Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Anne

Anne - моите болести.История, нови оплаквания.Съвети и лечения.

Препоръчан отговор

Може да е обикновено възпаление, може да е заушка, може да е менингит. Всичко може да е. На лекар се ходи не по график, а когато има нужда. Ако е наложиттелно - телефон 112.

Колега само момчетата имаме заушка. Както и ти каза може да е възпаление, но във всеки случай трябва да отидеш и да се консултираш със специалист. Всъщност всички Българи сме такива, чакаме винаги последния момент, когато е късно или не толкова за да отидем на лекар....

Ама ти на стари новини ли ще разчиташ,или ще се грижиш за настоящето си здраве? Или може би просто отново търсиш с кого да си побъбриш,ей така,да раздвижим въздуха.

Извинявай onogondur, мислех да не те цитирам , обаче ти някога имал ли си сериозни проблеми със здравето. Аз съм жив пример. Момичето е право за некадърните лекари и още повече за мързеливите. Моят случай беше, през не толкова далечната 2008 год. , когато катастрофирах тежко. Линейката ме закара в спешното, а нашите караха зад нея. При пристигането ми в спешния център, нямаше нито 1 лекар, а само някаква сашардисана сестра, която незнаеше кво да направи. Да не говорим, че в линейката даже и НЕ МЕ ОБЕЗДВИЖИХА. Носът ми и устата ми се пълниха с кръв и нямаше кой да ме обърне настрани да не се удуша/одавя в собствената си кръв. Сестрата седеше и ме гледаше жално как неможех да си поема дъх и си цъкаше на телефона докато пътувахме.Незнам от прилив на адреналин ли беше, но с последни сетни сили успях да си завъртя главата и да ми тече кръвта на пода за да не се удуша.... И така стигнахме отново спешния център. Сестрата, която беше там СЪБУДИ, повтарям СЪБУДИ дежурните (става въпрос за 4ч. сутринта) и какво да чуя " ще ми купите кафе и пица и тогава ще ида да видя какво става с момчето" и в следващия момент чувам силен сблъсък, а това бил баща ми , който нападнал лекаря заради думите му. И защо трябваше баща ми да посяга на лекар, за да се съберат 8 лекаря после при мен. Не ги защитавай 5 год. ходих по мъките с тия ла•няни лекари. Добре, че я има Стара Загора и болницата Св. Св. Иван Рилски и д-р Братоев и екипът му за да ме оправят след "последствията претърпяни в бургаската окръжна болница" там се наложи да ми сложат 5 пирона, от които нито 1 нямаше правилно поставен в глезена и ходилото ми , които бяха натрошени, да не говорим, че ми шиха главата, клепача, носа , устата и коляното без упойки. Да не говоря и за мизерията и отношението на всички в тая керлива болница, които идваха всеки ден при майка ми и искаха по 20 лв. "уж на заем". Да не казвам и какво сме дали като финанси и материалности на шибана болница само и само "да ми обръщат внимание". Затова неискам да ми говориш, че лекарите незнам си какво и незнам си що. Не питай старило, питай патило - са казали хората. А най-пресният случай ми е от преди 3 дни, когато имах проблем със спонгиалния винт , който е в ходилото ми. Незнам защо, но се реших да отида пак в спешния център в Бургас. Но уви посрещат ме на регистратурата с думите "ВИЕ ЩЕ ПЛАЩАТЕ ИЛИ....." , след което ме отпратиха сам да търся дежурни лекари и сестри , които да ме закарат на рентген.... Но пак греда нямаше никой и когато си отивах видях 20 доктора и сестри вън с кафенцата и цигарките , а вътре пълно с чакащи хора с проблеми. Спирам, защото ми е много болно да говоря на тая тема видях какво представлява българското здравеопазване... Да са живи и здрави хората от Стара Загора и най-вече д-р Братоев и екипът му.  Anne много внимателно подбирай лекарите при които ходиш има страшно много некадърници, които могат да ти наврредят много повече от това, което ти е в момента....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Колега само момчетата имаме заушка. Както и ти каза може да е възпаление, но във всеки случай трябва да отидеш и да се консултираш със специалист. Всъщност всички Българи сме такива, чакаме винаги последния момент, когато е късно или не толкова за да отидем на лекар....

Извинявай onogondur, мислех да не те цитирам , обаче ти някога имал ли си сериозни проблеми със здравето. Аз съм жив пример. Момичето е право за некадърните лекари и още повече за мързеливите. Моят случай беше, през не толкова далечната 2008 год. , когато катастрофирах тежко. Линейката ме закара в спешното, а нашите караха зад нея. При пристигането ми в спешния център, нямаше нито 1 лекар, а само някаква сашардисана сестра, която незнаеше кво да направи. Да не говорим, че в линейката даже и НЕ МЕ ОБЕЗДВИЖИХА. Носът ми и устата ми се пълниха с кръв и нямаше кой да ме обърне настрани да не се удуша/одавя в собствената си кръв. Сестрата седеше и ме гледаше жално как неможех да си поема дъх и си цъкаше на телефона докато пътувахме.Незнам от прилив на адреналин ли беше, но с последни сетни сили успях да си завъртя главата и да ми тече кръвта на пода за да не се удуша.... И така стигнахме отново спешния център. Сестрата, която беше там СЪБУДИ, повтарям СЪБУДИ дежурните (става въпрос за 4ч. сутринта) и какво да чуя " ще ми купите кафе и пица и тогава ще ида да видя какво става с момчето" и в следващия момент чувам силен сблъсък, а това бил баща ми , който нападнал лекаря заради думите му. И защо трябваше баща ми да посяга на лекар, за да се съберат 8 лекаря после при мен. Не ги защитавай 5 год. ходих по мъките с тия ла•няни лекари. Добре, че я има Стара Загора и болницата Св. Св. Иван Рилски и д-р Братоев и екипът му за да ме оправят след "последствията претърпяни в бургаската окръжна болница" там се наложи да ми сложат 5 пирона, от които нито 1 нямаше правилно поставен в глезена и ходилото ми , които бяха натрошени, да не говорим, че ми шиха главата, клепача, носа , устата и коляното без упойки. Да не говоря и за мизерията и отношението на всички в тая керлива болница, които идваха всеки ден при майка ми и искаха по 20 лв. "уж на заем". Да не казвам и какво сме дали като финанси и материалности на шибана болница само и само "да ми обръщат внимание". Затова неискам да ми говориш, че лекарите незнам си какво и незнам си що. Не питай старило, питай патило - са казали хората. А най-пресният случай ми е от преди 3 дни, когато имах проблем със спонгиалния винт , който е в ходилото ми. Незнам защо, но се реших да отида пак в спешния център в Бургас. Но уви посрещат ме на регистратурата с думите "ВИЕ ЩЕ ПЛАЩАТЕ ИЛИ....." , след което ме отпратиха сам да търся дежурни лекари и сестри , които да ме закарат на рентген.... Но пак греда нямаше никой и когато си отивах видях 20 доктора и сестри вън с кафенцата и цигарките , а вътре пълно с чакащи хора с проблеми. Спирам, защото ми е много болно да говоря на тая тема видях какво представлява българското здравеопазване... Да са живи и здрави хората от Стара Загора и най-вече д-р Братоев и екипът му.  Anne много внимателно подбирай лекарите при които ходиш има страшно много некадърници, които могат да ти наврредят много повече от това, което ти е в момента....

Прочети внимателно темата и какво е поствала Анка.Ще видиш,че още преди да е прегледана,почва да се оплаква от лекарите,които още не са я прегледали.Разбира се,всеизвестно е,че здравната система в България куца и то доста.Но ще е добре Ане да се прегледа и тогава вече да коментира как са я прегледали,обърнато ли е подобаващо внимание.Все пак темата е за нейните болежки,а не за тези на системата.Тъй де,що да не се повайкаме малко.

Колкото до твоите перипетии,надявам се,че сега всичко е наред.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момичето е право за некадърните лекари и още повече за мързеливите.

Момичето ясно е написало че майка и ще я заведе на лекар след празниците. Явно, майката е преценила колко е сериозно положението и е взела решение.

Т.е. до тук лекари намесени нямаме.

Друг е въпроса че момичето го тресе параноята и за всяка излязла пъпка се изписват десетки страници дали ще умре или няма да умре. Е, ще умре. Ама няма да е от пъпката. Нито пък от ушите.

Освен това, момичето си има майка, която се грижи за нея - в случая се капят капки ако си пропуснал да прочетеш. 

Естествено че капките няма да подействат веднага. Интелигентно момче си и ти е ясно че варианта със "живата вода" го има само във фентъзитата - нали така? За всяко лечение се иска време за да подейства. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочети внимателно темата и какво е поствала Анка.Ще видиш,че още преди да е прегледана,почва да се оплаква от лекарите,които още не са я прегледали.Разбира се,всеизвестно е,че здравната система в България куца и то доста.Но ще е добре Ане да се прегледа и тогава вече да коментира как са я прегледали,обърнато ли е подобаващо внимание.Все пак темата е за нейните болежки,а не за тези на системата.Тъй де,що да не се повайкаме малко.

Колкото до твоите перипетии,надявам се,че сега всичко е наред.

Така е вижда се, че ги коментира преди още да е отишла при тях и да направи преглед. Колкото до здравната ни система наистина не е тази темата в която да я обсъждаме. А колкото до моите перипети на никого ама никого не го пожелавам да му се случи подобно нещо и да попадне на такива "лекари"...Наистина вече след около 3 години ходене и престой в болницата в Стара Загора "работата" тръгна на добре. Неискам да се обеснявам повече за моите проблеми през, които съм преминал, но искам да кажа само едно. Когато си човек, тогава наистина си достоен!!! С мен се отнесоха в Стара Загора като с техен син... А не като с някакъв, който се е блъснал там и давай сега да се учим на него.....

Момичето ясно е написало че майка и ще я заведе на лекар след празниците. Явно, майката е преценила колко е сериозно положението и е взела решение.

Т.е. до тук лекари намесени нямаме.

Друг е въпроса че момичето го тресе параноята и за всяка излязла пъпка се изписват десетки страници дали ще умре или няма да умре. Е, ще умре. Ама няма да е от пъпката. Нито пък от ушите.

Освен това, момичето си има майка, която се грижи за нея - в случая се капят капки ако си пропуснал да прочетеш. 

Естествено че капките няма да подействат веднага. Интелигентно момче си и ти е ясно че варианта със "живата вода" го има само във фентъзитата - нали така? За всяко лечение се иска време за да подейства. 

А ти прочети моят пост, който е малко по-дълъг. Надявам се наистина да се сблъскваш с такива лекари, тогава ще те видя, ако драснеш тук какво ще казваш за тях. 3 години подред заради тяхната некадърност немога да се оправя, да не говоря, че при тях още 3 бях в "окаяно състояние".... Не ми се говори повече не е малка , майка си има всеки сам си носи кръста , както са казали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ти прочети моят пост, който е малко по-дълъг. Надявам се наистина да се сблъскваш с такива лекари, тогава ще те видя, ако драснеш тук какво ще казваш за тях. 3 години подред заради тяхната некадърност немога да се оправя, да не говоря, че при тях още 3 бях в "окаяно състояние".... Не ми се говори повече не е малка , майка си има всеки сам си носи кръста , както са казали.

говорим за ушите на Анке, нали?

Лекари няма в темата. 

Само уши

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега само момчетата имаме заушка.

Може ли по-малко глупости!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли по-малко глупости!

Не видях оплакване от температура,обща отпадналост и шум в ушите. Това са клиничните признаци на заушката. Ако сте доктори поне четете http://bg.wikipedia.org/wiki/Епидемичен_паротит

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не видях оплакване от температура,обща отпадналост и шум в ушите. Това са клиничните признаци на заушката. Ако сте доктори поне четете http://bg.wikipedia.org/wiki/Епидемичен_паротит

Репликата на колегата за това, че от паротит боледуват само мъжете ме предизвика, не симптоматиката. Иначе Поля си я знаем, не се безпокой. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет!

В момента имате частична загуба на слуха вследствие прекарана инфекция. Добре е да предпримете спешно консултация с лекар. Колегите са прави. Отнесли сте се прекалено несериозно към здравето си. За да не станете част от статистиката и по този нелеп начин да се сбогувате с нормалния си слух.

http://meboss.info/products/oticon/ear-loss/

Поздрави и бъдете здрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет!

В момента имате частична загуба на слуха вследствие прекарана инфекция. Добре е да предпримете спешно консултация с лекар. Колегите са прави. Отнесли сте се прекалено несериозно към здравето си. За да не станете част от статистиката и по този нелеп начин да се сбогувате с нормалния си слух.

http://meboss.info/products/oticon/ear-loss/

Поздрави и бъдете здрави!

Това инфо вероятно го има и в не в продуктови сайтове...Намирисва на реклама.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде да разлаем кучетата :D Родом съм от Монтана - живял съм там до 18тата си година. Родителите ми живеят все още там (вече около 35 години), майка има над 30 год. трудов стаж в здравната с-ма (болницата в Монтана), която е ОБЛАСТНА (само Док ще ме разбере) и не си позволяват да нямат специалист камо ли УНГ на един телефон (около 10-20 мин.) разстояние! Престанете да хулите и да говорите тъпотии, понеже болниците са на собствен бюджет (справка отново Док - Трихо ;)) по някой път не могат да си позволят да държат на пълен раб.ден специалисти, които трябват да кажем по 1 час на ден или пък има и още по - "редки" специалист - като пулмолог който аз в София едвам намерих за 2 дена разстояние! Та отиди ще те прегледа докторът който дижури в спешното, казваш му какъв е проблема; колко си немърлива относно собственото ти здраве и т.н. - на доктор се казва всичко, скриеш ли - губиш и то здравето/живота си! Ако докторът прецени след някакви стандартни изследвания/преглед, че имаш спешна нужда от УНГ, повярвай ми "магически" в болницата ще се озове специалист до 10-20 мин! Престани с тези измишльотини за докторите и за монтанската болница, защото колегите може и да не са от края, но аз съм и то знам точно за тази болница как изглежда системата отвътре!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема, доколкото зная от предни вайкания на авторката, е психиатричен.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Anne, щом майка ти е преценила, че не се налага спешно посещение при лекар, значи има основание.

Ако положението ти беше толкова тежко, както го описваш, щеше да те заведе веднага на лекар, повярвай!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема, доколкото зная от предни вайкания на авторката, е психиатричен.....

Съгласна съм,не знам защо ми намирисва на отчаян опит за привлияане на вниманието.

Тези изказвания дали може да умре и толкова драстични заключения по повод здравето си.........

Ане искам да ти дам за пример една моя приятелка,която имаше жестоки паранои свързани със здравето си,защото се чустваше самотна,не й вървеше в работата,любовта,семейството,а бе в нищо.

Започна да измисля болести,болежки и какви ли не други неща и всики те стигаха до съмнение,че може да умре.

Това е породено от липсата на внимание,липсата на нежност и с това искаше да получи грижи от някого.

Силата на самовнушението е много опасно нещо,когато човек е в такова положение.

Моля те не си играй с това и вместо да се отдаваш на параноите,седни и поговори с близките ти и им сподели,какво в действителност те мъчи.

Повярвай ми,учила съм психология и знам за какво говоря и знам,че това ще ти помогне.

Късмет

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе, под фатално имах предвид дали има опасност да изгубя абсолютно целия си слух, защото вече не чувам и със лявото ухо,  а доскоро си чувах със него (слуха в дясното ми е загубен отдавна). Слушам музика и не си представям живота си без нея, затова го написах така "Фатално", защото исках спешен отговор.

Ама българският народ е станал много прост и мързелив и не умее да чете между редовете! :angry:  Неведнъж съм казвала, че имам увреден слух, а сега съм притеснена, че ще остана без слух изобщо!

А лекарите ще ги критикувам, защото приеха да станат търговци, а болниците - търговски дружества! Хора умират, защото нямат пари да се лекуват, лекарите без пари не искат да работят нормално, на празници никой не му се работи, а инфекциите, болестите и уврежданията не те питат кога ти се боледува и кога са свободни болниците.

И не, в родния ми град - Берковица, денонощна аптека няма.

Здравеопазването е превърнато на търговия а вие се правите на интересни.

нашите може и да мислят, че съм хипохондричка, но не те усещат болката в ухото и главата вместо мен, не те усещат как не чувам музиката вече и ниските тонове!

Освен това явно чакат да идем във вторник, когато ще ходим и на нещо за ТЕЛК. Е, дотогава ако загубя целия си слух,  наистина ще съм им много благодарна, че ме имат за хипохондричка и лъжкиня! И на системата ще съм благодарна, че не се пходи без пари.  Нашите явно чакат и заплата.........

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ане не се сърди,никой не е искал да те убижда.

Това,че бг народа е станал тъп и не знам си какво.......ще го подмина,че май ти не знаеш да четеш между редовете.

Неведнъж съм казвала, че имам увреден слух, а сега съм притеснена, че ще остана без слух изобщо!

Ти си го каза.

Точно за това те критикуват,защото го знаеш и продължаваш да нехаеш и сигурно слушаш музика със слушалки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама българският народ е станал много прост и мързелив и не умее да чете между редовете! :angry:  Неведнъж съм казвала, че имам увреден слух, а сега съм притеснена, че ще остана без слух изобщо!

Ако продължаваш целодневно да слушаш музика и то със слушалки, нищо чудно да загубиш слуха си напълно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви слушалки бе? Не слушам със слушалки, а на компютъра. Уокмен почти не съм ползвала, откакто бях дете, а ай - там си какво беше нямам. Слушам само на стереоуредба и компютъра,  от телевизора също. Малко на силно може би, със слухов апарат съм, ама и със него не чувам добре вече. Не е от музиката, казах, че ме боли ухото, доскоро ми беше болно гърлото, а преди това имах и възпаление на венците.

Малка част от април изкарах на антибиотик заради венците (мда, на зъболекар не стъпвам докато съм жива), после пих и хапчета заради гърлото......... А сега ухото и главата отзад ме болят. :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нема ли некой сериял за гледане?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Какви слушалки бе? Не слушам със слушалки, а на компютъра. Уокмен почти не съм ползвала, откакто бях дете, а ай - там си какво беше нямам. Слушам само на стереоуредба и компютъра,  от телевизора също. Малко на силно може би, със слухов апарат съм, ама и със него не чувам добре вече. Не е от музиката, казах, че ме боли ухото, доскоро ми беше болно гърлото, а преди това имах и възпаление на венците.

Малка част от април изкарах на антибиотик заради венците (мда, на зъболекар не стъпвам докато съм жива), после пих и хапчета заради гърлото......... А сега ухото и главата отзад ме болят. :(

Още веднъж искам да обърна внимание на   псехично ти състояние и с това не се дразня повярвай ми.

Каза,че последно време имаш много проблеми със здравето  нали?

Защо?

Какво искаш да кажеш,че от години не си ходила на зъболекар :ohmy:

Редактирано от janis joplin (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ходя на зъболекар, защото не понасям гадните машинки и защото веднъж едва не останах съвсем без сили, бях труп след посещение при зъболекар.

А здравословни проблеми имам напоследък едно, че съм 30 кг и лесно ме хващат болести, второ, заради нервите и скандалите вкъщи и трето, че съм в депресия от години заради един човек.  С последното си предупреждение и последващия скандал ме предизвика да не ям 3 - 4 дни!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...и трето, че съм в депресия от години заради един човек.  С последното си предупреждение и последващия скандал ме предизвика да не ям 3 - 4 дни!

Дойдохме си на думата... :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да не ме беше заплашвал с призовки идиота! Само защото се почувствал длъжен да защити оная овца. :tease2:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да не ме беше заплашвал с призовки идиота! Само защото се почувствал длъжен да защити оная овца. :tease2:

бе, да ти кажа, малко са ти призовките...............

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е сега видя ли как любовта се изпарява.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...