са добре, но бях ипаднала в истерия, че може да ослепея, стана ми лошо и едва не повърнах, когато щеше да ми гледа очите на машината. Огледа ги със една светеща пръчка и уж нищо им нямало! :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами уж според нея нервите ми са добре, но бях ипаднала в истерия, че може да ослепея, стана ми лошо и едва не повърнах, когато щеше да ми гледа очите на машината. Огледа ги със една светеща пръчка и уж нищо им нямало! :(

Отиваш отново при същия офталмолог. Казваш му, че болката продължава и ако може да ти направи изследване на зрителното поле.Ако и полето е нормално - трябва да се направи последователно КАТ на главен мозък и след това ЯМР. Офталмоскопията (светещата пръчка) при ретробулбарен неврит е напълно нормална и съответно заболяването не може да се изключи.Водещи са оплакванията на пациента - тоест -трябва да се върнеш отново за втори преглед там.Ако се наложи -може и трети да има. само по тези начини може да се изключи неврит на очния нерв и по-сериозното заболяване - МС... Той обаче никога не е изолиран, а се съпровожда и от възпаление на ушите и/или синусите и се лекува всичко заедно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като спомена ушите -  имам шум в ухото от 2011 лятото, не постоянно, но от време - навреме. Като почнаха проблемите с окото, пак се появи, но беше по - тих шумът и му бях свикнала.

А МС множествена склероза ли е? Дано не, защото ако пък се окаже това.......... Бог да ми е на помощ! :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като спомена ушите -  имам шум в ухото от 2011 лятото, не постоянно, но от време - навреме. Като почнаха проблемите с окото, пак се появи, но беше по - тих шумът и му бях свикнала.   А МС множествена склероза ли е? Дано не, защото ако пък се окаже това.......... Бог да ми е на помощ! :(

отивай да се лягаш сега и не си тормози мозъка с прекалено много информация. Пиши тук като ти направят зрителните полета - какъв е резултата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за вниманието ти Трихо, точно от  това имах нужда. :mark:  Не знам как ще убедим мама да идем пак при същата лекарка, а тя е една за цяла Монтана.......... Просто в кабинета и една не повърнах от страх и притеснение.........  А и днес доокато играех в лейди попюлар и ръката не ме слушаше, но го отдадох на друго, болката в единия крак също............ Сякаш не ми стига една жестока диагноза - вродена миопатия, ами и сега множествена склероза......... :( :( :( :( :( :( :( :( :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако позволите, че опряхме в моята област....Ако се изключи тежката хипохондрия на Anne, която води до ситуации тип "лъжливото овчарче" описаната симптоматика наистина напомня на ретробулбарен неврит. Относно ретробулбарния неврит- водещото е преди всичко замъглено или отслабено зрение, болката не е чак толова изявена, и преди всичко при опит за движение на окото / зрителният нерв е високо специализирана тъкан, сходна на тази на мозъчниа паренхим и отговаря само и единствено за провеждане на информация от ретината към мозъка, той няма никакви сетивни функции, за да провежда болка /. При възпаление на оптичния нерв болката идва от предадено възпаление към околните тъкани и нерви, защото в близост има много / 6 на брой / очедвигателни мускули, 3 на брой очедвигателни нерви и рехава тъкан. Но според мен по вероятно става дума за безкрайни часове пред компютъра и преумора на очите, оттам и сърбежа заедно с главоболието.

Така че, Anne, ако лекарите все-още sa склонни да ти обръщат внимание и ако оплакванията не преминават след няколко дни почивка от компютър - тръгваш по описания от Трихо алгоритъм- офталмолог за фундоскопия, зрителна острота и периметрия и ЯМР. КТ не е особено информативна при съмнение за оптикус неврит поради сравнително ниската резолюция на избражението, освен това не може със сигурност да се открият огнища на демиелинизация. Освен това с ЯМР може много по- точно да се открие евентуален оток на нерва и на рехавата ретробулбарна тъкан.

Но първо- дай си почивка за няколко дни, без компютър и телевизия.    

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм във почивка от 12 август тази година, когато имах...........конюнктивит. Пфу, от тогава съм зле и не само, ами и от тогава без причина забравям. :(  В смисъл, веднъж от скука (майка ми е учителка) извадих да си разгледам старото букварче и като отворих на урока със цветята,  само две не можах да разпозная, а уж им помнех имената! :(  Друг път пък вместо да си поискам терличките, казах пантофите. Понякога забравям кой ден сме, забравям неща, които уж помня, като например, че вечер навън не е за разходка, защото има много кучета.  Уж за кратко ми мина болката в окото и главата, но в неделя пак се прояви. :( А уж почивам и само наглеждам лейдитата и виртуалното си кученце, уж за малко чета новини......... Пазя си окото от натоварване, сега съм затворила болното и пиша със здравото.  Снощи ми се замъгли за малко зрението и много ме изплаши,  вече не виждам добре надписа на календара,  а от 12 август нататък слънчевата светлина просто не мога да я търпя!  На шумът в ухото вече не му обръщам внимание, но нощем от болка не мога да спя - на нито една страна.  Доскоро имах и халюцинации - привиждаха ми се пълзящи гадинки и разни светлини.......... Причуват ми се нощем шумове, сякаш краадци ходят горе............ Мислех, че откачам, но............

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм лекар и не приемай мнението ми на сериозно, но от една бърза справка в общата тема разбрах, че имаш:

Проблеми със слуха

Проблеми със зрението

Лека кривогледост (не знам как е термина, извинявай ако те обижда как звучи)

Диабет

Тежка хипохондрия

Анорексия (тежиш около 30кг)

Проблеми с мускулите на врата (някакво схващане)

Проблем с палеца на левия крак (нещо нокътя)

Често те боли глава

И още но ги забравих.

--------------------------------------------------------------------

Защо ли ми се струва, че повечето неща ги четеш от интернет по статии и ако имаш дори един от изброените в статията симптоми и си преписваш веднага въпросната болест/заболяване.

Ходиш на лекари, но не приемаш насериозно техните предписания и понякога не си взимаш предписаните от специалистите лекарства.

Съветите на всички обощени в един пост:

--------------------------------------------------------------------

Спри или ограничи значително използването на компютъра и гледането на телевизия отблизо

Преуморяването вследствие от горните две неща.

Намери си хоби и се занимавай с него по-голямата част от деня

Излизай по-често на свеж въздух, развеселявай се.

Мисли позитивно и прави постоянно нови за теб неща. Така няма да мислиш постоянно за проблемите си и ще видиш колко забавно и разнообразно може да бъде ежедневието ти.

И най-важното - забрави за Пепито и Данито. Навсякъде ще срещнеш хора, които по някаква причина не те харесват. Избягвай те да ти станат врагове и да се обиждате по форуми. Голям човек си и такива лапешки изяви не ти подхождат.

И какво толкова има в този Пепи, което друго момче да го няма?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Диабет нямам аз, а баща ми. Просто имам страх от тази болест, от това почина единият ми дядо, когото не познавам изобщо. След като и баща ми се разболя, оттогава от страх не пия вода. Просто не мога.

Кривогледството не знам как ми се появи. Просто от малка не мога да гледам едновременно със двете  очи, нито да чета със тях.  Виждам и със двете, но ползвам само дясното и е така от години. Свикнала съм, но хората ме мислят за Франкенщайн. Не, че ми пука.

Анорексията ми се прояви вследствие на загубата на слуха. Бях на 5 години, точно тръгнах на детска градина, когато загубих половината си слух. Беше голям шок за мен, тъкмо по слух сама бях научила 2 песнички,  преживях го леко в началото, благодарение на близките ми. Но следващата година бях премеестена във втора група ( ходех на детска градина на село), децата там не ме искаха за игра от самото начало,, учитеелката не ми обръщаше внимание и не ми помагаше, но беше лицемерна пред баба ми. Мислех, че всички се държат така със мен, защото съм различна и не чувам и ми беше тежко.  Един ден на обяд нервите ми не издържаха и си казах, че повече няма да ям, че не ми се живее. Бях на 6 - 7 някъде.  Оттогава имам сериозен проблем със храненето, имах сблъсък със дискриминацията и в училище,  със социалното неравенство............Всичко това се отрази на храненето ми.

Със зрението - ами нося очила, не виждам добре надалеч ( все бъркам  късогледство или далекогледство имам).

Имам нелекувани гъбички на палеца на единия ми крак. Така съм от 2009, даже не знам как се стигна дотам.

Главоболие нямам, освен сега, проблема със врата ми също е от сега.

Нямам зъби, паднаха ми. Ами не ходя на зъболекар, имам изключително нисък праг на болка.

Имам гръбначно изкривяване от 14 годишна. Не че ми е проблем. Само една година имах силни болки в гърба и край.

Имам вродена миопатия, тази диагноза ми поставиха на 14 години, след две грешни.

Понякога ме боли десния крак, имам ужасно схващане, от което ми се плаче. Май болестта се обажда. :(

Имам и дискалкулия, за съжаление го научих чак след училище. 7 години нерви по математика - от втори до осми клас ( в гимназията тя не беше важна, за щастие). 7 години се мислех за тъпа и проста, защото не мога да смятам наум, не помня таблиците с умножение и деление  и сама не пазарувам, за да избегна неловки за мен ситуации.

А що се отнася до Пепи - харесвам го от първи клас. не бях го виждала няколко години  случайно се срещнахме преди шест, аз тогава имах синузит и бях изпаднала в тежка депресия, а той ме извади от неа, без да подозира.  Върна ми усмивката, надеждата, желанието за живот, събуди у мен желание да искам да се храня, да изгглеждам добре....... Той просто е различен от всички - забавен е, готин е, кара ме да се смея от раз, като съм до него, губя ума си,  всчко просто е по - различно със него.  А гаджето му как ме надуши, не знам, но тя съсипа всичко! Тъкмо да се излекувам от анорексията, тъкмо очите ми да почиват и тя провали всичко от чиста ревност и злоба! :(  А бях така щастлива............. Просто никой няма неговата усмивка, неговото чувство за хумор, неговите красиви очи..........

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Anne, от казаното излиза, че ти си искала да разделиш твоя Пепи с тогавашната му приятелка. Не ти ли идва наум, че точно ти си искала да съсипеш всичко? Как може да обвиняваш момиче, което е във връзка с някого за това, че не ти е позволила да ги разделиш? Ами и аз бих бил много злобен на нейно място!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Анорексията ми се прояви вследствие на загубата на слуха. Бях на 5 години, точно тръгнах на детска градина, когато загубих половината си слух.

Значи чуваш само с едното ухо?  

Със зрението - ами нося очила, не виждам добре надалеч ( все бъркам  късогледство или далекогледство имам).

Много хора имат проблеми със зрението. В твоя случай късогледство. Това може би е най-разпространения проблем с очите сред младите.

Имам нелекувани гъбички на палеца на единия ми крак. Така съм от 2009, даже не знам как се стигна дотам.

Предполагам си се консултирала с лекар за тях и си опитвала мазила и подобни лекарствени продукти. Едва ли са нелечими някакви си гъбички.

Нямам зъби, паднаха ми. Ами не ходя на зъболекар, имам изключително нисък праг на болка.

Тук съм в потрес изцяло и съм без всякакъв коментар как може да допуснеш такова нещо?

Изобщо ли нямаш зъби или само някои са паднали?

Имам вродена миопатия, тази диагноза ми поставиха на 14 години, след две грешни.

Това предполагам е свързано с нещо от анорексията? Какво казват лекарите?

Имам и дискалкулия...... не помня таблиците с умножение и деление  и сама не пазарувам, за да избегна неловки за мен ситуации.

Много хора имат проблеми със математиката, но чак пък да не можеш да направиш елементарни сметки и да не можеш като ти кажат в магазина някаква сума да я преброиш и да платиш точно малко се съмнявам.

------------------------------------------

Добре ще е да започнеш да се храни много, ама много. Първо трябва да си укрепнеш организма и да си вдигнеш имунитета и жизнения тонус.

Забрави го този Пепи! Заради спомена за него ли си правиш "диети" от по няколко дни въпреки, че си около 30кг.?

Редактирано от ice_lion__01 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трудно се забравя човек, който те е направил толкова щастлив и толкова те е променил. :(

1. Да, чувам само със едното ухо, слабо и то само със слухов апарат.

2. При мен се появи така от много четене на книги, книжен плъх съм. :shy11:

3. Не, не съм. но просто не щат да изчезнат.

4. Изобщо нямам зъби, всички ми паднаха. И какъв потрес? Да не съм луда пак да се подложа на този кошмар със машинката?

5. Не е от анорексията, а е неервномускулно заболяване, което имам от бебе. Едва на 14 ми дадоха точна диагноза обаче. Преди това имах две грешни диаагнози. А прогнозите при тази болест не са добри, нелечима е и около 30 - тата година се появяват проблеми със краката и инвалидизация. :(

6. Е, да, ама не мога да смятам наум. Ето тук, съм си описала проблема  - www.az-jenata.bg/a/12-semeystvo/9206-az-sam-s-disleksiya/  Да, несамостоятелна съм и не се срамувам от това!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aбе Anne ти верно ли си на 29 години ?Не мога да повярвам :shock11: Аз на твоите години имах 3 любовници .Я го зарежи тоя твоя ,,любим,, и си фАни някое гадже и ша видиш как щи минат всички болежки-и ша чуваш и ша виждаш и глава нема те боли и.....Абе-слушай патИло не старИло ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

4. Изобщо нямам зъби, всички ми паднаха. И какъв потрес? Да не съм луда пак да се подложа на този кошмар със машинката?

Божеее, какво ядеш попари ли

:no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми..........попари, супи, все още мога да ям кренвирши, тортички, данет.............но вече не мога да ям месо иначе, паланичнки, пици, мекици и всичко останало..........От месото мога само дроболинката. :(  А, и яйца мога, много карам на яйца.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми..........попари, супи, все още мога да ям кренвирши, тортички, данет.............но вече не мога да ям месо иначе, паланичнки, пици, мекици и всичко останало..........От месото мога само дроболинката. :(  А, и яйца мога, много карам на яйца.

не е никак комфортно нали

:(

ама затова са измислили изкуствените, ще си спестиш от пенсията за инвалид и проблема решен

няма машинка споко, само мярка ще ти вземат

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как си оставила да ти паднат зъбите? Не мога дори да си представя. Как очакваш Пепито (или друго момче) да те хареса отново като изобщо не се поддържаш. Виж Данито предполагам се поддържа  Вместо да я плюеш взимай пример от нея.  Сега на млади години ще се наложи да сложиш чене като бабите на по 80-90.

Майка ти не ти ли казва нещо като те гледа всеки ден как се мъчиш да ядеш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Страхотно! Сега трябва да чакам за направление за очен до месец или до седмица............. а ако дотогава ослепея? :( :( :(

И по думите на майка ми очното налягане било нормално.

Преди малко плаках, сълзите направо ми лютяха, това не е нормално, нали? :( :( :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...